USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / A Ty - czy już się zgłosiłeś na TrekSferę?
 Strona:  ««  1  2  ...  40  41  42  43  44  ...  54  55  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#1231 - Wysłana: 15 Sty 2012 16:54:55
Q__

Dokładny tekst był "Dostał te uszy na konwencie." Nie powinnam zmieniać samowolnie, ale w tym jednym przypadku nie mogłam się p[owstrzymać.
Mav
Użytkownik
#1232 - Wysłana: 18 Sty 2012 04:31:59
Q__

To ty stoisz koło rikera na tym zdjęciu? zwykła ciekawości
Q__
Moderator
#1233 - Wysłana: 18 Sty 2012 22:51:54
Mav

Nie, to nie ja.
Mav
Użytkownik
#1234 - Wysłana: 19 Sty 2012 00:28:38 - Edytowany przez: Mav
Q__:
Nie, to nie ja.

No ty masz długie włosy, myślałem że ściąłeś (Kiedyś oglądałem zdjęcia z trek sfery rozszyfrowując kto jest kim tak z nudów i ciekawości)
Q__
Moderator
#1235 - Wysłana: 27 Lut 2012 00:36:24
Zapraszamy 26-29 lipca 2012 do Warszawy na konwent Avangarda 8 - gdzie odbędzie się tegoroczna TrekSfera. Będzie to blok tematyczny z atrakcjami przygotowanymi z myślą o fanach Star Treka.

Informacje o spodziewanych punktach programu pojawią się wkrótce, a tymczasem zapraszamy do udziału w naszym konkursie i obejrzenia filmowego zaproszenia.

http://www.youtube.com/watch?&v=-mYVHfHYJ3I

Formularz konkursowy i regulamin konkursu.

Strona oficjalna imprezy: TrekSfera 2012
fluor
Użytkownik
#1236 - Wysłana: 12 Mar 2012 00:25:02
Zapraszam do drugiego etapu konkursu: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formk ey=dGxqWWNxc1g0Zkk2RTZZTlh5N1o2WHc6MQ#gid=0

Jeżeli ktoś nie wziął udziału w pierwszym etapie, to wciąż można - linki z posta powyżej są aktywne.

Powodzenia
Q__
Moderator
#1237 - Wysłana: 7 Maj 2012 15:18:58 - Edytowany przez: Q__
Z - zawinionym przez zespół redakcyjny Phoenixa, za co przepraszamy - opóźnieniem informujemy o tym, że ponad dwa miesiące temu ukazał się Specjalny 9 i 3/4 numer Pathfindera, poświęcony zeszłorocznej TrekSferze.

Wewnątrz znajdziecie m.in. futurologiczne wywody A. Cebuli, wyTASiane ciekawostki niżej podpisanego, kolejne klingońskie lekcje fluora, antyutopijne rozważania Dzikowego, robotyczne refleksje Alka Roja oraz relacje i zdjecia z imprezy. Lektura obowiązkowa zwłaszcza dla tych, którzy nie byli na zlocie.
Zapraszamy (do lektury - numer znajdziecie na stronie e-zinu - i do komentowania).
Shark
Użytkownik
#1238 - Wysłana: 7 Maj 2012 16:32:49 - Edytowany przez: Shark
W Treksferze może wziąć udział każdy, czy obowiązują te zaproszenia/wejściówki, które można wygrać w (wieloetapowym) konkursie organizowanym na stronie wydarzenia?
Q__
Moderator
#1239 - Wysłana: 7 Maj 2012 16:37:40
Shark

Shark:
W Treksferze może wziąć udział każdy, czy obowiązują te zaproszenia/wejściówki, które można wygrać w (wieloetapowym) konkursie organizowanym na stronie wydarzenia?

