USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Empir- reaktywacja
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Madame Picard
Moderator
#31 - Wysłana: 2 Lis 2009 11:20:40 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Ja to mam pecha, że naprawdę nic tylko się pociąć na plasterki . Weekendy odpadają programowo, bo mam we wszystkie zajęcia, a czwartki też, bo w piątki muszę być w fabryce o 8 rano . Może zrobić kiedyś spotkanie w poniedziałek-wtorek-środę? Tyle, że normalni ludzie w tych dniach pracują ...
Scimitar
Użytkownik
#32 - Wysłana: 2 Lis 2009 23:52:53
Odpowiedz 
Dobrze, że jesteśmy nie do końca normalni ;P
Vanja
Użytkownik
#33 - Wysłana: 5 Lis 2009 13:17:27
Odpowiedz 
Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu, Re, 19.30. Wszystkich nie do końca normalnych fanów z Krakowa i okolic zapraszamy

W programie- ustalenia co do nocki filmowej, przyszłych działań członków klubu, sesji RPG i co nam jeszcze przyjdzie do głowy.
Scimitar
Użytkownik
#34 - Wysłana: 22 Lis 2009 00:16:46
Odpowiedz 
Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek o 18.00 w Re.
Vanja
Użytkownik
#35 - Wysłana: 4 Sty 2010 21:36:13
Odpowiedz 
Kolejne spotkanie małopolskich fanów odbędzie się w następną środę (13.01) o 20 jak zwykle w Re (ul. Świętego Krzyża 4). Wszystkich chętnych zapraszamy
Madame Picard
Moderator
#36 - Wysłana: 6 Sty 2010 21:35:14
Odpowiedz 
Vanja

O ile niebo nie spadnie mi na głowę, to przyjdę .
Madame Picard
Moderator
#37 - Wysłana: 11 Sty 2010 16:33:25
Odpowiedz 
W odpowiedzi na społeczny postulat (mój ) spotkanie zostało przesunięte na wcześniejszą godzinę, czyli na 19.00. Ale oczywiście poczekamy na tych, którzy przyjdą później .
waterhouse
Moderator
#38 - Wysłana: 12 Sty 2010 16:49:45 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
shameless self-promotion time: proszę głosujcie na mój blog w konkursie Blog Roku. Głosowanie jest smsowe. Jeśli blog się spodoba to plz wyślijcie link znajomym. :D

http://www.blogroku.pl/spinroom,gwbk6,blog.html

pozdrawiam i znikam :D
Vanja
Użytkownik
#39 - Wysłana: 3 Mar 2010 11:15:32
Odpowiedz 
Info o spotkaniach: najbliższe będzie 10 marca o 18.30 w Re*, kolejne 22 marca (godzina jeszcze nieustalona). Zapraszamy wszystkich chętnych

*istnieje możliwość że zmienimy miejsce spotkania więc jeśli ktoś się wybiera to prosimy o informacje.
Scimitar
Użytkownik
#40 - Wysłana: 26 Lip 2010 20:07:37
Odpowiedz 
Najbliższe spotkanie Empiru odbędzie się w tą środę o 18.00 w "Re".
Zapraszamy wszystkich chętnych
Madame Picard
Moderator
#41 - Wysłana: 26 Lip 2010 20:31:23
Odpowiedz 
Jeśli mi przysłowiowe niebo nie spadnie na głowę, to chętnie przyjdę .
Vanja
Użytkownik
#42 - Wysłana: 26 Lip 2010 21:19:39 - Edytowany przez: Vanja
Odpowiedz 
Madame Picard

EkstraNie zdradzę chyba wielkiej tajemnicy jeśli dodam że mają się pojawić nowe osoby

A dla tych osób informacja uzupełniająca- adres to ul. Świętego Krzyża 4. Jeśli pogoda pozwoli będziemy siedzieć w ogródku, jeśli nie- szukajcie nas w piwnicy.
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 26 Lip 2010 21:32:57
Odpowiedz 
Scimitar

Hehe, widzę, że TrekSfera obudziła apetyty na więcej .
Scully
Użytkownik
#44 - Wysłana: 26 Lip 2010 21:49:13
Odpowiedz 
Będę na pewno
fluor
Użytkownik
#45 - Wysłana: 26 Lip 2010 22:55:06
Odpowiedz 
Vanja
szukajcie nas w piwnicy.

so cliché ;)
Scimitar
Użytkownik
#46 - Wysłana: 27 Lip 2010 23:48:13
Odpowiedz 
Q__:
Hehe, widzę, że TrekSfera obudziła apetyty na więcej .

he, he w myśl ideologii Borga, co nie? :P
Scully
Użytkownik
#47 - Wysłana: 29 Lip 2010 17:00:22 - Edytowany przez: Scully
Odpowiedz 
Relacja ze spotkania eMPIR-u 28 lipca 2010

Obecni: Vanja, Madame Picard z mężem, Agnieszka, Scully, Scimitar, symbolt, waterhouse i Qlas.

