USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / A Ty - czy już się zgłosiłeś na TrekSferę?
 Strona:  ««  1  2  ...  34  35  36  37  38  ...  54  55  »» 
Autor Wiadomość
fluor
Użytkownik
#1051 - Wysłana: 1 Sier 2010 18:17:57
Nie wiem dlaczego, od razu mi się skojarzyły wolkańskie metody wychowawcze.
Scully
Użytkownik
#1052 - Wysłana: 1 Sier 2010 19:54:39
Eviva

Nie martw się, ja mam mamę anorektyczkę, która za każdym razem kiedy mnie widzi, twierdzi, że jestem za gruba.
symbolt
Użytkownik
#1053 - Wysłana: 1 Sier 2010 22:52:33
fluor:
Wygląda jakbyś używał języka migowego ;)

Na kursie języka migowego nauczycielka (Głucha, migająca) nie mogła na mnie patrzeć, bo dostawała głupawki, kiedy widziała moją ekspresję cielesną.
kanna
Użytkownik
#1054 - Wysłana: 1 Sier 2010 22:55:06
symbolt
fluor

Jak śpiewaja Discorobaczki: codziennie dręczy mnie ADHD, codziennie dęczy mnie.... ;)
Q__
Moderator
#1055 - Wysłana: 1 Sier 2010 23:53:33
symbolt
kanna

Ja też podobno mam ADHD, ale pokrywam to majestatyczną pozą .
Eviva
Użytkownik
#1056 - Wysłana: 2 Sier 2010 17:16:51
Q__:
Ja też podobno mam ADHD, ale pokrywam to majestatyczną pozą

Ja nie "podobno", ja na pewno, i pokrywanie czymkolwiek nic nie da.
Jak mi uświadomił nieoceniony kolega Krystian, ADHD nie jest przypadłością wyłącznie dziecięcą, a ja jestem tego żywym dowodem, dowodem, który trudno przeoczyć, bo swoje waży
The_D
Użytkownik
#1057 - Wysłana: 2 Sier 2010 18:10:10
Ale chyba jednak dorośli lepiej sobie z tym radzą. No bo z tego co zauwazyłem ani Ty, ani Krystian nie mieliście problemów z wysłuchaniem 50-minutowej prelekcji (albo bardzo dobrze to maskowaliście). Natomiast kuzynka (nauczycielka) ma w klasie dzieciaka, który 5 minut nie może na lekcji usiedzieć i zaczyna łazić po klasie. Dawno juz przestała z tym walczyć, pilnuje tylko żeby nie hałasował.
Eviva
Użytkownik
#1058 - Wysłana: 2 Sier 2010 18:40:36
The_D

Cóż, dorosłość ma to do siebie, że zazwyczaj potrafi narzucić sobie dyscyplinę - co nie znaczy, że człowieka nie ponosi.
Tina46
Użytkownik
#1059 - Wysłana: 2 Sier 2010 19:58:04
The_D:
Natomiast kuzynka (nauczycielka) ma w klasie dzieciaka, który 5 minut nie może na lekcji usiedzieć i zaczyna łazić po klasie.

Pamiętam, że jak byłam w zerówce, w klasie był taki chłopak co własnie miał ADHD. Nie mógł siedzieć w miejscu i zawsze wybiegał na korytarz i tam sobie biegał . W końcu zaczeła przychodzić na lekcje jego matka by pilnowała żeby siedział w miejscu - na krześle.
symbolt
Użytkownik
#1060 - Wysłana: 2 Sier 2010 21:03:35
The_D:
Ale chyba jednak dorośli lepiej sobie z tym radzą. No bo z tego co zauwazyłem ani Ty, ani Krystian nie mieliście problemów z wysłuchaniem 50-minutowej prelekcji (albo bardzo dobrze to maskowaliście).

