USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Utożsamienia
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Iluk
Użytkownik
#1 - Wysłana: 12 Lip 2005 19:14:23
Odpowiedz 
Ostatnio na naszym froum - i nie tylko - dość powszechnie daje się zauważyć pewne zjawisko. Mianowicie duża część z pośród nas - fanów - zaczyna utożsamiać się bądź to z pewnymi postaciami bądź gatunkami z trekowego uniwersum. Co o tym myślicie?
Jean Luc Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 12 Lip 2005 19:17:30
Odpowiedz 
Ja myślę, że to niedobrze. Każdy z nas powinniem być sobą. Wchodzenie w różne postacie czy gatunki świadczy w najlepszym razie o początkach dezintegracji emocjonalnej danej osoby.
SolSius
Użytkownik
#3 - Wysłana: 12 Lip 2005 20:50:47
Odpowiedz 
Ja myślę, że to niedobrze. Każdy z nas powinniem być sobą. Wchodzenie w różne postacie czy gatunki świadczy w najlepszym razie o początkach dezintegracji emocjonalnej danej osoby.

Powiedzial to fan ktory jak mozna wywnioskowac po nicku utozsamia sie z Jean Luc Picard'em

A dla mnie utozsamianie sie z rasami z ST to nic zlego... powiem wiecej dobra zabawa - ktorej kazdy potrzebuje po ciezkim dniu np. w pracy.
Jean Luc Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 13 Lip 2005 00:15:30
Odpowiedz 
Z nikim się nie utorzsamiam. Tak mam na nazwisko, czy jest w tym coś dziwnego.
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 13 Lip 2005 00:39:45
Odpowiedz 
Z nikim się nie utorzsamiam. Tak mam na nazwisko, czy jest w tym coś dziwnego.

Dr. Crusier: przepraszam ale nie możemy już panu pomóc, jest choroba zaszła za daleko, nie umie pan z nia walczyc i jest już zapóźno. Proponuje otwożyć śluze w wyskoczyć w przestrzeń, raczej to tez nie pomoże ale co tam.
Barusz
Użytkownik
#6 - Wysłana: 13 Lip 2005 01:00:25
Odpowiedz 
Myślałem, że napiszesz tu coś o tym dlaczego uważasz się za Wolkana.
Slovaak
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Lip 2005 01:17:42
Odpowiedz 
Hm, no zaczeło sie od pana Spocka jak w 2001 oglądałem STII. Spodobał mi sie spokój jaki zawsze sobą prezentował i jego poważna mina z lekko zmarszczonym czołem, wiec zaczołem go zdeczko naśladować z mniejszym lub wiekszym skutkiem. A teraz już raczej nie utożsamiam się z wolkanami a do nicka sie przyzwyczaiłem. Choć chyba osiągnołem pewien poziom wyzbywania się emocji. Oczywiście nigdy nie uważałem sie za 100% wolkana. Byłem pół człowiekiem i pół wolkanem.

