USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Szukamy prawdziwych fanów "Star Trek"
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#1 - Wysłana: 14 Sty 2009 11:09:36
Odpowiedz 
To jest tytuł artukułu z portalu onet.pl, który z pewnością zwróci waszą uwagę.

"Od lat śledzisz losy bohaterów "Star Trek", należysz do fan clubu, w swojej garderobie masz kosmiczny kostium, oglądasz kolejne filmy kinowe i doskonale znasz wszystkie odsłony serialu – od tych pierwszych, które powstały w 1966 roku? Zgłoś się do nas, szukamy właśnie takich ludzi, jak Ty.

Jeżeli słowa: "Kosmos. Ostatnia granica. Oto przygody statku kosmicznego Enterprise podczas pięcioletniej podróży do nieznanych światów, w poszukiwaniu nowego życia i nowych cywilizacji, dumnej podróży do miejsc, do których nie dotarł jeszcze żaden człowiek" są bliskie Twojemu sercu; jeżeli wiesz ile osób liczy załoga U.S.S. Enerprise; jeżeli wiesz kim jest kapitan Kirk i znasz Spocka; jeżeli wiesz wszystko o poruczniku Uhura i znasz wszystkie bitwy Federacji, jeżeli masz znajomych, z którymi w strojach ze Star Trek odtwarzasz najlepsze sceny z historii cyklu, a przede wszystkim, jeżeli swoją pasją chciałbyś podzielić się z innymi – przekonać ich do "Star Trek" i opowiedzieć im o swojej fascynacji – napisz do nas. Chcemy lepiej poznać Ciebie i Twoją pasję.

Czekamy na Wasze maile pod adresem: film@portal.onet.pl. W kilku zdaniach przedstawcie swoją osobę i opiszcie swoją pasję. Prosimy, by w tytule maila znalazł się dopisek: Star Trek."

link do artykułu

http://film.onet.pl/0,0,1896911,wiadomosci.html

No to promocja ST ruszyła pełnym Warpem
Arek
Użytkownik
#2 - Wysłana: 14 Sty 2009 11:14:00
Odpowiedz 
A popatrzcie na komentarze. Gdybym mógł takim neta odciąć...
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 14 Sty 2009 15:21:57
Odpowiedz 
Nawet nie warto odpowiadać na ich uwagi. To zwykłe żłoby.
Domko
Użytkownik
#4 - Wysłana: 14 Sty 2009 16:14:34
Odpowiedz 
W Onet.pl przy jakichkolwiek informacjach o Star Trek często tacy piszą komentarze.
Data
Użytkownik
#5 - Wysłana: 14 Sty 2009 16:14:37
Odpowiedz 
Te komentarze to zbrodnia . Ale to w końcu forum onetu...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#6 - Wysłana: 14 Sty 2009 16:46:34
Odpowiedz 
Arek

Gdybym mógł takim neta odciąć...

Roddenbery nie był by z tego dumny, on szanował wolność słowa, nawet tą która jemu się nie podobała, to jest jeden z fundamentów ST.

Jeżeli już onet szuka fanów treka to jednak coś jest na rzeczy,
Madame Picard
Moderator
#7 - Wysłana: 14 Sty 2009 17:01:41
Odpowiedz 
I co, napisaliście już maila, drodzy fani?

A komentarze na Onecie przestały mnie ruszać, odkąd pisałam tekst "Internetowy dyskurs polityczny" na podstawie m.in. forum Onetu. Znieczuliłam się wtedy trwale .

A tu spodobała mi się szczególnie ta wymiana zdań:

Dorosli fani Star Wars roznia sie od doroslych Fanow Star Treka przede wszystkim tym ze maja prace i samochod oraz nie mieszkaja z rodzicami.

czy sugerujesz Waszeć, że były premier Rzplitej jest fanem ST?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#8 - Wysłana: 14 Sty 2009 17:14:31 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Madame Picard

za mało czynników potwierdzających tę tezę, pamiętaj o kocie i bratu bliźniaku. Pa za tym miłościwie nam panujący miał prace i nawet samochód, ale nie miał konta bankowego.

