USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / A Ty - czy już się zgłosiłeś na TrekSferę?
 Strona:  ««  1  2  3  ...  49  50  51  52  53  54  55  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#1501 - Wysłana: 6 Sier 2014 22:15:19
Odpowiedz 
Q__:
(Oczywiście Phoenixa "porzuciłem" tylko chwilowo.)

krzychu
Użytkownik
#1502 - Wysłana: 8 Sier 2014 15:56:22
Odpowiedz 
dajcie jakies fotki
Q__
Moderator
#1503 - Wysłana: 9 Sier 2014 08:52:25
Odpowiedz 
mozg_kl2

Tired? Może i tak, ale gębę mam ciekawszą.

krzychu

Póki co mogę dać bezczelnie autopromocyjną informację, Że na bazie mojej wczorajszej prelekcji o fanprodukcjach powstanie cykl 3-4 artykułów do "Fahrenheita"
Seybr
Użytkownik
#1504 - Wysłana: 9 Sier 2014 08:54:16
Odpowiedz 
Q__

To się nazywa skromność :P

Dziś piękna pogoda ;]. Uda wam się impreza. Jak bym był to bym nacykał fotek czy zrobił filmik. Ale mam work jak co roku ;].
Q__
Moderator
#1505 - Wysłana: 9 Sier 2014 22:35:19
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
To się nazywa skromność

Bo ja to ogólnie pełen zalet jestem, tylko lustereczko (jako Q przeglądam się w mirror universe, ma się ten rozmach) mi mówi, że niejaka Mary Sue jest piękniejsza.

ps. Fotki z konwentu będą...
krzychu
Użytkownik
#1506 - Wysłana: 9 Sier 2014 23:22:12
Odpowiedz 
warszawa daleko

hotele drogie

i nie bylo z kim jechac
The_D
Użytkownik
#1507 - Wysłana: 10 Sier 2014 19:25:49
Odpowiedz 
Jak ktoś się przyzwyczaił do hotelowego standardu nocowania to rzeczwiście problem

Byłem, wróciłem, było super! Zgłosiłem się do większej liczby rzeczy niż byłem w stanie, przez co sporą część konwentu spędziłem przygotowując prelekcje, statki do pokazu, pytania na konkurs i uzgadniając szczegóły z blokiem Star Wars. Prowadziłem prelekcję dla 2 osób i przegapiłem trochę ciekawych punktów, ale i tak chętnie powtórzę. Tylko trochę odpocznę.
Q__
Moderator
#1508 - Wysłana: 11 Sier 2014 00:37:05
Odpowiedz 
The_D

Prelekcja dla dwóch osób i mnie się przytrafiła, jak wiesz (byłeś jedną z nich), ale ciii...
The_D
Użytkownik
#1509 - Wysłana: 11 Sier 2014 10:29:11
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#1510 - Wysłana: 11 Sier 2014 17:51:55
Odpowiedz 
Q__:
dwóch osób

To te legendarne tłumy które były na Avie w tym roku. Ta dwójka to pewnie myślała, że star trek to coś związanego ze star wars. Tak rozmawiając z ludźmi i patrząc na program, odnoszę wrażenie że z roku na rok ava spada na dno dna. Coraz słabszy program coraz mniej ludzi. Jak to napisał mój znajomy "Każdorazowo jak widzę rozpiski konwentowe, to zawsze będzie tam jakiś temat dla niszy nisz pokroju "odcień różowych jednorożców - fakty i mity"." Niestety ale fandom przeskoczył rekina. Na prelekcja evivy też tłumy 8 osób.
krzychu
Użytkownik
#1511 - Wysłana: 11 Sier 2014 18:21:52
Odpowiedz 
ludzie dorastaja zapracowani robia kase

a mlodzi nie interesuja sie

pozatym borg wszystkich zasymilowal
MarcinK
Użytkownik
#1512 - Wysłana: 11 Sier 2014 19:07:19
Odpowiedz 
krzychu:

Interesuja, tylko nie mają czasu na wyjazd do wawy.
The_D
Użytkownik
#1513 - Wysłana: 11 Sier 2014 20:46:21
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Na prelekcja evivy też tłumy 8 osób.

