USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / U.S.S. Independence
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
biter
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Lis 2009 17:33:49
Ponoć Skandal jest Dźwignią Biznesu

Korzystając więc z zaistniałego niespodziewanie małego zamieszania nie doczekam do obchodów rocznicowych i już dziś:

Serdecznie zapraszam umiłowanych w Treku Siostry i Braci, Wszystkich Przyjaciół - nieprzyjaciół tym bardziej - na nasz nowy ale już dość dobrze zagospodarowany okręt. U.S.S. Independence.

Wciąż go co prawda dopieszczamy ale jest jak najbardziej sprawny i gotów do lotu.
Czy mamy coś co może zachęcić was do przyłączenia się do załogi? no cóż Przede wszystkim My tam jesteśmy a to chyba wystarczy;)

Więc każdy kto żyw a tym bardziej umarli:

http://star-trek.com.pl/
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 23 Lis 2009 17:45:23
biter

Cóż, życzymy naszej drogiej Konkurencji powodzenia na nowej, nadal trekowej, drodze.
Delta
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Lis 2009 17:59:06
Obiecałem sobie, że nie będę tego wszystkiego komentował, ale chyba nie dam rady i jednak coś napiszę.

biter
Czy mamy coś co może zachęcić was do przyłączenia się do załogi? no cóż Przede wszystkim My tam jesteśmy a to chyba wystarczy

IMO gdybyście rzeczywiście chcieli towarzystwa stąd, to przede wszystkim nie wynosilibyście się tam (dodatkowo robiąc z siebie poszkodowanych).

Cóż, zrobiliście jak chcieliście, pozostaje życzyć Wam powodzenia.
Jamjumetley
Użytkownik
#4 - Wysłana: 23 Lis 2009 18:23:57
"trekowej, drodze"?
Trochę masło maślane

Powodzenia Independence! (kojarzy się trochę z Armageddonem, co?).
Leila
Użytkownik
#5 - Wysłana: 23 Lis 2009 18:28:50
Delta:
gdybyście rzeczywiście chcieli towarzystwa stąd, to przede wszystkim nie wynosilibyście się tam

Czy jedno musi wykluczać drugie?
Delta
Użytkownik
#6 - Wysłana: 23 Lis 2009 18:32:58
Leila
Czy jedno musi wykluczać drugie?

Zważywszy na okoliczności sądzę, że tak.
Leila
Użytkownik
#7 - Wysłana: 23 Lis 2009 18:34:53
Delta
Więc narażę się na potępienie... Ja aktywnie działam na obydwu. Gdy, np. tu nic się nie dzieje, idę tam. I odwrotnie.
Delta
Użytkownik
#8 - Wysłana: 23 Lis 2009 18:47:02
Leila
Więc narażę się na potępienie... Ja aktywnie działam na obydwu. Gdy, np. tu nic się nie dzieje, idę tam. I odwrotnie.

Jeśli o mnie chodzi to nie narazisz się tym na potępienie z mojej strony (ani w sumie nikt inny też nie). Zresztą i tak to nie ma znaczenia to, co na ten temat myślę. Natomiast rzeczywiście pomysł w tych okolicznościach mi się nie spodobał, więc ta moja poprzednia uwaga była do bitera i spółki jako pomysłodawców/wykonawców. A zapraszania, po zabraniu swoich zabawek z naszej wspólnej piaskownicy, niestety ale nie kupuję.
Pisarz
Użytkownik
#9 - Wysłana: 23 Lis 2009 19:57:55
O, gdyby nie nowy post w tym temacie, to nie wiedziałbym, że stary adres już nie działa (nie widziałem tego tematu, szczerze).

Życzę powodzenia i oświadczam, że będę udzielał się na obu forach, tak samo jak na pozostałych trzech, na których się udzielam.
Archarachne
Użytkownik
#10 - Wysłana: 23 Lis 2009 19:59:57
Leila:
Więc narażę się na potępienie... Ja aktywnie działam na obydwu. Gdy, np. tu nic się nie dzieje, idę tam. I odwrotni

A ja się udzielam na trzech . Poligamia.
Doctor_Who
Użytkownik
#11 - Wysłana: 23 Lis 2009 20:04:28
biter