Odpowiedź wielostronna: 1)lata praktyki (długie i trudne) 2)leki na ADHD 3)nie wiadomo, co się dzieje w głowie 4)częstym niezrozumieniem jest to, że chodzi o nadmiar, nie niedobór uwagi; występuje nadskupienie, np. czytasz i zapominasz o 4 spotkaniach pod rząd - ale też nadskupienie nad losowymi bodźcami. A nadpobudliwości ruchowej wg mnie nie trzeba mieszać z ADHD - niektóre osoby wyrażają się cieleśnie, natomiast dzieci z ADHD stosują ruch (i stres) jako strategię kompensacyjną dla braku neuroprzekaźników, to potem wchodzi w krew, ale nie u wszystkich, dlatego np. wcześniej "dziewczynki rzadziej miewały ADHD", teraz nie miewają rzadziej, tylko że już wiadomo, że chodzi o skupienie, a brak ruchu u nich wynika z wychowania (dziewczynki mają siedzieć cicho).
The_D
Użytkownik
#1061 - Wysłana: 2 Sier 2010 22:13:51
symbolt:
A nadpobudliwości ruchowej wg mnie nie trzeba mieszać z ADHD

Od razu zaznaczam, że żaden ze mnie psycholog, ale zawsze myślałem, że drugi człon ADHD oznacz właśnie Hyperactivity Disorder.
Seybr
Użytkownik
#1062 - Wysłana: 3 Sier 2010 17:34:34
Q__:
Ja też podobno mam ADHD, ale pokrywam to majestatyczną pozą .

Mi w poprzedniej pracy mówili, że mam ADHD. Może coś w tym jest, dodam jeszcze moje rozgarnięcie to wychodzi ciekawy miks.
Jednak nazwał bym to inaczej. Szybka dynamiczna praca, podzielność uwagi.
W obecnej mówią mi, spokojnie gdzie biegniesz.
symbolt
Użytkownik
#1063 - Wysłana: 3 Sier 2010 21:07:44 - Edytowany przez: symbolt
The_D:
Od razu zaznaczam, że żaden ze mnie psycholog, ale zawsze myślałem, że drugi człon ADHD oznacz właśnie Hyperactivity Disorder.

Fajny offtop, może ktoś to przeniesie? Hyperactivity niekoniecznie oznacza nadruchliwość. Oznacza "dużo się dzieje", np. 100 rzeczy naraz i żadna niezakończona, albo zmienianie tematu rozmowy co chwilę. A tak w ogóle to chociaż mam diagnozę, to uważam, że ADHD to wielki worek, gdzie wrzuca się wiele rzeczy, a tak naprawdę nie wiadomo, o co chodzi i czy nie stworzyliśmy jednostki ADHD kulturowo poprzez uogólnianie diagnoz w taki "worek". Dla mnie najbardziej racjonalym wyznacznikiem, z którym się spotkałem, jest reakcja na stymulanty (np. leki na ADHD). Ale kiedy czyta się o ADHD, pojawia się nagle termin ADD, a ADHD powoli odchodzi w niepamięć - może dlatego, że uświadomiono sobie, że mogą być zaburzenia uwagi i nadpobudliwość bez nadruchliwości (wspomniany przykład dziewczynek), a z drugiej strony nadruchliwość bez ADD (z różnych powodów, np. zaburzeń interakcji sensorycznej, manii... albo po prostu wrodzonej czy nabytej i przemienionej w nawyk potrzeby wyrażania się ruchowo ;)).
The_D
Użytkownik
#1064 - Wysłana: 3 Sier 2010 22:51:56
symbolt:
Fajny offtop, może ktoś to przeniesie?

Zdaje się, że to niemożliwe. Chyba, że Kai po cichu doinstalował odpowiedni plugin.
scarone
Użytkownik
#1065 - Wysłana: 12 Sier 2010 17:21:58
na TREKSFERA byłem pierwszy raz i już wiem ze bede na następnej
genialna atmosfera wspaniali ludzie i niesamowite pomysły

prelekcje - genialne na tematy których sam bym nie wymyślił
opracowane dogłębnie no może oprócz borg luźna pogadanka była

co lepsze znalazłem poza TREKSFERA też pare ładnych tematów

konkursy - biernie uczestniczyłem w 3 ale pytania mnie zabiły szczegółowość itd
co lepsza wiedza uczestników powalająca

POZYTYWNIE ODEBRAŁEM CAŁĄ AVANGARDE I MAM ZAMIAR W KOLEJNEJ ZNOWU UCZESTNICZYĆ

POZDRAWIAM WSZYSTKICH SCARONE
Q__
Moderator
#1066 - Wysłana: 12 Sier 2010 17:37:23
scarone

Dziękujemy . Staraliśmy się jak co roku by TrekSfera wypadła jak najlepiej. Miło usłyszeć, że Twoim zdaniem się to udało.

