USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Quo Vadis Star Trek Polska: Biter nieautoryzowany
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Abigail
Użytkownik
#31 - Wysłana: 14 Wrz 2009 18:03:44
Odpowiedz 
Ok, niech będzie zatem konstruktywnie. Ja jak najbardziej popieram pomysł wymiany buttonów/banerów z serwisami o pokrewnej tematyce - fantastyka, s-f, może nawet zagraniczne serwisy o ST zbliżone wielkością do naszego? Plan działania widziałabym tu taki:

1. Sporządzenie wstępnej listy serwisów, potencjalnych partnerów.
Czyli rzucanie pomysłami Ja za bardzo w temacie nie siedzę, więc na gorąco nic nie zaproponuję, ale się rozejrzę.

2. Utworzenie na stronie głównej sekcji na banery, np. zamiast nieaktualnych newsów z SciFi monitora?

Potencjalnie najbardziej problematyczne - czy ktoś tutaj ma dostęp do kodu strony?

3. Kontakt z serwisami

Trzeba wspólnie wypracować treść maila zawierającą prezentację startrek.pl i propozycję wymiany oraz rozesłać go do odpowiednich osób. W tej części mogę pomóc chyba najwięcej.

Reklama płatna w ogólnopolskich serwisach nie ma większego sensu (i to pominąwszy cenę, od tej cennikowej można spokojnie na wstępie odjąć 50%), ale taka wymiana jak najbardziej. To właśnie na serwisach o fantastyce i pokrewnych tematach znajdziemy pewnie osoby, które Treka kojarzą z którejś z telewizyjnych emisji i ciepło go wspominają, chociaż nie mieli do tej pory okazji odświeżyć sobie tematu. Startrek.pl może pomóc im przypomnieć sobie, dlaczego lubili Treka i zachęcić do zagłębienia się w jego świecie

Z kolei w przypadku serwisów zagranicznych myślę przede wszystkim o krajach, w których sytuacja fanów wygląda podobnie jak u nas. Może Czesi, Słowacy (strzelam w tym momencie) mają swoje niewielkie fora i też narzekają, że tematów do dyskusji już brakuje. Można siły połączyć. Jak wiadomo, w kupie siła, kupy nikt nie ruszy ;)
Paradoks
Użytkownik
#32 - Wysłana: 14 Wrz 2009 18:11:43 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
biter

biter:
na moje słowa reagujecie jak dzikie kotki w rui. Prychacie jeżycie się jakbyśmy się spotkali to pewnie byście drapali, względnie jak Jaś któremu małgosia weszła do piaskownicy i powiedziała że brzydkie zamki lepi.

My? Zauważ, że to Ty od samego początku zwracasz się do nas oskarżycielskim tonem (w dodatku w zabarwieniu wulgarnym), wykrzykujesz i zakładasz, że wszystko co mówisz trzeba nam wbijać młotkiem do głowy.

Nie każdy jest tak zaangażowany w fandom i czuje potrzebę dzielenia się z kimś swoimi pasjami jak Ty, dlatego tym bardziej nie podoba mi się roszczenia do nas pretensji o apatię. Żeby nie uogólniać powiem w pierwszej osobie: Star Trek jest tylko jednym z wielu moich zainteresowań, wcale nie największym. Ot, lubię od czasu do czasu obejrzeć jakiś odcinek, poczytać dyskusje na naszym forum, poznać opinię na różne tematy ludzi, których bardzo cenię, a czasem samemu coś naskrobać. Ale nie każ mi wychodzić na ulicę i zachwalać ST wszystkim napotkanym, nie czuję po prostu potrzeby rozszerzania mojej śladowej aktywności fandomowej na tzw. real life, nie zależy mi też specjalnie na popularności ST w Polsce - po co mi to do szczęścia? I kiedy tylko na forum przestanie mi się podobać, bądź też znudzi mi się ST w ogóle - bez większego żalu daruje sobie i - literacko mówiąc - zamknę ten rozdział mojego życia, niemający większego wpływu na jego całokształt.

