USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Jak zrobić/gdzie kupić (tanio) mundur GF?
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
kanna
Użytkownik
#31 - Wysłana: 26 Lut 2008 11:07:58
Odpowiedz 
W TNG na poczatku była tez żeńska wersja munduru z krótkim rekawem.... Też by kobiety marzły, gdyby nie kozaki
Domko
Użytkownik
#32 - Wysłana: 26 Lut 2008 11:10:30
Odpowiedz 
Marzły w ręce, a nie w nogi.
kanna
Użytkownik
#33 - Wysłana: 26 Lut 2008 11:17:54
Odpowiedz 
Powinny byc rękawiczki w komplecie, nie?
Domko
Użytkownik
#34 - Wysłana: 26 Lut 2008 11:28:30
Odpowiedz 
No pewnie.
Oczywiście, chodzi mi o wygodę załogantek - żal mi, że tak marzły.
kanna
Użytkownik
#35 - Wysłana: 26 Lut 2008 11:34:12
Odpowiedz 
żal mi, że tak marzły

taaaa...
Pah Wraith
Użytkownik
#36 - Wysłana: 26 Lut 2008 11:46:34
Odpowiedz 
W TNG na poczatku była tez żeńska wersja munduru z krótkim rekawem

http://www.epier.com/Collectibles/StarTrek/1539651 .asp
co cieka3we, widziano w nim także mężczyzn... czyżby pośpieszne ubieranie się po ogłoszeniu czerwonego alarmu?
Domko
Użytkownik
#37 - Wysłana: 26 Lut 2008 11:57:23
Odpowiedz 
kanna
taaaa...

No co - litowałem się nad losem biednych załogantek. GF mało o nie dbała.

Pah Wraith
co cieka3we, widziano w nim także mężczyzn... czyżby pośpieszne ubieranie się po ogłoszeniu czerwonego alarmu?

W pierwszych sezonach zawsze mnie to zastanawiało. Może tak miałoby wyglądać równouprawnienie.
kanna
Użytkownik
#38 - Wysłana: 26 Lut 2008 12:00:14
Odpowiedz 
Moze jeszcze była bluza - taka , jak Picard nosi od 5/6 sezonu - tylko nie zdążali załozyć?
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 26 Lut 2008 23:41:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Madame Picard

. Tak jakby Flota zarządziła program oszczędniościowy i przykręciła ogrzewanie na statkach...

Moze to w ramach "zimnego wychowu" i militaryzacji GF? (Swoja drogą w UFP są gatunki zimno- i ciepłolubne, a mundury nosza jednakowe...)

Domko

Może ich nadmiary energii to po prostu propaganda.

Ale raczej nie romulańska?

kanna

W TNG na poczatku była tez żeńska wersja munduru z krótkim rekawem.... Też by kobiety marzły, gdyby nie kozaki

Mało tego... Mundur ten (w ramach równości płci) mogli też nosić... faceci...

Domko

Marzły w ręce, a nie w nogi.

kanna
Domko

Powinny byc rękawiczki w komplecie, nie?

No pewnie.
Oczywiście, chodzi mi o wygodę załogantek - żal mi, że tak marzły.

Taa... Komandor porucznik R. Hayworth ściągajaca swą rękawiczke na mostku kapitańskim.

kanna

taaaa...

Coś insynuujesz? (Ostatecznie skoro admini MA sia jednomyślni, ja też jestem podejrzany.)

Pah Wraith

Raczej legalizacja transwestytyzmu.

Domko

Może tak miałoby wyglądać równouprawnienie.

Znając ideały Treka probably o to szło...

kanna

Moze jeszcze była bluza - taka , jak Picard nosi od 5/6 sezonu - tylko nie zdążali załozyć?

Ach, ten pośpiech.... Jak oni do roboty gnali...
Domko
Użytkownik
#40 - Wysłana: 27 Lut 2008 09:50:39
Odpowiedz 
W końcu zwykle im w najciekawszych momentach przerywano zabawę np. w holodeku - trudno było pewnie im szybko się wygrzebać.
Pah Wraith
Użytkownik
#41 - Wysłana: 27 Lut 2008 10:01:48
Odpowiedz 
Swoja drogą w UFP są gatunki zimno- i ciepłolubne, a mundury nosza jednakowe...

Jedno słowo: kalesony
Madame Picard
Moderator
#42 - Wysłana: 27 Lut 2008 10:05:26
Odpowiedz 
Q__
Swoja drogą w UFP są gatunki zimno- i ciepłolubne, a mundury nosza jednakowe...
Pewnie dlatego na pokładzie żadnego ze statków nie widzieliśmy Andorianina.
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 27 Lut 2008 12:44:34
Odpowiedz 
Domko

W końcu zwykle im w najciekawszych momentach przerywano zabawę np. w holodeku - trudno było pewnie im szybko się wygrzebać.

Pah Wraith

Jedno słowo: kalesony

Andorianei raczej ich nie noszą....

