USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / DS9 na AXN SciFi od 1 marca
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#361 - Wysłana: 12 Lip 2011 21:36:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Patrząc literalnie: w Treku skończyło się dobrze, skoro potem nastała UFP .
Eviva
Użytkownik
#362 - Wysłana: 12 Lip 2011 21:44:46
Odpowiedz 
Q__:
w Treku skończyło się dobrze,

Trek to fikcja, szefie, my żyjemy po mrocznej stronie zwierciadła.
Q__
Moderator
#363 - Wysłana: 12 Lip 2011 22:42:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
my żyjemy po mrocznej stronie zwierciadła.

Dobra, dobra... Jak czy nas m.in. powszechnie znienawidzona "jedenastka" nie istnieje scenariusz tak czarny, by nie pozostało w nim miejsce na nadzieję i szukanie skutecznego rozwiązania.

Jak to szlo? Never surrender, never give up!

I w tym optymistycznym nastroju wracajmy do... tematu .
krzychu
Użytkownik
#364 - Wysłana: 12 Lip 2011 22:51:10
Odpowiedz 
you must fight if you want be free
Eviva
Użytkownik
#365 - Wysłana: 20 Lip 2011 22:13:08
Odpowiedz 
Odcinek "Destiny".
No to się w pale nie mieści! Sisko kazał inwigilować PIS!
Wyraźnie słyszałam, jak mówi:
- Niech Odo sprawdzi Jarka i jego ludzi.
Poklok
Użytkownik
#366 - Wysłana: 20 Lip 2011 23:33:44
Odpowiedz 
Eviva:
- Niech Odo sprawdzi Jarka i jego ludzi.

Może to Zmienni

A tak na marginesie, cały serial będziemy się bujać z tym przyciężkim, bajorańskim mistycyzmem i bełkotliwymi przepowiedniami, których powstydził by się najbardziej zapijaczony proszalny dziad? Bo zaczyna mi to działać na nerwy.
Toudi
Użytkownik
#367 - Wysłana: 20 Lip 2011 23:44:58
Odpowiedz 
Poklok:
cały serial będziemy się bujać z tym przyciężkim, bajorańskim mistycyzmem i bełkotliwymi przepowiedniami,

Tak, do ostatniego odcinka.
Slovaak
Użytkownik
#368 - Wysłana: 21 Lip 2011 00:19:10
Odpowiedz 
Poklok:
A tak na marginesie, cały serial będziemy się bujać z tym przyciężkim, bajorańskim mistycyzmem i bełkotliwymi przepowiedniami, których powstydził by się najbardziej zapijaczony proszalny dziad? Bo zaczyna mi to działać na nerwy.

Czemu się to w Polsce nie podoba? Konkurencja? :D
kanna
Użytkownik
#369 - Wysłana: 21 Lip 2011 09:55:09
Odpowiedz 
Problem z niejasnymi (a zwykle takie są ;) ) przepowiedniami jest taki, że PO FAKCIE zawsze znajdzie się taka, co pasuje do danej sytuacji ;) a oni ich tam tysiące mają, jak dobrze pamietam....
Psyker
Użytkownik
#370 - Wysłana: 21 Lip 2011 21:29:55
Odpowiedz 
Poklok:
bajorańskim mistycyzmem

A co masz do mistycyzmu?
Poklok
Użytkownik
#371 - Wysłana: 22 Lip 2011 14:13:15
Odpowiedz 
Toudi:
Tak, do ostatniego odcinka.

Rewelacja.

Slovaak:
Czemu się to w Polsce nie podoba? Konkurencja? :D

Raczej przesyt, jeśli już.

kanna:
Problem z niejasnymi (a zwykle takie są ;) ) przepowiedniami jest taki, że PO FAKCIE zawsze znajdzie się taka, co pasuje do danej sytuacji ;) a oni ich tam tysiące mają, jak dobrze pamietam....

