USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / W jaki sposób uzewnętrzniacie się ze "ST" na co dzień?

Autor Wiadomość
7z9
Użytkownik
#1 - Wysłana: 14 Lip 2012 17:12:57
Odpowiedz 
Przeglądnąłem całe forum i nie znalazłem tematu nawiązującego do osobistego promowania fenomenu Star Treka wśród niewiernych.
1) W jaki sposób uzewnętrzniacie się ze Star Trekiem na co dzień? W domu, szkole, pracy, na ulicy?
2) W jaki sposób próbujecie (lub nie) zaszczepić miłość do tego serialu u tych którzy nigdy go nie oglądali?

U mnie sprawa wygląda tak, że przede wszystkim nic na siłę. Jeśli ktoś już pyta, to staram się w sposób jak najbardziej przystępny zachęcić go do oglądania. Na razie udało mi zachęcić dwie osoby (kobiety ) które zaczęły go oglądać (dokładnie VOY). Z facetami jest trochę gorzej, niestety często kierują się marnymi żeby nie powiedzieć głupimi stereotypami o ST. Typu,"to ten serial w którym chodzą różne potwory..."
Co do tematu szeroko pojętych gadżetów to ubogo z nimi w Polsce więc póki co na ścianie wisi mi (dobrej jakości wydruk) mapy "Milky Way Galaxy" z podziałem na kwadranty. W przyszłości planuję go oprawić w ramki Drugi przejaw gadżetu to sygnał smsa a jest nim dźwięk transportera na VOY

Jak jest u wasz tym zagadnieniem? Szczególnie mam tu na myśli podpunkt 1). Macie jakieś ciekawe pomysły?
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 14 Lip 2012 17:17:15
Odpowiedz 
7z9:
1) W jaki sposób uzewnętrzniacie się ze Star Trekiem na co dzień? W domu, szkole, pracy, na ulicy?

Noszę na stałe przypinkę trekowa, zegarek z logo i na komputerze w pracy mam tapetę z USS Enterprise.

7z9:
2) W jaki sposób próbujecie (lub nie) zaszczepić miłość do tego serialu u tych którzy nigdy go nie oglądali?

Jeśli ktoś pyta, to mu opowiadam o ST, o świecie stworzonym przez Roddenberry'ego, o wizjonerstwie twórców i innych takich rzeczach. Wiem też, że moje fanfiki czytają często ludzie, dla których jest to pierwsze zetknięcie z ST - i potem nabierają apetytu na resztę, czyli na to, co jest najważniejsze. Czyli chyba wyrabiam się propagandowo, nie?
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 14 Lip 2012 17:18:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
7z9

7z9:
W jaki sposób uzewnętrzniacie się ze "ST" na co dzień?

Poza niniejszym Forum praktycznie w żaden... chociaż... na innych forach (Lem.pl. "Fahrenheita"), na których bywam zdarzają mi się napadowo okresy nudzenia o Treku, hurtowego ładowania do wypowiedzi aluzji do ST, etc.

W rozmowach towarzyskich nie stawiam Treka na pierwszym miejscu, ani nawet na pierwszym miejscu z SF* (częściej wspominam Lema czy Clarke'a już), ale przypuszczalnie wszyscy moi lepsi znajomi - zwł. ci płci pięknej, czyli te;--) - usłyszeli ode mnie raz czy drugi czy to o samym ST, czy o jakichś szczegółach jego fabuły, czy o Phoenixxie, "Pathu" i TrekSferze.

* która - po prawdzie - też niekoniecznie stanowi w moich rozmowach priorytet...
Mav
Użytkownik
#4 - Wysłana: 14 Lip 2012 18:19:48 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
7z9

Ja odnosiłem pewien sukces kilka lat temu Wkręciłem kilku znajomych w Tos-a i Tng. Oryginalna seria była oczywiście bardziej ciekawostką tamtych czasów, natomiast Tng brany na poważnie, zrobił bardzo dobre wrażenie i obejrzeli wszystkie sezony, a uważali treka za nudny serial dla kujonów. To pokazuje siłę TNG. Dla zasady pokazałem także VOY, DS9 i ENT, ale szybko zostały wręcz wyśmiane, co mnie oczywiście nie zdziwiło (wystarczyło kilka odcinków). Natomiast na co dzień z treka zostało mi to forum Potrzebny byłby dobry serial, żeby się coś w tym temacie ruszyło.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 14 Lip 2012 20:23:56
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Oryginalna seria była oczywiście bardziej ciekawostką tamtych czasów, natomiast Tng brany na poważnie, zrobił bardzo dobre wrażenie

