USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Kiedy i gdzie?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#91 - Wysłana: 29 Sty 2008 15:50:16
Odpowiedz 
Alucard87

Ktoś pisał, że 6-8 czerwca to jest za późno. A Porytkonowi przyda się porządka sekcja SF, nawet jeśli zdominowana przez Treka

Jedna impreza nie wyklucza drugiej.
Psyker
Użytkownik
#92 - Wysłana: 29 Sty 2008 15:50:53
Odpowiedz 
Ktoś pisał, że 6-8 czerwca to jest za późno

Nie, pisałem, że ten termin odpada z uwagi na Porytkon.

Mimo wszystko proponowałbym nie mieszać TrekSfery Kraków 2008 z SG czy SW (SW to nie science fiction, to po pierwsze).

Na razie proponowałbym, aby wiadoma Pani dowiedziała się wiadomo czego, a potem gdy już sesja minie zaczniemy organizację pełną parą .
Madame Picard
Moderator
#93 - Wysłana: 29 Sty 2008 15:56:08 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Q__
chciał mi załatwić po znajomości posadke zastępcy dyrektora domu kultury w Zielonej Górze, choć w życiu nie widziałem ZG na oczy.
Żałuj, bardzo ładne miasto. W zeszłym roku był tam Zjazd Socjologiczny, sam prezydent go otwierał, a prof. Zybertowicz ubarwiał tropieniem układu... Ach, jak to się wydaje dawno...
BTW: Czy nabliższy Polcon to nie w ZG ma się właśnie odbyć?

No chyba, że uznamy, że jest to pokaz TMP For Educational Use Only
Dokładnie taki miałam zamiar. I też myślałam o TMP.

IMHO trza powołać komitet organizacyjny (na przewodniczącąproponuję z przyczyn oczywistych Madame Picard) i się wspólnie zastanowić.
A będą się z tym wiązały jakieś zaszczyty? Przywileje? Czy muskularni młodzieńcy z gołą klatą będą mi sypać brylanty pod nogi? Yyyy... chyba się zagalopowałam .
A poważnie - najpierw niech przyjdzie odpowiedź od dyrekcji (myślę, że stanie się to w okolicach czwartku). A potem będziemy się zastanawiać, co dalej, jaki ma być program, kto ma co robić i załatwiać. I kto ma być przewodniczącym komitetu .
myszatorek
Użytkownik
#94 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:00:30
Odpowiedz 
Ale pamietajcie o ty badaniach robionych przez studentki w imie nauki Panowie
Q__
Moderator
#95 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:17:23
Odpowiedz 
Madame Picard

Żałuj, bardzo ładne miasto.

Teraz sprawa zdaje się być zdecydowanie nieaktualna...

Czy muskularni młodzieńcy z gołą klatą będą mi sypać brylanty pod nogi?

Jak się znajdą sponsorzy.

A poważnie - najpierw niech przyjdzie odpowiedź od dyrekcji (myślę, że stanie się to w okolicach czwartku). A potem będziemy się zastanawiać, co dalej, jaki ma być program, kto ma co robić i załatwiać. I kto ma być przewodniczącym komitetu/i]

BTW: odezwij sie do mnie na mail lub gg.

myszatorek

[i]Ale pamietajcie o ty badaniach robionych przez studentki w imie nauki Panowie

Nie tylko Madame Picard chyba sie zagalopowała.
myszatorek
Użytkownik
#96 - Wysłana: 29 Sty 2008 16:21:25
Odpowiedz 
Prrrrr juz stopuje

I kto ma być przewodniczącym komitetu
To juz Q wie kto
Pah Wraith
Użytkownik
#97 - Wysłana: 29 Sty 2008 17:07:46 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
To ja może napiszę to, czego jak dotąd tutaj jest mało.

