USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / A Ty - czy już się zgłosiłeś na TrekSferę?
 Strona:  ««  1  2  ...  22  23  24  25  26  ...  54  55  »» 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#691 - Wysłana: 17 Cze 2009 18:23:46
Odpowiedz 
kanna:
chciałas zapewnie powiedziec, że będzie JESZCZE bardziej przystojny

No... naturalnie. Tylko że prawienie komplementów facetom nie leży w moich zwyczajach.
kanna
Użytkownik
#692 - Wysłana: 17 Cze 2009 18:37:19
Odpowiedz 
Eviva

kto mówi o komplementach??! Stwierdzamy fakt
Eviva
Użytkownik
#693 - Wysłana: 17 Cze 2009 19:42:19
Odpowiedz 
kanna

Czasem fakt jest najlepszym komplementem. Tak powiedział nasz chemik z liceum stwierdzając, że pewna Beatka ma śliczne nózki, ale i tak wrzepił jej pałę, bo guzik umiała.
Q__
Moderator
#694 - Wysłana: 19 Cze 2009 18:52:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Hmm... Dwie sprawy....

1. Potrzebujemy teraz z przystojnym Kolegą fluorem ludzi (raczej z Wawy) do pomocy przy obsłudze technicznej TSF. Obie w/w koleżanki (Eviva i kanna) się zgłosiły, kto nas jeszcze wspomoże?

2. Potrzebuję na dziś listy gosci z ekipy Horizona (zakładam roboczo, że będą to Domko, waterhouse i Pah Wraith). Chodzi o druk stosownych imiennych identyfikatorów.
kanna
Użytkownik
#695 - Wysłana: 19 Cze 2009 19:28:49
Odpowiedz 
Q__

Poniekąd się zgłosiłam.. o ile nie będzie to kolidowało, oczywiście, z konkursem skladania modeli staków GW z lego
Eviva
Użytkownik
#696 - Wysłana: 19 Cze 2009 20:40:51
Odpowiedz 
Q__

Ja będę i pomogę, jak będę mogła, ale tylko wyrywkowo - mama wymaga opieki, a ja nie mam jej z kim zostawić. Czyli odpadają wieczory.
The_D
Użytkownik
#697 - Wysłana: 20 Cze 2009 01:22:43
Odpowiedz 
A na czym konkretnie polega taka obsługa techniczna?
Q__
Moderator
#698 - Wysłana: 20 Cze 2009 01:40:42
Odpowiedz 
The_D

Takie funkcje pomocnicze, związane głównie z obsługą naszych gości.

(Rozumiem, że byłbyś skłonny?)
fluor
Użytkownik
#699 - Wysłana: 20 Cze 2009 12:55:01
Odpowiedz 
Wsparcie moralne, noszenie krzesełek, przygotowanie konwentu i sprzątanie po (to wszystko oczywiście dla organizatorów jest obligatoryjne, a obsługa to są osoby do pomocy). I wszystko co może wyniknąć w trakcie.
kanna
Użytkownik
#700 - Wysłana: 20 Cze 2009 13:11:34
Odpowiedz 
fluor

ja dla siebie rezerwuje wsparcie moralne The_D wybieraj co chcesz robic, z pozostałych.
Eviva
Użytkownik
#701 - Wysłana: 20 Cze 2009 13:47:46 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
fluor

Ja mogę pomóc poustawiać wszystko w czwartek przed otwarciem konwentu, a co do sprzątania po, to nie obiecuję, ale postaram się równiez do tego przyłożyć rękę.
The_D
Użytkownik
#702 - Wysłana: 20 Cze 2009 16:09:07
Odpowiedz 
Mi bardziej pasuje sprzątanie po, bo wolne w pracy mam tylko na piątek. W czwartek wpadnę już na samo rozpoczęcie. W trakcie oczywiście również mogę pomagać. Bardziej bałem się, że dostanę jakąś "wartę" i nic ciekawego nie zobaczę w trakcie.
fluor
Użytkownik
#703 - Wysłana: 21 Cze 2009 17:46:11
Odpowiedz 
zapraszam wszystkich na IRCa o g.21 na zebranie
Q__
Moderator
#704 - Wysłana: 24 Cze 2009 12:49:01
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#705 - Wysłana: 24 Cze 2009 12:53:09 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Artur "Delta" Moskwik - Geopolityka Star Trek - piątek 11:00