I jedno i drugie, przy czym w pierwszym wypadku płacisz wg cennika Avangardy, w drugim nie.
Elaan
Użytkownik
#1240 - Wysłana: 7 Maj 2012 17:39:41
Q__

Nowy numer Pathfindera jest niezmiernie ciekawy. Dzięki, że nareszcie jest.
fluor
Użytkownik
#1241 - Wysłana: 7 Maj 2012 20:34:58 - Edytowany przez: fluor
Zapraszam do zgłaszania atrakcji na tegoroczną TrekSferę https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formk ey=dE5HWVVxLVEyVUExVFFQeUN0cEgtelE6MA#gid=0

Co do wejściówek jest tak jako rzecze Q__. Avangardowa (standardowa czterodniowa) akredytacja będzie wynosić 40zł, będzie też możliwość wyboru tylko niektórych dni (za niższą cenę).

Osoby przygotowujące program (patrz formularz powyżej) otrzymają zniżki, poza podstawową nagrodą jaką jest satysfakcja z dobrze wykonanego zadania ;)
fluor
Użytkownik
#1242 - Wysłana: 4 Cze 2012 12:22:48 - Edytowany przez: fluor
Program rośnie w objętość, już 9 czerwca opublikujemy szkic roboczy rozpisany na poszczególne dni.
fluor
Użytkownik
#1243 - Wysłana: 9 Cze 2012 00:28:19
Zgodnie z poprzednią deklaracją publikujemy szkic roboczy programu TrekSfery2012.

Jak widzicie nie wszystkie pola zostały zapełnione, atrakcje będą się jeszcze przemieszczać, aczkolwiek ogólny obraz powinien pozostać już jak jest.
mozg_kl2
Użytkownik
#1244 - Wysłana: 9 Cze 2012 15:05:36
fluor

Przykro mi, żę to powiem ale średnio to wygląda. Program nakierowany tylko i wyłacznie na fanów, nic co mogłoby zaciekawić zwykłego kowalskiego. Strasznie betonowo.
The_D
Użytkownik
#1245 - Wysłana: 9 Cze 2012 15:38:42
Jak zwykły Kowalski nie jest zainteresowany SF to raczej na konwencie się i tak nie zjawi ;)
fluor
Użytkownik
#1246 - Wysłana: 9 Cze 2012 16:02:13 - Edytowany przez: fluor
mozg_kl2
Nie powinno być Ci przykro z powodu wyrażania swojego zdania. Zamieściłem program właśnie po to, by je poznać.

Co więcej, program jest wciąż w postaci szkicu, teoretycznie wiele się może jeszcze zmienić. Tylko dlaczego "teoretycznie"?
Jak pewnie widziałeś mojego jeszcze wcześniejszego posta, było to zaproszenie do zgłaszania atrakcji. "Kontentem" TrekSfery są atrakcje przygotowywane przez fanów i dla fanów, i w zasadzie niczego ponad to nie jesteśmy w stanie zaoferować. Co nie znaczy, że program będzie słaby.

Z całego programu dogłębnej wiedzy o ST mogą wymagać w zasadzie 3 punkty - będące różnego rodzaju konkursami wiedzowymi. Cała reszta (plus 3 konkursy "lekkie" - kalambury, movieoke, kamień-papier) wymaga wiedzy powierzchownej lub żadnej.

Nie twierdzę, że komitet organizacyjny posiada wyłączność na rację, jeśli chodzi o przygotowanie programu - jeżeli opiszesz bardziej szczegółowo swoje życzenia albo sugestie, to łatwiej będzie się do nich odnieść. Wciąż możesz też skorzystać z podanego przeze mnie formularza, aby zgłosić jakąś fajną atrakcję. Program będziemy "petryfikować" za około tydzień.
mozg_kl2
Użytkownik
#1247 - Wysłana: 9 Cze 2012 21:24:35
The_D:
Jak zwykły Kowalski nie jest zainteresowany SF to raczej na konwencie się i tak nie zjawi ;)

Jak zwykły Kowalki pojedzie na konwent i nie jest fanem treka, to po tym bloku napewno nim się nei stanie. Przeciwnie.

fluor:
Nie powinno być Ci przykro z powodu wyrażania swojego zdania. Zamieściłem program właśnie po to, by je poznać.