1) sponsoring na imprezę SF - na chwilę obecną jest to jedyna możliwa droga finansowania tejże. Bilety/wejściówki sprzedawane są w trakcie imprezy, co oznacza, że kasa jest PO konwencie. Niestety, osobiście nie podejrzewam, żeby udało się znaleźć na tego typu imprezę podmiot prawny, który nasypie przed imprezą w ciemno kasę na stół, wołając "bierzcie z tego wszyscy". Trzeba coś zaoferować. POLCONowi może to się udać, bo na to przyjeżdża kilkaset (jeśli nie więcej) osób rokrocznie. Co może być? Stoiska handlowe, reklama na plakatach, ulotki.

2) potencjalni sponsorzy? Ktoś zaproponował dystrybutora Treków. Dobre? Nie do końca. Obecnie dystrybutorem filmów wytwórni Paramount na Polskę jest UIP United International Pictures. Nie mają emaila, tylko adres poczty tradycyjnej. Co więcej, nie było nawet słowa na temat ewentualnego sprowadzania ST11 do Polski, co może nam po prostu wskazać, że jak na razie po prostu dystrybutorowi nie zależy :]
Ostatnio sponsorem POLCONU był AXN Sci Fi, ale nie wiem na czym dokładnie ten sponsoring się opierał. Niezależnie od kłopotu ze zlokalizowaniem sponsora, pojawia się problem kto organizuje konwent. Jeśli go zorganizują Rychu Kowalski i Lechu Nowak, to zapewne nikt złamanym groszem nie rzuci. Zwłaszcza, że mowa tu nie o 100 złotych, lecz obrocie liczonym mimo wszystko w tysiącach.

3) koncepcja - długość trwania - weekend? sobota-niedziela? tylko sobota lub tylko niedziela? Czym przyciągniemy gości? - przyjedzie do nas kto sławny? będą darmowe lizaki w kształcie fazera? Jaki charakter imprezy? - nocleg w szkole podstawowej na karimacie czy możliwość rezerwacji w hotelu (jak na ostatnim Polconie)?

Lepiej wziąć i skombinować rzutniczek, pooglądać nieoficjalnie DVD, zrobić te warsztaty na UJ (jakby była taka możliwość), sprowadzić jakiegoś fizyka lub astronoma z uczelni. Zaprosić Wojtka Bogacza ze sklepiku Trekker.nas.pl
A potem promować na forach internetowych.
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 29 Sty 2008 17:30:57
Odpowiedz 
Pah Wraith

Zaprosić Wojtka Bogacza ze sklepiku Trekker.nas.pl

A to chyba jedyny sponsor na jakiegi impreza mogłaby liczyć... :]]
Pah Wraith
Użytkownik
#99 - Wysłana: 29 Sty 2008 17:42:44
Odpowiedz 
Myślę że o sponsoringu mowy nie ma w tym przypadku. Bardziej może stać się jednym z handlowców promującym swoją działalność na imprezie w zamian za np. nagrody w (jakimś) konkursie.
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 29 Sty 2008 17:46:33
Odpowiedz 
Pah Wraith

Bardziej może stać się jednym z handlowców promującym swoją działalność na imprezie w zamian za np. nagrody w (jakimś) konkursie.

To też podchodzi pod sponsoring...
Psyker
Użytkownik
#101 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:04:20
Odpowiedz 
Panowie i Panie, nie wybiegajmy za daleko - mały konwencik jednodniowy z warsztatami, jakąś projekcją, chińskim żarciem i dobrym klimatem. A jak wypali, to damy popalić za rok na TrekSferze 2009, wtedy już będziemy mieli wielką kasę od sponsorów. Na 2008 będzie mała zrzuta na idenfytikatory, jakieś jedzenie itp.

Póki co TrekSfera 2008 niech będzie skromnym konwentem dla tych, co chcą się poznać. I pomyślcie, że na tym konwencie pozna się grupa, która będzie w przyszłości organizować największy konwent w Europie . Muhahahaha

Także spokojnie, czekamy na decyzję dyrekcji, a potem się pomyśli.
myszatorek
Użytkownik
#102 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:09:15
Odpowiedz 
Pah Wraith
Tez sie narazie zagalopowal bo jeszcze nic nie wiadomo do poki sie za to nie wezmiemy nikt nie mowil ze bedzie to z pelna geba "zastaw sie a postaw sie" powoli malymi kroczkami POLCONu tez odrazu nie wybudowano
Ethno
Użytkownik
#103 - Wysłana: 29 Sty 2008 18:26:12 - Edytowany przez: Ethno
Odpowiedz 
Mimo wszystko proponowałbym nie mieszać TrekSfery Kraków 2008 z SG czy SW (SW to nie science fiction, to po pierwsze).