coś dla mnie, ale cóż szkoda.... będę musiał poprosić Towarzysza Deltę o skrypt z tego wykładu.
Q__
Moderator
#706 - Wysłana: 26 Cze 2009 02:53:52
Odpowiedz 
zapraszam wszystkich na IRCa w niedzielę o g.21 na zebranie
The_D
Użytkownik
#707 - Wysłana: 27 Cze 2009 00:21:55
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
coś dla mnie, ale cóż szkoda.... będę musiał poprosić Towarzysza Deltę o skrypt z tego wykładu.

Może ktoś nagra (za zgoda prelegenta oczywiście).
fluor
Użytkownik
#708 - Wysłana: 5 Lip 2009 23:13:32
Odpowiedz 
Szanowni, jak wrażenia? Wszyscy wrócili do domów bez żadnych przygód?
Który punkt programu był najciekawszy, a który można było spokojnie opuścić? Co się podobało w organizacji, a czego brakowało? Zapraszam do wyrażania swojego zdania w tym temacie oraz oczywiście w lustrzanym wątku ;)
Delta
Użytkownik
#709 - Wysłana: 5 Lip 2009 23:30:52
Odpowiedz 
fluor
Szanowni, jak wrażenia?

Było super. Wielkie dzięki organizatorom. A wrażeń mam tyle, że muszę jakiś czas poświęcić chociaż na jako takie ochłonięcie.
Vanja
Użytkownik
#710 - Wysłana: 6 Lip 2009 10:52:40 - Edytowany przez: Vanja
Odpowiedz 
O tak, treksfera była super Wielkie gratulacje dla organizatorów bo było naprawdę ciekawie, nie można się było nudzić a wszystko przebiegało bez większych zakłóceń i problemów. Jesteście wielcy Najbardziej podobały mi się punkty programu o Klingonach (te o języku i „Polak Klingon- dwa bratanki”) i konkursy, choć tu liczyłam bardziej na naprawdę morderczą wiedzówkę;) Czego brakowało? Czasu na sen Dziękuję też wszystkim tym, którzy przyjechali na konwent. To dzięki Wam można było tak świetnie bawić się przez te 4 dni.

PS. Raport będzie jak wrócę do stanu bardziej niż mniej przytomnego a nagrania z kamery będą jeżeli ustalę dlaczego nie mogę ich z niej skopiować...
theczarek
Użytkownik
#711 - Wysłana: 6 Lip 2009 11:32:20 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
Cóż bawiłem się świetnie.

Co prawda na samych atrakcjach TrekSferowych nie byłem (pomijając te swojego auotrstwa) - trochę z powodu braku czasu i ilości obowiązków trochę ze względu na to że na kowenty jeżdżę mniej dla prelekcji bardziej dla spotkania się z ludźmi.

Miło było spotkać osoby znane z forum i porozmawiać z nimi na żywo.

Dziękuję wszystkim którzy przyszli na prelekcję o RPG.

Specjalne podziękowania należą się uczestnikom LARPa
Byliście świetni - bez waszego zaangażowania i wczucia się w atmosferę nie wyszłoby tak fajnie.

Vanja:
PS. Raport będzie jak wrócę do stanu bardziej niż mniej przytomnego a nagrania z kamery będą jeżeli ustalę dlaczego nie mogę ich z niej skopiować...

Ha!!!!!!!!
A ze mnie się śmiałaś, że nie umiem kamery obsłużyć.
fluor
Użytkownik
#712 - Wysłana: 6 Lip 2009 11:57:34
Odpowiedz 
Czarek, błagam napisz może coś o tym jak larp wyglądał, jakieś krótkie streszczenie fabularne czy kto wygrał. Nie było mnie na tym niestety, ale jestem bardzo ciekawy jak to wyglądało i wyszło.
Q__
Moderator
#713 - Wysłana: 6 Lip 2009 11:58:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Delta:
Wielkie dzięki organizatorom

Vanja:
Wielkie gratulacje dla organizatorów

theczarek:
Cóż bawiłem się świetnie.

