USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Wspomnienia
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 1 Cze 2005 23:42:12
Odpowiedz 
Macie jakieś fajne wspomnienia z oglądania ST jeszcze w polskiej telewizji? Ja uśmiecham się na myśl o tym jak:

1) W czwartej klasie ogólniaka musiałem poświęcać na raz i Fakty i Wiadomości bo o 19.00 leciał najpierw DS9 na Polszmacie 2 a potem TOS na Wizji 1.

2) Oglądając w.w. TOS nie mogłem się z odcinka na odcinek doczekać pierwszego kontaktu z Borgiem. Raz byłem niemalrze pewnie że to już: "The Corbomite Maneuver"

3) Usiłowałem się domyślić co się wydarzyło w dwóch pierwszych sezonach STV (oglądać zaczełem od trzeciego) i wykombinowałem (nie pamiętam już dlaczego), że Flota przysłała Chekotaya po to by ten zastąpił "niesubordynowaną" Janeway tuż przed przesyłem do Delty. Jak później zobaczyłem, że w czołówce pilota jest już Chekotay, to się bardzo rozczarowałem.
Christof
Użytkownik
#2 - Wysłana: 1 Cze 2005 23:56:19
Odpowiedz 
Gdy byłem w drugiej albo trzeciej klasie liceum, na Polszmacie leciał DS9. Niestety puszczali go w godzinach porannych - akurat kiedy byłem w szkole. Nauczyłem się dzięki temu jak zaprogramować magnetowid
Delta
Użytkownik
#3 - Wysłana: 2 Cze 2005 01:19:58
Odpowiedz 
na Polszmacie leciał DS9.
Leciał o 19.00, a gdy skończyli jego nadawanie jeszcze przez dobry tydzień siadałem przed telewizorem o tej porze, włączałem Polsat i w tym momecie łapałem się na tym, że zakończono emisję,
Barusz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 2 Cze 2005 01:44:18
Odpowiedz 
O 19.00 leciał tylko na Polsacie 2 właśnie. Od początku do końca 5. sezonu. A Polsacie nieco wcześniej, jak pisał Christof. Wracając do tematu, to pamiętam jeszcze, jak na początku myślałem, że Doktor i Kes są małżeństwem.
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 2 Cze 2005 02:15:15
Odpowiedz 
No o 19.00 lecial i zazwyczaj ogladelem koniec, jak moj starszy obejrzal sobie fakty, a teraz kurcza 3 televizory w domu a ani jednego treka.
Suavek
Anonimowy
#6 - Wysłana: 2 Cze 2005 09:50:19
Odpowiedz 
Pod koniec stycznia 1996 roku niemiecka stacja SAT1 zrobila trekowy dzien - w jedna sobote o 9:00 wyemitowala ST1:"The Motion Picture", po nim o 12:00 TOS:"The Corbomite Maneuver", o 13:00 TNG:"The Best of Both Worlds" (obie czesci), a o 15:00 DSN:"The House of Quark". TOS i DSN normalnie nadawano tu w soboty, ten pierwszy sporadycznie ogladalem, ten drugi znalem jedynie z TVP. Tak mnie zaintrygowala ilosc slow "Star Trek" w gazecie, ze sobie to wszystko nagralem na wideo (akurat musialem tego dnia wyjechac, musialem uzyc dwoch magnetowidow, zeby sie zmiescilo). Gdy nastepnego dnia to wszystkjo ogladnalem, zauroczyla mnie wielowatkowosc i wielowymiarowosc tego continuum. Wczesniej znalem troche 1. i 2. sezonu TNG i kilka odcinkow DSN z TVP, ale od tego dnia zostalem trekerem. Piec miesiecy pozniej zaczalem, rowniez na SAT1, ogladac premiere VGR.
Slovaak
Użytkownik
#7 - Wysłana: 2 Cze 2005 11:13:56
Odpowiedz 
A pamietacie Weekend z Star Trek na Wizja1? Chyba nie dali zadnego filmu ale kilka programów ogólnie o startreku zza kamery.
...To byly czasy
Anonim
Anonimowy
#8 - Wysłana: 2 Cze 2005 11:23:51
Odpowiedz 
Ja Star Treka zacząłem oglądać na SkyOne (leciały tam TNG) już sam nie pamiętam ile lat temu. Przez cały jeden rok kalendarzowy nie opuściłem ani jednego odcinka (a były codziennie od poniedziałku do piątku), poza jednym dniem kiedy nawaliła osiedlowa kablówka.
Było to jeszcze w podstawówce, ale rodzinka jakoś nawet się nie irytowała. No może poza Wigilią Bożego Narodzenia, kiedy wieczerzę musieli dopasować do serialu, bo nie chciałem wyjść z pokoju dopóki nie skończy się odcinek....
Jaszczur
Anonimowy
#9 - Wysłana: 2 Cze 2005 15:59:46
Odpowiedz 
Ja wpadłem gdzieś w 1993 roku.Mianowicie pewnego razu nie majac w domu nic lepszego do roboty usiadłem przed TV i zaczałem przerzucać kanały.W pewnym momencie trafiłem na SAT 1, akurat kiedy leciała wejsciowka z TNG i Entek miał wejść w warp.Jak zobaczyłem go to wtedy zosrtałem trekkerem. Potem w miare mozliwosci starałem sie nie opuscic ani jednego odcinka.Aż wreszcie zdecydowalem sie napisac ksiazke o przygodach Enterprise.I kupilem sobie zeszycik i zaczalem tworzyc.Ubzduralem sobie ze akcja Star Trek rozgrywa sie w 3500 roku,że to okręt amerykański i jest on jedynym statkiem kosmicznym ludzi, co ciekawe jedyne co bylem pewien to tylko jego nazwy i domyslalem sie ,ze ten łysy, to dowódca ale reszta to była fantazja. I nabazgrałem takich brulionikow ze cztery, nadal je gdzies mam. Potem w TVP nadali Star Trek 1 (wtedy nie wiedziałem jeszcze o istnieniu innych Star Treków więc byłem pewien że zobacze tam łysego) a kiedy zobaczyłem Kirka, to nadal wmawiałem sobie że to Picard, tylko że później wyłysieje.Wreszcie pierwszy raz zobaczyłem moje ukochane TNG na TVP1 i pamiętam raz że jak wysiadł nam telewizor to poleciałem do sąsiadki żeby sobie go obejrzeć.
Pamietam ten dzień o którym mowisz Suavek , nadawali wtedy ST na okrągło bo była rocznica jego 30 lecia.
Lukaszek
Użytkownik
#10 - Wysłana: 3 Cze 2005 13:35:57
Odpowiedz 
Pierwsze wspomnienia ze ST to pierwsze lata podstawówki, wyświetlali TNG na TVP1. W domu był jeszcze czarnobiały telewizor i miał problem z odbiorem, czasami przez dziesięć minut obraz potrafił skakać. Z tego okresu pamiętam tylko tyle, że okropnie podobał mie się ten serial, a cholerny telewizor chwilami chciałem wyrzucić przez okno.
Dreamweb
Użytkownik
#11 - Wysłana: 3 Cze 2005 15:51:11
Odpowiedz 
kiedy zobaczyłem Kirka, to nadal wmawiałem sobie że to Picard, tylko że później wyłysieje

