USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / modele Star Treka
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 15 Wrz 2011 19:35:42
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Nie, teraz.

Teraz to ja tylko widzę jak podejmuje dialogi o niczym w stylu standardowego Kłopotliwego Newbie TM.

(Znasz ten standard, pomagałaś go ustanawiać ongiś .)
Eviva
Użytkownik
#32 - Wysłana: 15 Wrz 2011 19:37:06
Odpowiedz 
Q__:
Znasz ten standard, pomagałaś go ustanawiać ongiś

Uuuu, Q_ niedobry, Q_ złośliwy.... Nie lubię wrednego Q_....
Enterprise D
Użytkownik
#33 - Wysłana: 16 Wrz 2011 23:56:27
Odpowiedz 
A o to mój papierowy Akira (5 miesięcy nad nim siedziałem)

http://www.galaxykits.com/modele.php?model/561/Sta r_Trek_Akira
Enterprise D
Użytkownik
#34 - Wysłana: 19 Wrz 2011 20:10:19
Odpowiedz 
A oto obiecane zdjęcia i moja recenzja Enterprise-D:

http://www.galaxykits.com/modele.php?model/565/Sta r_Trek_-_Enterprise_D_Diamond_Select

I jak wam się podoba?
Enterprise D
Użytkownik
#35 - Wysłana: 21 Wrz 2011 12:51:48
Odpowiedz 
No i mój kolejny model.
Papierowy mostek oryginalnego Enterprise:

http://www.galaxykits.com/modele.php?model/567/Mos tek_USS_ENTERPRISE_NCC_1701
Jurgen
Moderator
#36 - Wysłana: 21 Wrz 2011 16:07:52
Odpowiedz 
Nie żebym się czepiał, ale w ramach nadrabiania zaległości forumowych zauważyłem dubel. I - o zgrozo - pierwszy i właściwy temat był na głównej, a autor tego "dzieła" i tam się udzielał. Na przyszłość przypominam o tym, żeby pisać we właściwym temacie i nie dublowac niepotrzebnie tematów. I uzywać opcji "szukaj".
Enterprise D
Użytkownik
#37 - Wysłana: 11 Gru 2011 19:04:09
Odpowiedz 
Jeżeli ktoś jest zainteresowany święcącym modelem to niech zerknie tutaj:

ENTERPRISE E

http://www.ebay.pl/itm/Bandai-Star-Trek-Enterprise -NCC-1701E-Modell-mit-Beleuchtung-/110791845327?pt =Science_Fiction&hash=item19cbb565cf#ht_500wt_1203

ENTERPRISE NX 01

http://www.ebay.pl/itm/Bandai-Star-Trek-Enterprise -NX-01-Modell-mit-Beleuchtung-/110791846542?pt=Sci ence_Fiction&hash=item19cbb56a8e#ht_500wt_1203

VOYAGER

http://www.ebay.pl/itm/Bandai-Star-Trek-Voyager-NC C-74856-Modell-mit-Beleuchtung-/110791847705?pt=Sc ience_Fiction&hash=item19cbb56f19#ht_500wt_1203

ENTERPRISE A

http://www.ebay.pl/itm/Bandai-Star-Trek-Enterprise -NCC-1701-Modell-mit-Beleuchtung-/110791848782?pt= Science_Fiction&hash=item19cbb5734e#ht_500wt_1203
Są to modele japońskiej firmy Bandai, a o ile się orientuje są doskonałej jakości. Posiadają wszystkie elementy oświetlenia, oraz są do składania, nie do sklejania(to nie to samo).

