USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / U.S.S. Independence
 Strona:  ««  1  2  3  4 
Autor Wiadomość
Jo_anka
Użytkownik
#91 - Wysłana: 29 Lis 2009 00:28:03
MarcoPolo:
Powiem szczerze w którymś momencie zauważycie że macie tylko extra domenę i siebie nawzajem

MarcoPolo

Albo udało nam się tu stworzyć rodzaj otwartego klubu dla zaprzyjaźnionych osób, albo towarzystwo wzajemnej adoracji. Wybór opcji pozostawiam Tobie.
The_D
Użytkownik
#92 - Wysłana: 29 Lis 2009 02:05:59 - Edytowany przez: The_D
MarcoPolo:
Zwracam się teraz do załogi uss phoenix - czy wy jesteście bojówką pisu? nie wiem macie rodzinę w tej partii że pałacie nienawiścią do innych ?

Myślę jednak, że jak na przeczytanie jednego wątku wyciągasz bardzo krzywdzące opinie. Zwłaszcza, że właściwie nikt tu nie pisał odnośnie zmian na forum. W temacie wypowiadała się tylko część użytkowników forum, do tego większość wyraziła poglądy w bardzo umiarkowany sposób. Najbardziej emocjonalne wypowiedzi padały z ust garstki osób i to z obu stron (Phoenix-Independence)

Z paroma wyjątkami jesteście nie chętni na to co nowe albo na to że ktoś ma odwagę powiedzieć że chciałby coś nowego??

Ale to chyba jeszcze nic złego, a przynajmniej nie ma nic wspólnego z pałaniem nienawiścią? Uwagi Bitera odnośnie zmian budziły dość gwałtowne reakcje nie dlatego, że chciały zmienić status quo, ale dlatego, że były wypowiadane w tonie oskarżycielskim, budującym poczucie winy. Taki sposób wypowiedzi budzi naturalne i w dużej mierze podświadome mechanizmy obronne, na co z resztą zwracałem uwagę w stosownym wątku.

To że powstają inne strony o treku to chyba dobrze?

Dla mnie źle :P Dlaczego - napisałem już w pierwszym poście tutaj :P

Tak w ogóle jak czytam ten temat to dochodzę do wniosku że najistotniejsza część kryzysu prowadzącego do odejścia Evivy i spółki z forum rozegrała się w prywatnych rozmowach i odgadywaniu kto na kogo doniósł i dlaczego.

MarcoPolo:
Kłócicie się z trek.pl teraz z biterem i jego załogą....

Powiedziałbym, że stosunki z trek.pl układają się dobrze, choć nie są może zbyt zażyłe. Część użytkowników bywa na obu, część czuje się dobrze na jednym, władze współpracują ze sobą przy różnych okazjach, każda ze stron ma w linkach banner do sąsiedniej.
W zasadzie były tylko 2 duże spięcia. Jedno dotyczyło obchodów 40 rocznicy i chyba mało kto pamięta o co właściwie poszło (ja przynajmniej nie pamiętam). Drugie dotyczyło propozycji integracji serwisów i w sumie wyszło, że konflikt był urojony bo strony nie do koca zrozumiały swoje intencje.

MarcoPolo:
nie potraficie zauważyć że odeszła od was bardzo cenna użytkowniczka? która starała się by ten serwis jakoś żył??

Kolejna krzywdząca opinia. Wiele osób pisało, że Eviva dużo wnosiła do i serwis bez niej straci, nawet w tym wątku.

aż żal naprawdę jest mi was żal....

A to jeden z takich dopisków, które nie zachęcają do merytorycznej dyskusji.
Delta
Użytkownik
#93 - Wysłana: 29 Lis 2009 03:44:38 - Edytowany przez: Delta
MarcoPolo
Starałem się przeczytać wszystkie posty z tego tematu bez jakichkolwiek emocji. Wszyscy jak tu jesteście lubicie, kochacie albo żyjecie "światem" treka.. i czegoś tutaj nie rozumiem...