Być może Jarek jest fanem SW, a jego bliźniak robi za Dartha Vadera....

tu jeszcze jeden:

która laska jest najfajniejsza?
DS9 i 3 część Enterprajsa są naprawdę dobrę. reszta obleci, chociaz te stare część trochę mnie bawią.
a najfajniejsze laski to t'pol i 9 (była drona).

przynajmniej w tym aspekcie ST jest znany.....
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 15 Sty 2009 06:23:41
Odpowiedz 
Wy się śmiejecie, a ja tymczasem odpisałem miłym ludziom z Onetu robiąc reklamę naszej stronie i community .

Czekam na odpowiedź z drżeniem i serca biciem.
Hanz
Użytkownik
#10 - Wysłana: 15 Sty 2009 10:13:40
Odpowiedz 
Co do onetu to jest takie pzysłowie: "Głupi jak komantarz na onecie". Sam kiedys wdalem sie na tym serwisie w dyskusje (dot kosmitow i piramid, potem poszlo o koniec swiata i piramidy i podziekowałem dosc szybko, oni wiedza lepiej i nic do nich nie dociera:/

Zeby nie bylo cieszy promocja ST XI. Jeli film odniesie duzy sukces zwiekszy sie szansa na kolejny film - tym razem moze wkoncy z zaloga Voyagera, lub DS9?
Madame Picard
Moderator
#11 - Wysłana: 15 Sty 2009 10:56:28
Odpowiedz 
Q__

Doceniamy i jesteśmy z Ciebie dumni .
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 15 Sty 2009 10:57:56
Odpowiedz 
Madame Picard

Napisałem im, że na naszej stronie znajdą sporo fanów, z czego wiekszość prawdopodobnie prawdziwych.
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 15 Sty 2009 11:06:59 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Madame Picard
A tu spodobała mi się szczególnie ta wymiana zdań:

Dorosli fani Star Wars roznia sie od doroslych Fanow Star Treka przede wszystkim tym ze maja prace i samochod oraz nie mieszkaja z rodzicami.

Owszem, również niepomiernie ucieszyła moje oczęta

Q__
Napisałem im, że na naszej stronie znajdą sporo fanów, z czego wiekszość prawdopodobnie prawdziwych.

A nawet niektórych prawdziwszych od innych
Nasty Rudolf
Użytkownik
#14 - Wysłana: 15 Sty 2009 11:19:01
Odpowiedz 
Po pierwsze, wyrazam STANOWCZY SPRZECIW wobec okreslania komentarzy na Onecie dostojnym mianem FORUM.

Forum jak dla mnie musi miec strukture i moderacje. Gdyby Onet zdecydowal sie postawic na poziom swojego portalu zamiast poblazac licznemu plebsowi intelektualnemu (bynajmniej nie mowie tutaj o czyimkolwiek wyksztalceniu - to nie swiadczy o niczym), dawno zlikwidowalby ta arene krzykaczy. Ale ze w Polsce najbarziej poczytny jest "Fakt" i wszystko na jego poziomie...

Po drugie, onediotom na komentarze sie nie odpisuje, bo jedyne, co mozna w ten sposob osiagnac, to nieswiadomie stoczenie sie za nimi na dno.

Promocja Star Treka - jesli taka rzeczywiscie sie pojawi - oczywiscie cieszy. Odrobina trekowej filozofii z pewnoscia przydalaby sie wielu - delikatnie mowiac - zagubionym swiatopogladowo rodakom.

Tak nawiasem mowiac, to na miejscu odpowiednich wladz wprowadzilbym Treka jako staly punkt programu TVP. Slynne juz dzieki TVP slowo "misja" nabraloby nowego znaczenia. No ale coz zrobic, jesli wedlug niektorych "misyjne" sa "Plebania" oraz meki Pospieszalskiego...
Bashir
Moderator
#15 - Wysłana: 15 Sty 2009 12:20:11
Odpowiedz 
Forum jak dla mnie musi miec strukture i moderacje.

