USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / TrekSonda
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 23 Maj 2010 23:48:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Z inicjatywy Stowarzyszenia TrekSfera (a zwłaszcza niezmordowanego fluora, który przekonał nas do tej koncepcji) trwa internetowe badanie spoleczności polskich fanów "Star Treka", mające pozwolić na stworzenie w miarę obiektywnego obrazu rodzimego TrekFandomu.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie, która ma odpowiedzieć na pytanie ile nas właściwie jest, Drodzy Trekerzy i jacy jesteśmy. Wypełnione przez Was ankiety mogą nam dostarczyc cennych informacji na ten temat.

Zapraszamy zatem: http://www.wbadanie.pl/ankieta/225802104/

Raport z badania zostanie ogłoszony na TrekSferze 2010 oraz opublikowany w Internecie.
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Maj 2010 07:55:59
Odpowiedz 
Wypełniłem, wysłałem. Bez trudu odgadną, która ankieta należy do mnie.
fluor
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Maj 2010 08:01:00
Odpowiedz 
Dzięki za wypełnienie Obyś nie przecenił swojej unikalności ;)
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Maj 2010 09:53:55
Odpowiedz 
fluor:
Obyś nie przecenił swojej unikalności ;)

Podejrzewam, że po ocenach jakie wystawiłem poszczególnym filmom i po filmach, które sobie cenie na równi z Trekiem poznacie, która ankieta jest moja.
kanna
Użytkownik
#5 - Wysłana: 24 Maj 2010 10:53:34
Odpowiedz 
Picard

generalnie to NIE chodzi o to, która ankieta jest czyja, tylko o stworzenia wizerunku polskiego trekkera.
The_D
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Maj 2010 12:04:53
Odpowiedz 
Podczas wypełniania przytrafiło mi się coś dziwnego. Na stronie z oceną poszczególnych seriali w pewnym momencie cofnęło mnie o kilka pytań do tyłu. Może przeglądarka po prostu płata mi figle (po ostatniej aktualizacji jest troche niestabilna), a może coś jest na rzeczy. A w ogóle to możliwość powrotu do raz wypełnionego pytania by nie zaszkodziła.
Seybr
Użytkownik
#7 - Wysłana: 24 Maj 2010 12:33:38
Odpowiedz 
Ja też wypełniłem, zobaczymy wyniki w przyszłości ?
fluor
Użytkownik
#8 - Wysłana: 24 Maj 2010 13:30:05
Odpowiedz 
Wyniki postaram się opracować na TrekSferę (to już za 2 miesiące!), będą także dostępne w sieci.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 24 Maj 2010 17:04:41
Odpowiedz 
fluor

Nawiasem mówiąc: kiedy ruszamy z programem TSF?
fluor
Użytkownik
#10 - Wysłana: 24 Maj 2010 22:40:44
Odpowiedz 
Mistrzu Offtopu ;) zaczynamy jak najszybciej.

Ad rem: jestem szczerze zaskoczony odzewem na ankietę - już ponad 100 odpowiedzi i wciąż ta liczba rośnie
Kowal155
Użytkownik
#11 - Wysłana: 24 Maj 2010 22:52:54
Odpowiedz 
No no Gratuluję szybkiego przypływu danych statystycznych
fluor
Użytkownik
#12 - Wysłana: 24 Maj 2010 22:56:15
Odpowiedz 
Dane swoją drogą, ale miło poczuć, że "jest nas wielu"
Adek
Użytkownik
#13 - Wysłana: 24 Maj 2010 23:52:46
Odpowiedz 
Wziąłem udział w tej ankiecie. Bardzo wyczerpująca jak na 1 w nocy. Myślałem, że to krótsze będzie ale OK, poświęciłem się jakoś dla dobra nauki.
Eviva
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Maj 2010 06:32:19 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Adek

Chwała Ci za postawę obywatelską

Ja zamieściłam link do ankiety z odpowiednim wyjaśnieniem na swoim blogu. Zobaczymy, co z tego będzie.
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 25 Maj 2010 14:22:23
Odpowiedz 
Aaaaaleee dłuuuugaaaa aaaankieeeetaaaaa

No, ale może dzięki temu wnikliwsza bardziej ;)

Niektóre pytania powodowały, że się mocno uśmiałem, np. to o przykrości z powodu bycia fanem ST :D :D :D
Eviva
Użytkownik
#16 - Wysłana: 25 Maj 2010 17:49:13
Odpowiedz 
Pah Wraith