Jest to wyjątkowa okazja by kupić je tanio, ponieważ w Polsce kosztują około 1000 zł, więc tutaj można je kupić za jakieś 800 zł taniej. Aukcja niemiecka, ale takiej okazji nie można przegapić, zwłaszcza że czekałem na nią pół roku.
krisbaum
Użytkownik
#38 - Wysłana: 30 Sty 2012 19:24:59
Odpowiedz 
Jak na kilka miesięcy pracy nad modelami, to robótka nie zachwyca. Pomijając fakt, że są to proste modeliki, razi przede wszystkim brak retuszu krawędzi. Dla przykładu te foteliki z mostka Enterprise. Wszystkie białe krawędzie papieru powinny być potraktowane odpowiednią farbką (czarną i niebieską), tak samo te czerwone poręcze.
Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o lepieniu w kartonie, to polecam odpowiednie ku temu fora, np.:
kartonwork.pl
saxiu
Użytkownik
#39 - Wysłana: 31 Sty 2012 15:32:46
Odpowiedz 
nie wiem jak tu sie zapatrujecie na wizje papierowych modeli ze zrodel raczej malo legalnych, bo jak niechetnie to ten post nie istnieje. a jesliscie bardziej otwarci to ostatnio widzialem u siebie na dysku katalog ze skanami kilku (nastu lub wiecej) modeli. pokazalbym zdjecia tych co mialem poklejone ale dalem synom do zabawy a pozniej nadawaly sie jedynie do detonacji
krisbaum
Użytkownik
#40 - Wysłana: 31 Sty 2012 16:06:05
Odpowiedz 
Modele Treka to proste kartonowe wycinanki, dostępne za darmo. A jak ktoś chce okradać projektantów i wydawców profesjonalnych modeli, znajdzie sobie odpowiednie miejsce w sieci.
saxiu
Użytkownik
#41 - Wysłana: 31 Sty 2012 20:20:03
Odpowiedz 
fakt. Te sa proste. Nawet nie wiedzialem, ze sa dostepne za darmo jak pisze przedmowca. Natomiast jak juz ktos sie uprze to nawet wrzucone siatki do cada ktory pozniej przygotuje wycinanki to okradanie tworcow z wlasnosci intelektualnej. Podobnie rzecz sie ma z "tlumaczeniem" sciezek dzwiekowych na jezyk polski. Jeszcze nie widzialem napisu na dvd "all rights reserved except subtitles".
krisbaum
Użytkownik
#42 - Wysłana: 31 Sty 2012 21:22:26
Odpowiedz 
Widzisz, tak się składa, że dłubię w kartonie, i jeszcze nigdy nie zdażyło się, by projektant modelu domagał się wykonania go wyłącznie w standardzie, czyli tylko to co oferuje wycinanka i nic poza tym. Widziałem mnóstwo modeli, w których wycinankę skanowano i przeskalowywano, widziałem takie, w których zmieniano kamuflaż, widziałem modele waloryzowane o różne dodatkowe elementy. I nikt nie miał nic przeciwko, a już na pewno nie projektant, dopóty punktem wyjścia była legalnie nabyta wycinanka.

Daruj sobie porównania do przemysłu filmowego, bo są zupełnie nie trafione. Jeżeli legalnie nabyłeś produkt, z którego chcesz wykonać model, to czy to będzie wycinanka, czy model plastikowy, ostateczny wynik będzie wyłącznie dziełem twoich rąk. Modelarz to nie facet który kupuje film, to koleś który kupuje taśmę filmową, i kręci film własny.

Bardzo zabawny motyw z pewnego forum, na którym udostępniano linki z modelami kartonowymi. Uśmiałem się jak norka, bo ktoś złożył serdeczne podziękowanie uploaderowi, za jego trud, i poświęcony czas. Skan i upload jednego modelu to kilkanaście minut. Projektant, który prześledził dokumentację historyczną, potem siedział godzinami nad modelem w takim np. Rhino, potem rozwijał siatki, dopracowywał w CAD czy Corelu, następnie wykonał testowy model surówki, na podziękowanie nie zasługuje. Grunt to podziękować złodziejowi.
saxiu
Użytkownik
#43 - Wysłana: 31 Sty 2012 23:03:14
Odpowiedz 
Na wlasny uzytek to owszem mozna sobie robic co sie zywnie podoba. Tutaj mialem na mysli udostepnianie. Szerzej niz pozyczenie bratu. Z drugiej strony napisalem - jak sie ktos uprze. Niekoniecznie edycja w cad dajmy na to promu bedzie przestepstwem. Ale jezeli firma ktora nabyla wylaczne prawo do przeniesienia na karton tego modelu stwierdzi, ze przez udostepniony przez Ciebie za darmo model spowodowal znikome zainteresowanie ich produktem i marna sprzedaz, to ich ksiegowy z prawnikiem juz policza ile im wisisz. I skoro przemysl filmowy Ci nie trafia to, bo ja wiem? Przeklad ksiazek, komiksow czy gier udostepniony w sieci. Sumujac dla siebie tak, dla publiki nie.
krisbaum
Użytkownik
#44 - Wysłana: 1 Lut 2012 01:25:02
Odpowiedz 
Mieszasz tematy. Nie ma nic złego, jeżeli model obrabiasz na swój użytek, z tym zgodzi się każde wydawnictwo.
Udostępnianie to też temat rzeka. Kupiłeś model dajmy na to Spitfire'a Mk I, i przypadkiem ciachnąłeś nożykiem element nr34. Prosisz o udostępnienie tego elementu, a tu nie dość że ci koledzy modelarze podeślą, to zrobi to nawet wydawca.