Miałem to samo po oglądaniu TNG na TVP1, kiedy potem obejrzałem Star Trek 1 na video z wypożyczalni to też myślałem że to ten sam gość. A miałem może z 11 lat
John Belushi
Użytkownik
#12 - Wysłana: 3 Cze 2005 17:20:59
Odpowiedz 
mój pierwszy kontakt z trekiem to TOS na SAT 1, niewiele jednak z tego rozumiałem jednak zaciekawił mnie świat gwiezdnej wędrówki. potem gdy dowiedziałem się że TNG będzie na TVP1 z radością oglądałem go od pierwszego odcinka i każdy kolejny serial do którego miałem dostęp.
Nika
Anonimowy
#13 - Wysłana: 4 Cze 2005 11:34:57
Odpowiedz 
A mnie w świat Star Treka wciągnęła mamusia Jestem młodą fanką (17 wiosenek), więc Picarda pamiętam od urodzenia. Na początku Trek wydawał mi się trochę nie halo, ale to było jeszcze przed zerówką, poza tym Klingoni byli dla mnie ciutkę straszni . Później jednak, coraz częściej zasiadałam z mamą przed TV, żeby poznać dalszy ciąg gwiezdnej wędrówki. I wtedy pojawiła się moja pierwsza, prawdziwa i niewinna miłość – DS9. Wpadłam bezpowrotnie przy pierwszym otwarciu korytarza.
Slovaak
Użytkownik
#14 - Wysłana: 4 Cze 2005 13:03:04
Odpowiedz 
Nika Skad jestes?
Nika
Anonimowy
#15 - Wysłana: 4 Cze 2005 13:52:34
Odpowiedz 
Z Olsztyna, dlaczego?
Slovaak
Użytkownik
#16 - Wysłana: 4 Cze 2005 14:12:34
Odpowiedz 
Tak tylko spytalem.
Barusz
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Cze 2005 14:23:06
Odpowiedz 
Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, to tylko taki weekendowy dowcip, ale przypomnę tą wypowieź: http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=1&topic=70 , 8. post od góry.
Nika
Anonimowy
#18 - Wysłana: 4 Cze 2005 14:57:52
Odpowiedz 
Do Slovaaka:
A już myślałam, że się znamy i kiedyś Ci to opowiadałam ;) A Ty skąd jesteś?
Nika
Anonimowy
#19 - Wysłana: 4 Cze 2005 14:59:51
Odpowiedz 
I do Barusza:

