USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / modele Star Treka
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Mav
Użytkownik
#61 - Wysłana: 24 Wrz 2013 00:49:24 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Prawdziwym bólem głowy dla fanatyków twardego kanonu jest ringowy Enteprise na biurku Marcusa Kompletnie nie można wyjaśnić, co on tam robi, skoro tuż obok są NX-Alpha i NX-01
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 24 Wrz 2013 00:54:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

A o to niech fanatycy twardego kanonu pytają swoich idoli - Bermana i Bragę.

(A serio: wybaczałbym ENTkowi znacznie więcej, gdyby wesoła gromadka Archera latała wiadomym ringshipem. Choć rozumiem, że po FC mógł być z tym kłopot...)

ps. a'propos:
"Ideally Enterprise should have looked like the ring-ship seen on the recreation deck wall in Star Trek : The Motion Picture."
http://www.ditl.org/pagarticle.php?ArticleID=11&Li stID=Lineage
choć niby B&B jakoś wybrnęli, sugerując, że XCV 330 był - w całości lub w założeniach - efektem wolkańskiej bratniej pomocy, jak jaki Pałac Kultury, na co wskazuje czym latali szpiczastousi:
Mav
Użytkownik
#63 - Wysłana: 24 Wrz 2013 01:03:53 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
A o to niech fanatycy twardego kanonu pytają swoich idoli - Bermana i Bragę.

Abrams mimo wszystko mógł się odciąć od ENT, nikt by do niego nie miał o to pretensji. A on ewidentnie do tego kanonu nawiązał - pies Archera, model NX-01... szkoda

ps. A może taki sygnet:

http://www.amazon.com/3x3-Star-Trek-Starfleet-Acad emy/dp/B00CRMYCPI/ref=tf_cw?&linkCode=waf&tag=8ofs guitothet-20

Ten brelok do kluczy idealny:

http://www.amazon.com/Star-U-S-S-Enterprise-NCC-17 01-D-Chain/dp/B009XB5KV6/ref=tf_cw?&linkCode=waf&t ag=8ofsguitothet-20
Q__
Moderator
#64 - Wysłana: 24 Wrz 2013 01:15:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
A on ewidentnie do tego kanonu nawiązał - pies Archera, model NX-01... szkoda

Abrams - czas chyba ocenić jego dorobek na chłodno, skoro go żegnamy - był znacznie bardziej zachowawczy niż się jego przeciwnikom zdawało.

ps. Jeszcze a'propos rozumienia kanonu przez B&B:
"We decided to take a lot of liberty with the Original Series character, and we created a new character [....] Because the character we meet in this film is very different [....] We kind of ignored, to some degree, the Cochrane from the original series." - Braga w "The Legacy of Zefram Cochrane", dokumentalnym dodatku do blu-rayowej edycji FC
Mav
Użytkownik
#65 - Wysłana: 24 Wrz 2013 02:19:18
Odpowiedz 
Q__:
był znacznie bardziej zachowawczy niż się jego przeciwnikom zdawało.

Pytanie czy ta zachowawczosc wyszla na dobre?

Q__:
B&B jakoś wybrnęli, sugerując, że XCV 330 był - w całości lub w założeniach - efektem wolkańskiej bratniej pomocy, jak jaki Pałac Kultury, na co wskazuje czym latali szpiczastousi:

W sumie jest to calkiem sensowne wytkumaczenie.
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 24 Wrz 2013 02:33:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Pytanie czy ta zachowawczosc wyszla na dobre?

Sądzę, że nie, ale... ogólnie "jedenastka" to jest zlepek starych idei: fanowskiego (i Straczynskiego) domagania się reBootu, pomysłów Roddenberry'ego i Benneta na prequel o młodym Kirku, nawet elementów bermanowsko-jendersenowskiej historyjki o młodym buntowniku, przyszłym dziadku Kirka, co na mototrze gnał i w Romulan War wojował czy jednej z roboczych wersji backgroundu Future Guy'a (wg, której miał to być wredny Romulaniec z przyszłości chcący zmienić losy wojny pierwszej z Ziemniakami) oraz założeń PR/AND i - równolegle - ENT, w które wpisany był powrót do TOSowatej konwencji i mieszanka Treka z akcją; przy czym nie sądzę by była to wina JJa - tak silna jest w Treku tradycja wbrew pozorom, że nawet on nie mógł jej podskoczyć.
Enterprise D
Użytkownik
#67 - Wysłana: 24 Wrz 2013 21:44:58
Odpowiedz 
Widze że po mojej nieobecnosci zaczął sie jakiś ruch w temacie który rozpocząłem 2 lata temu

A co do modeli na biurku admirała Marcusa, nie zdziwiło Was to że super tajny okręt admirała stoi po prostu na jego biurku i nikt nie będzie ciekaw jego obecności? Przecież to miał być ściśle tajny projekt!
Elaan
Użytkownik
#68 - Wysłana: 24 Wrz 2013 22:00:36
Odpowiedz 
Enterprise D:
nie zdziwiło Was to że super tajny okręt admirała stoi po prostu na jego biurku

Widać najciemniej pod admiralską lampką.
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 24 Wrz 2013 22:08:31
Odpowiedz 
Enterprise D

Enterprise D:
A co do modeli na biurku admirała Marcusa, nie zdziwiło Was to że super tajny okręt admirała stoi po prostu na jego biurku i nikt nie będzie ciekaw jego obecności?

No to jest słynny buraczek, więc chyba właśnie dla jego oczywistości nikt o nim nie napomykał... ale... Elaan ma rację, przywołując analogię ze "Skradzionym listem" Poego jako możliwe wyjaśnienie, acz jest i drugie: goście mogli - błędnie - uważać model Venegeance, za model projektu jeszcze niezrealizowanego, wcielenie marcusowych marzeń/aspiracji... Co zrozumieją ci z nas, którzy maja na biurku model któregoś z Enterprise'ów otoczony Soyuzami i Apollami...
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 14 Cze 2015 07:53:23
Odpowiedz 
Nieźle pisaliśmy we wrześniu 2013 o ringshipie na biurku Marcusa i chyba nas ktoś ważny czytał, bo miesiąc później jego repliki na rynek puścili :
http://www.trektoday.com/content/2013/10/qmx-star- trek-ring-ship/
Q__
Moderator
#71 - Wysłana: 11 Lis 2015 13:10:48
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#72 - Wysłana: 7 Maj 2016 19:24:47
Odpowiedz 
Moja znajoma spytała się mnie czy wiem gdzie można kupić tanie modele statków z treka, tak poniżej 100 zł. Wie ktoś?
annami
Użytkownik
#73 - Wysłana: 25 Lip 2016 21:38:52 - Edytowany przez: annami
Odpowiedz 
MarcinK:
Moja znajoma spytała się mnie czy wiem gdzie można kupić tanie modele statków z treka, tak poniżej 100 zł. Wie ktoś?

Widziałam, że niektóre są na allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=1068 &us_id=12427206

Ja mam z takiej serii Marudera , Vor'Cha, statek Jem' Hadar oraz Defianta i jak dla mnie ładnie się prezentują
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 4 Lip 2017 23:39:43
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 20 Lip 2017 20:32:49
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 5 Sier 2017 20:44:44
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / modele Star Treka

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!