To był mój pomysł. Nie był to pomysł z uwagi na to że fajnie sobie tak pomieszać, tylko ludzi jest za mało na samo ST. Pozatym robisz konwent o nazwie np. Star-con i dzielisz na 3 sekcje i każdy jest zadowolny.(Nikt nie mówi że te sekcje mają być połączone). A tak wogóle to ja zawsze dyskutuje o tym czy SW jest SF czy nie, bo dla mnie jest i to jak najbardziej ale może ja mam jakiś odkręcony mechanizm myślowy
Madame Picard
Moderator
#104 - Wysłana: 29 Sty 2008 19:13:30
Odpowiedz 
Pah Wraith
Lepiej wziąć i skombinować rzutniczek,
W tych salach, które usiłuję wydębić od dyrekcji, rzutniczki już są .

Jeśli się to uda, to sale będziemy mieli za darmo. No, z wkładką w postaci studentów, ale może to jakoś przełkniecie. Jeśli udałoby się pozyskać jakichś sponsorów, to byłoby naprawdę wspaniale, ale po pierwsze marnie to widzę, a po drugie nie mam doświadczenia w pozyskiwaniu sponsorów (tak, wiem, jak to brzmi)., więc się za to nie wezmę. Jednak koszty takiej niedużej imprezy byłyby niewielkie: identyfikatory, plakaty, strona WWW (chyba że ktoś z Was ma możliwość nam to sprezentować). Co do wyżywienia, to każdy może sobie sam czegoś w przerwie obiadowej poszukać; to jest Kraków, tu żarcie jest wszędzie, dużo, dobrze i tanio.
Myślę, że na 2 dni sali mi nie dadzą. Ale nie powinno nam to przeszkadzać w spotkaniu się następnego dnia w jakiejś knajpie w celu dyskusji w podgrupach . Aha, celuję oczywiście w jakąś sobotę.
Pah Wraith
Użytkownik
#105 - Wysłana: 29 Sty 2008 19:42:46
Odpowiedz 
Oznacza to organizację zjazdu a nie konwentu, tak btw ;]
Ale spoko, zjazd też dobra rzecz
Karo
Użytkownik
#106 - Wysłana: 29 Sty 2008 19:53:14
Odpowiedz 
Madame Picard
Czy muskularni młodzieńcy z gołą klatą będą mi sypać brylanty pod nogi?
brylanty to by mogły kłuć w stopy
No, z wkładką w postaci studentów
studenci jako cel ewangelizacji może się kogoś na treka da nawrócić
Pah Wraith
Użytkownik
#107 - Wysłana: 29 Sty 2008 19:57:20
Odpowiedz 
brylanty to by mogły kłuć w stopy