Bo nie wziąłeś pod uwagę, że lubimy także siebie nawzajem (a przynajmniej mam nadzieję, że w większość z nas). I to jest IMHO najważniejsze. A forma w jakiej wygląda Phoenix ma tu drugorzędne znaczenie. Klimatu jaki tu jeszcze +/- 2 lata temu był nie da się zastąpić żadnymi avatarami, lepszą grafiką i tym podobnymi fajerwerkami. Stąd opór co do zmian i pomijając to, że admin jest zajęty i nie ma pewnie na tyle czasu, by mógł go poświęcać tej stronie, to pozostanie przy tym wyglądzie Forum praktycznie demokratycznie przegłosowano. Bo każdy mógł się wypowiedzieć czy jest za tymi zmianami. Mało tego, nawet biter był w sumie przeciw zmianom. Odsyłam do jego wypowiedzi:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=1&topic=2667&page=5#msg170250

Jedno z was zaproponowało zmiany

Teraz? A po co się nami przejmuje? Ma swoje miejsce, to niech się nim martwi. Zresztą, może zamiast ją robić trzeba było przyjść z pomysłem tutaj, założyć topic i wyłuszczyć sprawę a potem udać się z petycją do Kai'a? Ale nie, zamiast tego, trzeba narobić z pomocnikami bałaganu a potem zagrać pokrzywdzoną ofiarę, prawda?

co uważam za słuszne bo wasze forum i strona jest tak prehistoryczna że hm..... jak na Treka nie uchodzi .... ale co tam... są ludzie którzy wolą świeczkę od żarówki, i glinianą tabliczkę od komputera jednak czym innym jest zamiłowanie do antyku a co innego zacięta walka i wkładanie w czyjeś usta słów których nie wypowiedział....

I za przeproszeniem, nic Ci do tego. Kto będzie chciał, to przyjdzie, a kto nie, to nie. Od kiedy to wartość jakiegoś forum mierzy się ilością jego użytkowników? Faktem jest też, że Forum straciło kilka osób bardzo aktywnych, ale nie ma co wmawiać jakiś bzdur, że to tylko przez to, że im się wygląd strony nie podobał. Bo mogli otworzyć temat i przedstawić propozycję tak, jak wszyscy inni tutaj mogą. Fedek i Eviva byli głównymi osobami odpowiedzialnymi za ostatnią awanturę. I za to ich nikt nie wyganiał ani nie zbanował (bo to też tu już mylnie zarzucano). Wygląda niestety na to, że wykorzystali pretekst by się stąd wynieść.
I wiesz co jest najgorzej (IMHO) odbierane? Że wybrali taki styl na rezygnację stąd. A Eviva tak często zapewniała jak to jej tu z nami dobrze. By nagle odwrócić się do nas plecami, z byle powodu zjechać nowo przybyłą na Forum osobę i jeszcze mieć jakieś pretensje, że rzekomo cenimy nowego Usera bardziej niż ją. A jakoś do głowy jej nie przyszło, że ludzie tutaj starają się nie robić podziału na "równych i równiejszych"? Dziwne, bo na ile znam Evivę, to wiem, że jest inteligentna i była tu świadkiem niejednego sporu czy dyskusji, w której ta zasada była przestrzegana. Więc takie żale trącą wręcz fałszem. I to jest źle odebrane. Niesmak i pewnego rodzaju zawód, że ktoś, kogo się jakiś czas znało, lubiło i dobrze spędzało czas na Forum, nagle wywinął taki numer. I jeszcze widać ma niedosyt, bo najwyraźniej nie wystarczyło samo trzaśnięcie drzwiami, tylko jątrzy się dalej i tu i na innych stronach (Trek.pl, Indepedence, blogi).

Zwracam się teraz do załogi uss phoenix - czy wy jesteście bojówką pisu? nie wiem macie rodzinę w tej partii że pałacie nienawiścią do innych ?

Na to już Ci tu odpowiedziano, więc sobie daruję odpowiedź, poza jedną sugestią, żebyś ten styl rozmowy zachował na Waszej stronie, a nie tu.

Z paroma wyjątkami jesteście nie chętni na to co nowe albo na to że ktoś ma odwagę powiedzieć że chciałby coś nowego??

O ile wiem, to każdy może tu przyjść ze swoimi propozycjami. Nie pamiętam, by ktoś za to został tu źle potraktowany, może poza zwróceniem przez część Forumowiczów uwagi biterowi za to, od czego i w jakiej formie zaczął swoje propozycje organizacji stowarzyszenia. Odsyłam tu:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=4&topic=2749&page=0

To że powstają inne strony o treku to chyba dobrze?