No pewnie. Byłoby dziwne, gdyby żadnej z nich nie dało się od czasu do czasu przypasować do bieżących wydarzeń. Ale nie, Sisco uwierzył. Znalazł się agent Mulder...

Psyker:
A co masz do mistycyzmu?

W sztuce? Nic, o ile jest dobrze poprowadzony. Tymczasem w DS9 te wszystkie wątki religijne są IMHO psu na budę. Koszmarnie nudne, nie ma mowy o żadnym cieniu Wielkiej Tajemnicy, bo wiemy od pierwszego odcinka, że w tunelu siedzą jacyś potężni obcy bawiący się w bogów (mało ich w treku było? Trudno nawet zliczyć...), jakiejkolwiek głębszej analizy wierzeń Bajoran też brak...
Toudi
Użytkownik
#372 - Wysłana: 22 Lip 2011 14:20:27
Odpowiedz 
Poklok:
Ale nie, Sisco uwierzył. Znalazł się agent Mulder...

No wiesz, też byś uwierzył, gdyby (tu mały spoiler, nie zepsuję serialu) tobie istoty dla których czas nie jest liniowy i znają przyszłość jak my przeszłość (co prawda, stoi w pewnej sprzeczności z niektórymi faktami w serialu, ale ja nie o tym), powiedziały Ci, że to ty jesteś tym wybranym.
Poklok
Użytkownik
#373 - Wysłana: 22 Lip 2011 14:25:18
Odpowiedz 
Toudi

Co innego bezpośrednia rozmowa z taką istotą, a co innego - jakaś zakurzona, ileś razy tłumaczone przepowiednie, nie wiadomo, przez kogo dyktowane. Poza tym - dlaczego wszyscy zakładają, że jeśli obcy jest potężny i tajemniczy, to na pewno nie kłamie?
Madame Picard
Moderator
#374 - Wysłana: 24 Lip 2011 22:04:34
Odpowiedz 
Poklok:
Ale nie, Sisco uwierzył

Może przekonał go argument, że skoro Obcy znają przyszłość, to mogli się kiedyś podzielić swoją wiedzą z jakimś bajorańskim proszalnym dziadem .
Poklok
Użytkownik
#375 - Wysłana: 25 Lip 2011 19:37:18 - Edytowany przez: Poklok
Odpowiedz 
Madame Picard:
Może przekonał go argument, że skoro Obcy znają przyszłość, to mogli się kiedyś podzielić swoją wiedzą z jakimś bajorańskim proszalnym dziadem

Może, ale jest to argument na tak wielu etapach wątpliwy, że aż trudno dać wiarę, by uległ mu oficer Floty. No bo popatrzmy: przyjmijmy za pewnik, że obcy faktycznie widzą przyszłość i że zsyłają na Bajoran wizje. Nie wiemy, czy są one prawdą, czy sprytnym kłamstwem, ale załóżmy, że obcy mają dobre intencje i nie oszukują swoich wyznawców (dalibóg, mocne to założenia i trudno byłoby je obronić przed kimś dociekliwym, ale niech będzie). Nie wiemy, czy dostępne Sisco przepowiednie wyszły spod pióra rzeczonych Bajoran-wizjonerów, czy może kapłanów, którzy trochę za długo pościli albo po prostu znudziło im się czekanie na nieprzychodzące widzenia. Nie wiemy, jak naprawdę brzmiały, bo przecież miały być wielokrotnie tłumaczone. Co najważniejsze: nawet, jeśli wszystkie przepowiednie są wiernym zapisem wizji zesłanych przez Proroków (co wydaje się nie całkiem pewne, by nie użyć mocniejszych sformułowań), to ich wartość i tak jest bliska zeru. Są bowiem, jak słusznie zauważyła kanna, tak wieloznaczne, że właściwie pozbawione znaczenia. I owszem, post factum da się je całkiem ładnie dopasować do minionych wydarzeń, trudno, żeby było inaczej. Gdybym teraz usiadł i zaczął pisać o, powiedzmy, "poruszonej podmuchem wiatru skale, która skruszy mury zamku o dwóch bramach i da początek nowej pieśni", to prędzej czy później dałoby się ten bełkot uznać za metaforyczny opis czegoś. Co nie zmienia faktu, że wartość predyktywna zarówno jego, jak i bajorańskich przepowiedni jest żadna. Zatem, kończąc ten przydługi wywód: biorąc je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, albo przynajmniej rozważając to, Sisco kompromituje się w moich oczach jako dowódca.
Eviva
Użytkownik
#376 - Wysłana: 25 Lip 2011 19:44:08 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Poklok