Barusz
Użytkownik
#20 - Wysłana: 4 Cze 2005 15:02:26
Odpowiedz 
Kiedyś już tu wspominałaś, że jesteś z Olsztyna, właśnie usiłuję znaleść...
Barusz
Użytkownik
#21 - Wysłana: 4 Cze 2005 15:07:51
Odpowiedz 
Zmalazłem! "Wspominałaś pośrednio" tak bym to ujoł, w komentarzach. Np. tu: http://www.startrek.pl/modules.php?op=modload&name=NS-Comments&file=in dex&sid=504
Nika
Anonimowy
#22 - Wysłana: 4 Cze 2005 15:23:33
Odpowiedz 
Brawo. Jesteś skuteczny jak Kasta Obsydianowa ;)
Slovaak
Użytkownik
#23 - Wysłana: 4 Cze 2005 15:37:59
Odpowiedz 
Z Kielc
cezary
Użytkownik
#24 - Wysłana: 4 Cze 2005 16:21:40
Odpowiedz 
... Barusz to stary Sekciarz Trzydziesty Pierwszy, a nie Kasta Kasta sie moze schowac

Wpadłam bezpowrotnie przy pierwszym otwarciu korytarza.

... nie zrozum mnie zle, ale to zdanie mozna odczytac dwuznacznie
A wpadka to wcale nie taka smieszna rzecz
Nika
Anonimowy
#25 - Wysłana: 4 Cze 2005 16:34:51
Odpowiedz 
Korytarza podprzestrzennego znajdującego się w pobliżu Bajo :P
PS: Głodnemu chleb na myśli
Barusz
Użytkownik
#26 - Wysłana: 4 Cze 2005 16:40:35
Odpowiedz 
Widzę, że udało mi się wprowadzić weekendowy nastrój, i dobrze

Co do ostatniego postu Cezarego, to po prostu chodziło mu o to, że już parę razy w podobnych przypadkach koledzy przypisywali mnie do różnych trekowych wywiadów i wyszła im Sekcja. Nie wiem dlaczego
Nika
Anonimowy
#27 - Wysłana: 4 Cze 2005 17:13:52
Odpowiedz 
A do jakiej organizacji masz najwięcej sympatii? Do Kasty, Sekcji 31 czy może Tal Shair?
Bo ja w sprawie Sekcji 31 zawsze miałam dużo wątpliwości. Niby taka „siuper” organizacja, a żeby coś zrobić, musiała jechać po biednego, chudego doktorka
Barusz
Użytkownik
#28 - Wysłana: 4 Cze 2005 17:36:00
Odpowiedz 
Może tylko wpiszę, że rozbawiło mnie gdy dwóch forumowiczów z pierwszej dziesiątki najaktywniejszych na forum swego czasu wpisało szpiegowanie dla Tal Shiar jako hobby/zawód. Ja chyba zaczołbym od niechwalenia SIĘ TYM W Internecie...

PS: Widzieliście jak ostatnio omalżeby było 2:0 dla nas w ciągu minuty?
Jaszczur
Użytkownik
#29 - Wysłana: 4 Cze 2005 17:45:49
Odpowiedz 
Te Azerbejdżany to chamy,gwizdali na nasz hymn
Barusz
Użytkownik
#30 - Wysłana: 4 Cze 2005 17:47:33
Odpowiedz 
No więc ucz ich kultury i używaj formy Azerowie
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Wspomnienia

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!