USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Będę magistrem... dzięki Star Trekowi!

Autor Wiadomość
captain_root
Użytkownik
#1 - Wysłana: 16 Cze 2010 22:13:27
Odpowiedz 
Witam wszystkich forumowiczów!

Jak zapewne zdążyliście się zorientować po tytule niniejszego tematu, dnia 29 czerwca bieżącego roku będę bronił swojej pracy magisterskiej o Star Treku. Owa praca stanowić będzie zwieńczenie moich studiów magisterskich na wydziale filologii angielskiej Uniwersytetu [utajnione] i ukoronowanie mojej trwającej dwa lata pracy, dzięki której stała się ona rzeczywistością. Ponieważ praca nie została jeszcze zarejestrowana przez dziekanat, nie mogę dyskutować na temat jej szczegółów (główny powód dla którego nie podałem jej tytułu) ale z chęcią odpowiem na ogólne pytania. Będę informował was na bieżąco o rozwoju sytuacji i, gdy tylko okoliczności na to pozwolą, podzielę się z wami bardziej szczegółowymi danymi na temat owej pracy. Keep those hailing frequencies open!
aanirauta
Użytkownik
#2 - Wysłana: 16 Cze 2010 22:48:13
Odpowiedz 
Ooo! :D Będę trzymać 29 czerwca kciuki I z niecierpliwością oczekuję szczegółów. Ja, jak dotąd, ST wykorzystałam (tylko) na maturze, konkretnie chodziło o język klingoński, który wykorzystałam na ustnej maturze z polskiego opracowując temat "specyfika języka bohaterów fantasy i science-fiction" ;)

Powodzenia!
RaulC
Użytkownik
#3 - Wysłana: 17 Cze 2010 20:18:05 - Edytowany przez: RaulC
Odpowiedz 
captain_root

Brawo, chętnie dowiem się po 29 jakichś szczegółów ale właściwie temat jako taki mógłbyś podać, bo to w sumie nic takiego. W sumie pracę pewnie już złożyłeś do recenzji więc drugiej do 29 nie napiszesz więc sam temat możesz dać. Szczegóły ujawnisz później. Możemy też podyskutować na tematy związane, bo nigdy nie wiadomo jakie pytanie z pracy trafisz a tak to możesz jakoś się przygotować.

Ja, wprawdzie jakiś czas temu, pisałem pracę na taki temat: Dopuszczalność łączenia przedsiębiorców w prawie polskim na tle prawa Unii Europejskiej, a potem pracę na temat: Zabezpieczenie prywatności użytkowników sklepów internetowych na przykładzie serwisu Allegro.
captain_root
Użytkownik
#4 - Wysłana: 17 Cze 2010 21:48:08 - Edytowany przez: captain_root
Odpowiedz 
RaulC

Ok, zaryzykuję i powiem otwarcie: tematem mojej pracy jest "Star Trek jako współczesna, idealistyczna reinterpretacja amerykańskiej idei Manifest Destiny". Praca obejmuje swoją tematyką historię, literaturę, kulturę, ideologię i ustrój Stanów Zjednoczonych. W pracy przytaczam cytaty, postacie, państwa, sytuacje oraz koncepty z wszystkich seriali i filmów ST (łącznie z serialem animowanym i najnowszym filmem Abramsa) i analizuję je pod kątem bycia metaforami odpowiedników z ww. dziedzin. Ma to na celu udowodnienie tezy, której treść można wywnioskować po tytule pracy.
Eviva
Użytkownik
#5 - Wysłana: 17 Cze 2010 21:53:37
Odpowiedz 
captain_root

Człowiek, jak Ty mi zaimponowałeś w tej chwili....

Ja tez życzę powodzenia. Dasz sobie radę.
captain_root
Użytkownik
#6 - Wysłana: 17 Cze 2010 21:58:00
Odpowiedz 
Eviva

Dziękuję za uznanie i wiarę w sukces całego przedsięwzięcia. Na obronie dam z siebie wszystko.
The_D
Użytkownik
#7 - Wysłana: 17 Cze 2010 22:13:28
Odpowiedz 
A może udostępnisz pracę w sieci?
captain_root
Użytkownik
#8 - Wysłana: 17 Cze 2010 22:23:07 - Edytowany przez: captain_root
Odpowiedz 
The_D