W tym momencie nasunął mi się pewien komentarz, ale obawiam się, by go opacznie nie zrozumiano. Ujmę to tak:

Czy nie było czyimś celem ukazanie, KTÓRY spośród różnych dowódców jest najbardziej podatny na wszelkie bzdurstwa, byle powiedziane natchnionym tonem?
Poklok
Użytkownik
#377 - Wysłana: 25 Lip 2011 19:51:58
Odpowiedz 
Eviva

Jakoś tak mam, że nie lubię, kiedy twórcy robią z głównego bohatera kretyna, zwłaszcza gdy tenże bohater jest oficerem GF (a i wszyscy wokół traktują go tak, jakby dostąpił co najmniej pierwszego stopnia oświecenia). A jak czegoś w treku nie lubię, to albo to olewam, albo piszę o tym posty na forum. Olać jest w tym przypadku trudno, bo wygląda na to, że przepowiednie Proroków i rola Sisco jako emisariusza będą odgrywać w serialu coraz większą rolę...
Elaan
Użytkownik
#378 - Wysłana: 25 Lip 2011 19:56:52
Odpowiedz 
Eviva:
KTÓRY spośród różnych dowódców jest najbardziej podatny na wszelkie bzdurstwa,

Ten, który przeżył osobistą tragedię i nigdy do końca się z nią nie pogodził . Ten, który ma skłonność do religijności i mistycyzmu .
ortkaj
Użytkownik
#379 - Wysłana: 25 Lip 2011 19:59:08
Odpowiedz 
Poklok:
bo wygląda na to, że przepowiednie Proroków i rola Sisco jako emisariusza będą odgrywać w serialu coraz większą rolę...

Troche trollingu:
Czy traktować to jako przepowiednię?
Eviva
Użytkownik
#380 - Wysłana: 25 Lip 2011 20:00:06
Odpowiedz 
Elaan

Nie tylko Sisko przeżył osobistą tragedię.
Kirk stracił brata, którego bardzo kochał, później - syna.
Picard stracił tragicznie ukochanego bratanka.
Janeway została wykopana tam, skąd miała nie wrócić, więc to tak, jakby straciło wszystkich, których kochała.
W Treku jest pełno ludzi i nie-ludzi, którzy kogoś utracili, a jednak nie zaczynają nagle wierzyć w szklaną kulę i tarota. Tylko jeden Sisko. czemu?
Seybr
Użytkownik
#381 - Wysłana: 25 Lip 2011 20:17:23
Odpowiedz 
Eviva:
Tylko jeden Sisko. czemu?

Mam coś z Kirka i nie dziwie się jemu.
Picard stawiał karierę ponad rodzinę.
Co do Kaski to ja nie rozumiem twojego argumentu.
Obrona Sisko. Jego matka była prorokiem, więc jak by nie było jest pół bogiem dla bajoran.
Eviva
Użytkownik
#382 - Wysłana: 25 Lip 2011 20:27:23 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Seybr:
Co do Kaski to ja nie rozumiem twojego argumentu.

