USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Pathfinder 4

Autor Wiadomość
Piotr
Użytkownik
#1 - Wysłana: 3 Gru 2007 18:10:35 - Edytowany przez: Piotr
Odpowiedz 
Minely ponad dwa lata od premiery trzeciego numeru Pathfindera. Niemal nikt juz nie wierzyl w powrot gazetki, wliczajac w to czesc redakcji. Na szczescie udalo sie ponownie poderwac ekipe do pracy i oto jest - Pathfinder nr 4.

W numerze jak dawniej jest najwiecej Treka, ale ma sie to w przyszlosci troche zmienic. Tematem przewodnim jest Borg - przeczytacie ich historii, okretach, asymilacji, adaptacji i wielu innych tematach. Poza tym numerze znajdziecie Transformers, Heroes, Gundama i wiecej. Zyczymy ciekawej lektury - e-zin znajdziecie tutaj - i czekamy na Wasze komentarze.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 3 Gru 2007 18:52:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Piotr

Na szczescie udalo sie ponownie poderwac ekipe do pracy i oto jest - Pathfinder nr 4.

Gratulacje w imieniu "załogi" Phoenixa (mam nadzieję, że Koledzy Admini i Moderatorzy się nie obrażą, że mówię tu za Nich).

Zyczymy ciekawej lektury - e-zin znajdziecie tutaj - i czekamy na Wasze komentarze.

Jest jeden kłopot. Nigdy nie byłem w stanie ściągnąć sobie "Pathfindera" na dysk, a próbowałem sporo razy...

EDIT:
HA! Tym razem poszło.
Paradoks
Użytkownik
#3 - Wysłana: 3 Gru 2007 19:03:58
Odpowiedz 
Ło, super. Pewnie mnie za to zlinczujecie, ale pierwszy raz spotykam się z tą gazetką. Patrząć na tytuł tematu myślałem o kolejnym programie NASA ;D

Cóż, zabieram się do lektury.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 3 Gru 2007 20:06:23
Odpowiedz 
Przeczytałem ponad połowę. Kilka błędów stylistycznych na upartego wyszukac się da, ale... ogólnie jestem mile zaskoczny poziomem. Artykuły wcale nie gorsze, niż te które trafiają sie w "NF".
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 3 Gru 2007 20:47:32
Odpowiedz 
Miło to słyszeć.
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 3 Gru 2007 20:48:47
Odpowiedz 
Piotr

Niech Proroką będą dzieki- i waszemu zespołowi redakcyjnemu również! A ja juz obawiałem się,ze projekt Pathfinder upadł.
Domko
Użytkownik
#7 - Wysłana: 3 Gru 2007 20:58:21
Odpowiedz 
Tak parafrazując: pogłoski o śmierci Pathfindera były mocno przesadzone.
Paradoks
Użytkownik
#8 - Wysłana: 3 Gru 2007 21:55:26
Odpowiedz 
Q__

ilka błędów stylistycznych na upartego wyszukac się da

Jak zwykle.

Domko

Tak parafrazując: pogłoski o śmierci Pathfindera były mocno przesadzone

BTW bardzo spodobała mi się seria o Borgu. Od dłuższego czasu próbuje porządnie dopracować artykuł o Borg na Wikipedii, a nie chce mi się tłumaczyć z en. Uszło by uzyskać od autor tekstów zgodę na ich wykorzystanie na licencji Wikipedii? Po lekkim przeredagowaniu niezmiernie przydałyby się na Wikipedii i Memory Alpha. W imieniu Wikipedii/MA i milionów jej użytkowników byłbym zaszczycony.

Co koledzy admini myślą? W ostateczności mogę wziąć to na siebie <wielkoduszny>.
Psyker
Użytkownik
#9 - Wysłana: 3 Gru 2007 22:15:25
Odpowiedz 
Łoł, ile to miesięcy od ostatniego numeru? Ja straciłem rachubę. Gratulacje dla redakcji za podniesienie się z ziemii
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 4 Gru 2007 11:17:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Paradoks

Co koledzy admini myślą? W ostateczności mogę wziąć to na siebie <wielkoduszny>.

