USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Ankieta: Czy sequel "Hermasza" miałby rację bytu?

Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#1 - Wysłana: 31 Gru 2011 11:09:20 - Edytowany przez: Eviva
Pytanie proste: kontynuować opowieść o przygodach dzielnej polskiej załogi, czy też atoli nie?
Proszę o Wasze opinie.
Dukat
Użytkownik
#2 - Wysłana: 31 Gru 2011 12:11:21
Tak.
Elaan
Użytkownik
#3 - Wysłana: 31 Gru 2011 13:13:50
Eviva

Absolutnie tak. Ale z R`Cerem na pokładzie.
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 2 Sty 2012 21:03:05
Dwa głosy "za" - ktoś jeszcze?
Elaan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 4 Sty 2012 19:48:51
Eviva

Masz 100% głosów poparcia - a jak wiadomo, kto milczy ten się zgadza - więc do dzieła, Kochana!
Dukat
Użytkownik
#6 - Wysłana: 4 Sty 2012 19:51:26
Zdecydowanie tak.
biter
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Cze 2012 22:06:23
Odgrzebując kotleta.
W związku z ożywieniem przez naszą doświadczoną pisarkę blogerkę Evivę Hermasza postanowiłem napisać, cóż przez ten czas działo się z Inżynierem Pokładowym Hermasza Karolem Michałowem.

Nie dorastam Evivie w pisaniu do pięt, może jednak kogoś swoją historią rozbawię.
http://dziennikigwiezdne.blog.onet.pl/
Wpisy będę się pojawiały w miarę regularnie co dwa trzy dni.
Miłego czytania.
Kain
Użytkownik
#8 - Wysłana: 13 Cze 2012 23:09:44
Wybaczcie zupełnie bezsensowny i nie merytoryczny post, ale w taką pogodę i o tej porze człowiek zajmujący się nudnymi arkuszami kalkulacyjnymi nudzi się do takiego poziomu że umysł zaczyna funkcjonować nie do końca poprawnie...

Ad meritum - dlaczego Biter ma w avatarze kozaczek...?

P.S Przyznam ze od jakiegoś czasu mnie to zastanawia...
Paradoks
Użytkownik
#9 - Wysłana: 13 Cze 2012 23:25:16
A tak zupełnie swoją drogą, to dlaczego Kain ma w swoim awatarze... co to właściwie jest?
kanna
Użytkownik
#10 - Wysłana: 13 Cze 2012 23:40:20 - Edytowany przez: kanna
Miałam taki kalendarz z mgławicami i innymi takimi fotografowanymi w jakimś świetle specjalnym (hmm.. brzmi mętnie, przyznaje, ale zdecydowanie miałam taki kalendarz ) i te mgławice wyglądały właśnie jak avek Kaina.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 13 Cze 2012 23:59:07
A ja miałem kiedyś taki film (jeszcze na VHS) co nazywał się "Gwiezdne wojny" (czy jakoś tak) i tam była postać co wyglądała właśnie jak avek kanny.
kanna
Użytkownik
#12 - Wysłana: 14 Cze 2012 00:04:56
Q__

Nie widziałam takiego filmu ... niech pomyslę... czy to nie jest aby ten film Co_O_Nim_Nie_Wolno_Wspominać na tym forum?

Kain
Użytkownik
#13 - Wysłana: 14 Cze 2012 00:12:34
Spieszę wyjaśnić że mój avatar to runa Fehu objęta przez płomienie, z czym faktycznie w tym rozmiarze to praktycznie nie-wiadomo-co - nie obrażając oczywiście samego symbolu...
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 14 Cze 2012 01:17:54
kanna:
czy to nie jest aby ten film Co_O_Nim_Nie_Wolno_Wspominać na tym forum?

Nemesis?
Kain
Użytkownik
#15 - Wysłana: 14 Cze 2012 01:28:23
Ja bym rzekł że filmem zakazanym powinna być 11 - nie dlatego że była taka zła, a ze względu na niezdrowe emocje które budzi u części trekkerów;)
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 14 Cze 2012 01:45:52 - Edytowany przez: Q__
Zawsze tak jest z najnowszymi odsłonami ST... Znajdziesz u nas - jak poszukasz - podobnie zażarte dyskusje i napastliwe wypowiedzi o VOY, ENT, NEM sprzed paru lat...

Ba... nawet o DS9 niektórzy pisywali w "jedenastkowej" manierze:
http://intrepidvoyager.wordpress.com/2009/03/05/ju st-a-few-of-the-reasons-deep-space-nine-is-shit/
Eviva
Użytkownik
#17 - Wysłana: 14 Cze 2012 17:45:43
Chcę tu dodać, że blog bitera stanowi świetne uzupełnienie pierwszej i drugiej części przygód "Hermasza". Ma chłop to wyczucie stylu i realiów....
Elaan
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Cze 2012 18:34:42
biter

Przeczytałam dwa pierwsze kawałki opowiadania. Fajnie piszesz i naprawdę zabawnie.
Będę czekać na następne. I mam cichutką nadzieję, że po perypetiach wielu Michałow wróci jednak na Hermasza.
biter
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Cze 2012 18:46:15 - Edytowany przez: biter
Elaan

Jak najbardziej. Na moim blogu jest link do drugiej części Hermasza i tam Michałow już jest. Z biegiem czasu zrównam się temporalnie z opowiadaniem Evivy, mam nadzieję.