Podziwiam Twoje zaangażowanie i w wielu kwestiach rzeczywiście masz rację. Dla osoby postronnej jednak, szczególnie Twój ostatni post wygląda jak klasyczne weźmy się i zróbcie czy wręcz pieniactwo. Każdy może powiedzieć, że są osoby bardziej nadające się do zrobienia czegoś, zwalając tym samym problem na innych. Ale, jak sam zauważyłeś, masz predyspozycje do dyskutowania czy organizowania czegoś, nie rozumiem natomiast zupełnie, co rozumiesz przez "brak siły sprawczej". Jeśli chcesz - czego chcieć więcej?

Generalnie, ja też wszystkimi kończynami podpisuje się pod tym, co napisała Madame Picard, może pozwolę sobie tylko na sprostowywanie co do mojej osoby. MA solidnie ostatnimi czasy zaniedbuję, aktualnie wpadam tylko, żeby przejrzeć ostatnie zmiany, nigdy też nie włożyłem w nie jakiegoś poklasku godnego wkładu. Uznanie należy się Domko za całą inicjatywę powstania polskiej wersji, a także prócz wspomnianego bitera, Evivie, Delcie (aka Daxowi), Jamjumetley'emu, Doctorowi Who i Del ToRo; wszystkim pominiętych wskutek sklerozy obok podpisanego gorąco przepraszam.

Edit: o, jako, że swojego posta zacząłem pisać, gdy ostatni był biterowy #27, dodam tylko, że z Q__ też się zgadzam.
Madame Picard
Moderator
#33 - Wysłana: 14 Wrz 2009 18:18:52 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
biter:
Od kiedy dowiedziałem się o M-A walczę żeby zrobić do niej link na stronie Phoenixa.

Czy w ramach tej krwawej walki napisałeś chociaż do Kai'a, który jest jedyną osobą, która może to zrobić?

biter:
Stacja Polsat przed laty nadawała DS9. Teraz mają tak beznadziejną jakościowo ramówkę że można spróbować zbombardować ich listami o puszczenie DS9. Wiele to im jakości nie zmieni ale może. TVN i TVP puszczały TNG może ich zbombardować.

To skoro tak palisz się do roboty, to może napisz list i zacznij zbierać pod nim podpisy?
Mówisz, że przydałoby się zorganizować stowarzyszenie? Świetnie, nawet kiedyś z fluorem o tym rozmawialiśmy. Masz czas i możesz się zająć załatwianiem formalności? To się za to weź. Jeśli rzucisz konkretną propozycję, na pewno znajdą się ludzie, którzy Ci pomogą.
Uważasz, że fluor źle się zajmuje załatwianiem koszulek? Weź się za to i zrób to lepiej.
Podkreślasz swoją młodość, entuzjazm i chęć działania - przekuj ją zatem w czyn.
Generalnie zrób COKOLWIEK, zaproponuj COKOLWIEK konkretnego, do czego można by się przyłączyć. Tylko działaniem możesz zaskarbić sobie szacunek, nie wrzaskami i obrażaniem innych.

biter:
Ja już nie będę wymieniał dokładnie co można zrobić bo są na forum osoby starsze i bardziej doświadczone które lepiej powinny wiedzieć co robić. Ja siły sprawczej nie mam więc się wysilać nie będę.

Aha, czyli wy się weźcie do roboty, a ja się wysilać nie będę, tylko sobie na was pokrzyczę. Podobnie jak Bashir, pytam się, co Ci daje moralne prawo do łajanie i obrażania innych forumowiczów? Co takiego zrobiłeś dla Treka w Polsce, że czujesz się upoważniony do pouczania innych?