Przecież tam jest i struktura i moderacja. Może trudno uwierzyć w to, (zwłaszcza w moderację) ... ale ona faktycznie tam jest Usuwają komentarze niezgodne z regulaminem. A kontrowersyjne i trollowo-flameowe to zostawiają bo im o takie chodzi, żeby mieć jak największy ruch na stronie
Domko
Użytkownik
#16 - Wysłana: 15 Sty 2009 12:25:08
Odpowiedz 
Zgodne z regulaminem też nieraz usuwają. Napisałem kiedyś komentarz, w którym wytłumaczyłem pewną sprawę - i tego nie umieścili. Od tego czasu uważam moderację Onetową za cenzurę.
Madame Picard
Moderator
#17 - Wysłana: 15 Sty 2009 12:30:12
Odpowiedz 
Nasty Rudolf

dawno zlikwidowalby ta arene krzykaczy
Ale może ono pełni jakąś ważną funkcję? np. pozwala na wyładowanie frustracji tam zamiast w bardziej szkodliwy sposób? Taka wielka spluwaczka?

onediotom na komentarze sie nie odpisuje, bo jedyne, co mozna w ten sposob osiagnac, to nieswiadomie stoczenie sie za nimi na dno.
Bo, jak wiadomo, nie dyskutuje się z idiotą. Sprowadzi cię do swego poziomu, a potem przebije doświadczeniem .

na miejscu odpowiednich wladz wprowadzilbym Treka jako staly punkt programu TVP. Slynne juz dzieki TVP slowo "misja" nabraloby nowego znaczenia.
No co Ty? Tę promocję ateizmu?
Eviva
Użytkownik
#18 - Wysłana: 15 Sty 2009 14:36:41
Odpowiedz 
Mnie ciekawi to rozróżnienie między prawdziwym a nieprawdziwym fanem. jak to sprawdzić? Zważyć, zmierzyć, zrobić badanie DNA? A poże posłać na badanie krwi i kału, by sprawdzić, hm, gdzie delikwent ma Star Trek?
A tak wogóle, to ktoś z Was juz tam napisał?
kanna
Użytkownik
#19 - Wysłana: 15 Sty 2009 14:41:42
Odpowiedz 
Moim zdaniem, o "prawdziwości" bycia fanem decyduje długość stażu fanowania Czyli generalnie chodzi o to, czy ta tendencja jest stała, utrzytmauje sie (oczywiście ewaluując), czyt jest to chwilkowe zauroczenie.
Taka subtelna róznica miedzy zakochaniem z miloscią.
Eviva
Użytkownik
#20 - Wysłana: 15 Sty 2009 14:42:50
Odpowiedz 
kanna

Ale początkujący też może być prawdziwym fanem, tylko jak ma to udowodnić, jeśli będzie brało się pod uwagę długość stażu? A?
kanna
Użytkownik
#21 - Wysłana: 15 Sty 2009 14:50:58
Odpowiedz 
początkujący też może być prawdziwym fanem

no własnie, wg mojej definicji, nie wiadomo... bo on jest zakochany (moze nawet na śmierć) ale czy się to w miłośc przerodzi? czy mu sie odwidzi za 2 tygodnie i zacznie ogladac Power Rangers? Nie wiadomo. Dlatego czas decyduje...
Eviva
Użytkownik
#22 - Wysłana: 15 Sty 2009 15:03:45
Odpowiedz 
kanna
czy mu sie odwidzi za 2 tygodnie i zacznie ogladac Power Rangers?

Każda miłość jest pierwsza,
najgorętsza, najszczersza
wszystkie inne usuwa w cień...
Jurgen
Moderator
#23 - Wysłana: 15 Sty 2009 15:19:18
Odpowiedz 
Q__

No to żes narobił. Przynajmniej jak nam się tu trolle z onetu pojawią, to będziemy wiedzieli, kogo to wina.
Nasty Rudolf
Użytkownik
#24 - Wysłana: 15 Sty 2009 15:35:51
Odpowiedz 
Przecież tam jest i struktura i moderacja

Usuwania losowego posta raz na tydzien nie nazwalbym jednak moderacja. Natomiast struktury nie ma tam wcale. Brak jest organizacji tematow i podzialow na pokoje. Zwyczajnie pod kazdym artykulem wszyscy sobie pieprza bez ladu i skladu.

