USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Przyszłośc Treka w Polsce
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#121 - Wysłana: 18 Lip 2009 12:24:10
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Jak nasze chwalą, nie krytykuj

będę siedział cicho....
Eviva
Użytkownik
#122 - Wysłana: 18 Lip 2009 12:24:36
Odpowiedz 
Pisarz:
Klingonowie? Ja zawsze myślałem, że to klingoni.

Dobrze, że nie Klingończycy. To już sukces.

FederacyjneMSZ:
Jak dla mnie każdy ranking, słownik itp bez T`Pol do rzecz godna pogardy i potępienia.

Jeszczeby napisali, że to Wulkanitka...

Q__:

Otóż to właśnie. Nareszcie ktoś zauważył "Star Trek", a więc i nas, trekkerów. Ciekawe, do czego nas to doprowadzi.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#123 - Wysłana: 18 Lip 2009 12:29:23
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
a więc i nas, trekkerów

jedno zaproszenie do TVN wiosny nie czyni....
Eviva
Użytkownik
#124 - Wysłana: 18 Lip 2009 12:31:18 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
jedno zaproszenie do TVN wiosny nie czyni....

Jedno? Dwa. Za pierwszym razem Fluor i Velo, za drugim Q i Vanja.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#125 - Wysłana: 18 Lip 2009 12:33:41 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Jedno? Dwa. Za pierwszym razem Fluor i Velo, za drugim Q i Vanja.

mam nadzieje że nie skończyli jak zwierzaki w zoo... Tu z prawej strony drogie dzieci Q, małe i wredne stworzonko, które denerwuje wszystkie rasy w naszej części galaktyki,....

ale trzeba przyznać poruszenie, w Ale kino trek, na sci fi trek, aż boje się otworzyć lodówki albo wejść do łóżka......
Eviva
Użytkownik
#126 - Wysłana: 18 Lip 2009 12:50:29 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
aż boje się otworzyć lodówki albo wejść do łóżka......

Co do lodówki, rozumiem - boisz się, żeby Ci gagh nie uciekł, ale co do łóżka? A jak tam czeka T'Pol?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#127 - Wysłana: 18 Lip 2009 12:56:11 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
A jak tam czeka T'Pol?

ale trafienie na nią to jak trafienie 6. w totolotku, wole nie ryzykować, jeszcze trafie na Gorna, albo Breena, nie mam ochoty na Hardcora...

FederacyjneMSZ:
Co do lodówki, rozumiem - boisz się, żeby Ci gagh nie uciekł,

Nie, boje się, że Romulańskie Piwo się ochłodzi, a wiesz jak o nie trudno, po za tym browara na Romulusie już nie ma, nadal szukamy receptury, podobno Ferenghi posiadają je w swoich archiwach, narazie Ministerswto prowadzi nieoficjalne negocjacje...Mamy plany zbudowania testowego browaru na Ziemi
Madame Picard
Moderator
#128 - Wysłana: 22 Lip 2009 20:21:34
Odpowiedz 
Q__:

A jakich tam nas? Krwawy Abramsowski wrzód na naszym zdrowym trekowym ciele . Piata kolumna wysłana podstępnie przez Paramount, żeby zniszczyć Treka w naszych sercach... Mam mówić dalej?

Eviva:
Jeszczeby napisali, że to Wulkanitka...

A o Wulkanianach nie słyszalaś? Doprawdy inwencja "tłymaków" nie zna granic
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#129 - Wysłana: 22 Lip 2009 20:25:26
Odpowiedz 
Madame Picard

Madame Picard:
A jakich tam nas? Krwawy Abramsowski wrzód na naszym zdrowym trekowym ciele . Piata kolumna wysłana podstępnie przez Paramount, żeby zniszczyć Treka w naszych sercach... Mam mówić dalej?

miód na moje uszy...
Doctor_Who
Użytkownik
#130 - Wysłana: 22 Lip 2009 20:38:28
Odpowiedz 
Madame Picard

Madame Picard:
o Wulkanianach nie słyszalaś? Doprawdy inwencja "tłymaków" nie zna granic

Akurat Wulkanianin to tłumaczenie z ang. Vulcanian - we wczesnych odcinkach TOS tak zwał się ten gatunek:

http://memory-alpha.org/en/wiki/A_Taste_of_Armaged don_(episode)#Background_Information
Madame Picard
Moderator
#131 - Wysłana: 23 Lip 2009 13:14:46 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
miód na moje uszy...

Jak to mawia mój mąż w takich sytuacjach: to był dowcip, Worf...