Nie chciałem, żeby moja krytyka była odbierana jako hejtowanie, a niektorzy tak to mogą odebrać.

fluor:
przez fanów i dla fanów

Może warto by pomyśleć, to myśl ogólna, by atrakcje były organizowane przez fanów dla nie fanów. Sam choc fanem star wars nie jestem, byłem na kilku ich prelekcja. Mimo skąpej wiedzy wszedłęm zadowolony, a moja wiedza poszerzona. Te temat przyczynią się, po raz kolejny do hermetyzacji środowiska i tworzenia trekowego getta.

fluor:
wymaga wiedzy powierzchownej lub żadnej.

Punkt "dlaczego treko podzielił fanów" zmieni się w hejterskie nawalanie po głowach (autorem prelekcji jest Picard?), zadna ze stron nie wyjdzie przekonana, a nie trekerzy i środowisko neutralne będzie omijać to szerokim łukiem. Zresztą inna sprawa jaki trek z TNG włacznie nei dzielił fanów. Ekolog alternatywny też mnie przeraża.

fluor:
Nie twierdzę, że komitet organizacyjny posiada wyłączność na rację,

Ja nie twierdzę, żę jej nie posiada. Zycze wam jak najlepiej. Szczerze. Szacunek, za działanie i chęci.
Jarrod
Użytkownik
#1248 - Wysłana: 9 Cze 2012 22:43:57
Nie robimy nic na siłę. Jeśli chciałeś pójść na prelekcję SW to poszedłeś. Jeśli ktoś zobaczy w programie 'Star Trek' i go to zaintryguje to chętnie go powitamy.
Jak widzę zadomowiłeś się na forum startrek.pl i dobrze ci się tu troluje. Ale może warto wyjść z domu i pogadać z ludźmi na konwencie?
Co by ciebie, jako jak widzę nie fana, zainteresowało?
fluor
Użytkownik
#1249 - Wysłana: 10 Cze 2012 00:07:35 - Edytowany przez: fluor
mozg_kl2
Kwestie związane z TrekSferą, czy też ogólnie z konwentami, to bardzo ciekawe tematy do dyskusji. W obu przypadkach mamy pewien kompromis pomiędzy sprzecznymi "założeniami" imprezy: z jednej strony chciałbym przyjść i spędzić miło czas ze znajomymi ze środowiska, poznać także nowe osoby - nazwijmy to aspektem integracyjnym. Z drugiej zaś blok powinien mieć zawartość merytoryczną, wartościową dla osób, które niekoniecznie chcą się "bratać".
Jeżeli poczytasz trochę relacji osób regularnie jeżdżących na konwenty, to okaże się, że dość często będą one podkreślać właśnie spotkania znajomych (w skrajnych przypadkach relacje brzmią "przyjechałem na konwent, ale bawiłem się tylko z trzema osobami, nie byłem na żadnej prelekcji") i nie należy tego aspektu marginalizować. Nie nazywałbym też tego "betonowaniem".

Kolejną rzeczą wynikającą z takiej a nie innej organizacji TrekSfery w tym roku jest fakt, że to tylko jeden z bardzo wielu bloków tematycznych. Chociaż staraliśmy się zachować różnorodność programową w ramach poszczególnych dni, to jednak zdajemy sobie sprawę, że prawdopodobnie nie będzie ludzi (lub będzie to znikomy ułamek) uczestniczących w każdym naszym punkcie programu.
Co godzinę pokrewne (i nie tylko) bloki tematyczne będą startować swoje punkty programu - ciekawsze, nudniejsze, lepsze, gorsze, także nawet jak nie pasują mi wynurzenia alternatywnego ekologa (o czym za chwilę), to prawdopodobnie znajdę dla siebie coś ciekawszego. Jeśli nie inny punkt programu, to pospieram się z Evivą o to, który Spock jest lepszy ;) albo zaproszę Jarroda na kawę i posiedzimy sobie w bufecie.