No cóż, ja miałam z tego powodu niejakie przykrości, a więc się zdarzają.
The_D
Użytkownik
#17 - Wysłana: 25 Maj 2010 21:45:57
Odpowiedz 
Pah Wraith:
Niektóre pytania powodowały, że się mocno uśmiałem, np. to o przykrości z powodu bycia fanem ST :D :D :D

No jak to? Nie ganiał nigdy za Tobą jakiś maniak z mieczem świetlnym? :D
kanna
Użytkownik
#18 - Wysłana: 25 Maj 2010 21:48:05
Odpowiedz 
The_D:
nie ganiał nigdy za Tobą jakiś maniak z mieczem świetlnym

ja mam nawet młodego maniaka z mieczem w domu :D ale nie pozwalam mu atakowac trekkerów bez dania racji
Adek
Użytkownik
#19 - Wysłana: 25 Maj 2010 23:47:14 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
kanna:
ja mam nawet młodego maniaka z mieczem w domu :D ale nie pozwalam mu atakowac trekkerów bez dania racji

Apropos nasiąkaniem dzieci przez współczesną subkulturę. Kiedyś byłem dawno temu już u kolegi w odwiedzinach i opowiadał mi, ze jego bratanek 8 letni podszedł do niego z takim mieczem plastikowym Jedi i spytał: "Wujek, ściąć ci głowę"?
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 26 Maj 2010 17:24:40
Odpowiedz 
Adek

Boskie ! I jeszcze grzecznie spytał, zamiast po prostu machnąć, no skarb, nie dziecko!
Alucard87
Użytkownik
#21 - Wysłana: 26 Maj 2010 20:58:45 - Edytowany przez: Alucard87
Odpowiedz 
Eviva
Adek
Bo on po jasnej stronie patyka jest zapewne

A co do tych przykrości - my to z kumplem w żart i frajdę przekuliśmy. On jest raczej Wars'owy. Jak sie z nim gdzieś widzę, choćby to było centrum miasta i godziny szczytu, zawsze takie coś: ja sobie idę, podchodzę na jakieś 3m od niego i robię Vulcan Salute. A on przyjmuję pozę rycerza Jedi (ciężar ciała na ugiętej nodze, druga wysunięta do przodu, ręce przy głowie, jakby miecz trzymał) robi WZIUUUUUUNG. Ludzie patrzą jak na idiotów a my podchodzimy do siebie i normalnie witamy Taki dwuosobowy regularny flash-mob
Eviva
Użytkownik
#22 - Wysłana: 26 Maj 2010 21:06:56
Odpowiedz 
Alucard87

Bardzo śliczne powitanie
Arek
Użytkownik
#23 - Wysłana: 26 Lip 2010 20:27:06
Odpowiedz 
I jak wyniki sondy? Można gdzieś w necie znaleźć? Bo jestem bardzo ciekaw wyników
fluor
Użytkownik
#24 - Wysłana: 26 Lip 2010 20:38:41
Odpowiedz 
Wyniki w postaci wygenerowanej przez system można znaleźć tutaj: http://wbadanie.pl/res/22580210467140/

Moja prezentacja (w której podjąłem się pobieżnej analizy tylko kilku zagadnień) zostanie opublikowana jak ją opracuję - ponieważ omówienie było ustne i muszę je jakoś odtworzyć, na razie mam pokaz slajdów z wykresami.

Gdyby ktoś był zainteresowany danymi źródłowymi (w postaci .xls zwykłego albo dostosowanego do programów SPSS), to poproszę o info na priva (dane w profilu) - podeślę mailowo. Będą w końcu opublikowane, ale najpierw ochłonę ze spraw treksferowych, które wbrew pozorom jeszcze się nie zakończyły.
Scully
Użytkownik
#25 - Wysłana: 26 Lip 2010 21:59:29
Odpowiedz 
tak sobie przeglądam i przy pytaniu 24. Czy kiedykolwiek sam/-a wykonywałeś/-aś gadżety Star Trek? przeczytałam klingoński War Bird z folii od "Deseru z Koroną" i rozpłakałam się ze śmiechu ;)
fluor
Użytkownik
#26 - Wysłana: 4 Sier 2010 01:29:05
Odpowiedz 
W końcu udało mi się ukończyć raport z TrekSondy - pomijam tam wiele kwestii, m.in. aktywność internetową i aspekty psychologiczne, bo materiału jest zbyt wiele. Niewykluczone, że powstaną kolejne części (zapraszam ambitnych do pisania ).
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 4 Sier 2010 22:07:56
Odpowiedz 
W zestawieniu bardzo słabo wypada Star Trek XI, film, który miał być skierowany do osób spoza fandomu i przyciągać nowe osoby. Być może jest zbyt wcześnie na ocenianie jego skuteczności, może ankieta nie dotarła do nowych fanów, którzy dopiero odkrywają bogactwa trekowych portali... W każdym razie kiepski wynik filmu w tym zestawieniu trochę zaskakuje.