A tak swoją drogą to czuję sie zaszczycony że moim wzorem był akurat Spock.
Barusz
Użytkownik
#8 - Wysłana: 13 Lip 2005 10:46:13
Odpowiedz 
1) Pan Spock nie wybrał sobie ciebie tylko ty jego, więc raczej nie ma tu miejsca na zaszczycenie.
2) Co do wyzbycia się emocji - niech każdy kto czyta forum sam oceni.
3) Pisałeś tu, że jesteś Wolkanem - więc?
Nika
Użytkownik
#9 - Wysłana: 13 Lip 2005 10:50:07
Odpowiedz 
Barusz A jaki trekowy gatunek jest najbliższy Twemu sercu?
Barusz
Użytkownik
#10 - Wysłana: 13 Lip 2005 10:50:45
Odpowiedz 
Licealistki.
Nika
Użytkownik
#11 - Wysłana: 13 Lip 2005 10:56:49
Odpowiedz 
Nie pamiętam takiej rasy. Może dlatego, że mało TOS’a oglądałam
Barusz
Użytkownik
#12 - Wysłana: 13 Lip 2005 11:04:32
Odpowiedz 
Tak w ogóle to już pisałem w topiku "Ulubione rasy", jako jeden z pierwszych.
Nika
Użytkownik
#13 - Wysłana: 13 Lip 2005 11:23:03
Odpowiedz 
Fakt.
BTW gdyby przyszedł do Was Q i jak w „True Q” zaproponowałby przyłączenie się, co byście zrobili? Pilnowalibyście się całe życie czy poszlibyście za Q wybierając życie, w którym całą wieczność ma się wszystko, ale właściwe niczego się nie potrzebuje?
Jean Luc Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 13 Lip 2005 12:02:45
Odpowiedz 
Przede wszystkim nie możemy mieć pewności, że on mówi prawdę. Admirał Janeway wspominała kiedyś, że jej zdaniem prawdomówność jest pewną słabością Q, ale ja nie jestem tego pewien.
Slovaak
Użytkownik
#15 - Wysłana: 13 Lip 2005 12:23:07
Odpowiedz 
1) Pan Spock nie wybrał sobie ciebie tylko ty jego, więc raczej nie ma tu miejsca na zaszczycenie.
2) Co do wyzbycia się emocji - niech każdy kto czyta forum sam oceni.
3) Pisałeś tu, że jesteś Wolkanem - więc?

ad.
2,3) Napisałem że jestem półwolkaniem.
1)Chodzi mi o to że wybrałem sobie za wzór jednego z najbardziej wolkanskich wolkanów, nie można być dumny ze swojej decyzij?
Barusz
Użytkownik
#16 - Wysłana: 13 Lip 2005 12:24:53
Odpowiedz 
Wcześniej wspominałeś, że jesteś po prostu Wolkanem.
Nika
Użytkownik
#17 - Wysłana: 13 Lip 2005 12:38:23
Odpowiedz 
Przede wszystkim nie możemy mieć pewności, że on mówi prawdę.
Pewnie kapitan pamięta przypadek Amandy, która miała sporo dowodów na to, że jest Q. Pytam o wybór w takiej sytuacji.
A może kapitan pamięta niejaką Vash, ona zabrała się z Q w długą i pasjonującą podróż. Ten przypadek też można rozpatrzyć (choć to już maił offtopic będzie).
Alek Roj
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Lip 2005 11:04:21
Odpowiedz 
Myślę, że dla żartu takie utożsamianie może mieć sens. Zdaje się, że fani Tolkiena także sami siebie "zaliczają" do poszczególnych gatunków z jego świata. Moim zdaniem tak u Tolkiena, jak u Roddenberry'ego "gatunki" to w rzeczywistości alegorie różnych "typów" ludzkich.
Osobiście - w rozumieniu takim, jak wyżej - znajduję u siebie wiele cech Wolkana, ale nie do końca, więc muszę być krzyżówką. Kiedyś zastanawiałem się, czy nie mam genów klingońskich, ale jeśli nawet, to są słabe i tylko sporadycznie się ujawniają, a ponadto od wielu lat pozostają w uśpieniu. Zatem zakładam jako prawdopodobniejsze, iż jestem mieszańcem wolkańsko-ludzkim.
Barusz
Użytkownik
#19 - Wysłana: 19 Sier 2005 22:11:03
Odpowiedz 
Mam nadzieję, że wybaczycie mi mały prywatny wtręt. Ostatnio część spośród użytkowników forum zaczyna utorzsamiać mnie z Volkanami. Np. tu: http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=5&topic=20 5&page=5#6 , na dole posta. Co o tym myślicie (o sytuacji gdy to dyskutant przypisuje kogoś do którejś z trekowych "frakcji"?
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 19 Sier 2005 22:17:35
Odpowiedz 
Nie, nie, Jon się myli. Nie jesteś Wolkanem, na 100%.
Barusz
Użytkownik
#21 - Wysłana: 19 Sier 2005 22:19:14
Odpowiedz 
Skąd ten wniosek?
Arckthos
Użytkownik
#22 - Wysłana: 19 Sier 2005 22:24:15
Odpowiedz 
Chodzi mi o to że wybrałem sobie za wzór jednego z najbardziej wolkanskich wolkanów...

