USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Wspomnienia
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#61 - Wysłana: 4 Cze 2005 21:34:35
Odpowiedz 
Faceta z którym czasem się kontaktowali, a który siedział w sondzie na orbicie, a tak naprawdę go nie było (i serial skancelowali po jednym sezonie...). Nazywał się Reilly.
Nika
Anonimowy
#62 - Wysłana: 4 Cze 2005 21:40:03
Odpowiedz 
Było coś, ale nie pamiętam zbyt dobrze. Czy w tej sondzie było tak trochę ciemno i na środku stał duży stół albo soś w tym stylu i ten Reilly chodził wokół niego? Bo jeśli tak, to kojarzę.
Barusz
Użytkownik
#63 - Wysłana: 4 Cze 2005 21:43:03
Odpowiedz 
Tak. Głównie kontaktowała się z nim ta zdrajczyni (kiedy ich zdradzała). I istotny szczegół - miał wtedy takie charakterystyczne, krótko przystrzyrzone wąsy.
Nika
Anonimowy
#64 - Wysłana: 4 Cze 2005 21:54:54
Odpowiedz 
Jaka tam była zdrajczyni???
Widzisz, nawet stół pamiętam, ale zdrajczyni?! Za dzwona nie mogę sobie przypomnieć.
Nika
Anonimowy
#65 - Wysłana: 4 Cze 2005 21:57:21
Odpowiedz 
Julia - już pamiętam
Nika
Anonimowy
#66 - Wysłana: 4 Cze 2005 22:10:35
Odpowiedz 
Nowa Ziemia była fajna tylko na początku, potem stoczyła się w przepaść, w którą nie wpadł nawet Entek (ale Andromeda tak).
A Lost wymiata już 19 odcinków i mam nadzieję, że tak zostanie. Nie wiem, co będzie dalej, bo nie czytam spoilerów (trzeba twardym być, a nie miętkim). I proszę, żebyście mi nie opowiadali, bo chcę być zaskoczona (nawet negatywnie).
Odcinek z Hurley'em i liczbami - dzieło
Barusz
Użytkownik
#67 - Wysłana: 4 Cze 2005 22:18:35
Odpowiedz 
To nie będę spoilerował... A odcinek o cyfrach mi się nie podobał. Co właściciel 156 000 000 USD robił w zwykłym, rejsowym samolocie? W ogóle był przewidywalny. Czytasz to? No to spoiler: Rousseau, ta Francuska wystąpi jeszcze w trzech końcowych odcinkach. Wypłyną tratwą, ale zostanie zniszczona. Obcy (ci z których wywodził się Eathan) porwą Walta - małego murzyna. W ostatniej scenie otwierają właz. To kara, że nie podziękowałaś za info o "Earth 2" ;)))))))))))))))
Nika
Anonimowy
#68 - Wysłana: 4 Cze 2005 22:22:37
Odpowiedz 
Od połowy nie czytałam - serio
Barusz
Użytkownik
#69 - Wysłana: 4 Cze 2005 22:26:17
Odpowiedz 
Teraz - dla bezpieczeństwa nie może w ogóle wchodzić na tą dyskusję.
Nika
Anonimowy
#70 - Wysłana: 4 Cze 2005 22:39:57
Odpowiedz 
Dokładnie
Barusz
Użytkownik
#71 - Wysłana: 4 Cze 2005 22:53:15
Odpowiedz 
Poślę Ci to na maila.
Nika
Anonimowy
#72 - Wysłana: 5 Cze 2005 10:20:36
Odpowiedz 
Nie przeczytam do końca serialu
Potrafię kontrolować swoje emocje (przynajmniej w tym przypadku)

Ale możemy (o ile jesteś w temacie) pogadać o Battlestar Galactica. Zanim zaczęłam oglądać poczytałam spoilery , żeby się dowiedzieć czy warto się męczyć ze ściąganiem 3godzinnego pilota. Teraz jestem dopiero po "33", bo praktycznie od dwóch miesięcy mam szybkie łącze i mogę sobie pozwolić na p2p, a i Entków (i polecanego mi tu Farscape'a) nie mogłam zaniedbywać, więc choć nadrobienie zajmie mi trochę czasu, do dyskusji o tych serialach mogę się włączyć w każdej chwili
cezary
Użytkownik
#73 - Wysłana: 5 Cze 2005 10:24:27
Odpowiedz 
Skoro jedziemy off-top to jedziemy

skad sie wzial ten skrot Bajo? strasznie mnie to denerwuje, szczerze mowiac Bajor to Bajor, czytany "Bejdżor" a nie inaczej.
Nika
Anonimowy
#74 - Wysłana: 5 Cze 2005 10:32:45
Odpowiedz 
Może tłumaczowi wydało się, że tak będzie ładniej w naszym ojczystym języku? Może skończyła mu się kawa i do sklepu miał daleko? A może komputer mu się wieszał, kiedy Word zobaczył literkę r na końcu wyrazu (mój komp wieszał się kiedyś, kiedy zobaczył duże W na początku wyrazu – naprawdę). Może, jak wspominałam wcześniej, nie lubił pewnego polskiego barda? A może trzeba go zlokalizować i zapytać
Barusz
Użytkownik
#75 - Wysłana: 5 Cze 2005 11:15:41
Odpowiedz 
Jakby ktoś nie wiedział to tutaj są odrębne tematy o "Farscape" i BSG. Ludzie od Eathana porwą Walta (syna Michaela, małego cudotwórcę).
Nika
Anonimowy
#76 - Wysłana: 5 Cze 2005 12:28:09
Odpowiedz 
Po "udziach od Ethana" też nie czytałam :P
A o odrębnych tematach wiem
Barusz
Użytkownik
#77 - Wysłana: 5 Cze 2005 13:19:05
Odpowiedz 
I dlatego Red Socks nigdy nie zdobędą pucharu.
Suavek
Anonimowy
#78 - Wysłana: 5 Cze 2005 13:53:12
Odpowiedz 
skad sie wzial ten skrot Bajo? strasznie mnie to denerwuje, szczerze mowiac Bajor to Bajor, czytany "Bejdżor" a nie inaczej.