Abigail

Punkt zerowy: ustalenie tego wszystkiego z Kai'em, który jako jedyny może zmieniać takie rzeczy na stronie głównej.
Abigail
Użytkownik
#34 - Wysłana: 14 Wrz 2009 18:35:23
Odpowiedz 
Madame Picard:
Punkt zerowy: ustalenie tego wszystkiego z Kai'em, który jako jedyny może zmieniać takie rzeczy na stronie głównej.

To się rozumie samo przez się ;)
Eviva
Użytkownik
#35 - Wysłana: 14 Wrz 2009 18:38:36
Odpowiedz 
Wiecie co, Koledzy & Koleżanki? Wy byście doprowadzili do samobójstwa nawet samego Dale'a Carnegie. Póki co skutecznie przepłoszyliście stąd Bitera i Fedka - lepiej Wam? Wasze morale od tego wzrosło?
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 14 Wrz 2009 18:46:34
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Póki co skutecznie przepłoszyliście stąd Bitera i Fedka

Eeetam, z biterem właśnie odbyłem interesującą rozmowę, bo przez te flame'y nie mogę pobyć sam, choć tego potrzebuję. Nie zostawię Was samopas, bo znów się awantura zrobi.

biter obiecał wziąć się do roboty, i zrozumiał w czym pobłądził. Resztę czas pokaże.
Madame Picard
Moderator
#37 - Wysłana: 14 Wrz 2009 18:47:48
Odpowiedz 
Eviva

Rozumiem, że powinniśmy się zachwycić tym, że się na nas wrzeszczy bez powodu używając rynsztokowego słownictwa?
Eviva
Użytkownik
#38 - Wysłana: 14 Wrz 2009 18:52:38
Odpowiedz 
Madame Picard

Nie. Wypadałoby jednak nie podcinac od razu skrzydeł jego inicjatywie i nie kpić sobie z niej, nawet jeśli rzeczywiście byłaby nierealna.
Madame Picard
Moderator
#39 - Wysłana: 14 Wrz 2009 19:01:55
Odpowiedz 
Eviva:
nie podcinac od razu skrzydeł jego inicjatywie i nie kpić sobie z niej,

Problem w tym, że biter nie przedstawił żadnej konkretnej inicjatywy, do której można by się ustosunkować i ewentualnie przyłączyć. Na razie tylko na nas wulgarnie nawrzeszczał.
Nie zauważyłam też, żeby ktoś sobie z bitera kpił. Jeśli moje posty uważasz za kpiny, to źle mnie zrozumiałaś. Wskazałam na realne ograniczenia, z którymi zetknie się każdy, kto zechce zrobić coś dla Treka w Polsce. Ja ich sobie nie wymyśliła, one są i nie znikną od tego, że nie będziemy chcieli ich zauważyć.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#40 - Wysłana: 14 Wrz 2009 19:06:32
Odpowiedz 
Wiadomość od Bitera

Pragnę przeprosić użytkowników Forum, który poczuli się urażeni moją wypowiedzią. Była ona zredagowana poniżej poziomu dopuszczalnego wśród osób prowadzących konstruktywną wymianę poglądów. Nie mogę obiecać że sytuacja taka się nie powtórzy, mogę jedynie się starać by merytoryzm moich wypowiedzi przeważał nad chęcią wyrażenia chwilowo rządzących mną uczuć. Mam nadzieję iż zaistniała sytuacja nie wpłynie permametnie na naszą przyszłą współpracę.

Pozdrawiam Biter.
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 14 Wrz 2009 19:11:25
Odpowiedz 
biter

biter:
Nie mogę obiecać że sytuacja taka się nie powtórzy

Wolalbym, żebyś obiecał. Choćby dlatego, że mamy tu pewne normy akceptowalnych zachowań i egzekwujemy je.

Rozumiem młodzieńczy zapał, ale nie tędy droga. Jak już mówiłem innemu Forumowiczowi: zanim siądziesz do pisania - pomyśl.
Eviva
Użytkownik
#42 - Wysłana: 14 Wrz 2009 19:21:04
Odpowiedz 
Q__:
Jak już mówiłem innemu Forumowiczowi: zanim siądziesz do pisania - pomyśl.

