USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Kiedy i gdzie?
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
Autor Wiadomość
Stillard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Sty 2008 10:21:28
Odpowiedz 
Mam takie pytanie, czy odbywa sie czy tez może jest planowany jakis poważny ogolnopolski "zlot" konwent fanów ST? Kto się wówczas zajmuje organizacja takiego czegos? Czy odbywaja sie jakies pokazy wowczas? Jak np: projekcja filmu lub cos?
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 27 Sty 2008 10:39:18
Odpowiedz 
Nie.
Nikt.
Nie.
Nie.

Mam nadzieję, że odpowiedź jest wyczerpująca :]
mr homn
Użytkownik
#3 - Wysłana: 27 Sty 2008 11:10:18
Odpowiedz 
Pah Wraith

Nie.
Nikt.
Nie.
Nie.

Mam nadzieję, że odpowiedź jest wyczerpująca :]

smutne to, acz prawdziwe...
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 27 Sty 2008 12:23:39
Odpowiedz 
Muszę zgodzić sie z moimi Przedmówcami.
Psyker
Użytkownik
#5 - Wysłana: 27 Sty 2008 13:23:04
Odpowiedz 
No to jak panowie (i panie?) - ożywiamy polską... Treksferę? OOo, TrekSfera - i już mamy pomysł na nazwę. Widzicie jak szybko to idzie? Ach ten brainstorming...

No dobra, czyli w tym roku organizujemy Pierwszą Treksferę (Treksfera 2008). Kto chętny do pomocy?

Potrzeba kogoś, kto ma duszę organizatora i ma kontakty gdzie trzeba, kogoś kto zajmie się formalnościami.

Ja tam mogę spokojnie się zająć projektowaniem identyfikatorów.

Czyli po kolei:
1. Organizatorzy
2. Miejsce i termin
3. Program
4. A po wszystkim posprzątać.

No a co wy myślicie?
Bashir
Moderator
#6 - Wysłana: 27 Sty 2008 13:28:11
Odpowiedz 
Ściągnijmy jeszcze jakąś trekową gwiazdę... Jakąś Ezri czy inną Jadzie.
Domko
Użytkownik
#7 - Wysłana: 27 Sty 2008 13:28:45 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Można pomyśleć, to fakt. Proponuję Kraków, bo mam najbliżej.

Nie mam pojęcia na czym polegają konwenty stricte trekowe, bo takowych nie było w Polsce. Jak ktoś napisze co ogólnie powinno być, to będę przynajmniej wiedział o czym rozmawiamy.

Bashir
Jadzię prędzej za polskie imię bohaterki.

Ale najchętniej to bym zaprosił Marinę Sirtis.
Psyker
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Sty 2008 13:43:08
Odpowiedz 
Domko, napewno już mamy jeden punkt programu - prezentacja Horizona muhaha.

Na pewno zorganizuje się jakiś konkurs, może sesja jakiejś karcianki (czy co tam Trekkies mają, niestety ja się na tym polu nie orientuję jeszcze).

Również proponowałbym Kraków. I nie zgodzę się do tego, że trekowych konwentów nie było w Polsce - kiedyś w jakimś magazynie online czytałem o jakimś konwencie w Kołobrzegu bodajże - ale głowy nie dam .

Proponowałbym na ten moment dwie rzeczy - niech w tym temacie wpisują się osoby, które:
- chętnie pojawiły by się na konwencie
- chętnie zorganizowałyby konwent

Jeśli uzbiera się spora grupka organizatorów, to można by przygotować małą stronkę reklamową (bardzo mała) oraz bardzo małe forum w celach organizacyjnych (I can do this).
The_D
Użytkownik
#9 - Wysłana: 27 Sty 2008 14:29:29
Odpowiedz 
Nie chcę studzić zapału, ale jak na dzisiejszy stan fandomu to imho zbyt ambitne pomysły. Bardziej realne byłoby podczepianie się pod ogólnofantastyczne konwenty. Z tego co czytałem kiedyć w ramach Polconu był organizowany odrębny blok trekowy. I to jest kierunek w którym warto zmierzać: Nie trzeba się martwić o organizację miejsca itp. a do tego jest szansa na zainteresowanie nowych ludzi, którzy coś tam o star treku słyszeli a przyjechali ogólnie na konwent.
Psyker
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Sty 2008 14:39:57
Odpowiedz 
jak na dzisiejszy stan fandomu