Jestem za.

Psyker

Gratulacje dla redakcji za podniesienie się z ziemii

I oby już nie upoadali.

ps. niektóre nazwiska redaktorów "Pathfindera" brzmią mi dziwnie znajomo.
Domko
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Gru 2007 11:21:08
Odpowiedz 
Zbieżność nazwisk przypadkowa.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 4 Gru 2007 11:38:22
Odpowiedz 
Domko

Zbieżność nazwisk przypadkowa.

Jaasne

(Choć nie tylko o tym jednym nazwisku mówiłem.)
Domko
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Gru 2007 11:51:39
Odpowiedz 
Domyśliłem się. Ale odezwałem się pierwszy.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 4 Gru 2007 12:06:00
Odpowiedz 
Domko

Domyśliłem się. Ale odezwałem się pierwszy.

Prawdę mówiąc, Ty pierwszy rzuciłeś mi się w oczy.

Nie mogłeś się wcześniej pochwalić, co planujecie?
Domko
Użytkownik
#15 - Wysłana: 4 Gru 2007 12:15:13
Odpowiedz 
Po to mamy ukryte forum, aby zachowywać tajemnicę.

Jak widać potrafię trzymać język za zębami, gdy trzeba.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 4 Gru 2007 13:10:05
Odpowiedz 
Domko

Jak widać potrafię trzymać język za zębami, gdy trzeba.

Ale czy trzeba było? Kontrolowane przecieki, to świetna strategia reklamowa.
Domko
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Gru 2007 13:11:30
Odpowiedz 
Ja tam tylko pisałem jeden artykuł - uwagi marketingowe nie do mnie.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 4 Gru 2007 13:16:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Domko

Ja tam tylko pisałem jeden artykuł - uwagi marketingowe nie do mnie.

Rozumiem. Typowa niechęć między redakcją, a "zapleczem" (działem marketingu, biurem ogłoszeń i działem finansowym gazety).
Domko
Użytkownik
#19 - Wysłana: 4 Gru 2007 13:20:00
Odpowiedz 
To tak samo jak u mnie w pracy - ja tylko programuję, a dział marketingu jest od tych spraw i się do tego nie mieszam.
Black Templar
Użytkownik
#20 - Wysłana: 5 Gru 2007 11:04:48
Odpowiedz 
świetnie że Pathfinder znowu sie pojawił. bardzo dobry numer i ku mojemu zaskoczeniu po raz pierwszy spodobało mi się coś co Zarathos napisał o Klingonach
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 5 Gru 2007 13:13:43
Odpowiedz 
Black Templar

świetnie że Pathfinder znowu sie pojawił. bardzo dobry numer

W tym chyba wszyscy sie zgodzimy.
Piotr
Użytkownik
#22 - Wysłana: 6 Gru 2007 00:28:29
Odpowiedz 
BTW bardzo spodobała mi się seria o Borgu. Od dłuższego czasu próbuje porządnie dopracować artykuł o Borg na Wikipedii, a nie chce mi się tłumaczyć z en. Uszło by uzyskać od autor tekstów zgodę na ich wykorzystanie na licencji Wikipedii? Po lekkim przeredagowaniu niezmiernie przydałyby się na Wikipedii i Memory Alpha. W imieniu Wikipedii/MA i milionów jej użytkowników byłbym zaszczycony.

Paradoks, zapytalem redaktorow piszacych o Borg i nie bylo sprzeciwu (no nie odpowiedzial mi Domko, ale tu sie wypowiadal i nie protestowal ). Zadowoli nas podanie zrodla, a to i tak wymog wikipedii, wiec smialo korzystaj.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 6 Gru 2007 00:55:08
Odpowiedz 
Piotr

Jako jeden z adminów polskiej MA dziękuję .
Domko
Użytkownik
#24 - Wysłana: 6 Gru 2007 09:14:36
Odpowiedz 
Paradoks, zapytalem redaktorow piszacych o Borg i nie bylo sprzeciwu (no nie odpowiedzial mi Domko, ale tu sie wypowiadal i nie protestowal ). Zadowoli nas podanie zrodla, a to i tak wymog wikipedii, wiec smialo korzystaj.