Madame Picard

Pewnie dlatego na pokładzie żadnego ze statków nie widzieliśmy Andorianina.

Ładne wyjaśnienie niedopatrzenia burakiem. (Z drugiej strony widzieliśmy andoriańskiego komandora w alternatywnej linii czasu i andoriańskiego admiraa w Radzie Federacji, który też musiał gdzieś służyć niż awansował... Więc kwestia pozostaje otwarta...)
Madame Picard
Moderator
#44 - Wysłana: 27 Lut 2008 21:46:46
Odpowiedz 
Q__
Z drugiej strony widzieliśmy andoriańskiego komandora w alternatywnej linii czasu i andoriańskiego admiraa w Radzie Federacji, który też musiał gdzieś służyć niż awansował... Więc kwestia pozostaje otwarta...
Byli wyjątkowo wytrwali, zdolni do poświęceń i gotowi znosić tropikalne upały na statkach .
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 27 Lut 2008 21:50:56
Odpowiedz 
Madame Picard

Byli wyjątkowo wytrwali, zdolni do poświęceń i gotowi znosić tropikalne upały na statkach

(Pewnie tak. A Wolkanie cierpieli chłody.)
Pah Wraith
Użytkownik
#46 - Wysłana: 28 Lut 2008 15:43:49
Odpowiedz 
Podobnie jak Kardazjanie. Zresztą Garak sie parę razy na to żalił, między innymi w trakcie pobytu w saunie z Torą Zyial.
Domko
Użytkownik
#47 - Wysłana: 28 Lut 2008 15:46:34
Odpowiedz 
Czyli Fedki nie są aż tak tolerancyjne, jak twierdzą - każą innym rasom dostosowywać się do ziemskich warunków.
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 28 Lut 2008 15:53:33
Odpowiedz 
Pah Wraith

Podobnie jak Kardazjanie. Zresztą Garak sie parę razy na to żalił, między innymi w trakcie pobytu w saunie z Torą Zyial.

Owszem. Ale z drugiej strony dlaczego wobec tego nie chodził po stacji ubrany cieplej niż inni?

Domko

Czyli Fedki nie są aż tak tolerancyjne, jak twierdzą - każą innym rasom dostosowywać się do ziemskich warunków.

Wniosek stąd,że UFP de facto "trzęsą" ludzie... :]]
Madame Picard
Moderator
#49 - Wysłana: 28 Lut 2008 18:54:06
Odpowiedz 
A może mundury wyglądają tak samo, ale tak naprawdę są uszyte z różnych materiałów, ocieplanych dla Andorian, chłodzących dla Wolkan...
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 28 Lut 2008 19:16:23
Odpowiedz 
Madame Picard

A może mundury wyglądają tak samo, ale tak naprawdę są uszyte z różnych materiałów, ocieplanych dla Andorian, chłodzących dla Wolkan...

Przy poziomie federacyjnej technologii pewnie i to możliwe. Szkoda tylko, że kanon nic o tym nie mówi (bo byłoby to ciekawe, lubię takie "smaczki").
Alucard87
Użytkownik
#51 - Wysłana: 29 Lut 2008 00:24:26
Odpowiedz 
a czy jst pośród was ktoś zdolny zrobić mi takie cudo? Bo zanim znajdę DOBRĄ krawcową, ktra mi to uszyje bez kręcenia nosem, to mnie już konwent zastanie. Wszystkie wymiary podam, itepe itede, nawet za usługę zapłacę (oczywiste), a gdyby była możliwość (bliskość geograficzna) nawet ziemskim "ale" wynagrodzę
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 29 Lut 2008 12:38:47
Odpowiedz 
Alucard87

a czy jst pośród was ktoś zdolny zrobić mi takie cudo?

Ja nie... Fakt, że współszefowałeem zakładowi krawieckiemu nie nauczył mnie szyć...
Pah Wraith
Użytkownik
#53 - Wysłana: 29 Lut 2008 13:14:57
Odpowiedz 
Owszem. Ale z drugiej strony dlaczego wobec tego nie chodził po stacji ubrany cieplej niż inni?

może miał pod spodem te wspomniane kalesony po prostu

Q__
Szkoda tylko, że kanon nic o tym nie mówi (bo byłoby to ciekawe, lubię takie "smaczki").

Poza-kanon od czasu do czasu pozwala sobie na takie ekstrawagancje. Dowiadujemy się m.in. o specjalnych tkaninach, które rozpraszają strzały z fazera. Standardowy uniform rozprasza najniższe ustawienia, ale takie ciuszki bojowe potrafią ochronić przed dużo wyższymi ustawieniami.

