USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Niewiem gdzie to napisac ale musze poskarzyc...

Autor Wiadomość
tuvok
Użytkownik
#1 - Wysłana: 17 Maj 2008 11:59:56
Odpowiedz 
Nasz "Fan" który zabawia sie forum "startrek.pl" zaczyna zabawiac sie takze stronami memory-alpha.pl .
Chodzi mi dokładnie o Aktualności newsy... Spójrzcie na zmiany/historia.
Ktoś albo dinkowi-irytkowi musiał tu dać nieźle w kość. Albo to sprawia mu przyjemność.
Chyba nigdy nie odpuści. Ale bym mu dowalił :/// grrr.
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 17 Maj 2008 12:06:10
Odpowiedz 
Jezu! Mam nadzieję, że choć tym razem nie chodzi o mnie! Jak Spocka kocham, nie zabawiałam się na memory-alpha, tylko najwyżej tam szperałam!
Paradoks
Użytkownik
#3 - Wysłana: 17 Maj 2008 12:42:09
Odpowiedz 
Eviva

Spokojnie, to najprawdopodobniej Dinotrek.

Oficjalne stanowisko Administracji Polskiej Edycji Memory-Alpha w tej sprawie brzmi (pozwolę sobie, darować konsultację z zajętymi współ-adminami z tej sprawie): wszystkie szkody zostały błyskawicznie cofnięte. Adres IP 67.159.45.52, z którego dokonano edycji został zablokowany na czas nieokreślony. Nie jestem tylko pewny, czy jest to dynamiczny adres IP, nie udało mi się znaleźć strony umiejącej to potwierdzić, a nie pamiętam takich rzeczy. Pomoc mile widziana.

Co do tego, czy kiedyś odpuści: jak już kiedyś wspomniałem najlepszą strategią wydaje się być olewanie go. 5 postów narzekania po jednym wandaliźmie tylko zachęca do dalszej "pracy". Jeśli będziemy wytrwale ignorować go, starając się jednocześnie o blokadę kiedyś mu się znudzi.

Moim zdaniem Memory-Alpha jest bezpieczna, gdyby wandalizmy z innych adresów się nasiliły zawsze mogę zablokować kluczowe strony. A blokada jednego IP to dwa kliknięcia. Tyle, że blokady stron i adresów IP mogą zniechęcić potencjalnych użytkowników do wkładu w MA... W każdym razie proszę sytuacja jest w 100% pod kontrolą.
Alucard87
Użytkownik
#4 - Wysłana: 17 Maj 2008 14:13:42
Odpowiedz 
Ktoś się bawi w antytrekowego trolla - proponowałbym takich na Rura Penthe, albo Praxis zsyłać
Psyker
Użytkownik
#5 - Wysłana: 17 Maj 2008 15:10:29
Odpowiedz 
Ee tam, od razu Rura Penthe - tydzień z Q i zaraz się trollowi odechce robić problemy...
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 17 Maj 2008 18:43:14
Odpowiedz 
O mamusiu! Jak weszłam teraz i zobaczyłam na wstępie groźny napis "Acces denied fo user..." to zanim doczytałam do końca, spociłam się jak ruda mysz (którą zresztą przypominam kolorem uwłosienia). Dopiero pochwili dotarło do mnie, że to nie mnie wystawiono na deszcz. Jeszcze się trzęsę.
Paradoks
Użytkownik
#7 - Wysłana: 17 Maj 2008 22:08:12 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Eviva

tuvok

Zapomniałbym: Dziękujemy za zgłoszenie. Administracja jest tu dość ospała . Nie chciałbyś może zostać przyjęty w poczet administratorów MA? Przydałby się ktoś z większą ilością chęci i zapału.