Ja się, oczywiście, zgadzam.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 6 Gru 2007 11:40:13
Odpowiedz 
Zatem: Adminie Paradoks, czyńcie swą powinnosć.
Paradoks
Użytkownik
#26 - Wysłana: 6 Gru 2007 19:03:38
Odpowiedz 
Piotr

Dziękuje, bardzo. Co prawda powinienem do każdego z autorów wysłać oficjalnego maila, ale w tym przypadku daruje sobie to.

Będę musiał nieco przeredagować tekst, na Wikipedii nie można niestety umieszczać żadnych komentarzy czy dygresji. I tu miałbym prośbę: o ile wiem, w plikach PDF nie działa Copy + Paste, i nie będę ukrywał, że niezbyt chce mi się przepisywać ten tekst. Byłbym więc bardzo wdzięczny za przesłanie mi artykułów najlepiej w formacie .doc. Mój mail to logolego@gmail.com (nie śmiejcie się z loginu ). Tak więc szczególnie zależy mi na artykułach: Kolektyw, Historia Borg, Asymilacja, Adaptacja, Znane Drony, Okręty Borg, Bitwa pod Wolf 359 oraz Imperium Klingońskie.

Oczywiście dam Wam linki do wszystkich artykułów w których wykorzystałem informację z gazetki i w razie czego zawsze możecie jest bez pytania edytować - to przecież idea Wiki! Możecie nawet usuwać całe sekcje (rozdziały), w tym przypadku radziłbym jednak napisać w opisie zmian (pasek pod polem edycji), że jesteście autorami tekstu, żeby administracja się nie czepiała.

Aha i dodam jeszcze, oficjalnie informacje o prawach autorskich na Wiki, żeby nie było nieporozumień:
"Materiały zamieszczane na Wikipedii są umieszczane na zasadach licencji GNU FDL (patrz http://pl.wikipedia.org/wiki/GNU_FDL). Polskie tłumaczenie znajduje się na http://pl.wikipedia.org/wiki/GNU_Free_Documentatio n_License_-_polskie_t%C5%82umaczenie

Każdy może artykuły zamieszczone na Wikipedii zarówno dowolnie modyfikować, jak i zamieszczać nowe. Również Pan. Jeśli zechce Pan redagować Wikipedię wraz z nami będzie nam bardzo miło.

Proszę zwrócić też uwagę, że wyrażenie zgody oznacza, że materiał będzie mógł być publikowany nie tylko na Wikipedii ale wszędzie pod warunkiem zachowania licencji GNU FDL. Dlatego wydana zgoda nie może być ograniczona dodatkowymi warunkami typu "tylko dla Wikipedii", "tylko niekomercyjne wykorzystanie" ani "fair use" ("dozwolony użytek").

Zastosowana licencja jest świadomym wyborem, pozwalającym każdemu na dalsze przetwarzanie i rozpowszechnianie udostępnionych materiałów za poszanowaniem praw pierwotnego autora i gwarantującym mu te same prawa w stosunku do treści pochodnych. Jednocześnie, zezwalając na taką publikację autor bynajmniej nie zrzeka się prawa do autorstwa czy publikacji materiałów na dowolnych innych zasadach, także typu "wszystkie prawa zastrzeżone".

Mam nadzieję, że "groźba" edycji artykułu opartego o Wasze tekstu nie zniechęci nikogo. Tak więc dziękuje za zgodę i przeczytanie powyższej litanii.

Q__

Zatem: Adminie Paradoks, czyńcie swą powinnosć

Jeśli kolega-admin pozwoli to najpierw zajmę się Wikipedią, z MA będzie ciutkę więcej roboty.
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 6 Gru 2007 19:28:04
Odpowiedz 
Paradoks

Jeśli kolega-admin pozwoli to najpierw zajmę się Wikipedią, z MA będzie ciutkę więcej roboty.

Kolega-admin oczywiście pozwoli, a nawet się cieszy, że kolega-admin podjął się tej "czarnej roboty".

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Pathfinder 4

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!