Mnie to nie dziwi - jak już nie raz pisałem dzieje się tak dlatego, że osoby do których skierowany był nowy film nie tyle nie znały Treka co zwyczajnie są mu niechętne - stąd teza, iż ten film był anty-Trekiem. Zwyczajnie zawiera on w sobie te elementy, które są przeciwne trekowej wizji.

TNG - naprawdę imponujące, nie ma żadnych głosów na "niedostatecznie" i "miernie", a do nieznajomości serialu przyznaje się niespełna 3% respondentów. Praktycznie serial zebrał same oceny pozytywne, jest jasnym, że nie tylko osoby rozpoczynające przygodę z Trekiem od TNG (56% respondentów) oceniają go wysoko, ale także pozostali.

Chociaż raz jestem w większości! Śpiewajmy więc wszyscy:
http://www.youtube.com/watch?v=X3F-C-rDVtU
fluor
Użytkownik
#28 - Wysłana: 4 Sier 2010 22:54:17
Odpowiedz 
Picard
Specjalnie dla Ciebie przeliczyłem jeszcze jedno pytanie z danych źródłowych, w którym pytaliśmy o to jaki serial/film respondenci polecają osobom na początek (Jaki serial/film polecasz osobom, które chcą rozpocząć przygodę ze Star Trekiem?).
14,9% ankietowanych wskazało lub wspomniało o Star Trek XI. Argumenty jakie padały to m.in. że film jest łatwy i przyjemny, efektowny i trafia do współczesnego widza, że może narobić apetytu na "prawdziwego" treka.
Niektórzy podawali podwójne rekomendacje: dla młodszych ST XI, dla starszych - jakiś serial (tu często TNG czy DS9, ale nie tylko).

To chyba też niezbyt potwierdza teorię, że udało się zrobić dobry "starter" - a przynajmniej większość (86,1%) badanych w ankiecie w to nie wierzy.
Vanja
Użytkownik
#29 - Wysłana: 5 Sier 2010 11:50:56
Odpowiedz 
fluor

Powiedziałabym inaczej: 14,9% wierzy, że ST XI jest wart polecenia na początek, reszta wierzy że dobry jest któryś z pozostałych 10 filmów i 6 seriali, co IMO jest dla ST XI bardzo dobrym wynikiem.

No ale z ciekawości pobawiłam się trochę tymi wynikami (na razie tylko tymi dotyczącymi polecanego filmu i serialu) i okazało się że jest nawet lepiej niż sądziłam po tym co napisałeś. Jak to liczyłam? Otóż na 347 osób wypełniających ankietę:
-280 wskazało tylko film lub tylko serial (czasem więcej niż jeden- wtedy liczyłam każdy z wymienionych jako jeden głos)
-52 równocześnie film i serial (j.w.)
-15 odpowiedzi było niejasnych (np. „Star”) lub pustych (np. dopiero zaczynam więc nie wiem co polecić, nie znam, ?)- ich do ogólnej liczby wskazań nie wliczałam.

Wszystkich głosów na film lub serial było 516. Najwięcej (159) oddano na TNG, na drugim miejscu znalazł się właśnie Star Trek XI z 54 głosami. Wskazywany był tak samo często jak DS9 (52 głosy), wyprzedzając nieznacznie TOSa (46) i Voyagera (43)- przy tak dużej próbie różnica 8-11 głosów jest mało istotna. Wyraźnie wyprzedził First Contact (32). Pozostałe filmy i seriale uzyskały od 2 do 23 wskazań.

Wynikałoby z tego, że dla początkującego lepsze od ST XI jest tylko TNG. To tak źle?
Eviva
Użytkownik
#30 - Wysłana: 5 Sier 2010 12:08:38
Odpowiedz 
Picard:
W zestawieniu bardzo słabo wypada Star Trek XI, film, który miał być skierowany do osób spoza fandomu i przyciągać nowe osoby.

Nic dziwnego. Moi znajomi spoza Treka, którzy chcieli wypełnić ankietę, nie mogli tego zrobić, gdyż sformułowana była tek, że wypełnić ją mógł tylko trekker, a ich kontakt z naszym światem to głównie ST XI. Czyli wypadł on słabo, gdyż osoby, do których był adresowany,. z przyczyn obiektywnych nie czuły się adresatami ankiety.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / TrekSonda

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!