Ale nie będę tłumaczył. Ty zwykły złodziej jesteś i będziesz uprawiał semantyczną prestidigitatorykę, by tylko usprawiedliwić się z niekupienia modelu. Księgowy z prawnikiem. Wstrętne korporacje. No jestem ciekaw czy małe rodzinne firmy, jakimi w zasadzie są takie wydawnictwa jak Halińscy, czy Modelik, w ogóle mają księgowego.

Ogółem to bredzisz jak Eisenhower o zestrzeleniu U2. Dla siebie, dla publiki, a jaki to ma związek z modelarstwem?
saxiu
Użytkownik
#45 - Wysłana: 1 Lut 2012 14:09:52
Odpowiedz 
Dobra dyskusja z toba nie ma sensu. Zalozyles z gory, ze jestem zlodziejem i co ci tam po obwodach chodzi. Otoz pozwol, ze zanim zakoncze ten temat z mojej strony powiem jeszcze, ze od ponad 7lat prowadze firme, ktora dzieki wlasnie poszanowaniu praw intelektualnych i niedawno podpisanej ACTA wlasnie ma swoj maly renesans. Zreszta wspomniane bylo ze proste modele sa dostepne za darmo. To jakim prawem nazywasz mnie zlodziejem skoro napisale ze te modele sa proste? Ja je uznalem za mniej legalne bo nawet nie pamietam skad je mam. Nie prowadze historii przegladarki dluzej niz kilka tygodni. Ale po co sie bede bronic i tlumaczyc. Ty juz opinie swoja o mnie masz i co wiecej. Masz calkowita racje. Przyznaje ja bez bicia i oporow. Ale z racja jak mawial bodaj Pilsudski.

Moj udzial w tej dyskusji niniejszym, czy powyzszym uwazam za zakonczony.
The_D
Użytkownik
#46 - Wysłana: 1 Lut 2012 19:06:59
Odpowiedz 
Czy tylko ja nie rozumiem o co właściwie chodzi w kłótni powyżej?

krisbaum:
Modele Treka to proste kartonowe wycinanki, dostępne za darmo. A jak ktoś chce okradać projektantów i wydawców profesjonalnych modeli, znajdzie sobie odpowiednie miejsce w sieci.

Teoretycznie jeżeli osoba, która zaprojektowała tą prostą wycinankę nie dostała licencji od Paramountu, to złamała prawo autorskie. Tyle, ze to jest szara strefa, w której leży duża część fandomu (fanfiki, grafika na stronach itd.)
Enterprise D
Użytkownik
#47 - Wysłana: 1 Lut 2012 19:18:15
Odpowiedz 
krisbaum