Czytając to zaraz rozpłyniemy się z fluorem z samozachwytu .

(Ale serio: bardzo miło czyta się coś takiego .)
Delta
Użytkownik
#714 - Wysłana: 6 Lip 2009 12:01:43 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Vanja
Czego brakowało? Czasu na sen

Fakt. Nie przypuszczałem, że mogę być tyle czasu na nogach niemal bez snu. Doba bez snu to jeszcze od czasu do czasu mi się zdarza, ale niemal cztery to rekord, którego chyba nie pobiję (przynajmniej do czasu aż któryś kolejny konwent nie będzie przypadkiem dłuższy).

PS. Z czego się śmiejesz?

theczarek

Miło było spotkać osoby znane z forum i porozmawiać z nimi na żywo.

I to jeszcze jak. A ile humoru przy tym było.

Q__
Czytając to zaraz rozpłyniemy się z fluorem z samozachwytu .

Zasłużenie.
fluor
Użytkownik
#715 - Wysłana: 6 Lip 2009 12:46:21
Odpowiedz 
Q, może uciszmy nasz samozachwyt niezmierny, a skupmy się na tym co mogło być lepiej zrobione. Ja mam kilka uwag, jak np.:

- dokładniejsze przygotowanie programowe - ludzkim odruchem jest przygotowanie wszystkiego na ostatnią chwilę, nie każdy ma motywację (w tym ja) by to przezwyciężyć - a można było kilka prelekcji "podrasować".

- kłopoty techniczne z laptopem/rzutnikiem - niekiedy dość żenujące, ale nieuniknione - brakowało tzw. planu "b".

- sala sypialno-programowa, choć niewątpliwie wygodna dla części osób (które siedząc na prelekcjach mają wszystkie swoje bagaże na oku i pod ręką, to jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wiązało się to z częstszym wchodzeniem do sali w trakcie prelekcji, nocnymi hałasami z pobliskiego karaoke (i trudnościami z zasypianiem) i nieco gęstszą atmosferą w czasie dnia.

- brakowało rzetelnej informacji na punkcie akredytacyjnym przez co sporo naszych uczestników dostawało "domyślnie" avangardowe identyfikatory (część później fatygowała się i wymieniała).
Q__
Moderator
#716 - Wysłana: 6 Lip 2009 13:20:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
fluor

fluor:
a można było kilka prelekcji "podrasować".

Owszem, np. prezentację "Pathfindera" jak i punkty poświęcone CCG - turnej z przewidzianym wpisowym nie był chyba najlepszym wyjściem, lepsza była prezentacja mogąca zainteresować szeroką publiczność trekową karcianką. To (z całą sympatią dla Beyo) był nasz największy TrekSferowy niewypał.

fluor:
sala sypialno-programowa, choć niewątpliwie wygodna dla części osób (które siedząc na prelekcjach mają wszystkie swoje bagaże na oku i pod ręką, to jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Owszem. Lepsze byłyby dwie osobne sale - prelekcyjna i sleeping room.

fluor:
brakowało rzetelnej informacji na punkcie akredyta

Ogólnie brakowało trochę informacji o naszych atrakcjach, co powodowało, że trzon naszej publiczności stanowili prawie wyłącznie stali fani ST. Osób "z zewnątrz" było (IMO) za mało. Nie zdołaliśmy "przebić się".

(Natomiast pozytywem jest, że zainteresowały się nami - a zwłaszcza urodą Vanji - media, to dobre dla promocji ST w Polsce.)
Vanja
Użytkownik
#717 - Wysłana: 6 Lip 2009 13:25:17
Odpowiedz 
Q__:
Osób "z zewnątrz" było (IMO) za mało. Nie zdołaliśmy "przebić się".

Odwrotnie. To na szeregowych uczestnikach robiliśmy wrażenie grona hermetycznego i zamkniętego tylko dla osób z naszego światka, przez co zniechęcali się do uczestnictwa.

