USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / A Ty - czy już się zgłosiłeś na TrekSferę?
 Strona:  ««  1  2  ...  33  34  35  36  37  ...  54  55  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1021 - Wysłana: 27 Lip 2010 19:04:08 - Edytowany przez: Q__
Madame Picard

Madame Picard:
Ciekawe, czy to zamierzona lit(e)rówka

Call me Shrek!

Eviva

Eviva:
A potem się dziwią, czemu Star wars jest u nas bardziej popularne - proste, bo myśleć przy nim nie trzeba

Eee, przy dwu pierwszych odsłonach starej trylogii i paru powieściach myslenie stanowczo nie przeszkadza.
Adek
Użytkownik
#1022 - Wysłana: 27 Lip 2010 19:08:45 - Edytowany przez: Adek
Q__:
Eee, przy dwu pierwszych odsłonach starej trylogii i paru powieściach myslenie stanowczo nie przeszkadza.

No w sumie podzielam tą opinię. W dawniejszych "Star wars" oraz Treku więcej trzeba było pomyśleć, być może rozważyć czy jakiś scenariusz rozwiązania technologicznego danej sytuacji byłby w rzeczywistości możliwy? Dzisiejsze produkcje w dużej mierze mają spłyconą grę aktorską i budowanie postaci kosztem efekciarstwa i niejednokrotnie rozlewu krwi. Ja nie mówię, czasem i to jest potrzebne w dobrym filmie, jednakże źle się dzieje kiedy te proporcje bywają zachwiane.
kanna
Użytkownik
#1023 - Wysłana: 27 Lip 2010 19:14:37
Adek:
spłyconą grę aktorską

Piekny filmik był na YouTube, gdzie ludzie miali charakteryzowac bohaterów starych i nowych GW (omijając opis zewnętrzny).
Z nowymi im sie nie udawało - bo oni nie mają charaktetu :/
Eviva
Użytkownik
#1024 - Wysłana: 27 Lip 2010 19:17:55
Q__:

Nie jest jednak konieczne, a w treku raczej jest. Poza tym, nad czym myśleć nawet w starej trylogii? Chłopek roztropek okazuje się być zaginionym księciem, pomagają mu ludzie i dziwne stwory, uczy się władania magią, zabija smoka, zdobywa księżniczkę i pół królestwa? No zgoda, księżniczkę zdobył jego kumpel, by kazirodztwa nie było, ale poza tym żadna nowość. Schemat znany od stuleci.
fluor
Użytkownik
#1025 - Wysłana: 27 Lip 2010 19:19:05
fluor trąbi wuwuzelą... OT
Seybr
Użytkownik
#1026 - Wysłana: 27 Lip 2010 19:25:27
Eviva:
No zgoda, księżniczkę zdobył jego kumpel, by kazirodztwa nie było, ale poza tym żadna nowość.

W jaki sposób to jest przedstawione, ja tam uwielbiam stare GW.

Eviva:
hłopek roztropek okazuje się być zaginionym księciem, pomagają mu ludzie i dziwne stwory, uczy się władania magią, zabija smoka, zdobywa księżniczkę i pół królestwa?

Królem nie został, smoka zabić ? No ja wiem czy Vader to smok ?

fluor:
fluor trąbi wuwuzelą... OT

Czy masz rodzimą wawuzele, w metalowym przebranku :P ?
kanna
Użytkownik
#1027 - Wysłana: 27 Lip 2010 19:25:28
Eviva:
Chłopek roztropek okazuje się być zaginionym księciem, pomagają mu ludzie i dziwne stwory, uczy się władania magią, zabija smoka, zdobywa księżniczkę i pół królestwa?

na tym polega siła SW Ubranie archotypu, mitu istniejącego od zawsze w ludzkiej świadomości w nowa formę Ta historia jest jak baśń Grima - jest uniwersalna.
Eviva
Użytkownik
#1028 - Wysłana: 27 Lip 2010 19:31:56
Seybr

Ja tez lubię stare SW, co nie znaczy, że przypisuję mu jakieś głębsze wartości poza bardzo miłą rozrywką.

kanna:
Ta historia jest jak baśń Grima - jest uniwersalna.

Hm, mój ojciec powiada, że jak coś jest uniwersalne, czyli jest do wszystkiego - to znaczy, że jest do niczego

Pewien wykładowca historii starożytnej zwykł zadawać swym studentom następujące pytanie:

- Daleko stąd żyli mędrcy, którym zagroziło złe imperium. Ale że racja i dobro były po ich stronie, więc je pokonali, mimo że byli w mniejszości. O czym mówię?

Z reguły zrywa się krzyk:

- O Gwiezdnych Wojnach!