No cóż, ciesze się że spotkałem kogoś kto skleja modele papierowe, ale mówisz że moja robota Cię nie zachwyca. Może to prawda, ale pokaż TWOJE modele.
A tak wogóle ja mam dopiero 16 lat, modelami papierowymi zajmuję się dopiero od kilku lat, a nad tymi naprawdę się napracowałem. Posklejaj je sam to zobaczymy jak Ci wyjdzie. Proszę tu masz te modele:

http://www.galaxykits.com/pobierz.php
krisbaum
Użytkownik
#48 - Wysłana: 1 Lut 2012 19:53:03
Odpowiedz 
Szkoda mi czasu na te pudełeczka.
Enterprise D
Użytkownik
#49 - Wysłana: 1 Lut 2012 22:35:43
Odpowiedz 
krisbaum
A co sklejasz ciekawego?
A tak przy okazji, każdy może skleić te ,,pudełeczka", ale nie każdy potrafi wykonać je dobrze.
krisbaum
Użytkownik
#50 - Wysłana: 4 Lut 2012 22:07:54
Odpowiedz 
Na razie to sklejam się do kupy, moje hobby to głównie destylacja i degustacja bimbra.
Z modeli trekowych, to na razie mam kupę rozgrzebanych plastików, które czekają na lepsze czasy (ciężko trzyma się pęsetę drżącą łapą ;)). Voyager ma prawie gotowe podświetlane gondole (Revel), pomalowania wymaga mostek Enterprisa (AMT/ERTL), ten którego kartonową wersję wykonałeś, u mnie to już tylko kwestia wykonania podstawki, dokończenia malowania konsol i kalkomanie, figurki załogi, krzesełka czy barierki, wykonane już dawno temu, trza tylko złożyć razem do kupy. Sklejony i niepomalowany Kazon Raider (Revel), rozgrzebany zestaw trzech modeli, który kupiłeś. A w stoczni jeszcze nienaruszone pudełka promu z DS9, i klingońskiego ptaszka na takiej fajnej przeźroczystej podstawce, dającej wrażenie wiszenia w powietrzu. Mówiąc krótka, kupa modeli, z przewagą kupy. Ostatnio nosi mnie na dokończenie robótek, ale przepiłem całą kasę, a wypłata w poniedziałek. Potrzeba mi rozpuszczalnika i paru dupereleków, zanim chwycę się za aerograf. Jak mi się uda ruszyć od poniedziałku, to może pokażę też, co można fajnego wykonać z kartonu. Np. jakiś czas temu rozważałem możliwość wykonania tekturowego combadga a'la VOY/DS9. Na szybko, malowane pędzelkiem, bez dokładnej obróbki, uzyskałem całkiem znośny efekt. Konstrukcja wymaga kartonu tyle co trzy podkładki z piwa, tubkę, góra dwie cyjanogluta, i dwie farbki z modelarskiego, srebrną i złotą. Plus podstawowe narzędzia, skalpel olfy, iglaki, papiery ścierne i takie tam.
http://i881.photobucket.com/albums/ac15/krisbaum/c ombadge.jpg
Jutro śmigam na rano do roboty, a potem pewnie będę chlał, bo to ostatnia dnówka w cyklu brygadowym, ale jak to kogoś interesuję, w poniedziałek mogę fotkami pokazać jak sobie samemu coś takiego ulepić.
Enterprise D
Użytkownik
#51 - Wysłana: 4 Lut 2012 22:57:27 - Edytowany przez: Enterprise D
Odpowiedz 
krisbaum

No to niezłe masz plany, ale to niezbyt dobrze zaczynać jeden model , porzucać i zaczynać kolejny, bo to tamtego już się nie chce wracać i zostawia się go z nadzieją, że znowu będziemy mieli chęci do niego wracać.

krisbaum:
hobby to głównie destylacja i degustacja bimbra

Wiesz, że to niebezpieczne i nielegalne.
Skutkiem ubocznym takiej produkcji jest ALKOCHOL METYLOWY (CH3-OH), który nawet w śladowych ilościach działa jak trucizna, a ma takie same właściwości jak alkochol etylowy(C2H5-OH), czyli bimber. Już mała dawka powoduje ślepotę, potem następuje paraliż i śmierć, WIĘC UWAŻAJ NA SIEBIE.
krisbaum
Użytkownik
#52 - Wysłana: 4 Lut 2012 23:05:38
Odpowiedz 
Nie na temat. Tak tylko powiem, że wolę produkt oparty na fermentacji cukru, drożdży, wody i śliwek, ewentualnie wiśni, a następnie destylacji, niźli sklepową wódę, często podrabianą. A metyl? Tworzy się w każdym produkcie, nawet w domowym winie. Są tego śladowe ilości, podczas destylacji wystarczy wywalić kilka pierwszych kieliszków, i problem z głowy.
I jedna drobna uwaga - alkoHol, nie alkoCHol.
Enterprise D
Użytkownik
#53 - Wysłana: 9 Kwi 2012 22:45:02
Odpowiedz 
Jeśli ktoś jest zainteresowany papierowymi modelami ST to niech zerknie na tę stronę. Jest tu naprawdę duży wybór:

http://www.paperhollywood.com/paper-hollywood-page -4-of-6.html
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 23 Wrz 2013 21:14:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Firma, która zrobiła kolekcję modeli dla ekranowego admirała Marcusa, wypuszcza ją niedługo na rynek:

http://www.qmxonline.com/news/stid-history-of-star flight-models/
Mav
Użytkownik
#55 - Wysłana: 23 Wrz 2013 21:24:21
Odpowiedz 
Q__:
Firma, która zrobiła kolekcję modeli dla ekranowego admirała Marcusa, wypuszcza ją niedługo na rynek:

NX Alpha fajny. NX-01 wygląda lepiej niż w serialu. Ale co na biurku Admirała GF robi nazistowska V-2?
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 23 Wrz 2013 21:36:46
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Ale co na biurku Admirała GF robi nazistowska V-2?

A pamiętasz TOS "Patterns of Force"?

KIRK: Gill. Gill, why did you abandon your mission? Why did you interfere with this culture?
GILL: Planet fragmented. Divided. Took lesson from Earth history.
KIRK: But why Nazi Germany? You studied history. You knew what the Nazis were.
GILL: Most efficient state Earth ever knew.
SPOCK: Quite true, Captain. That tiny country, beaten, bankrupt, defeated, rose in a few years to stand only one step away from global domination.
KIRK: But it was brutal, perverted, had to be destroyed at a terrible cost. Why that example?
SPOCK: Perhaps Gill felt that such a state, run benignly, could accomplish its efficiency without sadism.

O odcinku:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Patterns_of_Force_ (episode)
reyden
Użytkownik
#57 - Wysłana: 23 Wrz 2013 22:54:49
Odpowiedz 
@Mav

A skąd wiesz że to niemiecka V2 ?

Nie ma na modelu żadnych oznaczeń , równie dobrze to może być rosyjska lub amerykańska kopia V2 - trochę ich powstało w obu krajach pod koniec lat 40 , np radziecki pocisk R-1 ( SS-1A Scunner ) , niemal identyczna kopia V2 .
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 23 Wrz 2013 23:07:48
Odpowiedz 
reyden

Biorąc pod uwagę, że admiralska kolekcja przedstawia jednak pionierskie konstrukcje (Kelvin może, acz nie musi, być wyjątkiem od tej zasady, stanowiąc memento innego typu) bardziej prawdopodobny wydaje się jednak wariant z V-2, potraktowanym w oderwaniu od ideologii.
Mav
Użytkownik
#59 - Wysłana: 24 Wrz 2013 00:22:45 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
A pamiętasz TOS "Patterns of Force"?

Dobra, niech będzie, ale i tak jest to balansowanie na śliskim temacie

reyden:
A skąd wiesz że to niemiecka V2 ?

Q__:
bardziej prawdopodobny wydaje się jednak wariant z V-2, potraktowanym w oderwaniu od ideologii.

Na stronie z modelami jest opis:

Proof that war often spurs the greatest scientific leaps forward, the German V-2 rocket (1944) was both the first long-range ballistic missile and the first human-made artifact to enter outer space.

ps. Model Kelvina strasznie odstaje jakością od reszty.
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 24 Wrz 2013 00:41:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
ale i tak jest to balansowanie na śliskim temacie

Jasne, acz paradoksalnie pasuje do ST z jego skupieniem na pozytywach postępu... i dłuższą od naszej perspektywą historyczną widzenia pewnych spraw

Mav:
Model Kelvina strasznie odstaje jakością od reszty.

To prawda, acz jeszcze bardziej uwypukla ten rozdźwięk, fakt jak bardzo robiony był na realizm Kelvin ekranowy.
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / modele Star Treka

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!