To już ogólna tendencja, że tematyka naukowa robi się passé i tłumów nie przyciąga. Specjalnej winy Evivy bym tu nie upatrywał.
Q__
Moderator
#1514 - Wysłana: 11 Sier 2014 21:49:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Z fandomem ogólnie coś dziwnego się dzieje... Na Forum "Fahrenheita" czytałem ledwo co narzekania fandomowych tuzów z gatunku "dlaczego nie jeżdżę na konwenty", na LastInn płacze, że popularność WoD'u spadła w okolice zera (a nie było, jeszcze niedawno, konwentu bez gotyckich - głównie żeńskich - tłumów), ze dwie Avy temu publiczność przekupywano książkami, by wysiedziała na spotkaniu z b. renomowanym autorem/redaktorem... Przykłady można mnożyć...
pirogronian
Użytkownik
#1515 - Wysłana: 11 Sier 2014 22:12:20 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
"Socjologia tłumu na podstawie trekowego fandomu" - czyli o tym, dlaczego wizja UFP Roddenbery'ego na zawsze pozostanie utopią
The_D
Użytkownik
#1516 - Wysłana: 11 Sier 2014 23:48:38
Odpowiedz 
MarcinK:
Interesuja, tylko nie mają czasu na wyjazd do wawy.

Ja też przez wiele lat kisiłem się w Warszawie, na koncie miałem tylko Polcon w 2007, potem od 2009 Avangardy a wraz z nimi TrekSfery. Też motywowałem się brakiem czasu. Ale 3 lata temu się przełamałem na wyjazd do Poznania i tak zaliczyłem już 3 Pyrkony. W tym roku planuję jeszcze Falkon a kuszą jeszcze Polcon (prestiż i po cichu liczę na Wattsa z okazji nowej książki) oraz Kapitularz (bo blisko)

Q__, a także mózg
Ale liczbowo tego odpływu jakoś specjalnie nie widać, może jest jakaś zmiana warty. Na tegoroczną Avangardę przyszło ok 200 osób więcej niż na tą sprzed 2 lat, a więc porównywalnie z sytuacją z 2011. Mówię oczywiście o części płatnej, bo były jeszcze darmowe Dni nauki, przez które przewinęło się kilkaset osób. Z tego co słyszałem część growa trzymała się mocno, zadyszkę programową widać w części prelekcyjnej, nie ominęła także i TrekSfery. Ale tu znowu widziałbym raczej pokłosie zamieszania z terminem niż ogólnej kondycji środowiska. Od kilku lat Avangarda eksperymentuje z lokalizacjami, szukając miejsca większego i wygodniejszego niż szkoła, a przy tym dość przystępnego. Wydaje się, że w tym roku udało się znaleźć rozsądny kompromis, choć odbudowanie zaufania uczestników po wpadkach lat poprzednich na pewno trochę zajmie.
Wookie
Użytkownik
#1517 - Wysłana: 12 Sier 2014 09:37:41
Odpowiedz 
krzychu:
ludzie dorastaja zapracowani robia kase

Trudno się z tym zgodzić, kiedy Polcon, Falkon cały czas rosną z ilością uczestników, a Pyrkon rośnie wręcz prawie wykładniczo. Myślę, że problem jest gdzieś indziej.. gdzie? nie wiem.

Faktycznie konwent wydawał się pusty, nawet bardzo pusty - na "hali targowej" było słychać praktycznie tylko echo, gamesroom w sobotę w południe pusty... Ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Konwent był świetny i nie było godziny, żebym się nudził, ba nawet zdarzały się konflikty i musiałem decydować co wybrać. Miejscówka też dobra, bo w centrum - z knajpami nie było przynajmniej problemu, a tanich hosteli w pobliżu na pęczki.
The_D
Użytkownik
#1518 - Wysłana: 12 Sier 2014 09:41:24
Odpowiedz 
Wookie:
a tanich hosteli w pobliżu na pęczki.