Na co wykładowca spokojnie odpowiada:

- Nie, to historia Atlantydy, spisana przez Platona.
kanna
Użytkownik
#1029 - Wysłana: 27 Lip 2010 19:44:06
Eviva:
mój ojciec powiada, że jak coś jest uniwersalne, czyli jest do wszystkiego - to znaczy, że jest do niczego

Cóż, popularność SW i klasycznych baśni pokazuje, ze się myli.
Madame Picard
Moderator
#1030 - Wysłana: 27 Lip 2010 19:48:56 - Edytowany przez: Madame Picard
kanna:
Ubranie archotypu, mitu istniejącego od zawsze w ludzkiej świadomości w nowa formę

Ano właśnie . A ludzie niczym inzynier Mamoń najbardziej lubią te historie, które już kiedyś widzieli i słyszeli. A ubranie starej historii w nowe ubranko jest dodatkową atrakcją.
Ja bym jeszcze dodała, że SW bardziej odwołują się do emocji, a "czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca szkiełko i oko". Tam nikt nie zawraca sobie głowy technobełkotem, naukową wiarygodnością i parametrami napędu statków. Bo to tak, jakby dowodzić, że kareta nie może zamienić się w dynię, bo to fizycznie niemożliwe, i zastanawiać się, jakiej rasy był biały rumak, na którym rycerz przybył ratować księżniczkę. To nie jest wada; po prostu jak dla mnie SW i ST są zupełnie inne i nieporównywalne.

Eviva:
jak coś jest uniwersalne, czyli jest do wszystkiego - to znaczy, że jest do niczego

Czyli prawa fizyki też?

kanna:
popularność SW i klasycznych baśni pokazuje, ze się myli.

Bo jedne i drugie opierają się na dyspozycjach psychicznych, które jak cała struktura umysłu są uniwersalne dla ludzi. Tak po prostu jest, niezależnie od tego, co o tym sądzi tata Evivy .
Eviva
Użytkownik
#1031 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:00:30 - Edytowany przez: Eviva
kanna:
Cóż, popularność SW i klasycznych baśni pokazuje, ze się myli.

Czy jeśli coś jest najbardziej popularne, to znaczy, że jest najwięcej warte?

Madame Picard:
Bo jedne i drugie opierają się na dyspozycjach psychicznych, które jak cała struktura umysłu są uniwersalne dla ludzi.

Nie zaprzeczę, bo nie mam pojęcia, co właściwie powiedziałaś.

Madame Picard:
Tak po prostu jest, niezależnie od tego, co o tym sądzi tata Evivy

Czyli dlatego, bo Ty tak mówisz ? Niestety, nie mogę polemizować z Tobą w imieniu ojca, głównie dlatego, że gdy on zaczyna mówić, rozumiem z tego jeszcze mniej.
Madame Picard
Moderator
#1032 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:07:01
Eviva:
Czyli dlatego, bo Ty tak mówisz ?

Nie, dlatego, że tak ustaliła nauka (w tym wypadu psychologia) .
Eviva
Użytkownik
#1033 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:14:03
Madame Picard:
Nie, dlatego, że tak ustaliła nauka (w tym wypadu psychologia)

Taaa... to wiele wyjaśnia. Zresztą ja, jako poniekąd szczęśliwy nieuk, mogę jedynie powtarzać cudze opinie na te tematy.
kanna
Użytkownik
#1034 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:17:05
Eviva:
mogę jedynie powtarzać cudze opinie na te tematy.

ojca, np.
Eviva
Użytkownik
#1035 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:18:52
kanna

Co jest o tyle ciekawsze, że przez ponad dwadzieścia lat nie chciałam o nim słyszeć, a wszystko, co powiedział, automatycznie było dla mnie nic nie warte. Do dzieła! Proszę o psychopatoanalizę tego faktu!
Q__
Moderator
#1036 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:32:19 - Edytowany przez: Q__
A ja tymczasem snuję wspominki nie tylko na naszym forumie:
http://www.fahrenheit.net.pl/forum/viewtopic.php?p =271721#271721

http://www.fahrenheit.net.pl/forum/viewtopic.php?p =271600#271600

Wspomniana Sokolica (vel Millenium Falcon) to Milena Wójtowicz - tu na zdjęciach z bardziej znajomymi twarzami:
http://www.fotoblog.mason.org.pl/details.php?image _id=5310
(sam ich na te włóczęgi po Stolycy umawiałem...)
http://www.fotoblog.mason.org.pl/details.php?image _id=5295&sessionid=d2c88bd6e017447199c242ee78eb865 3
(a to było przy mnie - na dole, przy wyjściu z sali lit.2)

Inatheblue z kolei to Ola Janusz:
http://katedra.nast.pl/literatura/zdjecia/avangard a2008/img_2025.jpg - zdjęcie z czasów gdy się poznaliśmy, na Avie (jeszcze bez TSF) zresztą

Czyli dwie przeurocze literatki .
Eviva
Użytkownik
#1037 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:42:00
Q__
Moderator
#1038 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:45:02
Eviva:
A tu piszą o nas...