Delta

Bestia
The_D
Użytkownik
#718 - Wysłana: 6 Lip 2009 13:36:38
Odpowiedz 
Avangarda przygotowała "niezbędnik konwentowicza" w formie pdf, na przyszłość można by zrobić coś podobnego dla treksfery (można by tam zawrzeć informacje o osobnych identyfikatorach, sali treksferowej itp.) oczywiście oprócz informacji na stanowisku akredytacyjnym. Nawet wydrukowanie czegoś takiego to byłyby groszowe sprawy (pewnie weszłyby 2-3 na kartkę A4).

Jeszcze uwaga nie do samej treksfery (chyba, że fluor wiedział, a zapomniał). Konfiguracja terenu konwentowego zmieniała się w czasie. Nie dość że utrudniało to orientację (raz idąc zapamiętaną trasą trafiłem na zamknięte drzwi, a następnego dnia na kratę na klatce schodowej), to jeszcze sprawiła, że większość plakatów ze strzałkami stała się bezużyteczna.

Trochę zabrakło promocji konkursów długoterminowych (trekowych matur). Fajnie byłoby, gdyby po każdej prelekcji (albo chociaż tych najpopularniejszych) ktoś wyszedł na środek i zachęcił do udziału.
Q__
Moderator
#719 - Wysłana: 6 Lip 2009 13:36:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Vanja

Vanja:
Odwrotnie. To na szeregowych uczestnikach robiliśmy wrażenie grona hermetycznego i zamkniętego tylko dla osób z naszego światka, przez co zniechęcali się do uczestnictwa.

Hmmm, z pozycji zaganianego koordynatora moglem postrzegać stan faktyczny niedokładnie, więc rozwiń ten temtat, i napisz co Twoim zdaniem można było zrobić w tym kierunku.

(Nie ironizuję, tego typu uwagi mogą być b. pomocne na przyszłość. Wyjście z Trekiem na zewnątrz jest bowiem jedną z moich obsesji, dlatego wbrew początkowym obawom co-koordynatorów parłem do współpracy z Avą. Dlatego też chwalę kinową "jedenastkę".)
Vanja
Użytkownik
#720 - Wysłana: 6 Lip 2009 14:01:54
Odpowiedz 
Q__

Cóż, z pozycji zaganianej uczestniczki z tego hermetycznego światka (zresztą w niedzielę wprost usłyszałam że takie wrażenie na zewnątrz sprawialiśmy)
mogę Ci powiedzieć tylko tyle- kilkakrotnie widziałam, jak osoby przechodzące korytarzem zaglądały z ciekawością do sali po czym odchodziły, a na próby zachęcenia do uczestnictwa reagowały nieśmiałym "nie, nie my tak tylko zaglądamy" i uciekały niemal w popłochu.
Niektóre prelekcje zniechęciły ludzi niepunktualnością (tak, moja też), widziałam to na przykładzie Twojej- pod salą pojawiali się chętni, po czym zniechęcali się i odchodzili bo brakowało na drzwiach prostej informacji że wcześniejsza prelekcja kończy się później i godziny rozpoczęcia kolejnej. Reakcje były najczęściej w stylu- "Miało być o genezie Star Treka a tu facet coś gada o czasie". To nie robiło dobrego wrażenia.
Hermetyczność dodatkowo podkreślało to, że nie mieszaliśmy się właściwie przez to właśnie, że nie było osobnych sleeproomów. Moja kariera konwentowa jest bardzo krótka, ale uważam, że wymieszanie się ludzi z różnych środowisk fanowskich na jednej sali bardzo sprzyja nawiązywaniu kontaktów. My siedzieliśmy na okrągło w jednej sali, wychodząc tylko na chwilę i nawet nie próbując się integrować.
Brakowało też jak sądzę luźniejszych prelekcji, które nie odstraszyłyby przeciętnego sympatyka sf przez to, że sprawiają wrażenie że trzeba bardzo dobrze znać trekowy kanon, żeby cokolwiek z nich zrozumieć.
 Strona:  ««  1  2  ...  22  23  24  25  26  ...  54  55  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / A Ty - czy już się zgłosiłeś na TrekSferę?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!