A ja mam prośbę.
Próbowałem się zarejestrować i przez pomyłkę wpisałem Dcotor Who zamiast Doctor.
Czy P.T. Admini mogą mi zmienić nick?
The_D
Użytkownik
#12 - Wysłana: 23 Lis 2009 21:04:52
Już kiedyś wyrażałem ubolewanie, że ciekawe dyskusje toczą się i tu i na trek.pl przez co muszę skakać z grzędy na grzędę. Póki co będę obserwował Independence. Gdy okaże się się że i na trzecią grzędę wskoczyć warto to chyba jajo zniosę.
aanirauta
Użytkownik
#13 - Wysłana: 23 Lis 2009 21:47:49
Q__:
naszej drogiej Konkurencji

Wiem, naiwna jestem i za dużo we mnie z hippisa... ale czy to musi być od razu rozpatrywane w kategoriach konkurencji?
Bashir
Moderator
#14 - Wysłana: 24 Lis 2009 13:25:07
Cóż... ja podobnie jak Delta... obiecałem sobie nie komentować, ale no ... jestem słaby :] I zdaje się że mam podobne do Delty zdanie...

Gdyby chcieli naszego towarzystwa to by tu zostali. A tak po prostu chcą napełnić swoje nowe dziecko użytkownikami, reklamując się na portalu i forum które napełniło ich takim obrzydzeniem, że pozostawili wszystkie wątki (a co dla mnie [jako kapitana U.S.S. Novy] jeszcze gorsze: swoje postacie z RPGowych gier).

Co gorsza wydaje mi się, że postawa bitera jest trochę nieuczciwa... nosił się jakiś czas z zamiarem stworzenia trzeciego dużego portalu o treku w Polsce... i zrobił to dopiero w momencie kiedy na forum był kwas. IMO wykorzystywanie takich sytuacji jest, delikatnie mówiąc, nie trekowe. W rezultacie zamiast umacniać fandom jak tego chciałeś, biter, IMO jeszcze bardziej go rozdrabniasz i umacniasz nowe zatargi.

Piszę tutaj o kilku konkretnych osobach a nie o wszystkich, którzy np. udzielają się tu i tam, a nawet za bardzo nie śledziły sytuacji która doprowadziła do powstania U.S.S. Independence.
Havoc
Użytkownik
#15 - Wysłana: 24 Lis 2009 15:54:57
O co tyle szumu?

Jedna niepoważna osoba założyła sobie SWOJĄ stronę i szuka przyjaciół. OK. Niech szuka. Dajcie spokój, niech ten temat zniknie w czeluściach Phoenixa.
The_D
Użytkownik
#16 - Wysłana: 24 Lis 2009 18:16:36 - Edytowany przez: The_D
Havoc:
Jedna niepoważna osoba założyła sobie SWOJĄ stronę i szuka przyjaciół.

Nie będę komentował całej sprawy bo nie widzę powodu, ale żeby być ścisłym to naliczyłem przynajmniej 3 osoby, które zniknęły z Phoeniksa
RaulC
Użytkownik
#17 - Wysłana: 24 Lis 2009 18:17:05
Bashir

Widzisz, rzecz w tym, że uzgodniłem z viv, że gdy Arana będzie potrzebna w sesji Jurgena to ją biorę na siebie. Więc to nie jest tak do końca tak jak myślisz.
Po tym pomysł portalu był poniekąd wspólny kilku osób a nie tylko bitera. Chodziło o miejsce, gdzie nikt nie byłby potepiany za swoje poglądy przez modów. Nawet jeśli to poglądy komunistyczne/socjalistyczne lub niekonwencjonalne. Miejsca, gdzie dopuszczone będą nawet osobiste przytyki przy braku argumentów. No i jest takie miejsce.

Havoc
Havoc:
Jedna niepoważna osoba założyła sobie SWOJĄ stronę i szuka przyjaciół.

Wypraszam sobie. W ten sposób obrażasz wszystkich ojców i matki Independence.
Jurgen
Moderator
#18 - Wysłana: 24 Lis 2009 18:55:57
RaulC:
Widzisz, rzecz w tym, że uzgodniłem z viv, że gdy Arana będzie potrzebna w sesji Jurgena to ją biorę na siebie. Więc to nie jest tak do końca tak jak myślisz.