Taka TrekSfera mogła by fandom wybudzić ze stazy .
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Sty 2008 14:40:48 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Niestety rzeczywistość jest brutalna. Sekcja na konwencie jest dużo lepszym pomysłem. Z mojego doświadczenia (skromnego) na 4 konwentach na jakich byłem (2 razy Imladris, Pyrkon 2006 i Polcon 2007) fanów treka to widziałem na pokazach i prezentacjach po około 20-parę osób. Najwięcej to było na Polconie oczywiście, na jednym, jedynym wydarzeniu ścisle trekowym - prezentacji Horizona.

Dodam jeszcze, że o ile na pierwszym Imladrisie było kilkanascie osób na "eventach" o tyle już w następnym roku (2007) jedyną osobą, która pojawiła się na prelekcji "Szpiedzy w ST" był sam wygłaszający. Ja
Ethno
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Sty 2008 14:57:50
Odpowiedz 
W PL może i jest dużo fanów, ale są rozrzuceni po całym kraju. Więc ciężko będzie zoorganizować prawdziwy konwent np. taki jak anime(byłem na kilku i nie mam pojęcia jak może tylu ludzi to lubić , ale o gustach się nie dyskutuje). W sumie czasami bładze marzeniami- ja jako organizator wynajmuję multikino w krk i we wszystkich salach leca najlepsze odcinki ST i Filmy, na miejscu jest 3 000 osob wszyscy się swietnie bawią, i kasa napływa taka że spłacam kredyt z tego konwentu i mam na następny - ach czasem dobrze pomarzyć
Alucard87
Użytkownik
#13 - Wysłana: 27 Sty 2008 14:58:21
Odpowiedz 
W Sosnowcu w czerwcu będzie PorytKON 2. Mam małe znajomości, mogę wtrynić tam conieco, może nawet osobne pomieszczenie dla załogi Phoenixa
Stillard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 27 Sty 2008 16:38:38
Odpowiedz 
Ogolnie ja moglbym zalatwic podejrzewam darmowe wyswietlanie filmu na ekranie plenerowym 16m/9m lub wiekszym. Jednak z tego co widze to lipa . Warunek jest niestety taki ze, musi byc kupe ludzi aby sam pokaz zwrocil sie jako reklama, jezeli ma byc za darmo. Niestety 20 osob to liczba o ktorej nawet nie ma co myslec ;(
tuvix
Użytkownik
#15 - Wysłana: 27 Sty 2008 16:53:38
Odpowiedz 
]Domko[/b]
Nie mam pojęcia na czym polegają konwenty stricte trekowe, bo takowych nie było w Polsce.
Były na pewno, bo nawet na jednym byłem. Jeden był w Poznaniu w 2000 roku, drugi w Kołobrzegu rok później. Ja byłem na tym pierwszym. Trwał 2 dni i zorganizowany był w szkole. Aula i jedna sala do spania. Pojawiło się koło 30 osób organizatorem był wrocławski fanklub USS Browarek
Zlot miał fajny program. Wspólne oglądanie treka przez rzutnik ( tam pierwszy raz widziałem Trekkies, tam pokazano mi pierwszy raz SG-1) i dyskusje. Załatwiony był też wykład na uniwerku o podstawowej wiedzy astronomicznej. Wieczorem wspólne biesiadowanie i trenowanie toastu Kapla'h, oj bolała główka.
Byłoby świetnie coś takiego zorganizować, no ale mało nas i czasu ciągle brak.
Domko
Użytkownik
#16 - Wysłana: 27 Sty 2008 17:22:26 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Czyli jak się chce to można.