O mnie pisze! O mnie pisze!
Piotr
Użytkownik
#43 - Wysłana: 14 Wrz 2009 19:22:27 - Edytowany przez: Piotr
Odpowiedz 
biter:
No proszę zwabiłem do dyskusji nawet Trek.pl.

Nie chciała góra do Mahometa... ;>

biter:
Jedna sprawa, na moje słowa reagujecie jak dzikie kotki w rui. Prychacie jeżycie się jakbyśmy się spotkali to pewnie byście drapali, względnie jak Jaś któremu małgosia weszła do piaskownicy i powiedziała że brzydkie zamki lepi.

Do tego odnieśli się Paradoks i Madame Picard, i najwyraźniej czytali mi w myślach. ;)

biter:
No cóż. jesli chodzi o Patfindera to jest to działanie wtórne, dotyczy on osób które już do niego dotarły,

Od dawna stale poszerzamy tematykę, by nie przyciągać tylko Trekerow.

biter:
Była wymiana serwera był upgreade forum można było wstawić i M-A ikonę. To samo może zrobić Trek.pl.

No i w linkach mamy odnośnik do MA. Już od jakiegoś roku. A swoją drogą to admini MA powinni dbać o promocję strony w serwisach, nie odwrotnie.

biter:
List PW do Tv to tak naprawdę jedyne działanie które w moich oczach było wartościowe.

I niestety tym zdaniem pokazujesz swój stosunek do całego fandomu, bo pogardziłeś każdą inicjatywą, od serwisów www (dzięki którym teraz się wypowiadasz) po TrekSferę. Jedynie list PW doceniasz, bo pasuje do Twojego wyimaginowanego podboju polskich mediów przez trekerów.

biter:
Teraz mają tak beznadziejną jakościowo ramówkę że można spróbować zbombardować ich listami o puszczenie DS9. Wiele to im jakości nie zmieni ale może. TVN i TVP puszczały TNG może ich zbombardować.

To zbombarduj. Bądź drugą Belaną polskiego fandomu i zorganizuj petycję. Znajdziesz 500-1000 osób przez pare miesięcy i możesz 'bombardować'. Tego nikt w mediach nie odczuje.

biter:
Mówicie że potrafię tylko gadać. No cóż w Gadaniu akurat jestem dobry i wiele rzeczy wygadać już mi się udało więc jest to nijako moja broń.

Gdybyś był dobry, natchnąłbyś ludzi do działania, zamiast ich do siebie zniechęcać.

Eviva:
Póki co skutecznie przepłoszyliście stąd Bitera i Fedka - lepiej Wam? Wasze morale od tego wzrosło?

Pomijając fakt, że to ich nie spłoszy - mi jest lepiej. Ale nie dlatego, że mam z tego jakąś sadystyczną satysfakcję. Po prostu to, co prezentuje Biter - zapał i chęć działania, jak nazwał to Q, jest kompletnie nic nie warte, dopóki nie zostanie zamienione na czyny. Zapał, Evivo, jest cenny, gdy jest wykorzystywany do czegoś konstruktywnego. Spójrz na siebie - piszesz newsy w dwóch serwisach, prowadzisz blog i pomagałaś przy TrekSferze. a co robi Biter? Tylko gada. Gdy zacznie coś robić, sprawdzimy wartość jego zapału.

Przeprosiny bez postanowienia poprawy też są nic nie warte.
Eviva
Użytkownik
#44 - Wysłana: 14 Wrz 2009 19:26:09
Odpowiedz 
Piotr

Jesteś dla Bitera za surowy. On ma mnóstwo pracy, a poza tym, chce cos zrobić i jestem pewna, że się za to weźmie. Nie należy go zrażać.
Madame Picard
Moderator
#45 - Wysłana: 14 Wrz 2009 19:54:52 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
biter

Przeprosiny przyjęte. I z mojej strony mogę zapewnić, że poprę każdy konstruktywny i wartościowy pomysł.