Szkoda, że ja o tym nic nie wiem. Sama Eviva powiedziała mi, że mogę Aranę nawet ukatrupić...
Havoc
Użytkownik
#19 - Wysłana: 25 Lis 2009 00:29:53
The_D:
Nie będę komentował całej sprawy bo nie widzę powodu, ale żeby być ścisłym to naliczyłem przynajmniej 3 osoby, które zniknęły z Phoeniksa

Nie ma potrzeby się licytować. Nieważne ile osób tylko w jakim stylu. A ten był kiepski. Najłagodniej jak mogę to określić to,.... brak im klasy.

RaulC:

Nie mam pojęcia ilu tych ojców i matek jest, ale te dwie "najgłośniejsze" osoby zachowały się jak gówniarze, jak to teraz mówią ... strzeliły focha.

I nie chodzi o odejście ( bo mnie to lotto), ale sposób w jaki to zrobiły. Jeśli jest się w czymś zaangażowanym, należy to doprowadzić do końca i wtedy pozbierać zabawki.
O sesji zostało wspomniane, to pozostaje kwestia koszulek. biter niejako pilotował tą sprawę, a teraz interesu pilnuje fluor ... mów co chcesz, dla mnie biter jest skończony jako poważna osoba.

Może i jest pełnoletni, ale na pewno nie "dorosły".
RaulC
Użytkownik
#20 - Wysłana: 25 Lis 2009 19:23:41
Havoc
Havoc:
I nie chodzi o odejście ( bo mnie to lotto), ale sposób w jaki to zrobiły. Jeśli jest się w czymś zaangażowanym, należy to doprowadzić do końca i wtedy pozbierać zabawki.
O sesji zostało wspomniane, to pozostaje kwestia koszulek. biter niejako pilotował tą sprawę, a teraz interesu pilnuje fluor ... mów co chcesz, dla mnie biter jest skończony jako poważna osoba.

A nie sądzisz, że to parę osób na tym forum do tego doprowadziło swoją postawą wobec osób, które, twoim zdaniem "strzeliły focha"?
Ja się jakoś nie dziwię. Niektórzy wolą odejść z miejsca, gdzie się ich nie chce. I mają rację. Może gdyby usłyszeli słowo "przepraszam" wrażone na tym forum to by tak się nie stało? Nie przyszło to widać do tych łbów, które teraz plują jadem a same są tej sytuacji winne. Widać tylko jednen z was miał odwagę uderzyć się w piersi i w jakiś sposób przyznać się do winy. Prywatnie, ale zawsze to coś. Widać to ktoś inny jest niepoważny, a nie Ci, co odeszli.
kanna
Użytkownik
#21 - Wysłana: 25 Lis 2009 19:39:05
RaulC:
Może gdyby usłyszeli słowo "przepraszam" wrażone na tym forum to by tak się nie stało

te osoby , co odeszły, zachowywały sie nie ok atakujac innych. Kiedy ich niewłasciwe zachowanie zostało głosno nazwane oburzyły sie - ze ktos im śmie zwracać uwagę - strzeliły focha i sobie poszły.
Leila
Użytkownik
#22 - Wysłana: 25 Lis 2009 19:39:17
RaulC
Racja , święta racja.

Przez długi czas zastanawiałam się, dlaczego brakuje na forum kilku osób. Aż w końcu zrozumiałam... Nie dziwię się im.
Havoc, czy chciałbyś, by mówiono, że to przez Ciebie forum straciło "klimat"' i "atmosferę"? Zastanów się, serio. To nie takie proste. Może lubisz, gdy Cię wytykają, lecz Oni najwyraźniej zaczęli się irytować.
kanna
Użytkownik
#23 - Wysłana: 25 Lis 2009 19:45:16
Leila:
przez Ciebie forum straciło "klimat"' i "atmosferę"?

klimat tego Forum polegal na tym, że kazda nowa osoba byla przyjmowana z dobrodziejstwem inwentarza - wybaczano jej potkniecia, odpowiadano z szacunkiem na durne pytania, dawano czas na adaptację i generalnie stwarzano poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.