Jak dla mnie ojciec Spocka byl bardziej wolkanski od niego, a poza tym czystej krwi wolkanem...

BTW.
jak u Roddenberry'ego "gatunki" to w rzeczywistości alegorie różnych "typów" ludzkich.

alegoria - 'jeszcze trudniejsze slowo'

A ja tak jak juz kiedys gdzies pisalem utozsamiam sie z wolkanami (do tego stopnia ze jestem ich ambasadorem na ziemi), jednak we mnie tez siedza klingonskie geny, ktore od czasu do czasu daja o sobie znak... i tak na codzien jestem spokojny, tak czasami mnie poniesie do tego stopnia ze nawet moi dobrzy znajomi sie dziwia...
Barusz
Użytkownik
#23 - Wysłana: 19 Sier 2005 22:28:37
Odpowiedz 
Jeżeli utożsamiasz się z Wulkanami, to znaczek: w poście jest ze wszech miar nie na miejscu.
elbereth
Moderator
#24 - Wysłana: 20 Sier 2005 10:45:19
Odpowiedz 
eeeeh.. :\
naprawde Wam sie nudzi..
Picard
Użytkownik
#25 - Wysłana: 20 Sier 2005 11:09:17 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
naprawde Wam sie nudzi..

Dzięki temu forum , nie
Arckthos
Użytkownik
#26 - Wysłana: 21 Sier 2005 12:20:10 - Edytowany przez: Arckthos
Odpowiedz 
Jeżeli utożsamiasz się z Wulkanami, to znaczek: w poście jest ze wszech miar nie na miejscu.

Jak napisalem juz utoizsamiam sie z wolkanami i klingonami, wiec znaczek jest na miejscu, a poza tym to byl cytat.

Taka wolkansko-klingonska hybryda
Barusz
Użytkownik
#27 - Wysłana: 21 Sier 2005 14:03:07
Odpowiedz 
To nie był cytat. W oryginale zdanie to jest mówione śmiertelnie serio (to właśnie ma być w nim zabawne), więc bez owego znaczka (choćby w domyśle). A Klingoni nie wyglądają mi na lud preferujący abstrakcyjne poczucie humoru.
Arckthos
Użytkownik
#28 - Wysłana: 21 Sier 2005 15:16:00
Odpowiedz 
A Klingoni nie wyglądają mi na lud preferujący abstrakcyjne poczucie humoru.

Ale ja nie powiedzialem ze utozsamiam sie tylko z klingonami klingonami, ale takze z wolkanami, skad mozesz wiedziec jakie poczucie humoru ma polklingon polwolkan?

A poza tym podczas pon farr wolkanie nie zachowuja sie w/g zasad logiki, wiec w tym okresie moga tez miec poczucie humoru. A klingonie nie posiadaja poczucie humoru...
W tym miejscu trzeba by sie zastanowic nad tym co (albo kto) wyjdzie z polaczenia genow wolkanskich i klingonskich - ale to juz offtopic...
Barusz
Użytkownik
#29 - Wysłana: 22 Sier 2005 10:53:42
Odpowiedz 
Podczas Pon Far Wulkanom nie jest do śmiechu, o czym po wielokroć mieliśmy okazję się przekonać. A Klingoni mają poczucie humoru (choć zapewne nie zbyt finezyjne) - po wielokroć widzieliśmy ich ryczących ze śmiechu.
Slovaak
Użytkownik
#30 - Wysłana: 6 Wrz 2005 15:08:01
Odpowiedz 
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Utożsamienia

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!