Eviva

Dzięki siostro;)

EDIT:

Kain

to nie kozak co widać na pierwszy rzut oka. to tradycyjny but norweski, co prawda w nowoczesnej formie odrobinę ale Tradycyjny. skóra renifera, ocieplona owczą wełną i od wewnątrz wyściełana futerkiem. Cieplutkie jak diabli. W Polsce można kupić tego podróbki teraz, nie wiem czy jest ale swego czasu było trendy freshi jezzy czy jak tego nie nazwać.
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 14 Cze 2012 19:04:34 - Edytowany przez: Eviva
Elaan

Zapewniam, że tak. Czytaj tutaj:

http://gwiezdnapolska.blogspot.com/
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 14 Cze 2012 20:00:40
biter

biter:
to nie kozak co widać na pierwszy rzut oka. to tradycyjny but norweski

Fajno, ale nadal nie wyjaśniłeś czemu akurat on... ;]
biter
Użytkownik
#22 - Wysłana: 14 Cze 2012 20:12:23
Q__:
Fajno, ale nadal nie wyjaśniłeś czemu akurat on... ;]

Byłem wtedy w Norwegii akurat. Chciałem więc wstawic coś norweskiego. Flaga, godło czy wiking to takie sztampowe więc wpadł mi do głowy but.
Eviva
Użytkownik
#23 - Wysłana: 14 Cze 2012 20:24:13
biter

Nie pogniewaj się aby... mnie to przypomniało Zboczone Buty z filmu "Yellow Submarine, cz, IV'
Elaan
Użytkownik
#24 - Wysłana: 14 Cze 2012 21:31:19
Eviva:
Zapewniam, że tak. Czytaj tutaj:

http://gwiezdnapolska.blogspot.com/

Dzięki za link. Cudownie się to czyta.
I ten komentarz Skala: Całe grono pedagogiczne tak bardzo chciało się ich pozbyć, że podpisali by w tym celu nie tylko certyfikaty, ale i zrzeczenie praw majątkowych.
Piękne.
Kain
Użytkownik
#25 - Wysłana: 15 Cze 2012 16:09:11
biter:
Byłem wtedy w Norwegii akurat. Chciałem więc wstawic coś norweskiego. Flaga, godło czy wiking to takie sztampowe więc wpadł mi do głowy but.

No proszę kto by pomyślał że ten mylnie jako kozaczek rozpoznany but ma coś wspólnego z moją runą;D
kanna
Użytkownik
#26 - Wysłana: 15 Cze 2012 16:17:17
Kain:
mylnie jako kozaczek rozpoznany but

No nie wiadomo, nie wiadomo czy mylnie... But kozak, oznaczać może chęć, potrzebę kozaczenia.

I teraz pojawia sie pytanie - czy to (wyparta i nieuświadomiona, ofkors) potrzeba bitera, którą ubrał w skandynawskie skojarzenie, czy raczej podświadoma projekcja Kaina, który przypisuje biterowi
atrybut "kozaczenie".

Kain
Użytkownik
#27 - Wysłana: 15 Cze 2012 19:05:08
kanna:
No nie wiadomo, nie wiadomo czy mylnie... But kozak, oznaczać może chęć, potrzebę kozaczenia.

I teraz pojawia sie pytanie - czy to (wyparta i nieuświadomiona, ofkors) potrzeba bitera, którą ubrał w skandynawskie skojarzenie, czy raczej podświadoma projekcja Kaina, który przypisuje biterowi
atrybut "kozaczenie".

Hehe - kto wie... (przyznam że ten post wywołał na mojej twarzy szeroki i szczery uśmiech )
kanna
Użytkownik
#28 - Wysłana: 15 Cze 2012 20:16:25
Kain:
(przyznam że ten post wywołał na mojej twarzy szeroki i szczery uśmiech )

Freud nie był by z Ciebie zadowolony
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 15 Cze 2012 22:21:11
Freuda to pięknie podsumował lemowski Hogarth...

"Doktryna psychoanalityczna wykrywa w człowieku bydlę, osiodłane przez sumienie z takim fatalnym skutkiem, że bydlęciu jest niewygodnie pod owym zbożnym jeźdźcem, a jeźdźcowi nie lepiej w takiej pozycji, albowiem jego wysiłek zmierza nie tylko ku temu, żeby bydlę poskromić, ale jeszcze, by uczynić je niewidzialnym. Koncepcja, wedle której mamy w sobie stare zwierzę, na oklep unoszące nowy rozum, jest zlepkiem mitologicznych prymitywizmów.
Psychoanaliza dostarcza prawdy sposobem infantylnym, to jest gimnazjalnym: dowiadujemy się z niej, brutalnie i pospiesznie, rzeczy, które nas szokują i przez to zniewalają do posłuchu. Nieraz bywa, i właśnie jest tak w tym przypadku, że uproszczenie, dotykające nawet prawdy, lecz tandetne, jest warte tyle samo, ile fałsz. Raz jeszcze pokazano nam demona i anioła, bestię i boga, splecionych w manichejskim uścisku, i raz jeszcze człowiek został ubezwinniony przez samego siebie jako teren walki sił, co w niego wlazły, co go wypchały sobą i panoszą się w jego skórze. Toteż psychoanaliza jest przede wszystkim „gimnazjalizmem”. Skandale mają nam człowieka wyłożyć, a cały dramat egzystencji rozgrywa się pomiędzy świnią i sublimatem, w jaki może ją obrócić wysiłek kultury."

"Głos Pana"

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Ankieta: Czy sequel "Hermasza" miałby rację bytu?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!