Inna sprawa, że podane przeze mnie informacje w "szkicu" są niekompletne - i na razie takie pozostaną. Ekolog alternatywny to może być dość przewrotne sformułowanie, jakie sobie wymyślił Adam Cebula, felietonista i wykładowca z Uniwersytetu Wrocławskiego, prawdopodobnie jedna z niewielu osób obecnych na TSF, które doczekały się artykułu na Wikipedii na swój temat. Z krótkiego opisu atrakcji jaki dostarczył wynika, że będzie krążył (ci, którzy znają jego styl wiedzą co mam na myśli) wokół tematu walki z globalnym ociepleniem.

"Dlaczego trek podzielił fanów" nie jest prelekcją tylko panelem dyskusyjnym. Oznaczyłem to teraz w siatce, żeby nie było wątpliwości. Temat ST XI jest na tyle kontrowersyjny, że wystąpienie tylko jednej osoby mogłoby nie wyczerpać tematu. Przerabialiśmy to przy TSF 2009, kiedy vanja przygotowała naprawdę solidną monografię, doskonale ilustrowaną zdjęciami, przykładami i porównaniami, wychwytując bardzo dużo nawiązań do całej historii treka... Mimo tej doskonałości formy wiele osób aż rwało się do dyskusji, by dodać swoje trzy grosze, ale niestety nie było na to czasu. To był błąd organizatorów, bo należało przewidzieć czas na dyskusję (albo tuż po prelekcji, albo później jako osobny punkt).
Bardzo możliwe, że dyskusja zostanie nagrana, więc będziesz mógł ją sobie później obejrzeć i prześledzić, chociaż najchętniej widziałbym Ciebie na sali, broniącego swojego punktu widzenia osobiście.
fluor
Użytkownik
#1250 - Wysłana: 13 Cze 2012 22:31:40
Zaproszenie do LARP-a - sobota, 28 lipca 2012, g.18-22

“Dziennik pokładowy
Data Gwiezdna 44780.8

USS Copernicus został skierowany z misją dyplomatyczną do odkrytego systemu Haklus. Prawa do układu zgłosiła Unia Primiańska, ogłaszając chęć odsprzedania lub dzierżawy systemu temu, kto zaoferuje najkorzystniejsze warunki. Jako kapitan USS Copernicus będę łączył funkcję reprezentanta Federacji oraz gospodarza rozmów, gdyż ustalono, że odbędą się one na pokładzie mojego okrętu. Zadanie nie będzie łatwe - z moich wcześniejszych doświadczeń z Primianami wynika, że kontakty z nimi wymagają szczególnej ostrożności oraz taktu. Gdyby tego było mało, interesy Primian będzie reprezentował znany dobrze mojej załodze Ferengi - Daimon Krax. Jeśli dodać do tego delegacje Klingonów, Oriońskie Konsorcjum Handlowe oraz przedstawiciela Wielkiego Negusa Ferengich, zwiad po drugiej stronie strefy neutralnej wydaje się atrakcyjnym przydziałem...
Kapitan Aidan O’Rilley”

UWAGA! Wnikliwa znajomość realiów Star Trek, oraz poprzednich odsłon cyklu, nie jest konieczna do gry. Larp skierowany jest zarówno do fanów serii, jak i osób z nią niezwiązanych.

Wcześniejsze zapisy drogą elektroniczną (nieobowiązkowe!!!):
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formk ey=dDN4WldoX1VUZW54MmJEM2tGRWczNHc6MQ
mozg_kl2
Użytkownik
#1251 - Wysłana: 17 Cze 2012 22:38:23
Jarrod:
Jeśli chciałeś pójść na prelekcję SW to poszedłeś.

Poszedłęm bo owy punkt programu mnie zaciekawił, choć fanem star wars nie jestem. Te punkty proponowane przez Was (domniemam, że też maczasz swoje palce w TSF sta wielki foch) nie zaciekawiaja mnie jako fana sagi, a to już źle nie sądzisz?

Jarrod:
Jak widzę zadomowiłeś się na forum startrek.pl i dobrze ci się tu troluje.

Jak widzę, współtworzysz treksferę, i zabolała Cię krytyka merytoryczna więc wytoczyłeś argumenty ad presonam.

