USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Pozdrowienia dla polskich trekkerów.

Autor Wiadomość
Wookie
Użytkownik
#1 - Wysłana: 14 Lis 2013 15:44:26
Odpowiedz 
Wątku podobnego nie znalazłem, a nie chciałem tworzyć dedykowanego pod jedno tylko wydarzenie, więc proponuję tutaj wrzucać wszelkie podobne wydarzenia.

Gościem honorowym Falkonu 2013 był Kevin J. Anderson współautor dalszych cykli w uniwersum Diuny, wielu książek Star Warsowych i wielu innych. Okazało się, że jest również wielkim fanem Star Treka. Na spotkaniu autorskim, widząc siedzących na widowni redshirtów opowiedział kilka historii związanych z ST, powspominaliśmy Jamesa Doohana, którego miał okazje poznać osobiście.

To wszystko skłoniło nas do tego, aby poprosić Kevina, aby pozdrowił polskich trekkerów. Zgodził się bez wahania:

http://wogf.pl/index.php/men-wiadomosci/menu-wiad- archiwum/menu-wiad-arch-stwpolsce/662-2013-11-13-0 9-45-27
mozg_kl2
Użytkownik
#2 - Wysłana: 14 Lis 2013 15:47:47 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 14 Lis 2013 15:47:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Wookie

Świetna wiadomość . BTW. Kevin J. A., o ile wiem stworzył (min.) jedną Trekową graphic novel, możecie podpytać czy nie planuje jakich kolejnych utworów ze świata Treka?

ps. Pozwolę sobie skopiować bezpośredni link do YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=nDz-uTHFe1M
Mav
Użytkownik
#4 - Wysłana: 14 Lis 2013 16:32:32 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Wookie:
To wszystko skłoniło nas do tego, aby poprosić Kevina, aby pozdrowił polskich trekkerów. Zgodził się bez wahania:

Fajna sprawa. Szkoda tylko, że pozdrowił kilkadziesiąt osób w Polsce
mozg_kl2
Użytkownik
#5 - Wysłana: 14 Lis 2013 23:23:55
Odpowiedz 
Q__

Co by nie powiedzieć to świetna akcja ze strony chłopaków i pełen spontan. Szacunek też dla KJA bo mógł powiedzieć nie, a zaakceptował ten pomysł. Jak miałem pewien dystans do niego i całej nowej diuny tak teraz stał się dla mnie mistrzem. Na pewno przeczytam teraz resztę diuny. KJA trafił do galerii pozytywnie zakręconych, w przeciwieństwie do takiego Sapkowskiego czy Martina który w kontaktach z fanami strasznie zadziera nosa.
Wookie
Użytkownik
#6 - Wysłana: 15 Lis 2013 06:50:21
Odpowiedz 
Rosiński na Pyrkonie też się nie chciał zgodzić na podobny filmik, ale próbować trzeba. Natomiast KJA jest mega fanboyem, co z resztą po jego twórczości poniekąd widać i przede wszystkim bardzo sympatycznym życzliwym człowiekiem, więc jakoś byliśmy spokojni, że jeśli zapytamy go o takie video-pozdrowienie, to na pewno się zgodzi.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 15 Lis 2013 14:43:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2
Wookie

Różnica podejść wynika pewnie z tego, że Sapkowski, Martin czy Rosiński mogą uważać się za mistrzów na własne konto (i gwiazdować), a ktoś, kto pisze dla fandomów (określonych marek) ten musi o fandomy dbać (vide sposób w jaki zbudował sobie pozycję wśród fanów SW Zahn; doskonałe w swej klasie powieści były tu tylko połową sukcesu, może 3/4).

Wookie

Tak czy owak, cenna inicjatywa i świetna robota.
Wookie
Użytkownik
#8 - Wysłana: 15 Lis 2013 14:48:56
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Jak miałem pewien dystans do niego i całej nowej diuny tak teraz stał się dla mnie mistrzem. Na pewno przeczytam teraz resztę diuny.

Mam to samo :P

Q__:
Tak czy owak, cenna inicjatywa i świetna robota.

Dzięki
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 15 Lis 2013 14:55:56
Odpowiedz 
mozg_kl2
Wookie

Miłośnikom talentu Andersona zwracam uwagę na jego powieści spod znaku TXF - lepsze przygody Muldera i Scully niż na ekranie - i na "Budowniczych nieskończoności" (napisanych do spółki z Beasonem), oczywiście. To naprawdę solidna SF.
mozg_kl2
Użytkownik
#10 - Wysłana: 15 Lis 2013 17:54:06
Odpowiedz 
Q__:
że Sapkowski, Martin czy Rosiński mogą uważać się za mistrzów na własne konto (i gwiazdować), a ktoś, kto pisze dla fandomów (określonych marek) ten musi o fandomy dbać (vide sposób w jaki zbudował sobie pozycję wśród fanów SW Zahn; doskonałe w swej klasie powieści były tu tylko połową sukcesu, może 3/4).

Jakoś tego nie kupuje. Moim zdaniem to kwestia wybujałego ego. Co do Rosińskiego zdania nie mam, bo i nie znam ani jego ani jego twórczości, natomiast zarówno Sapkowski jak i Martin uwierzyli w pewnym momencie, że są reinkarnacja śp Tolkiena, i wszyscy powinni bić przed nim pokłony. Ci panowie zapomnieli, że to my płacimy ich kredyty i ich rachunki. I teraz jak jestem w stanie uwierzyć że martin zaczął coraz bardziej pisać dla kasy, podobnie Sapek, tak nie mogę tego typu negatywnych przymiotów przypisać KJA.

Q__:
Miłośnikom talentu Andersona zwracam uwagę na jego powieści spod znaku TXF - lepsze przygody Muldera i Scully niż na ekranie - i na "Budowniczych nieskończoności" (napisanych do spółki z Beasonem), oczywiście. To naprawdę solidna SF.

Wiesz jak ciężko dostać tę książki.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 15 Lis 2013 18:09:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Jakoś tego nie kupuje. Moim zdaniem to kwestia wybujałego ego.

Cóż... Artysta ma prawo do wybujałego ego... nawet gdy jest arcysprawnym rzemieślnikiem.

mozg_kl2:
Wiesz jak ciężko dostać tę książki.

Wiem, ale warto upolować. Moim zdaniem Anderson nie napisał nic lepszego.

(Inna sprawa, że b. solidne są też jego komiksy SW z ery KOTOR, a konkretnie TotJ*. Właściwie budował gwiezdnowojenną prehistorię od zera.)

* więcej o nich:
http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Tales_of _the_Jedi
szczerze polecam
Wookie
Użytkownik
#12 - Wysłana: 18 Lis 2013 09:18:33
Odpowiedz 
Ja za to jestem ciekaw jego Sagi Siedmiu Słońc, ale na razie dostępne tylko w oryginale są. Podobno w Australii lepiej się sprzedają niż inna jego twórczość, a u nas pewnie nigdy w rodzimym języku nie wyjdą.
mozg_kl2
Użytkownik
#13 - Wysłana: 18 Lis 2013 16:27:08
Odpowiedz 
Wookie

Słyszałem o tym, ale nie sadze, żeby ktoś to wydał. Po ang nie podejmuje się czytania.

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Pozdrowienia dla polskich trekkerów.

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!