Alucard87
Bo zanim znajdę DOBRĄ krawcową, ktra mi to uszyje bez kręcenia nosem

Hmm no nie wierzę, żebyś nie miał w zasięgu dobrej krawcowej. popytaj rodziny/znajomych. Ktoś coś musiał kiedyś szyć.
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 29 Lut 2008 13:24:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Poza-kanon od czasu do czasu pozwala sobie na takie ekstrawagancje. Dowiadujemy się m.in. o specjalnych tkaninach, które rozpraszają strzały z fazera. Standardowy uniform rozprasza najniższe ustawienia, ale takie ciuszki bojowe potrafią ochronić przed dużo wyższymi ustawieniami.

I takie pomysły w SF są b. fajne. Wysoko je cenię. Chciałbym zobaczyć je (i nie tylko je) w kanonie...
Alucard87
Użytkownik
#55 - Wysłana: 29 Lut 2008 23:24:08
Odpowiedz 
Właśnie najgorsze jest to, że mam krawcową pod ręką, ale to jest tak wredne babsko, że sama myśl o pójściu do niej mnie wykręca na lewą stronę (o, śledziona...) Poza tym... ta babka za wszycie suwaka w spodnie (fakt, że dżinsy...) chce 30zł, to sobie pomyślcie ile bierze za np. garnitur (a mundurowi GF od tego nie daleko...)
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 1 Mar 2008 13:10:21
Odpowiedz 
Alucard87

Właśnie najgorsze jest to, że mam krawcową pod ręką, ale to jest tak wredne babsko, że sama myśl o pójściu do niej mnie wykręca na lewą stronę

Poszukaj innej. Choćby w "Panoramie Firm"...
myszatorek
Użytkownik
#57 - Wysłana: 28 Mar 2008 20:12:45 - Edytowany przez: myszatorek
Odpowiedz 
Ok jako ze ostatnio po swietach nie maialem czasu nic pisac ani sie udzielac na tym wspanailym forum chcialbym teraz nadrobic. Nie wiem czy to juz kiedys bylo, jesli tak poprosze o link bo mam lenia , ale chcialbym sie dowidzciec jak to jest z mundurami GF jak dotad zaopserwowalem ze w mundurach z TNG zamki sa z tylu ale w dzisejszym odcinku pod tytulem Lower Decks zaobserwowalem ze czesc bluz mudnurowych ma zamki z przodu. Wiec jesli moge prosic szanowne gremium o odpowiedz byl bym bardzo dziwieczny
kanna
Użytkownik
#58 - Wysłana: 28 Mar 2008 22:14:53
Odpowiedz 
W pierwszych sezonach mieli zamki z przodu. Potem z tyłu. Wiec pewnie im sie zachowały jakies stare mundury i ci mniej wazniejsi nosili...
Pah Wraith
Użytkownik
#59 - Wysłana: 29 Mar 2008 09:48:06
Odpowiedz 
myszatorek
zaopserwowalem

wybacz, ale się czepię

czesc bluz mudnurowych ma zamki z przodu. Wiec jesli moge prosic szanowne gremium o odpowiedz byl bym bardzo dziwieczny

No więc odpowiedź jest taka: "tak, dobrze zaobserwowałeś". Część modeli, z niewyjaśnionych powodów ma zamki z przodu. Taka konstrukcja jest chyba po prostu logiczniejsza, choć nieco rujnuje krój munduru. W sumie zawsze się zastanawiałem, kto im zasuwa te zamki na plecach, bo chyba nawet Data by sam sobie nie dał rady zapiąć ;] Dlatego też późniejsze treki pokazują nam zamki z przodu.

kanna
W pierwszych sezonach mieli zamki z przodu. Potem z tyłu. Wiec pewnie im sie zachowały jakies stare mundury i ci mniej wazniejsi nosili...

Nie do końca tak jest - myszatorek mówi o nowym typie mundurów z zamkiem z przodu, stare poszły do magazynów i wróciły juz potem tylko w AGT.
atozz
Użytkownik
#60 - Wysłana: 30 Mar 2008 18:06:27
Odpowiedz 
To ja napiszę trochę przekornie że może nie ma się czym podniecać. Mundury trekowe zawsze były udziwnioną wersją cywilnych ubrań z epoki powstawania serialu. W TOS-ie są po prostu krótkie spódniczki i opinające topy z lat 60-ych a w późniejszych różne rodzaje dresów do joggingu. Zamiast torturować krawcowe i robić z siebie "pajaca" można po prostu uzewnętrzniać swoją trekowatość poprzez zwiększoną wrażliwość i otwartość umysłu charakterystyczną dla fanów tej, moim zdaniem i tak chylącej się już ku upadkowi i cieszącej powodzeniem tylko na tle braku innych, produkcji. A żeby jeszcze bardziej zamieszać dodam, że największe wrażenie zrobiła na mnie rosyjska scifi czyli film Tarkowskiego o pilocie Pirxie - mniej udziwnienia, więcej wiarygodności i co najważniejsze wciągający i pobudzający ciekawość oraz trzymający w napięciu. Nawet Ś.P. Arthur C. Clarke oglądał Solaris w wersji Tarkowskiego i twierdził, że był dobry.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Jak zrobić/gdzie kupić (tanio) mundur GF?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!