Ponawiając: jak ktoś wie czy/wie jak ustalić czy adres 67.159.45.52, jest dynamiczny to byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Edit: Wiem, wiem, za bardzo wczuwam się w wielkopańską role admina, co trochę przeczy powyższemu apelowi. Aczkolwiek miło jest mieć władzą i móc blokować w imię sprawiedliwości, tym bardziej mieć przyjemność (?) zrobienia tego pierwszy raz. Już jestem cicho, spokojnie.
Doctor_Who
Użytkownik
#8 - Wysłana: 17 Maj 2008 22:16:41
Odpowiedz 
To zaskakujący zbieg okoliczności, bo w tyn tygodniu ktoś na Xenopedii zrobił podobny atak... ale IP inne .
Sh1eldeR
Użytkownik
#9 - Wysłana: 18 Maj 2008 10:54:00
Odpowiedz 
Edytowac i sprobowac 'popsuc' cos, co edytowac i 'popsuc' moze kazdy... doprawdy, zacne to i h4x0rskie . Gosciu jeszcze troche sie podszkoli i moze bedzie potrafil ukrasc trzyletniemu dziecku lizaka!

Co do IP to nie musi ono wiele mowic. Ale moze, bo gosciu ewidentnie inteligencja i ambicjami nie grzeszy. To IP nie jest z Polski. Adres wskazuje na USA, konkretnie Chicago, dostawca FDCServers. W ogolnosci nie ma sposobu zeby wiedziec, czy adres IP jest dynamiczny, czy statyczny. Tych informacji nie ma w adresie. Sa pewne adresy charakterystyczne np. dla polskiej neostrady (ktora jest dynamiczna), ale to nie jest polskie IP.

IMO moze byc nawet stale. Ale nie musi identyfikowac komputera Pana "Prawie-Haxorka". Tak samo z miejscem, na ktore wskazuje.

Moje IP w tym momencie wskazuje na Wietnam... Mozna sie domyslec, ze nie pisze teraz tak naprawde z Wietnamu. Moderacji st.pl zaraz zademonstruje zmiane adresu z wietnamskiego na "normalny", z ktorego najczesciej korzystam.
Sh1eldeR
Użytkownik
#10 - Wysłana: 18 Maj 2008 10:55:11
Odpowiedz 
Jesli wszystko zadzialalo jak nalezy (za bardzo sie nie staralem ani tego nie testowalem), to ten post powinien miec zupelnie inny adres IP niz powyzszy... Mimo ze generalnie mam calkiem stale IP i moje prawdziwe IP sie przez ten czas nie zmienilo.
Jurgen
Moderator
#11 - Wysłana: 18 Maj 2008 11:04:37
Odpowiedz 
Eviva

Mam wrażenie, że przewrażliwona jesteś. Gdzie coś niedobrego się dzieje od razu myślisz, że to o Ciebie chodzi... Jeżeli nic nie przeskrobałaś, to przecież nikt nie będzie się czepiał czy Cię banował.
Eviva
Użytkownik
#12 - Wysłana: 18 Maj 2008 11:07:59
Odpowiedz 
Jurgen
A skąd Ty, kochany, możesz mieć pewność? Na wszelki wypadek wolę bać się od razu - jak Scooby Doo.
Jurgen
Moderator
#13 - Wysłana: 18 Maj 2008 11:26:44
Odpowiedz 
Eviva

Póki co pisałaś o obawach związanych z polska edycją MA i naszym forum. Na forum Phoenixa nie jest łatwo bana dostać, natomiast polską MA zarządzają "tutejsi" użytkownicy, więc znamy ich nieco. Stąd moje przekonanie.
Bashir
Moderator
#14 - Wysłana: 18 Maj 2008 12:33:57
Odpowiedz 
Sh1eldeR
Moje IP w tym momencie wskazuje na Wietnam...

wow, jak to się robi ?
Sh1eldeR
Użytkownik
#15 - Wysłana: 18 Maj 2008 14:07:33
Odpowiedz 
Bashir
Jak sie tak chwile zastanowisz to dojdziesz byc moze do wniosku, ze lepiej tego tutaj nie opisywac. Ja przynajmniej do takiego wniosku doszedlem .
The_D
Użytkownik
#16 - Wysłana: 18 Maj 2008 14:33:27
Odpowiedz 
Zdaje się, że już Domko opisywał pokazując jak oszukać phoeniksowe ankiety.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 18 Maj 2008 14:35:53
Odpowiedz 
Psyker

Ee tam, od razu Rura Penthe - tydzień z Q i zaraz się trollowi odechce robić problemy...