zależy od brylantów i... stóp
Psyker
Użytkownik
#108 - Wysłana: 29 Sty 2008 21:17:28
Odpowiedz 
No dobra, więc potraktujmy TrekSferę w tym roku jako zjazd przygotowawczy . W takim razie strona mogłaby być raczej niepotrzebna, identyfikatory zaprojektować - not a problem, druk i "opakowanie" to już nieco większy problem, bowiem darmo nie da rady. Ale zaś nie są to jakieś olbrzymie sumy, trzeba mi będzie się zorientować, ile w sumie na osobę za jedno id.
myszatorek
Użytkownik
#109 - Wysłana: 30 Sty 2008 10:43:10
Odpowiedz 
Dobre podejscie taki zjazd zapoznawcz Zrobimy rekonesans terenu i nasze mozliwosci co do nastepnych TrekSfer
Ethno
Użytkownik
#110 - Wysłana: 30 Sty 2008 17:40:22
Odpowiedz 
Ale myśle że warto by było się spotkać i to omówić (po wstępnych przygotowaniach oczywiscie)
Halbard
Użytkownik
#111 - Wysłana: 30 Sty 2008 18:56:44
Odpowiedz 
Małe zjazdy mają swoje duże zalety-nikt nie pozostaje anonimowy, łatwiej się wszystkim poznać i dobrze bawić
myszatorek
Użytkownik
#112 - Wysłana: 30 Sty 2008 21:30:35 - Edytowany przez: myszatorek
Odpowiedz 
Ale zamiast syntoholu lepiej jakis chmiel
The_D
Użytkownik
#113 - Wysłana: 30 Sty 2008 22:25:24
Odpowiedz 
Akurat strona to IMHO najmniejszy problem: Mamy przynajmniej jednego zawodowego webmastera (Sh1elder) i kilku amatorskich, kilka MB miejsca moge zapewnić nawet ja i i subdomena pod startrek.pl jest do załatwienia (trzeba by pogadać zdaje się z Peterskim). A sama stronka, choćby bardzo prosta z 1-2 podstronami, byłaby fajnym uzupełnieniem. Zawsze to łatwiej sie reklamować na forach podając linka, jest gdzie wrzucić program, informacje o dojeździe itp. I ogólnie profesjonalniej całość wygląda

Co do identyfikatorów - w planowanej formule nie są niezbędne, ale byłby to fajny gadżet, i rozpoznawczy i pamiątkowy. Zupełnie nie znam sie na tej branży, ale przejrzałem pobieżnie allegro i znalazłem druk wizytówek (kolorowe jednostronne) za 25,- za 100 sztuk i koperty-identyfikatory z klipsem i agrafką za 12,90 za 50 sztuk. Pewnie nie są to towary z najwyższej półki, ale i sama impreza jest tylko pół-profesjonalna.

Przyszło mi też do głowy, że ktoś ze starych wyjadaczy mógłby opowiedzieć o historii Treka w Polsce, może nawet Kai? W końcu był kiedyś "kapciem" POGF-u. Z tego co słyszałem były ciekawe momenty jak np. słanie listów do TVN-u w sprawie tłumaczeń.
Domko
Użytkownik
#114 - Wysłana: 30 Sty 2008 22:35:55
Odpowiedz 
Subdomena pod startrek.pl to sprawa do Kaia.

Webmasterów jest paru - np. ja, tylko jestem bardzo zarobiony - więc myślę, że Sh1elder jest najlepszym kandydatem.
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 31 Sty 2008 02:35:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Oznacza to organizację zjazdu a nie konwentu, tak btw ;]
Ale spoko, zjazd też dobra rzecz

A i owszem.

Domko

myślę, że Sh1elder jest najlepszym kandydatem.

Tak .
myszatorek
Użytkownik
#116 - Wysłana: 31 Sty 2008 02:41:23
Odpowiedz 
Sh1elder chyba Ciebie wrobili
Q__
Moderator
#117 - Wysłana: 31 Sty 2008 03:12:59
Odpowiedz 
myszatorek

Sh1elder chyba Ciebie wrobili

Raczej obdarzyliśmy zaufaniem.
myszatorek
Użytkownik
#118 - Wysłana: 31 Sty 2008 09:48:41
Odpowiedz 
Raczej obdarzyliśmy zaufaniem

Jak zwal tak zwal ale zobacymy co na to sam Sh1elder
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 31 Sty 2008 10:18:03
Odpowiedz 
myszatorek

zobacymy co na to sam Sh1elder

Mam nadzieję, że nie odmówi.
Pah Wraith
Użytkownik
#120 - Wysłana: 31 Sty 2008 11:17:41
Odpowiedz 
Jak zwal tak zwal ale zobacymy

A raczej, jak by napisał Shuty - "jak zwał, tak zwał, ważne że zwał".
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Kiedy i gdzie?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!