Wasz miał dodatkowe atrakcje za darmo ;)
fluor
Użytkownik
#1519 - Wysłana: 12 Sier 2014 10:13:21
Odpowiedz 
Dla wszystkich, którzy mówią, że jest coraz gorzej mam prośbę, wcale nie złośliwą i zupełnie serio - napiszcie dlaczego jest gorzej. Jeśli kiedyś było lepiej, to czego teraz brakuje?
Q__
Moderator
#1520 - Wysłana: 12 Sier 2014 13:44:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
fluor

Ja bym chyba wymienił dwa problemy (jeśli mowa o samej Avie, nie TSF):
1. za duże odległości do pokonania (za dużo budynków, za dużo pięter, za skomplikowana droga),
2. za mało gwiazd wśród gości (pamiętam jakie tłumy przyciągali Grzędowicz, Kossakowska czy nawet Magda Kozak), w sumie ze znanych mieliśmy w tym roku tylko Oramusa (z żoną), Zimniaka i Kańtoch - jest to mocny zestaw autorów, ale i mocno niszowy.

Jeśli chodzi o TSF, to zdaje mi się, że kluczowe pytanie brzmi: "czy dobrze nam w niszy?", a więc czy wolimy geekowsko-nerdowską formułę dla samych swoich, a'la pierwsza TSF, czy też chcemy przekonać młody fandom, że Trek jest cool podpierając się Abramsem, Fullerem, Singerem, komiksami, RPG i konkursami? IMHO stać nas nawet na realizację obu tych formuł równolegle, ale już rozkrok słabiej nam wychodzi...
Wookie
Użytkownik
#1521 - Wysłana: 12 Sier 2014 14:22:05 - Edytowany przez: Wookie
Odpowiedz 
The_D:
Wasz miał dodatkowe atrakcje za darmo ;)

No nasza opcja noclegowa była raczej dla osób z problemami ze słuchem, ale już deficyt snu zredukowałem prawie do zera Ogólnie jakoś dało się przeżyć te kilka dni z niedogodnościami typu: klub z muzyką taneczną do 4:00 i młotem pneumatycznym od 7:00 Przynajmniej była motywacja, zeby dłużej w knajpie siedzieć :P Jednak, na pewno następnym razem wybierzemy inny hostel
fluor
Użytkownik
#1522 - Wysłana: 12 Sier 2014 15:12:12
Odpowiedz 
Q__
Czy zechcesz rozwinąć jakbyś widział realizację obu formuł równolegle? Jestem ciekawy Twoich przemyśleń.
Q__
Moderator
#1523 - Wysłana: 12 Sier 2014 15:16:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Wookie

Tak w sumie to co piszesz oznacza, że powinienem jednak dodać postulat:
3. noclegi koniecznie w ramach konwentu (i w kosztach akredytacji).

ps. Powyższe "żale" nie oznaczają, że jestem niezadowolony z tegorocznej TSF

fluor

Może np. jeden dzień konwentu dla nas - Trekerów, w połowie poświęcony na integrację, w połowie na czysto nerdowskie prelekcje (np. ta martwa w skali ogólnokonwentowej niedziela?), kiedy siedzimy razem na jednej sali w gronie fandomu ST, a w resztę dni wychodzimy do ludzi mając prelekcje, konkursy, pokazy, w "zwykłych" blokach, popularyzujące Treka na poziomie jaki masowy widz strawi?