Pierwsza przybyła Vanja, kierując dalszych uczestników do wybranego miejsca. Przybyłyśmy z Agnieszką jako następne, wykorzystując damską konfigurację do porozmawiania o zaletach wyrównywania się stosunku płci w fanklubie. Agnieszkę wielu z nas poznało na sobotnim LARP-ie, gdzie grała rolę doradcy okrętowego w grupie wypadowej. W toku dalszej rozmowy okazało się, że w Krakowie działają grupy cyklicznie organizujące podobne rozrywki, co zostało przyjęte z zainteresowaniem. W międzyczasie doszli eMPIR-owi mężczyźni dzielnie dzierżąc sprzęt elektroniczny, na którym dokonano pokazu zdjęć z tej i poprzedniej Avangardy oraz uwiecznionych początków kręcenia USS Horizon. Ten ostatni był zresztą głównym motywem spotkania, przewijającym się co i rusz w dyskusjach i wspominkach, a przede wszystkim żal z powodu jego niezrealizowania oraz snucie ewentualnych planów na naprawę tego faktu. Przy okazji USS Horizon była mowa o umundurowaniu Floty stosowanym na różne okazje, tu, w wieku XXI oraz innych sposobach kreacji postaci, ktore znamy z uniwersum Star Treka (tatuaże Trillów, biżuteria Bajoran, andoriański błękitny look i proby uniknięcia jego mylenia z postaciami w Avatarze etc.) Zostało skomentowane znane większości przedzieranie się przez początek DS9, a także (temat powraca jak bumerang) niezapomniane walki kapitana Kirka i inne atrakcje dostępne tylko w TOS'ie. Nie obyło się również bez przedyskutowania raz jeszcze, przy damskiej części stołu, klat obecnych w seriach, ich występowania oraz jakości wizualnej.
Czcigodny waterhouse zwerbował nowe ofiary, w tym moją skromną osobę, wpisując je na grupę dyskusyjną, która będzie służyć dalszemu rozwojowi eMPIR-u. W ramach głębszej integracji część fanklubu, dla której nie będzie to problemem czasowym, stawi się jutro na turnieju Magii i Miecza oraz nietrzeźwym oglądaniu kawałków powstałego fanserialu USS Horizon.
Spotkanie trwało od 18 do około 21.30, niezadowolonych nie odnotowano.
fluor
Użytkownik
#48 - Wysłana: 29 Lip 2010 17:06:47
Odpowiedz 
USS Horizon Unplugged - z tego może być kiedyś niezła atrakcja na TSF, razem ze spotkaniem z ekipą aktorską, autografy, opowieści z planu i te sprawy ;)
Vanja
Użytkownik
#49 - Wysłana: 29 Lip 2010 19:32:22
Odpowiedz 
Scully

Dzięki za raport Jeśli bym miała coś uzupełnić to tylko listę obecności- pojawił się również Qlas.

fluor

O tak, materiały z planu mają swoją moc. Chociaż nie wiem czy można nieprzygotowanym ludziom tak po prostu pokazywać jak kapitan rozmawia z ręką pierwszego albo pierwotną wersję munduru romulańskiego To zostaje w psychice na zawsze
Scully
Użytkownik
#50 - Wysłana: 29 Lip 2010 19:35:13
Odpowiedz 
Vanja

