USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / eMPIR prezentuje: Kalendarz 2010

Autor Wiadomość
Vanja
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Gru 2009 00:26:57
Odpowiedz 
Nieco zaskoczeni, że jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł i polscy trekerzy nie doczekali się jeszcze tego typu gadżetu, małopolscy fani postanowili wziąć sprawy w swoje romulańskie ręce. Po kilku tygodniach wytężonej pracy światło dzienne ujrzało ich najnowsze dzieło- pierwszy polski kalendarz ST, w całości zrobiony przez fanów i dla fanów Oto on: klik

Chcemy go również wydrukować, aby każdy polski fan mógł ozdobić swoją ścianę takim kalendarzem. Koszt druku wyniesie maksymalnie 35 zł (plus ewentualna wysyłka), im większa ilość tym będzie oczywiście niższy. Chętnych proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do mnie (vanja17@gmail.com).
Domko
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Gru 2009 08:55:40 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
O masakra :D:D
Dobre :D

Już wiem jak postępować z Trillami i fazerem ;)

EDIT:
Tak mnie naszło - brakuje Walentynek.
fluor
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Gru 2009 13:27:29
Odpowiedz 
W kalendarzu prawdziwego trekkera nie ma takiego dnia ;)
Domko
Użytkownik
#4 - Wysłana: 24 Gru 2009 13:44:41 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Faktycznie :D:D:D

W końcu prawdziwy trekker z żadną się nie umawia ;)
biter
Użytkownik
#5 - Wysłana: 24 Gru 2009 14:40:18
Odpowiedz 
Przybywam w pokoju, nie jako siewca zamętu - to tak kwoli wstępu.

Tak mnie naszło. a może by tak dopłacić eMPIRowi i wysłać te kalendarze do stacji TV nadających Treka? lub tych które o nadawanie Treka byśmy chcieli poprosić?
Rozmawiałem ze dwa dni temu z Piotrem i fluorem o różnych sposobach zachęcenia stacji ogólnopolskich do puszczania Treka. Może ten kalendarz wysłać Polsatowi razem z jakimś miłym listem? albo Pulsowi - ci to nie mają kasy ale jak już ją zdobędą to może się pokuszą o następnego Treka?

Wesołych świąt załogo U.S.S Phoenix.
fluor
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Gru 2009 14:46:59
Odpowiedz 
Polsatowi, Pulsowi, TVN i każdej stacji, która puszczała Treka. To nie będą wielkie koszty, a efekty na pewno o wiele lepsze niż spamik
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 24 Gru 2009 14:54:12
Odpowiedz 
biter
fluor

Jestem ZA. Wesołych świąt
biter
Użytkownik
#8 - Wysłana: 24 Gru 2009 15:08:37
Odpowiedz 
fluor

No właśnie zamiast spamiku. a do koperty włożyć ładną karteczkę noworoczną.
Co na to eMPIR?
To w ramach mojego zamówienia możecie Polsatowi wysłać

Dzięki Q__
fluor
Użytkownik
#9 - Wysłana: 24 Gru 2009 16:24:33
Odpowiedz 
Proponuję zająć się koordynacją tego już po 25 grudnia, z tego co wiem zamówienie na kalendarze i tak nie pójdzie przed 1 stycznia, a większość z nas ma na głowie przygotowania świąteczne dzisiaj.
Vanja
Użytkownik
#10 - Wysłana: 25 Gru 2009 00:44:29
Odpowiedz 
Domko

Cieszę się że rozwialiśmy wątpliwości

Planuję też wkrótce w galerii umieścić kolejne zdjęcia, a na nich m.in.: czego z fazerem robić nie należy, nieznane oblicze Tribbla, jak wygląda pół Romulanina zza krzaka i co się działo przy okazji sesji zdjęciowych. Ale to pewnie za parę dni bo po obrobieniu tych do kalendarza ledwie zipię

fluor, biter

Pomysł mi osobiście bardzo się podoba Ale o konkretach wolałabym rozmawiać po świętach (jak już będę wiedziała co na to reszta eMPIRu) i wtedy dopiero podejmować decyzje.