I nagle pojawia sie nowy user i pierwsze co dostaje, to bęcki po glowie, oraz obraxliwe epitety. Od osoby, która ma na forum ugruntowana pozycje i jest postrzegana jako "ważna". A od takiej osoby wymaga sie wiecej.
kiedy ja sie tu pojawiałam i Q_ by mnie na wstępie zaatakował, to bym nawet chwili nie była.
Madame Picard
Moderator
#24 - Wysłana: 25 Lis 2009 20:03:54
Społeczność na tym forum przez długie lata swojego istnienia wypracowała dość wyśrubowane standardy dotyczące kultury dyskusji i sposobu wyrażania swoich poglądów. Nie każdemu muszą się one podobać i nie każdy musi je podzielać. Skoro niektórzy nie mieli ochoty stosować się do tych reguł, to odeszli i założyli sobie nowe forum, gdzie mają obowiązywać inne, bardziej odpowiadające im zasady.
Jestem w stanie to zrozumieć: tak im było lepiej, ich sprawa. Ale rozumiem też drugą stronę, że broniła wypracowanych przez siebie zasad, nie chciała się zgodzić na tolerowanie zachowań z tymi zasadami sprzecznymi ani zmienić się na życzenie osób, które się koniec końców stąd wyniosły.
Nie widzę zatem powodów aby chwalić, potępiać czy przepraszać jedną bądź drugą stronę. Dla mnie to jest naturalny społeczny proces (taki sam zresztą, jak ten, który sprawia, że nie dochodzi do zjednoczenia Phoenixa i trek.pl).
RaulC
Użytkownik
#25 - Wysłana: 25 Lis 2009 20:04:00
Leila
Choć jedna osoba rozumie co się stało. Do innych jeszcze nie dotarło, że w zamian za jedną osobę forum straciło 3 inne i to najaktywniejsze, najwartościowsze osoby.

kanna
Niestety żmija zawsze zostanie żmiją. Po psychologu należałoby się spodziewać więcej empatii i zrozumienia. A mieniłaś się przyjaciółką jednej z tych osób
kanna
Użytkownik
#26 - Wysłana: 25 Lis 2009 20:06:26
RaulC

nie pozwole sie obrażać. Pogadamy jak ochłoniesz.

Poza tym, zamiast inwektyw wole fakty, do których sie mogę ustosunkować.
RaulC
Użytkownik
#27 - Wysłana: 25 Lis 2009 20:28:03
kanna
Proszę bardzo.
1. To Ty spowodowałaś odejście Evivy.
2. Po reaktywacji sesji Evivy przez Maurę zaproponowałas osobie przez, którą Eviva odeszła przejęcie postaci Evivy. Maura choć przeprosiła, że nie powinna tego robić po zamknięciu sesji.
3. Wbiłaś nóż w plecy nie tylko Evivie, ale i Fedkowi za jego poglądy. Mnie Ci się nie udało, choć tendencję widziałem na gg. (Szczęściem mam awersję do psychologów). Fakt, nie tylko Ty tępiłaś Fedka i Evivę, bo mają poglądy nie pasujące do większości na forum.
4. To Ty podp... paru userów do Q__ za ich wypowiedzi i przez Ciebie Eviva miaa bana. To nie fair, tym bardziej, że usery powinni się trzymać razem jak rodzina a nie kopać dołki pod "niewygodnymi"

To tylko najbardziej rzucające się w oczy fakty. Inwektywa była najłagodniejsza jaką można określić tego typu działania.
Delta
Użytkownik
#28 - Wysłana: 25 Lis 2009 20:35:24 - Edytowany przez: Delta
RaulC

No popatrz, a tak Ci się podobno podobają fora na których "dopuszczone będą nawet osobiste przytyki przy braku argumentów". To co, już Ci takie przestało odpowiadać? A może to tylko dlatego, że szpila wbijana jest pod adresem ogólnie mówiąc grupy, która stąd odeszła? Bo jak Kali tak robić to jest dobrze, tylko wobec Kalego tak postępować nie można, nie?.