Eviva:
On ma mnóstwo pracy

Jak wielu z nas wszystkich. Na ten problem wskazałam w pierwszym swoim poście, to uznałaś to za podcinanie skrzydeł.
Zauważ jednak, ile osób, włącznie z Tobą i mną, mimo swoich obowiązków coś jednak robi. I nikt z nas nie krzyczy i nie poucza innych.

Eviva:
chce cos zrobić i jestem pewna, że się za to weźmie

Jeśli coś wartościowego zrobi, to z pewnością zostanie za to doceniony. Ale na razie nie ma co oceniać. Może to zboczenie zawodowe, ale przywykłam oceniać za efekty a nie za chęci. Między innymi dlatego, że mieć chęci jest o wiele łatwiej niż rzeczywiście coś zrobić.

Eviva:
Nie należy go zrażać.

A ktoś go zraża?
Delta
Użytkownik
#46 - Wysłana: 14 Wrz 2009 20:09:40
Odpowiedz 
Madame Picard
I z mojej strony mogę zapewnić, że poprę każdy konstruktywny i wartościowy pomysł.

Każdy? To stawiam wniosek: Madame Picard na prezydenta, a pierwszym dekretem po wyborach ma być nakaz nadawania ST we wszystkich stacjach plus soundtracki w radiu. Kto za?
Eviva
Użytkownik
#47 - Wysłana: 14 Wrz 2009 20:12:40
Odpowiedz 
Delta

Pomysł jest i konstruktywny, i wartościowy, brakuje jednak drobiazgu - stu tysięcy podpisów pod kandydaturą. Dlatego już dziś nalezałoby sie wziąć za zbieranie ich.
Delta
Użytkownik
#48 - Wysłana: 14 Wrz 2009 20:15:58
Odpowiedz 
Eviva
Pomysł jest i konstruktywny, i wartościowy, brakuje jednak drobiazgu - stu tysięcy podpisów pod kandydaturą.

Do wyborów trochę czasu, uzbiera się.
Arek
Użytkownik
#49 - Wysłana: 14 Wrz 2009 20:22:58 - Edytowany przez: Arek
Odpowiedz 
I jak mamy zrobić coś konstruktywnego, skoro nie umiemy się dogadać nawet w prostych, hipotetycznych sprawach? Jak zwykle w Polsce ta dyskusja przypomina bardziej żarcie się niż debatę
The_D
Użytkownik
#50 - Wysłana: 14 Wrz 2009 20:23:33
Odpowiedz 
Delta:
Madame Picard na prezydenta,

A wiesz co, niech będzie. Oświadczam uroczyście przy wszystkich świadkach, w pełni władz umysłowych będąc, że jeżeli Madame wystartuje w wyborach to na nią zagłosuję
Madame Picard
Moderator
#51 - Wysłana: 14 Wrz 2009 20:24:04
Odpowiedz 
Delta
Eviva

ROTFL

Nie mam też jeszcze 35 lat
Arek
Użytkownik
#52 - Wysłana: 14 Wrz 2009 20:25:01
Odpowiedz 
Madame Picard:

To powiemy że wprowadzisz świeżość i energię młodości do rządów i polityki :D
The_D
Użytkownik
#53 - Wysłana: 14 Wrz 2009 20:47:32
Odpowiedz 
Madame Picard:

Przewidywałem takie przeszkody, ale nie wypadało pytać ;) W każdym razie oto i narodzi się kolejny cel: zmieniamy ordynację wyborczą.
Eviva
Użytkownik
#54 - Wysłana: 14 Wrz 2009 20:50:18 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Madame Picard:

Do wyborów ukończysz. A wszyscy się poprzemy jak w morde strzelił.