Ale może ono pełni jakąś ważną funkcję? np. pozwala na wyładowanie frustracji tam zamiast w bardziej szkodliwy sposób? Taka wielka spluwaczka?

Tylko ze spluwaczki nie wystawia sie jako obiektu reprezentacyjnego, a Onet to ponoc lider wsrod polskich portali internetowych. Z reszta inne portale posiadaja rownie swiatle "fora".

A juz szczytem absurdu jest fakt, ze Onet reklamuje sie w spotach telewizyjnych wlasnie swoim "forum". Jak to kiedys zobaczylem, to o malo co nie zszedlem przy obiedzie. Bynajmniej nie ze smiechu.

Alez jak najbardziej. Laickie panstwo to podstawa.

Swoja droga bardzo mnie ciekawia motywy kierujace decydentami katolickiej przeciez z pochodzenia telewizji Puls, ktora do swojej ramowki wprowadzila TOSa. Nieswiadomosc?

Pomijajac juz fakt, ze nie tak dawno mowiono o "aferze" z cenzura scen erotycznych w tejze telewizji, a przeciez Kirk dymal jak... oj... Przepraszam. Ponioslo mnie.
Eviva
Użytkownik
#25 - Wysłana: 15 Sty 2009 15:42:12 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Nasty Rudolf
przeciez Kirk dymal jak...

Ale robił to poza kadrem, a czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

Madame Picard

Dlaczego "promocję ateizmu"? Bo Kirk nie modli się wniebogłosy przed każdą akcją? Nigdzie w Treku nie jest powiedziane, że Boga nie ma. Owszem, ciągle natykają się tam na fałszywe bóstwa, ale to, że ja wciąż będę znajdować sztuczne perły, nie znaczy jeszcze, że prawdziwe nie istnieją. W TOS jest sporo odniesień biblijnych, a sam Kirk powiada w odcinku "Who mourns for Adonais":

Nie potrzebujemy więcej bogów. Jeden nam wystarczy.

Według mnie, jest zdanie zupełnie jednoznaczne.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#26 - Wysłana: 15 Sty 2009 15:46:43
Odpowiedz 
Eviva

Towarzysce Madame Picard chodziło pewnie o emisje TNG, który zapewne wywołał by małe zamieszanie....
Christof
Użytkownik
#27 - Wysłana: 15 Sty 2009 17:26:23
Odpowiedz 
Usuwania losowego posta raz na tydzien nie nazwalbym jednak moderacja.

Ostatnio Onet sie ogłaszał, że szuka moderatorów "forum". Po przeczytaniu tych "komentarzy" zacząłem się zastanawiać, czy sie nie zgłosić.
Arek
Użytkownik
#28 - Wysłana: 15 Sty 2009 17:30:05 - Edytowany przez: Arek
Odpowiedz 
A tak z ciekawości: to napisał ktoś z was do nich? Oczywiście nie licząc Q__. I o co chodzi z tą akcją?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#29 - Wysłana: 15 Sty 2009 17:36:15 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Arek

Q

A tak z ciekawości: to napisał ktoś z was do nich?

Wy się śmiejecie, a ja tymczasem odpisałem miłym ludziom z Onetu robiąc reklamę naszej stronie i community .

Czekam na odpowiedź z drżeniem i serca biciem.

I o co chodzi z tą akcją?

zapraszm do zapoznania się z postem pierwszym
Arek
Użytkownik
#30 - Wysłana: 15 Sty 2009 17:39:07
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
zapraszm do zapoznania się z postem pierwszym
Zapoznałem się dokładnie. Ale co da im mój opis? Przeczytają to na premierze ST, roześlą mejlami jako reklamę? Tego nie rozumiem. Wytłumaczy mi to ktoś?
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Szukamy prawdziwych fanów "Star Trek"

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!