A kanna ma rację mówiąc, że Eviva źle postąpiła w przypadku nowej Forumowiczki. Zachowała się niemal dokładnie tak jak kiedyś Przewodas w stosunku do niej samej. I tak jak jego zachowanie spotkało się tu ze złym odbiorem reszty, tak i Evivy podobnie. Co w tym dziwnego?
Co do Fedka, to on przesadził gdy celowo prowokował dyskusję używając do niej argumentów, które rzekomo miały być jego, a potem dopiero przyznał, że tylko sobie eksperymentował. Cóż nikt chyba nie lubi jak druga osoba robi z tego kogoś idiotę. Przy czym Fedek wcale nie musiał rezygnować. Jedynie zwrócono mu uwagę podobnie jak Evivie.
Postępowania bitera przyznam się szczerze, że w ogóle już nie rozumiem. Najpierw chce mieć jednolity fandom, a zaraz potem wykorzystuje okazję do zrobienia osobnego forum w sytuacji, gdy tutaj zrobiło się nieprzyjemnie i jest nadzieja na to, że da się od razu jakąś niezadowoloną grupę stąd zabrać, zostawiając za sobą zwyczajny kwas, który przynajmniej w części te osoby same tu zrobiły (Fedek i Eviva) i pisząc po blogach jaka to krzywda się im stała (Eviva). A niedługo po tym przychodzi tutaj po to by zaprosić do siebie ludzi, z którymi jak zauważył Bashir założyciele nowej strony nie chcą podobno mieć nic wspólnego. O ile słyszałem to w wyniku tego wszystkiego, nawet te koszulki z logiem spadły tylko fluorowi na głowę. A biter przyczyniając się do robienia podziału (bo kłótnie tu bywały i nie jest to powodem, by tak skrajnie reagować, gdy samemu się zawiniło) i zostawiając to do czego się zobowiązał (koszulki) udowadnia to, że rejestracja tego całego stowarzyszenia, o które tak zabiegał mija się z celem.

A od kanny to się odwal. Może na tym nowym forum takie zwracanie się do innych Forumowiczów jest dobrze widziane, ale o ile nic się tu nie zmieniło, to tutaj tak nie jest. Awantur było dość, nie prowokuj kolejnych.
Madame Picard
Moderator
#29 - Wysłana: 25 Lis 2009 20:47:33 - Edytowany przez: Madame Picard
RaulC

Uściślijmy pewną sprawę:
Nikt nigdy na tym forum nie otrzymał żadnej kary za poglądy*. Upomnienia były wyłącznie za niewybredny sposób ich prezentowania.
A że same poglądy spotkały się z chłodnym przyjęciem ze strony userów... Cóż, trudno się spodziewać, że poglądy rasistowskie (a tak one wyglądały w tych wypowiedziach niestety) wzbudzą entuzjazm na forum fanów Treka.

Choć nawoływanie do nienawiści na tle rasowym - a tak można było odczytać te wypowiedzi - jest przestępstwem w myśl polskiego prawa.

Aha, i Eviva nigdy nie otrzymała tu bana.
Jurgen
Moderator
#30 - Wysłana: 25 Lis 2009 20:48:09
kanna
RaulC
Delta

Wiecie co? Dajcie spokój.

Po pierwsze, to rzadko kiedy jest tak, że w konkretnej sytuacji można powiedzieć "to wszystko jego wina". Podobnie jest zapewne i w tejsytuacji, dlatego śmiem twierdzić, że jezeli ktoś twierdzi, że cała ta sytuacja to wina jednej osoby, to mija się z prawdą.

Po drugie, po co zajmować się czyimś odejściem? A zwłaszcza oceniać go czy krytykować? Internet jest na tyle pojemny, że każdy - o ile ma taką potrzebę - może założyć sobie swoje forum i nie jest uwiązany na jednym. Jezeli dodamy do tgo moje zdanie, że to raczej użytkownik powinien dopasować się do forum niż odwrotnie, a jak mu jakieś nie odpowiada, to może znaleźć takie, które będzie mu odpowiadać albo założyć swoje, to tym bardziej trudno sie czepiać.

Po trzecie, RaulC i Delta, chyba przesadzacie ze słwnictwem. Zwroty typu "zmija", "podp..." (nawet wykropkowane) czy "odwal się" raczej nie powinny mieć tu miejsca...

Po czwarte, nie wiem skąd przekonanie, że nie należy donosić. Znaczy wiem, i wiem, skąd się ono wzięło. Obwaim się jednak, że ja wolałbym zyć w kraju, gdzie społeczeństwo reaguje na patologie (zwłaszcza na zjawiska przestepcze), nawet jeżeli nasz naród okresla to jako "donos". Równie dobrze mozna nazwać to "obywatelskim obowiązkiem". I nie wiem, skąd kolejne przekonanie, że userzy mają się trzymac razem, skoro:
a) przeciw komu mają się trzymać, przeciw modom, czy administracji???
b) jeden z nich uważa, że inny postępuje niewłaściwie?

Dlatego proponuję, żeby dać sobie spokój z ocenami, a szczególniez kryką, podać sobie ręce, dać buziaka i niech każdy idzie tam, gdzie mu pasuje.
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / U.S.S. Independence

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!