No i zapraszam na forum częściej .
Eviva
Użytkownik
#1067 - Wysłana: 13 Sier 2010 21:04:35 - Edytowany przez: Eviva
Panie, Panowie i przedstawiciele kategorii pośrednich!

Udało mi się ściągnąć wreszcie z kamery swój film. Jest bardzo abramsowaty, znaczy, że kamera często trzęsie się jak barani ogon, ale nie o to chodzi - nie mogę go wrzucić na YT, bo za długi. Wie ktoś może, jak rozdzielić plik AVI na dwa?
Weaver
Użytkownik
#1068 - Wysłana: 14 Sier 2010 12:44:44 - Edytowany przez: Weaver
Jeśli nie chce Ci się dziabać z ustawieniami w (potężnym i bardzo przydatnym generalnie - robiłem nim już wiele rzeczy, np. wizualizację do swojego koncertu) virtualdubie, tzn. nie chce Ci się przy okazji konwertować obrazu i dźwięku, dodawać filtrów itp, wystarczy avisplit. Wszystko na necie.
Psyker
Użytkownik
#1069 - Wysłana: 14 Sier 2010 13:59:58
No jezuś maria, patrząc na ten rozwój imprezy cieszę się, że 3 lata temu rzuciłem hasło "zróbmy se konwent, taką TrekSferę" .
Eviva
Użytkownik
#1070 - Wysłana: 14 Sier 2010 14:24:58
Weaver

Dzięki, już sobie poradziłam przy pomocy swego wiernego Pinnacle Studio 9. Okazało się, że zapomniałam o jednej z funkcji i tyle.
kanna
Użytkownik
#1071 - Wysłana: 14 Sier 2010 14:51:59
Psyker

zasiałeś idee w umysłach wielu a ona rozrosła sie w spsób niespodziewany
Psyker
Użytkownik
#1072 - Wysłana: 14 Sier 2010 15:53:47
@kanna,

I o to chodziło droga pani, o to właśnie chodziło .
Q__
Moderator
#1073 - Wysłana: 14 Sier 2010 16:41:50 - Edytowany przez: Q__
Psyker

Cieszę się, że sie cieszysz. Może zresztą w przyszłym roku zechcesz włączyć się w organizację TSF po raz kolejny?

Witam Cię z radościa po długiej, długiej przerwie .
Psyker
Użytkownik
#1074 - Wysłana: 14 Sier 2010 19:07:35
Q__

Ale ja bardzo chętnie bym się włączył w organizację, przecież nawet w dwie poprzednie się włączałem - ale chyba nie trwało to dłużej jak tydzień w sumie . Czasy są inne, zawalony pracą jestem i próbuję własny biznes rozkręcić.

Ale w sumie... zawsze mogę pomyśleć nad tą kwestią.

I również witam, jak zwykle - na Phoenixie się nic nie zmieniło.
Eviva
Użytkownik
#1075 - Wysłana: 14 Sier 2010 19:44:58
Evelin Siv
Użytkownik
#1076 - Wysłana: 14 Sier 2010 19:51:19
Eviva
czyżby dźwięku nie było?
Eviva
Użytkownik
#1077 - Wysłana: 14 Sier 2010 19:53:21
Jest dźwięk, przynajmniej w moim komputerze.
Evelin Siv
Użytkownik
#1078 - Wysłana: 14 Sier 2010 20:05:27
Eviva
nie wiem czemu nie działa mi na słuchawkach, a raczej na jednej bo jedna mi wysiadła ale działa
Q__
Moderator
#1079 - Wysłana: 14 Sier 2010 21:49:57
Psyker

Psyker:
na Phoenixie się nic nie zmieniło

Raczej zatoczyliśmy efektowne kółko .
The_D
Użytkownik
#1080 - Wysłana: 14 Sier 2010 23:44:34
Evelin Siv:
a raczej na jednej bo jedna mi wysiadła ale działa

I to wiele wyjaśnia. Na filmiku jest tylko dźwięk w prawym kanale, a u Ciebie pewnie działa tylko prawa słuchawka ;)
 Strona:  ««  1  2  ...  34  35  36  37  38  ...  54  55  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / A Ty - czy już się zgłosiłeś na TrekSferę?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!