Jarrod:
Ale może warto wyjść z domu i pogadać z ludźmi na konwencie?

Zaliczyłem w swoim życiu kilka Pyrkonów, Polconów, nawet jedną treksferę. Obecnie uważam, żę jestem już na to trocheza stary i robie miejsce młodym.

fluor:
z jednej strony chciałbym przyjść i spędzić miło czas ze znajomymi ze środowiska, poznać także nowe osoby - nazwijmy to aspektem integracyjnym.

Dla mnie to zawsze był mocny argument prokonwentowy czyli integracja. naglę otaczając Cie obcy ludzie, którzy w przeciągu minut przestają być Ci obcy. Mało tego wiele znajomości z konwentów trwa po dziś dzie, choć dzieli Nas cała Polska (Olsztyn, Gdańsk, Wrocław). Często gęsto słaby konwent ratuje warstwa towarzyska.

fluor:
Nie nazywałbym też tego "betonowaniem".

Na 95% jestem w stanie przewidzieć autorów prelekcji oraz to co powiedzą, jakie argumenty i kontr argumenty padną w dyskusjach, oraz że nie przekonani wyjdą tacy po panelu. To nie jest w tym momencie zarzut przeciwko konwentowi a raczej, problem fandomu któremu brakuje świeżej krwi gdyż się betonu. Stanowi bardzo elitarnej i ciasne środowisko, gdzie ciężko się przebić nowym. Patrz trickster i jego krótka działalność na forum. Na swoim przykłądzie wiem, że gdybym miał zaczynać swoje znajomości trekowe od forum to długo fanem bym nie był.

fluor:
walki z globalnym ociepleniem.

Na studiach mieliśmy taki temat, na zajęcia z prawa dot ochrony środowiska. Problem pojawił się jak doszliśmy do polemiki, gdzie okazało się, że wszelkie zdanie anty tematyczne są wyciszane przez wykładowce. Życzę jak najlepiej.

Ogólnie fluor doceniam naprawdę Twoje zaangażowanie w temat. Widać, żę to lubisz, daje Ci to radochę i jest formą realizacji/samorealizacji. Czapka z głowy.
kanna
Użytkownik
#1252 - Wysłana: 17 Cze 2012 23:28:32
mozg_kl2:
Na swoim przykłądzie wiem, że gdybym miał zaczynać swoje znajomości trekowe od forum to długo fanem bym nie był.

Ja zaczęłam swoje znajomości trekowe od Forum I wiele tych znajomości przetrwało, niezależnie od Forum.

Poza tym - strasznie marudzisz Z Krakowa połączenie dobre, przyjeżdżaj
biter
Użytkownik
#1253 - Wysłana: 17 Cze 2012 23:34:00
mozg_kl2

Jeśli chodzi o program TSF to jednocześnie masz racjęo tym że będzie troche staroci i nie masz.
Masz bo będą LARPy czy Papier Kamień... oraz Rozmówki Klingońskie ale będą bo gry ida zawsze a od Klingońskiego TrekSfera ma nadwornego specjalistę.
Będzie sporo Adama Cebuli ale jak widzę jego tematy się nie powtarzają z poprzednimi latami.
Będzie jak mniemam dyskusja o Iron Sky co może być ciekawym zaczątkiem do dyskusji o rozwoju fankina wogle. Od niezwykle tandetnych seriali fanowskich doszliśmy do produkcji pokroju Iron Sky, które za 7mln Euro rozbija boxoffice,

Nie do końca rozumiem istotę Tematu Jak Shatner zmienił treka a jak trek Shatnera ale mam nadzieję że to wyjdzie w praniu.

Ogólnie przynajmniej na papierze TSF trzyma poziom roku ubiegłego.