No to będę musiał zaglądać na MA częściej i bany rozdawać...
Benjamin Sisko
Użytkownik
#18 - Wysłana: 18 Maj 2008 22:48:40
Odpowiedz 
Szczerze, ignorować gościa znudzi mu się. Szkoda się denerwować przez takie prostactwo.
Sh1eldeR
Użytkownik
#19 - Wysłana: 19 Maj 2008 01:22:54 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
(przypadkowo napisalem post nie w tym temacie, co trzeba, prosze o usuniecie )
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 19 Maj 2008 01:58:20
Odpowiedz 
Benjamin Sisko

Szkoda się denerwować przez takie prostactwo.

A kto tu sie denerwuje? Zbanowanie go to prawdziwa przyjemność.
Benjamin Sisko
Użytkownik
#21 - Wysłana: 19 Maj 2008 09:45:20
Odpowiedz 
Kolega Tuvok się denerwuje :]
Seybr
Użytkownik
#22 - Wysłana: 19 Maj 2008 14:20:14
Odpowiedz 
Benjamin Sisko

Kolega Tuvok się denerwuje :]

Nie możliwe ;].

Ja proponuje starą dobrą metodą, dorwać dziada i pojechać z nim do zoo. Do lasu się już nie opłaca, sporo paliwa się traci i czasu.
Eviva
Użytkownik
#23 - Wysłana: 19 Maj 2008 15:26:25
Odpowiedz 
Wiem, co to pokusa wybanowania - sama chętnie zablokowałabym pewnym osobom szansę zostawiania komentarzy na mym macierzystym blogu, bo nigdy nic mądrego nie napisza, a sa strasznie napastliwi. Ostatnio przejechałam się zdziebełko po ministrze Ziobro - żebyście wiedzieli, co mi wypisywali! Od Żydówy zaczęli, a na stalinówce skończyli. Nie usuwam jednak tych komentarzy, ostatecznie, jak twierdził Konfucjusz, wyzwiska przynoszą ujmę jedynie ich autorowi.
tuvok
Użytkownik
#24 - Wysłana: 19 Maj 2008 16:06:41
Odpowiedz 
Eviva

Podobnie jak w życiu. Jeśli ktoś sie nie zgadza z twoim
zdaniem to zaczynają być wredni. Albo tak samo jak jesteś w czymś dobra, a ktoś inny nie. To zaczyna zazdrościć, uczepiają sie potem byle pierdoły i próboją cię "udupić", jak sie tylko da.... takie życie wredne! :|
Doctor_Who
Użytkownik
#25 - Wysłana: 19 Maj 2008 16:31:45
Odpowiedz 
Eviva

Ostatnio przejechałam się zdziebełko po ministrze Ziobro - żebyście wiedzieli, co mi wypisywali! Od Żydówy zaczęli, a na stalinówce skończyli.

Jest taki rysunek Henryka Cebuli:

Bohater -Ja nie jestem Żydem, tylko artystą!
Tłum -Artysta to też Żyd!!!

Ja już też przywykłem do bycia dla niektórych ludzi żydem, masonem... Rozumiem Cię...
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 19 Maj 2008 18:30:20
Odpowiedz 
tuvok
Doctor_Who

Dlatego ja się takimi atakami po prostu bawię. gdy byłam jeszcze młoda i niewinna (przysięgam, że tak kiedyś było) to strasznie bolało mnie każde słowo krytyki. Znacznie łatwiej znosiłam, gdy ktos czepiał się złośliwie mego wyglądu - w samej rzeczy nie jestem Miss Polonia, ani nawet Miss Góra Kalwaria, choć ludzi nie straszę - niż gdy krytykował to, co napisałam. nie dlatego, zebym uważała się za geniusza, po prostu tak jakoś było. Teraz stosuję zasadę Boileau
Gdy krytyk na me pisma żółć piórem wyleje
Ma li słuszność? Korzystam. Błądzi? To się śmieję.

Co i wszystkim polecam.

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Niewiem gdzie to napisac ale musze poskarzyc...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!