Przykro mi, ale chwilowo nie mogę tego zrobić. Nie mówię, że ty byś zrobił z nią coś nielegalnego, ale jeśli moja praca zaczęłaby latać po sieci przed obroną to na pewno miałoby to negatywny wpływ na samą obronę, lub nie dopuszczono by mnie do niej.
Darnok
Użytkownik
#9 - Wysłana: 17 Cze 2010 22:34:25
Odpowiedz 
Powodzenia, trzymam wszystkie kciuki ;]
Alucard87
Użytkownik
#10 - Wysłana: 18 Cze 2010 06:39:49
Odpowiedz 
captain_root
Zapewne The_D miał na myśli już PO obronie Ja też bym z chęcią rzucił okiem. O, a może jakieś Czytanie na TSF?
TSan
Użytkownik
#11 - Wysłana: 18 Cze 2010 08:02:15
Odpowiedz 
Powodzenia!!! Trzyma kciuki!
Connor
Użytkownik
#12 - Wysłana: 18 Cze 2010 11:59:38
Odpowiedz 
captain_root:
Przykro mi, ale chwilowo nie mogę tego zrobić. Nie mówię, że ty byś zrobił z nią coś nielegalnego, ale jeśli moja praca zaczęłaby latać po sieci przed obroną to na pewno miałoby to negatywny wpływ na samą obronę, lub nie dopuszczono by mnie do niej.

Proponuję, abyś się zastanowił nad wydaniem jej w postaci publikacji książkowej. A sieci ewentualnie opublikować najciekawsze fragmenty.
Pozdrawiam i również życzę powodzenia. I tylko nie dziękuj.
The_D
Użytkownik
#13 - Wysłana: 18 Cze 2010 12:25:34
Odpowiedz 
Alucard87:
Zapewne The_D miał na myśli już PO obronie

Tak, dokładnie. Co prawda w świetle [prawa uczelnia (a może promotor) jest współautorem, ale chyba nie robiliby z tego problemów.

Connor:
Proponuję, abyś się zastanowił nad wydaniem jej w postaci publikacji książkowej.

Choć sam temat wydaje mi i innym forumowiczom wydaje się ciekawy, to raczej nie wróżyłbym jej statusu bestsellera. A wydanie własnym sumptem kosztuje przynajmniej kilka tyś złotych.
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 18 Cze 2010 20:13:22 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
captain_root:
najnowszym filmem Abramsa

No, to leżysz i kwiczysz bo w tym filmie nie ma nic inteligentnego! Ale, tak na serio to powiedzenia!
Toudi
Użytkownik
#15 - Wysłana: 18 Cze 2010 21:18:43
Odpowiedz 
Picard:
No, to leżysz i kwiczysz bo w tym filmie nie ma nic inteligentnego!

Może jako zaprzeczenie tezy?
captain_root
Użytkownik
#16 - Wysłana: 19 Cze 2010 08:02:22
Odpowiedz 
Toudi

Wprost przeciwnie.
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 19 Cze 2010 08:58:20
Odpowiedz 
captain_root:
Wprost przeciwnie.

No, to jak pisze masz przechlapane! Wyobraź sobie teraz, że twój promotor jest równie przyjaźnie nastawiony do tego filmu co ja... A swoją drogą to niesamowite, że dzięki swojej pasji do serialu zostaniesz magistrem. Niezbity dowód na pożyteczność Treka.
Eviva
Użytkownik
#18 - Wysłana: 19 Cze 2010 13:37:10
Odpowiedz 
Picard:
Wyobraź sobie teraz, że twój promotor jest równie przyjaźnie nastawiony do tego filmu co ja...

Z całym szacunkiem, Picard... ale Twe zacietrzewienie to przypadek jeden na milion. Trzeba by mieć wyjątkowego pecha, by drugim takim okazał się akurat promotor.

Picard:
Niezbity dowód na pożyteczność Treka.

Jeden z wielu na dodatek
Toudi
Użytkownik
#19 - Wysłana: 19 Cze 2010 14:03:24
Odpowiedz 
Eviva:
Z całym szacunkiem, Picard... ale Twe zacietrzewienie to przypadek jeden na milion.