Owszem. I nikt by złego słowa nie powiedział, gdyby nie sposób w jaki grupa osób postanowiła stąd odejść. A dodatkowo później ta sama grupa (za wyjątkiem Fedka) najwyraźniej nie mogła dać już spokoju temu Forum skoro nie chciała na nim być. Przy czym styl jest zbliżony do tego w jakim je opuścili, co źle na wszystkich działa. No i oczywiście pozostaje też sprawa próby ściągnięcia ludzi stąd na Indepedence. To było co najmniej dwuznaczne. Łagodnie mówiąc.

Kłócicie się z trek.pl

Nie kłócimy. Nawet swego czasu zastanawialiśmy się czy dałoby się obie strony połączyć. Wyszło na to, że nie, ale o ile wiem to żyjemy ze sobą w zgodzie.

teraz z biterem i jego załogą....

Sam jest sobie winien. I nikt się z nim osobiście tu chyba nie pokłócił. To raz. A dwa, nikt też nie zamierzał reszty tej grupy wyganiać. Sami poszli. Na siłę zatrzymać nikogo się nie da. RaulC potem (przed pojawieniem się tego topicu) zapytał czy ktoś stąd przejdzie do Was. Część przychodzi i tam i tu, część pojawia się tylko tam, a część od razu odmówiła. Nie da się nikogo zmusić. Więc trzeba było pogodzić się z losem. Tyle, że Wam to było mało. Bo to nie ktoś stąd poszedł do Was z pretensjami i próbą przeciągnięcia na swoją stronę tylko Wy tu się pojawiliście.

nie potraficie zauważyć że odeszła od was bardzo cenna użytkowniczka?

A może potrafimy i jest nam szkoda? A może jest nam szkoda, tylko przez sposób w jaki to zrobiła i kłótnie, które toczy dalej oraz obsmarowywanie za plecami, jej wizerunek został nadszarpnięty (ten zawód o którym wcześniej wspomniałem)?

która starała się by ten serwis jakoś żył??

Evivie nikt nie kazał pisać newsów. Wbrew temu co napisała, nie robiła za zniewolonego Murzyna, sama chciała i ludzie to doceniali. Z nielicznymi wyjątkami, a i wtedy zawsze ktoś zwrócił uwagę np. tu:
http://www.startrek.pl/modules.php?op=modload&name =NS-Comments&file=index&sid=900

Natomiast nie wiem skąd się u niej nagle wzięło przekonanie, że ludzie tutaj zaakceptują bez słowa agresywne i niemiłe zachowanie wobec innego (zwłaszcza nowego) Usera.

Powiem szczerze w którymś momencie zauważycie że macie tylko extra domenę i siebie nawzajem bo nie jesteście otwarci na nowe, nie chcecie nowego i się tego jak widzę panicznie boicie....

Być może. Aczkolwiek po pierwsze, nic nie trwa wiecznie. A po drugie, na ogół chyba dobrze nam tu było, więc może będzie nadal. Zwłaszcza jak "konkurencja" daruje sobie kłótliwy ton i zajmie się sobą, bo chyba o to Wam chodziło skoro się tam wynieśliście. A jak przyjdzie ktoś nowy, to pewnie zostanie mile przyjęty, jeśli będzie się trzymał pewnych zasad zachowania (a nie poglądów, jak to zarzuca Eviva, bo tych nie tępiono, chociaż nie dziwię się, że wiele osób się z akurat tymi nie zgadzało). Natomiast zachowanie Evivy w stosunku do IDIC świadczy właśnie o tym, że potrafi być agresywna i niemiła wobec ludzi, którzy mają inne poglądy niż ona. I to był zarzut wobec niej, a nie jakaś próba "kupna nowego Usera kosztem kilku starych". Szczerze mówiąc, to takie stawianie sprawy, że wymieniliśmy/kupiliśmy IDIC za Evivę, Fedka i bitera, to już jest wręcz jakieś urojenie.

aż żal naprawdę jest mi was żal....