Jeśli uważasz natomiast, że nie ma atrakcyjnych punktów programu to zawsze przecież mogłeś się sam zgłosić z jakimś punktem, prelekcją, wystąpieniem, zaproszeniem może gościa.
Fluor co roku zaprasza do współtworzenia i zgłaszania pomysłów.
Q__
Moderator
#1254 - Wysłana: 17 Cze 2012 23:40:46 - Edytowany przez: Q__
biter

Nawiasem mówiąc: nie wiem czy byłeś na TSF (jeśli tak, to się nie przedstawiłeś), ale chyba nie. Może wreszcie się pokażesz? Zapraszam(y).
biter
Użytkownik
#1255 - Wysłana: 18 Cze 2012 10:23:19
Q__

Nawiasem mówiąc to co roku obiecuję a potem mnie nie ma bo coś mi wypada Jakbym był to na bank bym się przedstawił a jak nie to Eviva by mnie przedstawiła.

Tradycyjnie w tym roku znów się wybieram, jeśli żona mi czegoś nie wyszykuje. Ona tradycyjnie ani myśli się wybierać
Q__
Moderator
#1256 - Wysłana: 18 Cze 2012 10:26:26
biter

Zabierz żonę i tyle.
kanna
Użytkownik
#1257 - Wysłana: 18 Cze 2012 10:51:22
biter:
Ona tradycyjnie ani myśli się wybierać

Q__:
Zabierz żonę i tyle.

Tam całkiem niedaleko jest bardzo miłe centrum handlowe, co się Galeria Mokotów nazywa To Ją powinno zachęcić
Seybr
Użytkownik
#1258 - Wysłana: 18 Cze 2012 10:57:12 - Edytowany przez: Seybr
Mi ta data nie pasuje, znowu Sunrise. 10 edycja wiec muszę być, a z tego co wiem to TS pokrywa się z weselem, jest w tedy w pracy. W następnym roku muszę być.
theczarek
Użytkownik
#1259 - Wysłana: 18 Cze 2012 12:07:42
Jako, że w tym roku ponownie prowadzę LARPa TrekSferowego pozwolę sobie odrobinę po spamować.

LARP STAR TREK, EPIZOD 3: “Ferengi Blues”

“Dziennik pokładowy
Data Gwiezdna 44780.8

USS Copernicus został skierowany z misją dyplomatyczną do odkrytego systemu Haklus. Prawa do układu zgłosiła Unia Primiańska, ogłaszając chęć odsprzedania lub dzierżawy systemu temu, kto zaoferuje najkorzystniejsze warunki. Jako kapitan USS Copernicus będę łączył funkcję reprezentanta Federacji oraz gospodarza rozmów, gdyż ustalono, że odbędą się one na pokładzie mojego okrętu. Zadanie nie będzie łatwe - z moich wcześniejszych doświadczeń z Primianami wynika, że kontakty z nimi wymagają szczególnej ostrożności oraz taktu. Gdyby tego było mało, interesy Primian będzie reprezentował znany dobrze mojej załodze Ferengi - Daimon Krax. Jeśli dodać do tego delegacje Klingonów, Oriońskie Konsorcjum Handlowe oraz przedstawiciela Wielkiego Negusa Ferengich, zwiad po drugiej stronie strefy neutralnej wydaje się atrakcyjnym przydziałem...
Kapitan Aidan O’Rilley”

UWAGA! Wnikliwa znajomość realiów Star Trek, ani poprzednich LARPów cyklu, nie jest konieczna do gry. LARP skierowany jest zarówno do fanów serii Star Trek, jak i osób z nią niezwiązanych.

Przewidywany termin LARPa to sobota 28 lipca od 18 do 22

Formularz zgłoszeniowy (nieobowiązkowy) pod adresem:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formk ey=dDN4WldoX1VUZW54MmJEM2tGRWczNHc6MQ
biter
Użytkownik
#1260 - Wysłana: 18 Cze 2012 12:47:46
kanna

Raczej musiał bym ją zamknąc w jakimś sporym muzeum.
Będę się starał ale nic nie obiecuję bo pewnie wyjdzie jak zawsze.
 Strona:  ««  1  2  ...  40  41  42  43  44  ...  54  55  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / A Ty - czy już się zgłosiłeś na TrekSferę?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!