Myślę, że częstsze...
RaulC
Użytkownik
#20 - Wysłana: 21 Cze 2010 22:36:53
Odpowiedz 
captain_root
Ciekawy temat. I nie powiem, żeby Trek był złym przykładem na udowodnienie tej tezy. Zawsze mnie wkurzało w treku to zamerykanizowanie. To tak jakby amerykański styl życia był jedynym słusznym a wszystko inne to jest albo be, albo zaścianek w stylu Pickardowej wsi. Wprawdzie Star Trek - Oryginal series w jakiś sposób piętnował poczynania rządu i wszelkie przywary, ale z drugiej strony mamy TNG, który jest wizję idealnego społeczeństwa opartego o model USA. Nie wspomnę tu o filmach, szczególnie te oparte na TNG. Ciekawsze wizje przynosił ENT z alternatywnymi rzeczywistościami. Pokazywały tę najgorszą stronę USA. Wizję, że to jednak oni w wielu wypadkach byli agresorem. Pamiętasz odcinek, w którym to ludzkość jest dominantem a Cochrane zamiast zaprosić Wolkan "na jednego" zaczyna do nich strzelać mimo, że nie przejawiali agresji. W tym była bardziej prawdziwa twarz USA niż w całej reszcie. Gdyby Wolkanie faktycznie wylądowali powiedzmy na trawniku przed Białym Domem to oni najpierw by strzelali a potem zadawali pytania.
Korrd
Użytkownik
#21 - Wysłana: 22 Cze 2010 09:07:45
Odpowiedz 
RaulC:
Zawsze mnie wkurzało w treku to zamerykanizowanie. To tak jakby amerykański styl życia był jedynym słusznym a wszystko inne to jest albo be, albo zaścianek w stylu Pickardowej wsi

RaulC:
Cochrane zamiast zaprosić Wolkan "na jednego" zaczyna do nich strzelać mimo, że nie przejawiali agresji. W tym była bardziej prawdziwa twarz USA niż w całej reszcie.

Oj tam, bez przesady. Czasem odnoszę wrażenie, że niektórzy przejawiają w tym kraju fanatyczny antyamerykanizm.

RaulC:
Gdyby Wolkanie faktycznie wylądowali powiedzmy na trawniku przed Białym Domem to oni najpierw by strzelali a potem zadawali pytania.

Gdyby tak nagle "z kosmosu" się wzięli w takim miejscu, to chyba trudno się dziwić, że by do nich strzelali. I należałoby im się za głupotę
Eviva
Użytkownik
#22 - Wysłana: 22 Cze 2010 09:17:02
Odpowiedz 
Korrd
RaulC

Myślę, że Wolkanie nie są tacy głupi - raczej po cichu zostawiliby pojazd-bazę za księżycem, a sami dolecieliby do Ziemi promami, wylądowali gdzieś w odludnym miejscu i wmieszali się między ludzi. Kto wie, czy już tego nie zrobili (marzenia... )
captain_root
Użytkownik
#23 - Wysłana: 29 Cze 2010 09:43:06
Odpowiedz 
Stało się: obroniłem pracę magisterską na 5.0. Od dziś w archiwum Uniwersytetu Wrocławskiego spoczywa praca magisterska o Star Treku. Idę teraz świętować. ale po południu z chęcią odpowiem na wasze pytania. Live long and prosper!
Korrd
Użytkownik
#24 - Wysłana: 29 Cze 2010 09:44:29
Odpowiedz 
captain_root

niech więc będę pierwszym, który złoży w tym miejscu gratulacje;) brawo
Tina46
Użytkownik
#25 - Wysłana: 29 Cze 2010 10:57:04
Odpowiedz 
captain_root
No to gratuluje
Picard
Użytkownik
#26 - Wysłana: 29 Cze 2010 11:53:37 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Eviva:
Z całym szacunkiem, Picard... ale Twe zacietrzewienie to przypadek jeden na milion. Trzeba by mieć wyjątkowego pecha, by drugim takim okazał się akurat promotor.

Ooo, tu się mylisz i to grubo! Ludzie prowadzą blogi na temat tego jak nie bardzo nie lubią ,,dzieła" Abramsa - jest nawet jeden zrobiony przez Francuzów - , piszą długaśne recenzje i paszkwile, więc wybacz ale skoro widziałaś moje zacietrzewienie to nie widziałaś jeszcze niczego!

RaulC

Ale skąd u Ciebie ta awersja do USA? Święci to oni nie są - jak żadne mocarstwo - ale w porównaniu np. z takim byłym ZSRR czy dzisiejszymi Chinami nie są jeszcze najgorsi.

captain_root

Gratuluje! Oby ten tytuł magistra przyniósł Ci szczęście w przyszłości: możliwość robienia tego do czego czujesz powołanie oraz dalszych sukcesów!
symbolt
Użytkownik
#27 - Wysłana: 29 Lip 2010 21:07:26
Odpowiedz 
Może jednak udostępnisz pracę w sieci? Ja swoją udostępniłem i była to bardzo dobra decyzja (przynajmniej ludzie mogą ją znaleźć przez Google i za darmo zapoznać się z treścią). Pytałem się na swoim uniw (UJ) i powiedziano mi, że nie ma z tym problemu. Do swojej chciałem dać przykłady z Treka (jest o podróżach w czasie), ale postanowiłem skupić się na przykładach z literatury. To było dawno temu

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Będę magistrem... dzięki Star Trekowi!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!