Wszystkiego dobrego trekkerom na święta i cały następny rok
Madame Picard
Moderator
#11 - Wysłana: 25 Gru 2009 10:43:36
Odpowiedz 
Vanja:
nieznane oblicze Tribbla

A nieznane oblicze Trilla?
Domko
Użytkownik
#12 - Wysłana: 25 Gru 2009 13:25:20
Odpowiedz 
Vanja

Wątpliwości częściowo rozwialiście - podstawowa nadal jest. Może Kierowniczka Projektu będzie mi umiała wyjaśnić czemu nie ma Walentynek ;)
Vanja
Użytkownik
#13 - Wysłana: 25 Gru 2009 15:02:28
Odpowiedz 
Madame Picard

Trill morderca? Oczywiście, tak samo jak romulańskie agrafki i pan, który bohatersko udaje że nie widzi co rozgrywa się za jego plecami Zrobiliśmy w końcu na różnych sesjach ponad 3500 zdjęć i są wśród nich perełki które z różnych powodów do kalendarza trafić nie mogły, ujrzą więc światło dzienne w inny sposób.

Domko

Ależ oczywiście, od tego jest Kierowniczką Otóż prawdziwy trekker obchodzi tego typu święto co 7 lat, nazywa go nieco inaczej i nie przejawia zapału do chwalenia się tym Tak więc na spotkaniach padały propozycje znacznie oryginalniejsze ale o walentynkach nikt nie wspomniał. Możliwości, że był to wrogi sabotaż powodujący u wszystkich zanik pamięci nawet nie rozważam
Domko
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Gru 2009 15:12:27
Odpowiedz 
Myślałem, że Romulanie normalnie się rozmnażają i odrzucili wolkańskie zaszłości ;)

Oj, coś pokrętne to tłumaczenie - jak to u Romulan bywa. Większość z Was to może i Prawdziwy Trekkerzy (nie mający kurzu w piwnicy ) , ale po zdjęciach widzę w Waszym gronie osoby, które o takich datach powinny jednak pamiętać (nie wskazując nikogo palcami) i to mnie zastanawia ;)
Vanja
Użytkownik
#15 - Wysłana: 25 Gru 2009 15:50:09
Odpowiedz 
Muszę kręcić bo przecież nie powiem że spisując listę dat do kalendarza o walentynkach zwyczajnie zapomnia... khem, nie do końca pojmuję jeszcze te ziemskie obyczaje uczuciowe i nikt mi potem nie powiedział że powinnam listę uzupełnić. Widocznie jesteś jedynym Romulaninem w Krakowie, który obchodzi to święto
Domko
Użytkownik
#16 - Wysłana: 25 Gru 2009 16:00:26 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Obecnie nie obchodzę, bo "do tanga trzeba dwojga" - ale wśród Was była przynajmniej jedna osoba, która z definicji zapewne obchodzi ;) I jakoś tak mi się od razu to rzuciło w oczy, gdy przeglądałem wymienione tam święta - pierwsze skojarzenie. Ale jestem gotów to Wam wybaczyć ;)
Vanja
Użytkownik
#17 - Wysłana: 25 Gru 2009 21:15:00
Odpowiedz 
Kamień spadł mi z serca Obiecuję, że w przyszłym roku się poprawimy Na pocieszenie powiem, że walentynki będą w wersji kalendarza z angielskimi napisami, która dopiero powstaje. Czemu pomyśleliśmy że powinny być w jednej a nie ma ich w drugiej pozostanie pewnie nawet dla mnie zagadką (zresztą nie jedyną w tym projekcie a już największą jest jak to się stało że się udało).

A może byłbyś gotów taki kalendarz sobie na ścianie powiesić?
Delta
Użytkownik
#18 - Wysłana: 25 Gru 2009 21:21:52 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Vanja
A może byłbyś gotów taki kalendarz sobie na ścianie powiesić?

Domko romulańskiego kalendarza ku chwale Imperium nie powiesisz?