Albo: osobna kameralna doroczna impreza dla "betonu" ST + lżejsze, popularyzatorskie, atrakcje na konwentach?
fluor
Użytkownik
#1524 - Wysłana: 12 Sier 2014 18:04:56 - Edytowany przez: fluor
Odpowiedz 
Co do "betonowych" czwartku i niedzieli, wbrew pozorom są to jedne z najbardziej ludnych dni dla nas i wtedy przychodzi najwięcej nowych osób, ponieważ wtedy zazwyczaj na konwencie nie ma porządnej konkurencji.
Tak więc martwa w skali ogólnokonwentowej niedziela sprawia, że nasz blok wydaje się jeszcze ciekawszym miejscem na spędzanie czasu. Najlepszym na to dowodem jest ilość nietreksferowych ludzi, którzy przyszli na turniej klingońskich przekleństw w niedzielę (o 14, na zakończenie bloku) a także jej zwycięzca

Mi osobiście zabrakło czegoś, co robiliśmy na TSF dwa lata temu - godziny lub dwóch na spokojną dyskusję na fandomowe tematy. Oczywiście było na to też miejsce po samym konwencie przy piwku/soku z suszonych śliwek, ale rozmowy w knajpie to nie to samo.

To co mi się podobało, to zróżnicowanie konkursów, jakie udało się osiągnąć. Była wiedzówka voyagerowa, było starcie uniwersów, do tego kalambury, debata oksfordzka, trochę aktywności na powietrzu.
Trochę nowych tematów i debiutów, coś nowego (prelekcja Archarachne, punkty robione przez Mandalorian), coś starego (prelekcje Q__ ;) ).

A najbardziej mi się podobało, że w tym roku nowe osoby wzięły na siebie odpowiedzialność za kształt TrekSfery i że efekt końcowy był taki fajny.
The_D
Użytkownik
#1525 - Wysłana: 13 Sier 2014 15:31:40
Odpowiedz 
Q__:
Albo: osobna kameralna doroczna impreza dla "betonu" ST + lżejsze, popularyzatorskie, atrakcje na konwentach?

Mi się osobiście osobny kameralny konwent podoba, ale zdaję sobie sprawę, że dla części dojeżdżających 2 konwenty w roku byłyby problemem.

Programowo w tym roku chyba trochę przesyciliśmy uczestników starciem uniwersów. O ile wieczorne atrakcje przyciągnęły sporo osób o tyle te w środku dnia posłużyły dla wielu za przerwę na obiad ;)
Q__
Moderator
#1526 - Wysłana: 13 Sier 2014 20:50:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
The_D

The_D:
o tyle te w środku dnia posłużyły dla wielu za przerwę na obiad ;)

Choć z drugiej strony, jak patrzeć na moje punkty, to o 13:00 miałem największą publiczność (i to na prelekcji przeniesionej w ostatniej chwili z czwartku na sobotę).
fluor
Użytkownik
#1527 - Wysłana: 13 Sier 2014 23:15:13
Odpowiedz 
A przerwy na obiad były jedną z pierwszych próśb po TSF2009 ;)

Wszystkich sfejsbuczonych zapraszam do naszej grupy: https://www.facebook.com/groups/treksfera/?fref=ts
fluor
Użytkownik
#1528 - Wysłana: 16 Lip 2015 14:12:18
Odpowiedz 
Zapraszam do udziału w konkursie wejściówkowym: http://treksfera.pl/2015/07/14/trek-konkurs-2015/
mozg_kl2
Użytkownik
#1529 - Wysłana: 21 Lip 2015 20:04:09
Odpowiedz 
fluor
Użytkownik
#1530 - Wysłana: 22 Lip 2015 10:39:59 - Edytowany przez: fluor
Odpowiedz 
Dzięki zapraszamy oczywiście. W tabeli nie widać zbyt wyraźnie larpa trekowego, który odbędzie się w piątek od 20.

Bardziej szczegółowa rozpiska naszego bloku: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1NHEEPfiRB5 iQhXj0-wYcvT0FWNhFtqvgUkI1uKBY57o/edit?usp=sharing
 Strona:  ««  1  2  3  ...  49  50  51  52  53  54  55  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / A Ty - czy już się zgłosiłeś na TrekSferę?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!