Popieram w 100%. Ciekawe, kto potrafi wytlumaczyc, skad sie wzieli "Wolkanie"?
cezary
Użytkownik
#79 - Wysłana: 5 Cze 2005 14:34:07
Odpowiedz 
od slow: You cold, green blooded Wolkan!

Pah Wraith
Użytkownik
#80 - Wysłana: 6 Cze 2005 14:46:35
Odpowiedz 
No, to skoro OT, to:

właśnie bardzo mi sie podobało, jak odmiennie nazwę "Bajor" wymawiali różni ludzie. Sami Bajoranie mówili bardziej "bejdżo" a Kardasjanie, w tym szczególnie Dukat, mówili "beżo-o" lub ew. "beźo-o". Zmiana wymowy miała chyba głębsze podłoże. Bajorańska wymowa jest bardziej twarda, wojownicza, podczas gdy Kardachy nadawali tej nazwie miękkie, "malownicze", poetyckie brzmienie. Mieli Bajoran wszak za niegroźny ludek...
Anonim
Anonimowy
#81 - Wysłana: 6 Cze 2005 14:50:34
Odpowiedz 
Bajorańska wymowa jest bardziej twarda, wojownicza, podczas gdy Kardachy nadawali tej nazwie miękkie, "malownicze", poetyckie brzmienie

To, że dla nas jedna wymowa wydaje się "twardsza", a druga bardziej miekka nie oznacza jeszcze, że tak jest w języku bajorańskim i kardasiańskim. Tam może być zupełnie na odwrót...
Inna sprawa, że różna wymowa tej nazwy to jeden ze "smaczków", które tworzą klimat ST. Takimi detalami buduje się zmyślone wszechświaty i tworzy ich bogactwo i różnorodność.
Barusz
Użytkownik
#82 - Wysłana: 6 Cze 2005 14:52:08 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Pah Wraith, z ciekawości. W topiku "Wspomnienia" snujesz wspomnienia z oglądania DS9 i nazywasz to OT. Dlaczego?
Pah Wraith
Użytkownik
#83 - Wysłana: 6 Cze 2005 14:55:47
Odpowiedz 
1) Co do smaczków i detali, to rzekłbym nawet, że to głównie zaleta DS9.

2) Na upartego, można powiedzieć, że to wspomnienie, ale jeśli tak, to większość rzeczy o których piszemy to wspomnienia z golądania ST. W tym przypadku, to raczej przemyślenia nadające się na jakiś odrębny topic, np. "nazwy i głosy w ST"...
Barusz
Użytkownik
#84 - Wysłana: 6 Cze 2005 14:58:30
Odpowiedz 
1) Usiłowałem zażartować.
2) Pozwolę sobie przypomnieć pierwsze zdanie tego tematu:Macie jakieś fajne wspomnienia z oglądania ST jeszcze w polskiej telewizji? Ja uśmiecham się na myśl o tym jak: Więc Twoja wypowiedź pasuje prawie idealnie (z wyjątkiem tej "polskiej telewizji")...
Pah Wraith
Użytkownik
#85 - Wysłana: 28 Paź 2005 14:46:43
Odpowiedz 
Natrafiłem dziś na gazetkę "Dziennik Polski" z 28.02.1998, a była to sobota. W rozkładzie jazdy TV czytamy:

Canal +
12:00 - 14:00 Program niekodowany:

12:00 Ósme Niebo - program Tomasza Raczka,
13:00 Star Trek Voyager III (5) - serial s.f. USA

a w programie TVN
Star Trek [ TNG ] od poniedziałku do piątku o 15:45 a zaraz potem, o 16:45 na Polsacie na przemian Drużyna A i Nieustraszony

To były czasy...

PS W poniedziałek, 23.02.1998 wyemitowano 43 odcinek TNG.
Barusz
Użytkownik
#86 - Wysłana: 28 Paź 2005 15:07:27
Odpowiedz 
Jestem prawie pewien, że tuż przed trzecią serią STV na C+ leciała oryginalna "Strefa Mroku" Roda Serlinga - ta naprawdę pierwsza z lat 1959-1964.
Pah Wraith
Użytkownik
#87 - Wysłana: 28 Paź 2005 16:42:19
Odpowiedz 
Tak jest. Musze powiedzieć, że te krótkie odcinki były naprawdę niezłe, nawet z perspektywy czasu jaki upłynął od czasu ich powstania.
Barusz
Użytkownik
#88 - Wysłana: 28 Paź 2005 18:47:58
Odpowiedz 
Mi się nie podobała. Dobre odcinki to właśnie te podwójne (zwłaszcza o facecie który odkrywa, że jest androidem) i jeden z ostatnich o wszechmocnym chłopcu, głównie dlatego, że parodie widziałem później w "The Simpsons" i "Johnny'm Bravo" + film 'in memory' z 1983 r. (do którego z kolei było nawiązanie w Haloween u Simpsonów, tylko, że cztery lata później).
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Wspomnienia

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!