A kalendarz mi się podoba. Jest w nim trochę humoru, no i są zdjęcia przedstawicielek eMPIRu. Komentarze na temat przedstawicieli eMPIRu pozostawię w gestii Forumowiczek jako bardziej kompetentnych w tym wypadku (chociaż wspomnę tu o jednej rzeczy -to zdjęcie z Romulaninem ucharakteryzowanym na podobieństwo załogi Narady, bez problemu można by wrzucić do zbioru fotosów ze ST XI i pewnie nikt by nie zauważył, że nie pochodzi z tego filmu).
Sh1eldeR
Użytkownik
#19 - Wysłana: 26 Gru 2009 02:18:35 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
Rewelacja! Brawo! Gratulacje dla całej ekipy!

Madame Picard:
A nieznane oblicze Trilla?

Ha! Czyli to o to chodziło, gdy mówiłyście wcześniej na forum o tym zdjęciu z dżungli z trikoderem!

A na fotce wrześniowej "Pan trikoder"? Wszystkie miesiące są fajne. Oprócz wymienionych najbardziej podobają mi się te jajcarskie: rozmowa z Trillem (grudzień) i oficer, który nieopatrznie odstrzelił sobie łeb ;) (luty -- zachowanie dość typowe dla redshirta, BTW.). Tribble też jest spoko. A cezary na fotce ze stycznia jakoś tak przypomina mi Checkova, tego oryginalnego oczywiście -- tylko mundur nie ten. W sumie to trudno jest wybrać najlepsze foty, bo wszystkie są dobre! [edit: dopiero zauważyłem obcego w tle (kwiecień)... he-he!]

Skąd mieliście takie fajne mundury z końca XXIV wieku? Szyte na zamówienie, czy da się je gdzieś normalnie kupić?

Co do dat, to kij z Walentynkami! Ważne, jak fajnie została oznaczona Treksfera!
Domko
Użytkownik
#20 - Wysłana: 26 Gru 2009 09:27:47
Odpowiedz 
O mundurach to mogę się odezwać - były szyte na zamówienie, co załatwił Waterhouse.

I proszę nie nie doceniać Walentynek - dzień bardzo ważny, szczególnie dla trekkerów, którzy wyszli z piwnicy ;)

Vanja

Na pytanie o to czy powieszę ten kalendarz odpowiem w Nowym Roku, bo zależy to od paru okoliczności :]
Vanja
Użytkownik
#21 - Wysłana: 26 Gru 2009 10:01:07
Odpowiedz 
Delta
Sh1eldeR

W imieniu całej ekipy: Dzię-ku-je-my!!!

Delta:
Komentarze na temat przedstawicieli eMPIRu pozostawię w gestii Forumowiczek jako bardziej kompetentnych w tym wypadku

To ja pozwolę sobie zacząć: wszyscy są bardzo przystojni (co widać na załączonych obrazkach) a jeszcze jak mundury założą to niech się Quinto z Nimoyem obaj schowają

Delta:
to zdjęcie z Romulaninem ucharakteryzowanym na podobieństwo załogi Narady, bez problemu można by wrzucić do zbioru fotosów ze ST XI i pewnie nikt by nie zauważył, że nie pochodzi z tego filmu

Wymagało to wielkiego poświęcenia ze strony symbolta: musiał pozwolić wymalować sobie większą część głowy i marznąć w skórzanym płaszczu a odpowiedni wyraz twarzy uzyskaliśmy dopiero jak w jedno oko świeciło mu słońce a ja po raz mrumrumru...dziesiąty powiedziałam że robimy jeszcze jedno zdjęcie

Sh1eldeR:
W sumie to trudno jest wybrać najlepsze foty, bo wszystkie są dobre!

Postaramy się, żeby w przyszłym roku było jeszcze trudniej Mam w zanadrzu kilka charakteryzacji, które w tym roku ze względu na szaleńcze tempo prac nie mogły zostać zrealizowane (farbki, czułki i różne gumowo- plastikowe dodatki czekają na ochotników)

Sh1eldeR:
Skąd mieliście takie fajne mundury z końca XXIV wieku?