No ja też w celach reklamowych posługuję się zasadniczo TNG, TMP, wybranymi odcinkami TOS ("Doomsday Machine", "The Devil in the Dark"), najwybitniejszymi odsłonami DS9, czasem TWoK. (Wymieniam w kolejności atrakcyjności dla "nawracanych".)
Enterprise D
Użytkownik
#6 - Wysłana: 15 Lip 2012 11:54:50
Odpowiedz 
1.Aktualnie na co dzień sklejam modele okrętów z ST, papierowe i elektryczne
2.Wystarczy że ktoś zobaczy moje modele (a żucają się w oko) i od razu pyta z jakiego filmu pochodzą itd. Przeważnie jednak jakimś cudem biorą je za statki ze star wars
kanna
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Lip 2012 13:34:46
Odpowiedz 
Kiedy proszona jestem o notkę bibliograficzna, w kawałku o zainteresowaniach wrzucam Star Trek
Mav
Użytkownik
#8 - Wysłana: 15 Lip 2012 13:58:20 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
najwybitniejszymi odsłonami DS9

Można pokazać te parę najlepszych odcinków VOY i DS9, ale nie mają one takiej siły przebicia przez brak zżycia z załogą. Moi znajomi bardzo polubili załogę TNG (nic dziwnego) przez co oczywiście bardziej wciągali się w odcinki
Enterprise D
Użytkownik
#9 - Wysłana: 15 Lip 2012 17:21:24
Odpowiedz 
Mav
Najlepiej z ENT
Mav
Użytkownik
#10 - Wysłana: 15 Lip 2012 20:57:13
Odpowiedz 
Enterprise D:
Najlepiej z ENT

?
The_D
Użytkownik
#11 - Wysłana: 15 Lip 2012 21:51:16
Odpowiedz 
Mi zdarza się chodzić w trekowych koszulkach, w stapkach na różnych forach (raczej nielicznych) reklamuję treksferę. Nie prowadze jakiejś zaplanowanej akcji ewangelizacyjnej jeżeli nikt nie pyta, czasem w rozmowie wspomnę treka, jeżeli da sie podpasować jako anegdotę, porównać z czymś itd.
Mariusz
Użytkownik
#12 - Wysłana: 15 Lip 2012 22:42:04
Odpowiedz 
7z9:

Na jednym z komputerów mam w tle obrazek z NCC-1701-D, bodajże ten: http://images.psxextreme.com/wallpapers/ps3/ncc_17 01_d_in_orbit_1425.jpg
A poza tym przy zlecaniu komuś jakiejś roboty często mówię MAKE IT SO!

Ojej, a po co? Każdy kto choć trochę interesuje się S-F na pewno od dawna wie o Treku, a jak się nie interesuje to jego problem, ani mi w głowie uszczęśliwiać kogoś na siłę.
Jedzoslaw
Użytkownik
#13 - Wysłana: 17 Lip 2012 22:19:39
Odpowiedz 
Ja mam taki problem, że wśród znajomych mało kto pamięta już Star Treka, a ci młodsi nawet mylą Star Trek ze Star Wars, co jest denerwujące nad wyraz. Generalnie w Polsce Star Trek nie jest tak rozpoznawalny, jak w latach 90., a ludzie prędzej zrozumieją aluzję do Gwiezdnych Wojen, których postacie i motywy są w swej popularności tak oczywiste, jak menu McDonald's. Stąd, nie staram się nawet rzucać aluzji w tzw. ciemno, niemniej jednak zdarza mi się mówić "engage!", gdy po napisaniu jakiegoś ważnego tekstu w pracy lub na koniec przygotowań do jakiejś czynności naciskam ENTER lub klikam "wyślij" w programie pocztowym. Nikt w moim otoczeniu oczywiście nie wnika w pochodzenie tego wyrażenia, ale marzę czasem o tym, by móc komuś zapodać jakąś czynność i wypowiedzieć sakramentalne "Make it so!" (zazdroszczę Ci, Mariusz). Cóż, żałuję, że nie jestem szefem czy nadzorcą, jak kpt.Picard
Jurgen
Moderator
#14 - Wysłana: 17 Lip 2012 22:32:12
Odpowiedz 
Q__

głowy nie dam, ale taki temat (choć pod innym tytułem) już się chyba pojawił...
Maveral
Użytkownik
#15 - Wysłana: 18 Lip 2012 00:01:32
Odpowiedz 
Ja na jakiś czas wkręciłem w świat Treka koleżankę ze studiów. Puściłem jej "Inner Light" i jej się strasznie spodobał. Powiedziała wtedy, że miło ją ten odcinek zaskoczył, bo myślała, że będą lasery, miecze świetlne itd. Generalnie podobał jej się TNG, a po inne serie chyba nigdy nie sięgnęła. Teraz już nie mamy kontaktu, ale mam nadzieję, że Trek jej nie opuścił
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 18 Lip 2012 00:32:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Jak tak, to wyszukaj oryginał, a dubla zamkniemy.