Zwracam honor - rzeczywiście, lata temu czytałem opis 2-ch konwentów Browarka. Czyli jednak bywały takie eventy.

Stillard
Wiemy o tym. Nasz krakowski klub Empir (czy Horizon, jak kto woli ) próbował coś takiego zorganizować i szybko zrezygnowaliśmy z relizacji tego w kinie właśnie z powodu cen.
Psyker
Użytkownik
#17 - Wysłana: 27 Sty 2008 17:32:35
Odpowiedz 
Jak zwykle jestem tutaj chyba jedynym optymistom. Dlaczego tak jest, że wy, starzy zawsze widzicie wszystko w czarnych barwach? Ja uważam, że dałoby się zgromadzić jakąś grupkę chętnych choćby na jeden dzień.
Domko
Użytkownik
#18 - Wysłana: 27 Sty 2008 18:00:31
Odpowiedz 
No, nie zawsze. Chyba widać u mnie popieranie Twojej idei. Więc nie jesteś jedyny.
Psyker
Użytkownik
#19 - Wysłana: 27 Sty 2008 18:10:03
Odpowiedz 
Gdyby tylko nasz zapał mieli ludzie, którzy faktycznie mają smykałkę organizatorów
Madame Picard
Moderator
#20 - Wysłana: 27 Sty 2008 18:55:20
Odpowiedz 
Bashir
Ściągnijmy jeszcze jakąś trekową gwiazdę... Jakąś Ezri czy inną Jadzie.
Albo Wiliama Shatnera .

Domko
Proponuję Kraków, bo mam najbliżej.
Ja też. Popieram.

A poważnie. Sesja na Polconie to oczywiście znakomity pomysł, ale TrekSfera - jeśli byłaby pomyślana jako spotkanie trekowo-towarzyskie też mogłaby być fajna. Po prostu ja bym to widziała jako wydarzenia o nieco innym charakterze. Zakładając, że uczestników byłoby tak niewielu (20-30 osób) - koszty wynajęcia jakiejś sali nie byłyby duże. (Może nawet udałoby mi się zorganizować salę w moim instytucie, gdyby była to np. sobota bez zajęć zaocznych). Musiałoby być to wydarzenie raczej jednodniowe i o skromnym programie (np. pokaz jednego z filmów + dyskusja, spotkanie z ekipą Horizona - sama bym chętnie się czegoś o tej produkcji dowiedziała - i z kilka prelekcji; a później można by się oddać nocnemu życiu Krakowa). Jeśli udałoby się połączyć to wydarzenie z UJ, to prawdopodobnie przyszłoby sporo zainteresowanych studentów (choćby moich własnych ).
Psyker
Użytkownik
#21 - Wysłana: 27 Sty 2008 19:00:06
Odpowiedz 
Zaprawdę interesujące. Osobiście nie przewiduję, żeby TrekSfera 2008 miałaby trwać dłużej, niźli jeden dzień. Jednakże i tak trzeba by to jakoś zorganizować (sala, wyżywienie, jakiś wypad na miasto), a także ustalić program (prezentacja [kolejna] Horizona, jakieś prelekcje, konkurs, kolejne prelekcje, jakaś projekcja Star Treka itp.).

A być może zanim doszłoby do właściwej TrekSfery, to można by zorganizować TrekSferaMaraton, kiedy to uczestnicy oglądali by cały czas któregoś ze Star Treków (na początek proponuję skrupulatną analizę 10 filmów).

Z doświadczenia wiem, że jak się coś chce, to da się zrobić. Ja chcę, ale nie mam kontaktów . Więc kto ma kontakty i chce?
Madame Picard
Moderator
#22 - Wysłana: 27 Sty 2008 19:11:47
Odpowiedz 
Gdyby Panowie z Krakowa zechcieli mi nieco pomóc, to chętnie bym się tego podjęła.
Tak sobie myślę, że jeśli by to podpiąć pod jakąś nazwę w stylu "Star Trek w kulturze popularnej. Warsztaty medialne.", to mój instytut zgodził by się to u siebie przyjąć (może nawet za friko).