Pozwolę sobie rozwinąć odpowiedź Domko: oprócz tych szytych przez krawcową dwa (ten z XXIV w. w którym można zobaczyć MP i mnie oraz TOSowy nie całkiem widoczny na zdjęciu lipcowym) były szyte przez podpisaną obok

Domko

Czekamy w takim razie na decyzję
IDIC
Użytkownik
#22 - Wysłana: 26 Gru 2009 10:45:11 - Edytowany przez: IDIC
Odpowiedz 
Vanja:
Wymagało to wielkiego poświęcenia ze strony symbolta: musiał pozwolić wymalować sobie większą część głowy i marznąć w skórzanym płaszczu a odpowiedni wyraz twarzy uzyskaliśmy dopiero jak w jedno oko świeciło mu słońce a ja po raz mrumrumru...dziesiąty powiedziałam że robimy jeszcze jedno zdjęcie

prawdziwa sztuka wymaga poświęceń
zdjęcie jest rewelacyjne IMO

i tak przy okazji pochwał - mam pytanie dotyczące maja ...
bo trochę nie rozumiem symboliki
pierwsze trzy postaci ... jasna sprawa
z czwartą mam jednakowoż problem ... wprawdzie kiedyś faktycznie przedstawiano cztery, a nie trzy małpki, ale ta czwarta (Shizaru) była inaczej "upozowana"
czy zaprezentowany w kalendarzu układ to jakaś wewnętrzna romulańska tajemnica?
Vanja
Użytkownik
#23 - Wysłana: 26 Gru 2009 21:56:26
Odpowiedz 
Tak jest, a jak Ci ją zdradzę to już nie będziesz miała odwrotu (i właśnie dlatego to zrobię)

Czwarta osoba, zasłaniająca sobie komunikator, nie ma nic wspólnego z tamtą czwartą małpką (no chyba że była to inspiracja dla pomysłodawcy zdjęcia a ja o tym nie wiem). To zdjęcie jest zrobione z przymrużeniem oka tak samo jak kłótnia i bhp a cezary swoją postawą nawiązuje po prostu i do małpek i do ST.

[BTW- na tamtej sesji, gdy już włączył mi się tryb Kasi w czarnych rękawiczkach, stwierdziłam, że „Teraz pierwsza osoba siada i zasłania sobie co tam chce” to jedna z obecnych osób przyjęła pozę klasycznej Shizaru. Niestety zdjęcia się nie udało zrobić nad czym ubolewam do dziś]
Scimitar
Użytkownik
#24 - Wysłana: 28 Gru 2009 15:13:38
Odpowiedz 
Tak gwoli drobnego sprostowania - znaczna część mundurów, oraz wykorzystane rekwizyty (poza triblem :P) pochodzą jeszcze z czasów intensywnych prac nad "Horizonem"
symbolt
Użytkownik
#25 - Wysłana: 14 Sty 2010 22:46:54 - Edytowany przez: symbolt
Odpowiedz 
Vanja:
Czemu pomyśleliśmy że powinny być w jednej a nie ma ich w drugiej pozostanie pewnie nawet dla mnie zagadką

Zapewne z tego samego powodu, z którego tylko w wersji angielskojęzycznej umieściliśmy Halloween
symbolt
Użytkownik
#26 - Wysłana: 14 Sty 2010 22:51:37
Odpowiedz 
IDIC:
i tak przy okazji pochwał - mam pytanie dotyczące maja ...
bo trochę nie rozumiem symboliki

Co do symboliki, to jak mówi Vanja, to zdjęcie z przymrużeniem oka (i ucha ), ale warto się też zastanowić, do czego służy komunikator
fluor
Użytkownik
#27 - Wysłana: 18 Sty 2010 23:49:32
Odpowiedz 
FYI, po konsultacjach z Waterhousem zdecydowaliśmy się na niewysyłanie kalendarza do stacji tv w ramach akcji "Niech nas zobaczą" ;)
symbolt
Użytkownik
#28 - Wysłana: 29 Lip 2010 21:11:17
Odpowiedz 
Dla posiadaczy kalendarza empirowego - do końca lipca 2 dni. Rzucam wyzwanie - wymyślcie, jak Wolkanka z tribblem (tribelką?) skończyli w pozycji na zdjęciu

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / eMPIR prezentuje: Kalendarz 2010

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!