The_D

To może od razu wprowadxmy dyktaturę i nie zawracajmy sobie głowy takimi nudziarstwami jak konstytucja, ordynacja, czy co tam jeszcze.
Delta
Użytkownik
#55 - Wysłana: 14 Wrz 2009 20:55:54
Odpowiedz 
The_D
A wiesz co, niech będzie. Oświadczam uroczyście przy wszystkich świadkach, w pełni władz umysłowych będąc, że jeżeli Madame wystartuje w wyborach to na nią zagłosuję

14 minut i trzy głosy. Kto mówił, że się nie da głosów pozbierać?

Przewidywałem takie przeszkody, ale nie wypadało pytać ;) W każdym razie oto i narodzi się kolejny cel: zmieniamy ordynację wyborczą.

Jak to osiągniemy, to jedynym celem, który nam zostanie będzie utworzenie UFP (jak mierzyć to wysoko, a co).

Madame Picard

To drobiazg na który The_D znalazł rozwiązanie. Proszę się nie wykręcać, słowo się rzekło.
Eviva
Użytkownik
#56 - Wysłana: 14 Wrz 2009 21:06:04 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Delta:
Jak to osiągniemy, to jedynym celem, który nam zostanie będzie utworzenie UFP

Najpierw musi wybuchnąć III wojna światowa, a zajrzyj do mego fanfika, by wiedzieć, jakn to sie skończy dla naszego kraju...

Madame Picard

Nie daj się zwieść. Tak Cię tu wszyscy "kochają", że zyczą najbardziej znienawidzonego stanowiska w kraju... To raczej nie jest wyraz rzeczywistej admiracji
Madame Picard
Moderator
#57 - Wysłana: 14 Wrz 2009 21:12:40 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
To nie kwestia ordynacji, tylko konstytucji. To już prostszy pomysł z dyktaturą

I cały Phoenix będzie z nami!

Szabel nam nie zabraknie, forum na koń wsiędzie,
ja z Evivą na czele - i jakoś to będzie!

Delta
Użytkownik
#58 - Wysłana: 14 Wrz 2009 21:14:48
Odpowiedz 
Eviva
Najpierw musi wybuchnąć III wojna światowa,

Tą część historii moglibyśmy akurat sobie darować.

a zajrzyj do mego fanfika, by wiedzieć, jakn to sie skończy dla naszego kraju...

Pamiętam. Jeszcze, odpukać, wykraczesz.

Nie daj się zwieść. Tak Cię tu wszyscy "kochają", że zyczą najbardziej znienawidzonego stanowiska w kraju... To raczej nie jest wyraz rzeczywistej admiracji

Pisarz
Użytkownik
#59 - Wysłana: 14 Wrz 2009 21:15:11
Odpowiedz 
A mnie dziwi jedna rzecz. Na The Daily Click, różni ludzie, nie tylko fani Treka zaczęli interesować się projektem Temporal Distortions. Gdy tutaj piszę, w Polsce, to zwykle nie ma odzewu, albo "sam jesteś i się za to nie łap". Ostatnio opublikowałem najnowszą wersję testową, gdzie można porównać nowy silnik ze starym. Oczywiście, zainteresowanie w Polsce było zerowe. Tyle razy tu piszę i jak zwykle nikt nie wie o co chodzi. Jedynie parę osób na Trek.pl się zainteresowało, ale to wszystko. Stanowczo za mało. Spytałem się na oficjalnym kanale IRC serwisu Trek.pl. Zapytałem "co myślicie o Temporal Distortions?", dostałem odpowiedź "sam nawet nie wiem co to jest".

I dziwicie się, że nikt nic nie robi, a czasem nie potraficie nawet zauważyć, co dzieje się na Waszym "własnym podwórku". Sam staram się robić jak najwięcej dla Treka w Polsce. W miarę swoich możliwości.
Eviva
Użytkownik
#60 - Wysłana: 14 Wrz 2009 21:16:12
Odpowiedz 
Madame Picard

Madame to duch pół-ludzki, pół-boski.
Pierwszy narodu Anioł Phoenixowski.

Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Quo Vadis Star Trek Polska: Biter nieautoryzowany

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!