Co tu rozumieć? Wyobraź sobie, że zostajesz nagle przeniesiony gdzieś, gdzie diabeł mówi dobranoc i wiesz, że najprawdopodobniej nigdy już nie ujrzysz swej rodziny, za to co chwilę ktoś próbuje Cię zabić. Wystarczy, by zwariować na pobożnie.

Seybr:
Jego matka była prorokiem, więc jak by nie było jest pół bogiem dla bajoran.

Ale że sam w to uwierzył... niczym C3PO w "Powrocie Jedi". Żałosne.
Seybr
Użytkownik
#383 - Wysłana: 26 Lip 2011 07:03:38
Odpowiedz 
Eviva:
Ale że sam w to uwierzył... niczym C3PO w "Powrocie Jedi". Żałosne.

Że jego matka jest prorokiem ? Przecież ona powiedziała jemu całą prawdę kim jest i jakie ma przeznaczenie.

Eviva:
Wystarczy, by zwariować na pobożnie.

Nie każdy od razu modli się i wariuje w trudnych sytuacjach, np. ja.
ortkaj
Użytkownik
#384 - Wysłana: 2 Sier 2011 16:08:37
Odpowiedz 
Co za siła przyzwyczajenia.... niby Obsidian Order to jak w byk Obsydianowy Zakon ale tak się przyzwyczaiłem do Kasty, że mi ta prawidłowa nazwa nie pasuje w ostatnim tłumaczeniu z AXN ....a wam?
Q__
Moderator
#385 - Wysłana: 2 Sier 2011 17:29:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Poklok

Poklok:

Poklok:
W sztuce? Nic, o ile jest dobrze poprowadzony. Tymczasem w DS9 te wszystkie wątki religijne są IMHO psu na budę. Koszmarnie nudne, nie ma mowy o żadnym cieniu Wielkiej Tajemnicy, bo wiemy od pierwszego odcinka, że w tunelu siedzą jacyś potężni obcy bawiący się w bogów (mało ich w treku było? Trudno nawet zliczyć...), jakiejkolwiek głębszej analizy wierzeń Bajoran też brak...

No nareszcie ktoś mówi to samo co ja od dawna:
1. http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=1690&page=0#msg65744
2. http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=2130&page=0#msg100352
Eviva
Użytkownik
#386 - Wysłana: 2 Sier 2011 20:35:42
Odpowiedz 
Q__:
No nareszcie ktoś mówi to samo co ja od dawna:

Ba, to, co Ty mówisz, to zawsze sama prawda objawiona
Q__
Moderator
#387 - Wysłana: 2 Sier 2011 22:49:50
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Ba, to, co Ty mówisz, to zawsze sama prawda objawiona

Daj spokój, bo jak w to uwierzę, to będziecie mieć spory kłopot .
Eviva
Użytkownik
#388 - Wysłana: 3 Sier 2011 17:22:46
Odpowiedz 
Q__:
jak w to uwierzę, to będziecie mieć spory kłopot

Głowę bym dała, że Ty już od dawna w to wierzysz...
Seybr
Użytkownik
#389 - Wysłana: 22 Sier 2011 21:17:56
Odpowiedz 
Polityka AXN SciFI jest znakomita. Koniec 3 sezonu i lipa, na dalsze sezony sobie poczekamy. Teraz lecą powtórki na zwykłym AXN.
Po raz kolejny leci też powtórka nBSG, w tej chwili drugi sezon.
Dziwią się potem, czemu ludzie nie chcą tego oglądać, Superman jest powtarzany już z 10 raz, no dali 5 sezon (wow i lol). Potem się dziwią czemu ludzie z neta pobierają seriale.
Eviva
Użytkownik
#390 - Wysłana: 22 Sier 2011 21:21:41
Odpowiedz 
Seybr

Nic dodać, nic ująć. Mało mnie szlag nie trafił, gdy to się okazało - trzy sezony i d...a. A "Smallville" leci na okrągło.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / DS9 na AXN SciFi od 1 marca

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!