Nie przejmuj się, przeżyjemy.
Natomiast naprawdę ciekaw jestem jak Wy ze sobą wytrzymacie. I żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie życzę Wam, źle. Niech się Wam strona pomyślnie rozwija. Ale skoro część z Was potrafiła wyciąć tutaj takie numery (i to ku opadowi szczęki niektórych z nas), to licz się z tym, że tam będzie podobnie. To kwestia czasu. Zwłaszcza, że podobno "dopuszczone będą nawet osobiste przytyki przy braku argumentów" (RaulC, pierwsza strona tego tematu). I naprawdę jestem ciekaw jak zareagują na to ludzie, którzy podobnie jak IDIC tutaj, trafią na Wasze forum i na dzień dobry Eviva (lub ktoś inny) zjedzie ich za poglądy, które jej nie odpowiadają.
Delta
Użytkownik
#94 - Wysłana: 29 Lis 2009 04:47:39
MarcoPolo

I jeszcze jedna rzecz. Zajrzałem na Waszą stronę i zauważyłem regulamin. Życzę powodzenia w jego egzekwowaniu. I niezłych nerwów, bo zobaczysz jaki się cyrk zrobi, jak spróbujesz go egzekwować.
I jeszcze jedno. Przeczytaj sobie tą dyskusję, od której tu się zaczęła awantura.
Znajdziesz ją tu, od postu napisanego przez IDIC.
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=1565&page=10#msg181847
I napisz z łaski swojej, jak oceniasz jej uczestników jako moderator w świetle Waszego regulaminu.
Q__
Moderator
#95 - Wysłana: 29 Lis 2009 08:36:27 - Edytowany przez: Q__
Delta

Delta:
Klimatu jaki tu jeszcze +/- 2 lata temu był nie da się zastąpić żadnymi avatarami, lepszą grafiką i tym podobnymi fajerwerkami.

To akurat prawda. Najbardziej tęsknię do tego klimatu.Choć w niektórych wypowiedziach przetrwał do dziś.

Delta:
Zresztą, może zamiast ją robić trzeba było przyjść z pomysłem tutaj, założyć topic i wyłuszczyć sprawę a potem udać się z petycją do Kai'a? Ale nie, zamiast tego, trzeba narobić z pomocnikami bałaganu a potem zagrać pokrzywdzoną ofiarę, prawda?

Tu akurat zgoda. Jeśli o coś mam żal do bitera i Evivy to o to, że nie zawalczyli (walczyli to złe słowo, chodziło o rozwiązania pokojowe), a odeszli z hukiem, pogrywając - w mojej ocenie - b. nieładnie, wręcz poniżej pasa. Tym niemniej staram się spojrzeć na nich nie przez pryzmat tego epizodu, a przez to co robili wcześniej i co jeszcze mogą zrobić pozytywnego. (Postawę Fedka oceniam mimo wszystko pozytywniej. Na podstawie tego co wiem.)
Seybr
Użytkownik
#96 - Wysłana: 29 Lis 2009 08:41:52
MarcoPolo:
Starałem się przeczytać wszystkie posty z tego tematu bez jakichkolwiek emocji. Wszyscy jak tu jesteście lubicie, kochacie albo żyjecie "światem" treka.. i czegoś tutaj nie rozumiem... Jedno z was zaproponowało zmiany co uważam za słuszne bo wasze forum i strona jest tak prehistoryczna że hm..... jak na Treka nie uchodz

Ta dzieci Neo muszą mieć światełka, flashe oraz inne pierdoły. Liczy się grafika a nie treść.
Jurgen:
I właśnie tego nie zamieniłbym za żadne nowoczesne forum, tłumy nowych użytkowników i inne atrakcje

Ani ja ;].

Jurgen:
Obawiam się, ze nie bardzo rozumiem.

Poprosić by starszy brat zrobił jemu portal z full wypas grafiką. Typowa strona NEO, niby piękna a klimatu zero.