Ale facet bzdurzy. Przecież poprzednia TrekSfera miała nawet status subkonwentu, a pierwsza - zorganizowana przez Madame Picard - samodzielnej imprezy.
Eviva
Użytkownik
#1039 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:47:20
Q__

Kurcze, a wyraźnie powiedziałam mu, że to trzecia impreza, a i chyba Nureczka klarowała mu to samo! Co prawda mówiłam mu też, że TrekSfera to pierwsze ogólnopolskie stowarzyszenie fanów i mogło mu się pochrzanić. Zbieżność nazw
Q__
Moderator
#1040 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:49:11
Eviva

Eviva:
Co prawda mówiłam mu też, że TrekSfera to pierwsze ogólnopolskie stowarzyszenie fanów

Co też g*** prawda (vide POGF).... :]
Eviva
Użytkownik
#1041 - Wysłana: 27 Lip 2010 20:51:21 - Edytowany przez: Eviva
Q__

Cóż, nikt nie jest nieomylny oprócz papieża, a i on tylko wtedy, gdy przemawia ex cathedra... Tym jednak martwic nie nie musimy, bo tego nie napisał, a zresztą "Stowarzyszeniem", z tą nazwą, jesteśmy pierwszym . A ze trochę nabzdurzył... ważne, że napisał, ze zostaliśmy zauważeni, jak sądzę.

A na zdjęciu dobrze Cię widać
Q__
Moderator
#1042 - Wysłana: 27 Lip 2010 22:45:25 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
A na zdjęciu dobrze Cię widać

Ale z nazwiska wymieniony nie jestem
The_D
Użytkownik
#1043 - Wysłana: 28 Lip 2010 00:45:48
Jest trochę niespójności odnośnie samego fandomu (ale trzeba przyznać, że historii POGF-u nawet sami POGFowicze spamiętać nie mogą). natomiast bardzo trafnie IMHO został ujęty temat Star Treka jak i porównanie do Gwiezdnych Wojen.
symbolt
Użytkownik
#1044 - Wysłana: 29 Lip 2010 09:26:17
Filmiki z TrekSfery od IKCKRonos http://www.youtube.com/user/IKCKronos#p/u
Eviva
Użytkownik
#1045 - Wysłana: 29 Lip 2010 20:19:34
symbolt

Mnie brakuje jednego dość ważnego interesu, żeby zgrać mój filmik, niestety - znaczy, mogę zgrać przez łącze RGB, ale bez głosu. Klops. Czeka mnie jeszcze walka, zanim to uwiecznię w necie.
Eviva
Użytkownik
#1046 - Wysłana: 31 Lip 2010 21:04:09 - Edytowany przez: Eviva
Świadomy dubel

Dopilnowałam, byśmy zawędrowali za ocean, na oficjalne forum Williama Shatnera...

http://www.williamshatner.com/index.php?name=PNphp BB2&file=viewtopic&p=543978#543978

Oczywiście nie dajcie się ogłupić, ON tam stale nie siedzi, ale jest właścicielem domeny i czasem, z rzadka, coś pisze.
fluor
Użytkownik
#1047 - Wysłana: 1 Sier 2010 01:02:40
Niniejszym chciałbym wszystkich zainteresowanych zaprosić dziś na g.20 na kanał #treksfera - celem spotkania jest odprawa pokonwentowa oraz snucie planów na przyszłość. Tych związanych ze stowarzyszeniem, ale nie tylko. Zapraszam
symbolt
Użytkownik
#1048 - Wysłana: 1 Sier 2010 11:32:56 - Edytowany przez: symbolt
Czy widzieliście już filmową relację z TrekSfery autorstwa koleżanek i kolegów z IKCKRonos? Polecam http://www.youtube.com/watch?v=wX5dOpSOf1Y&
fluor
Użytkownik
#1049 - Wysłana: 1 Sier 2010 12:15:08
symbolt
Wygląda jakbyś używał języka migowego ;)
Eviva
Użytkownik
#1050 - Wysłana: 1 Sier 2010 17:51:40 - Edytowany przez: Eviva
Zgrałam zdjęcia z TSF na CD, żeby móc wyświetlić mamie na ekranie telewizora. Obejrzałyśmy, a ja westchnęłam:
- Tylko czemu ja na tych zdjęciach wyglądam jak pulpet?

Na co mam odpowiedziała z wolkańską logiką:
- No bo jesteś pulpet. Strasznie przytyłaś.

Stwierdziłam,że to nie było miłe, a mama na to, że jak nie chciałam znać jej opinii, to po co pytałam?
I dodała jeszcze, że jeśli nagle zaczęło mnie to krępować, to zawsze mogę przejść na dietę. Ot, rodzice bywają nielitościwi
 Strona:  ««  1  2  ...  33  34  35  36  37  ...  54  55  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / A Ty - czy już się zgłosiłeś na TrekSferę?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!