EDIT: jeśli to ten:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=3&topic=96
To sprawa dublowania jest dyskusyjna (IMHO).
7z9
Użytkownik
#17 - Wysłana: 18 Lip 2012 17:01:22
Odpowiedz 
Jak dla mnie to dwa zupełnie inne tematy, bo co innego jest czuć czy nie czuć fakt bycia fanem ST, a co innego okazywać go na zewnątrz. Tym bardziej że temat roboczo nawiązuje do szczegółowych raportów
Na forum jest masa o wiele bardziej podobnych sobie tematów i jakoś nikt głowy sobie z tego powodu nie suszy. Róbcie jak chcecie...

Szkoda że tak mało osób napisało coś w temacie nr 2). Oczywiście tapety "ST" na komputer czy komórkę są tak trywialne że nawet nie wspominałem. Osobiście na co dzień udzielam się na zgoła zupełnie innym forum i tam dumnie prezentuje gif z VOY'a. Rzecz jasna w roli głównej najczęściej Seven
Korrd
Użytkownik
#18 - Wysłana: 19 Wrz 2012 14:43:03
Odpowiedz 
Ja mam kieliszek z logo Gwiezdnej Floty. W czasach studenckich woziłem go w plecaku na niespodziewane okazje ;) To był dobry sposób, bo pijani chętnie słuchają o różnych dziwactwach, nawet o Treku :D
Picard
Użytkownik
#19 - Wysłana: 19 Wrz 2012 14:50:24
Odpowiedz 
Korrd:
Ja mam kieliszek z logo Gwiezdnej Floty. W czasach studenckich woziłem go w plecaku na niespodziewane okazje ;) To był dobry sposób, bo pijani chętnie słuchają o różnych dziwactwach, nawet o Treku :D

a później - na skutek pomroczności jasnej - o wszystkim zapominają i cała twoja ciężka praca misjonarska idzie na marne?
Korrd
Użytkownik
#20 - Wysłana: 19 Wrz 2012 15:04:16
Odpowiedz 
Picard

e tam, parę osób już nawróciłem
Picard
Użytkownik
#21 - Wysłana: 19 Wrz 2012 15:12:11
Odpowiedz 
Korrd:
e tam, parę osób już nawróciłem

Dzięki temu, że za każde obejrzenie odcinka nagradzasz ich romulańskim ale?
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 18 Gru 2012 18:59:46
Odpowiedz 
Piosenka w sam raz na TrekSfere?
http://www.youtube.com/watch?v=EpocQzUwfNo
Elaan
Użytkownik
#23 - Wysłana: 3 Kwi 2014 20:25:43
Odpowiedz 
Można i tak, jak widać, manifestować swoje przywiązanie do Star Treka.

a
Korrd
Użytkownik
#24 - Wysłana: 31 Maj 2017 09:31:03
Odpowiedz 
Minister Waszczykowski uzewnętrznił się z tym w wywiadzie dla amerykańskiej gazety ;)
Ktokolwiek by pomyślał, że bliskie mu są takie idee ?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21 888297,waszczykowski-mowi-o-reformie-ue-i-nagle-ro zplynal-sie-nad.html#BoxNewsLinkZ39&a=66&c=61
Toudi
Użytkownik
#25 - Wysłana: 31 Maj 2017 10:48:39
Odpowiedz 
1000 lat... to przez to, że tacy ludzie jak on robią wszystko, aby sen federacji się nie ziścił.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 31 Maj 2017 10:55:39
Odpowiedz 
Korrd

Jo_anka była pierwsza:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=2863&page=78#msg314940

Toudi

Zauważmy pozytywy: Eviva może teraz śmiało twierdzić, że nie jest jedyną Trekerką o takich poglądach .
Korrd
Użytkownik
#27 - Wysłana: 31 Maj 2017 11:53:30
Odpowiedz 
Q__:
Jo_anka była pierwsza

Jak ktoś nie śpi o 4:52, to nie mam szans :P

Q__:
Eviva może teraz śmiało twierdzić, że nie jest jedyną Trekerką o takich poglądach

Cóż... gratuluję towarzystwa ?
Swoją drogą być może pan minister pisze również na naszym forum ? Ciekawe pod jakim nickiem ? ;)

Toudi:
1000 lat... to przez to, że tacy ludzie jak on robią wszystko, aby sen federacji się nie ziścił.

Czyli jednak wiedział, co mówił ;)
Eviva
Użytkownik
#28 - Wysłana: 1 Cze 2017 11:21:06
Odpowiedz 
Ostatnio koleżanka w pracy spytała, dotykając mojej przypinki "Co znaczy to A? Czy to od Avengers?" Zaznaczam, że noszę na co dzień ładną wersję

badge

Zgorszona wyjaśniłam Paulince niuanse Delta Command, wydaje mi sie jednak, że nie zrozumiała za dobrze. Nigdy nie widziała ani jednego filmu czy odcinka! Normalnie dziewica!

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / W jaki sposób uzewnętrzniacie się ze "ST" na co dzień?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!