MarcoPolo

Wiesz mam Starego Mustanga z lat 70`tych. Nie zamienił bym go na nowego. Ten klimat, ten wygląd nie ma nowy Mustang. Na zlocie każdy przyjdzie prędzej do mnie i pogada o moim aucie niż o nowym Mustangu z 2009.
Jo_anka
Użytkownik
#97 - Wysłana: 29 Lis 2009 10:36:44 - Edytowany przez: Jo_anka
MarcoPolo:
bo wasze forum i strona jest tak prehistoryczna że hm..... jak na Treka nie uchodzi

Powiedziałabym, że konserwatyzm wizualny jest typowy dla portali Trekowych. I na tym tle nasza strona się nie wyróżnia niczym szczególnym, poza odmienną strukturą (nie 'matrioszkową') Forum (co jak już wspominałam, stanowi dla mnie ogromną zaletę naszego Forum).

Nie zauważyłam szczególnych zmian na najważniejszych Trekowych portalach/forach anglojęzycznych. Na pewno nie określiłabym ich mianem 'full wypas'. W zasadzie się wizualnie nie zmieniły od kiedy je znam (czyli od jakiegoś 2000/2001 roku):

TrekToday:
http://www.trektoday.com/content/
http://trekbbs.com/

TrekWeb:
http://trekweb.com/

Ba, nawet oficjalny portal STARTREK.COM mało się zmienia (dorzucili jedynie tylko 'full wypas' strony poświęcone ST11),
http://www.startrek.com/startrek/view/index.html
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 29 Lis 2009 11:44:08 - Edytowany przez: Q__
Seybr

Seybr:
Ta dzieci Neo muszą mieć światełka, flashe oraz inne pierdoły. Liczy się grafika a nie treść.

Sądzę, że jedno nie wyklucza drugiego - tzn strona wizualna - treści. I, że - jak wspomniałem - można ustawić różne widoki wybierane pod różne gusta.

EDIT:

biter
Eviva

Czy właśnie tego typu fandomową sławę chcieliscie zdobyć?
http://trekkie.pl/index.php/2009/11/27/somebodys-w atching-me/
http://trekkie.pl/index.php/2009/11/28/czy-to-nast epca-uss-horizon/
(To pytanie retoryczne.)
Jo_anka
Użytkownik
#99 - Wysłana: 29 Lis 2009 12:36:13 - Edytowany przez: Jo_anka
Q__:
I, że - jak wspomniałem - można ustawić różne widoki wybierane pod różne gusta.

Q__

Nawet dzisiaj na Phoenixie masz do wyboru parę opcji wyglądu:

http://www.startrek.pl/configure.php

Havoc
Użytkownik
#100 - Wysłana: 30 Lis 2009 02:05:56
Eviva:
Havoc:
Takie ujadanie na bitera jest conajmniej w złym guście, a poza tym dowodzi niskiej i płaskiej złośliwości. Najpierw sam coś zrób dla innych, potem wymyślaj komuś za to, że coś robi albo nie. Jak zamiast podziękowania za to, ze poświęca swój prywatny czas na kombinowanie z tymi koszulkami, o które Ci poszło, dostaje chłopak kilka kopniaków w zadek, nie ma co się dziwić, że wychodzi i nie wraca.

Dziękować to Ja mogę za efekt końcowy, a nie za dobre chęci.

Jesteś na bakier z rzeczywistością. Najpierw było odejście bitera, a dopiero później te przysłowiowe "kopniaki". I dostał je za to, że olał to do czego się zobowiązał i olał tych userów, od których zbierał zamówienia.
biter
Użytkownik
#101 - Wysłana: 30 Lis 2009 21:01:10
Pro Publiko Bono Closed.
Q__
Moderator
#102 - Wysłana: 11 Mar 2013 08:04:35 - Edytowany przez: Q__
No i mamy wielki cum back:
http://www.ussindependence.pl/
Będę go śledził z popcornem w garści, póki się nie znudzę.

Jednocześnie szczerze liczę, że nowa strona przygarnie wszystkich tych, których phoenixowe zasady uwierają, co być może będzie z korzyścią tyleż dla nich, co dla Phoenixa.
Q__
Moderator
#103 - Wysłana: 12 Lut 2014 00:46:01
O, i rodzinka prawie w komplecie:
http://ussdestiny.4um.pl/viewtopic.php?f=4&t=5#p21 1
Tylko biter coś się do kolegów nie kwapi.
 Strona:  ««  1  2  3  4 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / U.S.S. Independence

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!