Dzięki, zedytowałam
fluor
Użytkownik
#51 - Wysłana: 29 Lip 2010 20:00:58
Odpowiedz 
Vanja
Zapewniam, że takie materiały są najlepsze. :>
symbolt
Użytkownik
#52 - Wysłana: 30 Lip 2010 09:57:17
Odpowiedz 
A skoro to EMPIR-reaktywacja, puszczam pytanie na temat: jak pisze się "EMPIR"? eMPIR czy EMPIR, a w odmianie EMPIR-u czy EMPIRu? W odmianie jestem za drugą opcją, bo prostsza. ;)
fluor
Użytkownik
#53 - Wysłana: 30 Lip 2010 10:17:32 - Edytowany przez: fluor
Odpowiedz 
Ponieważ eMPIR/EMPIR to skrótowiec, odmienia się w specyficzny sposób - z użyciem łącznika: EMPIR-u eMPIR-u, ale w miejscowniku: o EMPIR-ze. Dziwnie
Vanja
Użytkownik
#54 - Wysłana: 30 Lip 2010 12:11:35
Odpowiedz 
Przede wszystkim poprawną wersją jest eMPIR. Początkowo funkcjonowała nazwa MPIR (jako skrót od Małopolska Prowincja Imperium Romulańskiego), "e"zostało dodane później, a ponieważ nie jest częścią skrótu powinno być pisane małą literą. Teraz coraz częściej używana jest pisownia Empir albo empir (na podobnej zasadzie jak Cepelia od CPLiA) i wszystkie jej odmiany. Jedno jest pewne- nie pisze się EMPIR.
The_D
Użytkownik
#55 - Wysłana: 30 Lip 2010 12:31:39
Odpowiedz 
Korzystając z okazji zwracam szczególna uwagę na błędne użycie apostrofu, który stosuje się przy odmianie niektórych słów obcego pochodzenia, zwykle kończących się niemą samogłoską (np. podstęp Lore'a). Zauważyłem, że ludzie coraz częściej umieszczają go tam gdzie nie jest potrzebny (dystrybucja Linux'a - poprawnie dystrybucja Linuksa/Linuxa), albo gdzie powinien zostać użyty łącznik (dywiz) np. (następca LCARS'a zamiast następca LCARS-a)
Madame Picard
Moderator
#56 - Wysłana: 30 Lip 2010 13:46:02
Odpowiedz 
Vanja

Dobrze mówisz, koleżanko. Wódki?
Dodam jeszcze, że prawidłowa odmiana w obu tych przypadkach to: eMPIR-u i empiru.
Scully
Użytkownik
#57 - Wysłana: 30 Lip 2010 15:27:15
Odpowiedz 
Zedytowane Śmiało poprawiajcie w razie czego, dopiero wchodzę w temat.
fluor
Użytkownik
#58 - Wysłana: 30 Lip 2010 15:34:49 - Edytowany przez: fluor
Odpowiedz 
To ja dodam, że na Facebooku też musicie zedytować ;)

O, i w nazwie wątku na forum. I na trek.pl też :>
Vanja
Użytkownik
#59 - Wysłana: 31 Lip 2010 14:45:37
Odpowiedz 
Madame Picard

Czystej? Wiśniówka to zuo

fluor

Jak pisałam wcześniej, wersja empirowy/Empir jest akceptowalna, w przeciwieństwie do "EMPIR". Tylko na Facebooku będzie trzeba poprawić
Aeth
Użytkownik
#60 - Wysłana: 31 Lip 2010 17:31:09
Odpowiedz 
Witam wszystkich - z tej strony Agnieszka, w necie oficjalnie znano jako Aeth

Tak, jak napisała Scully, przewinęłam się przez avangardową Trek Sferę głównie w kontekście LARPa, choć miałam również przyjemność uczestniczyć w prelekcji Q__ o ewolucji gatunku Space Movies. Od razu może przeproszę, że zerwałam się wcześniej, ale spieszyłam się na konkurs LOST ^^. Konwent się skończył, a choć bawiłam się na nim świetnie, żałuję, że tak mało posiedziałam przy ST - widzę teraz, że ominęło mnie wiele naprawdę fajnych rzeczy. Mam jednak nadzieję, że przy okazji reaktywacji eMPIR-u znów coś zacznie się kręcić, co w zasadzie już powoli widać ;).

Bardzo się cieszę, że trafiłam na krakowską grupę fanów - i to grupę zorganizowaną. Dotychczas moja styczność ze Star Trekiem nie spotykała się z przesadnych entuzjazmem ze strony moich znajomych (zupełnie nie docenili na przykład tego, że dwa lata temu, w wakacje, obejrzałam wszystkie filmy kinowe pod rząd :P), ale koniec z chowaniem się po kątach. Obecnie nadrabiam TOSa, przed którym z dziwnych powodów skutecznie się wcześniej broniłam.

A żeby nie być w tyle, uszyję sobie mundur :P

Pozdrawiam wszystkich, szczególnie członków eMPIR-u i grupę wypadową, która dzielnie siedziała wczoraj nad Magią i Miecz ;)
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Empir- reaktywacja

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!