Tylko czy w ogóle bylibyście takim spotkaniem zainteresowani?
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 27 Sty 2008 19:14:44
Odpowiedz 
Wiecie co. Pomysł nie jest głupi. Jakby co - jestem za.
Halbard
Użytkownik
#24 - Wysłana: 27 Sty 2008 19:24:21
Odpowiedz 
Sam fakt, że pojawił się taki temat jest krokiem w dobrym kierunku. Jeśli coś takiego, niezależnie w jakiej formie, doszłoby do skutku napewno bym się pojawił
Psyker
Użytkownik
#25 - Wysłana: 27 Sty 2008 20:32:19
Odpowiedz 
Uwaga - jeśli ktoś pisze jakąś pracę magisterską czy doktorską to mam pomysł: "Od offtopu do konwentu - analiza funkcjonowania społeczności zinformatyzowanych we współczesnym świecie"

Jeśli termin byłby dogodny i nie miałbym trochę grosza to z pewnością bym się pojawił (głupio, co by pomysłodawca nazwy się nie pojawił, więc chyba będzie przymus lol), na ten moment zagwarantować mogę zaś zaprojektowanie identyfikatorów i zdalną pomoc przy organizacji.

Madame Picard

No to mamy nazwę: TrekSfera 2008 - Star Trek w kulturze popularnej - warsztaty medialne .
Ethno
Użytkownik
#26 - Wysłana: 27 Sty 2008 21:44:53
Odpowiedz 
Jeśli chodzi o Kraków jestem w stanie włożyć w to cały mój wolny czas, bardzo chętnie pomogę, a że mam troche wolnego czasy mogę wziąść dużo na barki.
Madame Picard
Moderator
#27 - Wysłana: 27 Sty 2008 22:04:54
Odpowiedz 
Ethno
Trzymam za słowo; odezwę się na Twój GG.

Ale najpierw muszę porozmawiać z Dyrekcją, czy zgodzi się udostępnić nam salę (sale). Przy czym będzie to możliwe dopiero we wtorek.
W związku z tym mam takie pytanie - czy zgodzilibyście się na ewentualne socjologizujące zabarwienie tego spotkania? Czyli - czy np. zgodzilibyście się na udział naszych studentów (i studentek ) w dyskusjach? Np. po projekcji filmu? Czy ekipa Horizona mogłaby opowiedzieć o swojej pracy jako o rodzaju pewnej aktywności oddolnej (innymi słowy: czy zgodzilibyście się wystąpić w roli materiału badawczego dla studentów )? Czy możliwa byłaby dyskusja na temat powstawania społeczności wirtualnej na tym forum? Czy przeżylibyście ze 2-3 prelekcje o socjologicznych aspektach Treka (ja sama chciałabym powiedzieć coś o propagandzie w Treku)?

Rozumiem, że to odbiega trochę od tradycyjnej formuły konwentu. Ale jeśli mój instytut miałby nam użyczyć schronienia , to musiałoby to pewnie przyjąć taką formę quasi-warsztatową. Myślę jednak, że jeśli typowy konwent z trekiem miałby być na Polconie, to to by była jakaś odmiana. Co Wy na to?
Hazral
Użytkownik
#28 - Wysłana: 27 Sty 2008 22:11:59
Odpowiedz 
Qurde, dlaczego Kraków jest tak beznadziejnie daleko!
Psyker
Użytkownik
#29 - Wysłana: 27 Sty 2008 22:19:29
Odpowiedz 
Madame Picard

Trzeba się rozwijać w każdym aspekcie, a że my fani to damy radę .

Pomyślmy może nad terminem. Z oczywistych względów najlepiej byłoby to zorganizować w okresie wakacyjnym. 6-8 czerwca odpadają (PorytCon czy jakoś tak).

W wolnym czasie zabiorę się za kreowanie logosa .
kanna
Użytkownik
#30 - Wysłana: 27 Sty 2008 22:23:45
Odpowiedz 
A z Warszawy do Krakowa jest blisko 3 h.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  9  10  11  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Kiedy i gdzie?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!