USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Czy Treksfera powinna zostać przeniesiona?

Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Gru 2011 14:00:01 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Pojawiły się głosy, że organizowanie konwentu w stolicy wiąże się z marginalizacją znaczenia klubów z innych części kraju. Być może Treksfera rzeczywiście powinna być imprezą "objazdową", a nie przypisaną na stałe do Avangardy. Ten układ jest dla TSF bardzo korzystny, szczególnie finansowo (groszem nie śmierdzimy), ale przecież może ona zostać "podpięta" do jakiegokolwiek większego konwentu sf i fantasy. Trochę ich jest, i to w różnych częściach Polski, a są i takie, które gromadzą więcej uczestników niż Ava.
W związku z tym proponuję rozważenie trzech możliwości:

a) zostaje jak jest i komu nie odpowiada, niech się złości

b) Treksfera jest organizowana co rok w innym mieście

c) konwent w obrębie Avy zostaje, każdy klub zaś organizuje własny podkonwent, kiedy mu wygodnie.

Co o tym myślicie?
Darnok
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Gru 2011 14:00:58
Odpowiedz 
Eviva:
b) Treksfera jest organizowana co rok w innym mieście

I myślisz, że za każdym razem uda się Wam ją zorganizować?
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Gru 2011 14:04:23 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Darnok

Nie mam pojęcia - po prostu w takim wypadku za organizacją musiałby stać klub lokalny, nie oddział warszawski. Mam nadzieję, że nie jest tak, iż narzekać każdy potrafi, ale robić nie ma komu, tylko są i chęci, i możliwości.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 23 Gru 2011 14:09:09
Odpowiedz 
Eviva
Darnok

Swego czasu byłem gorącym zwolennikiem wariantu co-rok-w-innym-mieście, właśnie po to by każdy Klub dostał swoją szansę wykazania się.

Aktualnie byłbym za modelem jednej imprezy centralnej i lokalnych subkonwentów.
Eviva
Użytkownik
#5 - Wysłana: 23 Gru 2011 14:14:50
Odpowiedz 
Q__

Czyli tak jak i ja, ale posłuchajmy też innych. Choć z drugiej strony jestem przeciwna centralnemu sterowaniu, a jego brak oznacza, ze choćby TSF jako taka została urządzona gdzie indziej, nikt nie zabroni warszawskim fanom zorganizowania swego bloku na Avie.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 23 Gru 2011 14:24:58
Odpowiedz 
Eviva

Może też być tak, że każdy klub będzie organizował swój lokalny subkonwent, z których jeden będzie miał w danym roku status ogólnopolskiej TrekSfery i tak szyld będzie sobie krąążył z Warszawy do Krakowa, z Krakowa do Lublina, z Lublina do Poznania, by znów wrócić do Warszawy itd.

Bliskie jest to koncepcji jaką rozważaliśmy z Madame Picard, zanim jeszcze fluor miał okazję ujawnić swoje organizacyjne talenta (acz pomysł łaczenia sił z większymi konwentami narodził się później).
mozg_kl2
Użytkownik
#7 - Wysłana: 1 Cze 2013 10:37:22
Odpowiedz 
Mój kalendarz szpiega przypomniał mi, że minęło juz 5 lat od pierwszej treksfery
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 1 Cze 2013 10:46:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2:
minęło juz 5 lat od pierwszej treksfery

IDIC
Użytkownik
#9 - Wysłana: 1 Cze 2013 11:30:44
Odpowiedz 
Q__ ,
nieładnie zapominać o Spocku w tych toastach

Spock II
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 1 Cze 2013 11:31:41
Odpowiedz 
IDIC

Płonę ze wstydu. To ja powinnam o tym przypomnieć!
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 1 Cze 2013 11:50:55
Odpowiedz 
IDIC

IDIC:
nieładnie zapominać o Spocku w tych toastach

W ramach skromnej rehabilitacji:
mozg_kl2
Użytkownik
#12 - Wysłana: 1 Cze 2013 15:26:44
Odpowiedz 
Q__

Jest co świętować. Podziękowania dla tych, bez których nie byłoby tamtej treksfery, jak i następnych które będą.
biter
Użytkownik
#13 - Wysłana: 1 Cze 2013 20:10:01
Odpowiedz 
Jeśli już wszyscy wstawiają coś o piciu. Moja ulubiona "pita" scena z Treka
https://www.youtube.com/watch?v=W3c9wtbQTZ4

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Czy Treksfera powinna zostać przeniesiona?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!