Doctor_Who:
Akurat Wulkanianin to tłumaczenie z ang. Vulcanian

Tym niemniej IMO po polsku brzmi to jak zgrzyt paznokciem po szkle...
Paradoks
Użytkownik
#132 - Wysłana: 23 Lip 2009 13:29:04
Odpowiedz 
Madame Picard:
A o Wulkanianach nie słyszalaś? Doprawdy inwencja "tłymaków" nie zna granic

Hmm, kiedyś gazetowej zapowiedzi Star Trek III można było się dowiedzieć, że Spock urodził się w wulkanie. Hmm...
Eviva
Użytkownik
#133 - Wysłana: 23 Lip 2009 15:12:30 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Paradoks:
Hmm, kiedyś gazetowej zapowiedzi Star Trek III można było się dowiedzieć, że Spock urodził się w wulkanie. Hmm...

Ja przeczytałam w jakiejś gazecie, że Leonard Nimoy zyskał sławę dzięki roli doktora Spocka. Wyraźnie komuś spiczastouchy pomylił się z autorem książek o pielęgnacji niemowląt.
The_D
Użytkownik
#134 - Wysłana: 23 Lip 2009 17:37:11
Odpowiedz 
To akurat dość powszechny błąd. Kilka numerów temu w Nowej Fantastyce był felieton, w którym autor konforntował swoje wrażenia z wizyty u dentysty z tym co widzimy w SF, m. in. w Star Treku. I również przyprawił Spockowi tytuł naukowy.
Eviva
Użytkownik
#135 - Wysłana: 23 Lip 2009 18:13:43
Odpowiedz 
The_D:
To akurat dość powszechny błąd.

Niemniej irytujący. A już w Nowej Fantastyce powinni doprawdy wystrzegać się takich buraków.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#136 - Wysłana: 23 Lip 2009 18:20:48
Odpowiedz 
Eviva:
Niemniej irytujący. A już w Nowej Fantastyce powinni doprawdy wystrzegać się takich buraków.

to świadczy jak jest traktowany u nas temat Star Trek, można pomylić nazwy, a i tak nikt się nie przyczepi, co innego Gwiezdne Rozróby, pomylić się albo kogoś nie znać to jest wstyd!
Eviva
Użytkownik
#137 - Wysłana: 23 Lip 2009 18:48:17
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Bo Polska dopiero zaczyna pasjonowac się Trekiem. Grono wyznawców będzie teraz rosło z roku na rok, zobaczysz, i kiedyś aktorzy trekowi poczytają sobie za zaszczyt zaproszenie na nasz konwent.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#138 - Wysłana: 23 Lip 2009 19:10:06 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Grono wyznawców będzie teraz rosło z roku na rok, zobaczysz, i kiedyś aktorzy trekowi poczytają sobie za zaszczyt zaproszenie na nasz konwent.

Kiedyś, hmmm a będą oni jeszcze żyć???
Eviva
Użytkownik
#139 - Wysłana: 23 Lip 2009 19:23:39
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Kiedyś, hmmm a będą oni jeszcze żyć???

Nooo... Nowy Chekov pewnie tak.
The_D
Użytkownik
#140 - Wysłana: 23 Lip 2009 19:59:07
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
to świadczy jak jest traktowany u nas temat Star Trek, można pomylić nazwy, a i tak nikt się nie przyczepi, co innego Gwiezdne Rozróby, pomylić się albo kogoś nie znać to jest wstyd!

Akurat w tym roku Nowa Fantastyka wydrukowała sporo tekstów nawiązujących mniej lub bardziej do Treka. I Starwarsowcom się czasem dostaje. Z okazji Avangardy strona TVN Warszawa umieściła artykuł pod tytułem "Koszulka z Yodą i miecz gwiezdny"
Q__
Moderator
#141 - Wysłana: 26 Lip 2009 00:36:16
Odpowiedz 
Tekst o rodzajach napędu nadświetlnego w SF. Jako przykałdy posłużyły SW, ST i WH40k, z czego to Trek doczekał się największej pochwały (za manewr Picarda):
http://www.cytadela.pl/modules.php?name=Sections&o p=viewarticle&artid=15
Q__
Moderator
#142 - Wysłana: 4 Maj 2013 01:36:28
Odpowiedz 
Dziennik.pl o oczekiwaniu na premierę "dwunastki":
http://film.dziennik.pl/galeria/425247,1,w-ciemnos c-star-trek-najbardziej-oczekiwana-premiera-sezonu -galeria-zdjec.html
Duużo ilustracji.

ps. Mistrz J.J. - z całym szacunkiem dla Abramsa - brzmi jak Mistrz Jar-Jar w odcinku CW "Bombad Jedi"
biter
Użytkownik
#143 - Wysłana: 4 Maj 2013 02:57:36
Odpowiedz 
Z jakiegoś powodu przeczytałem "To już druga opowieść o zagładzie statku kosmicznego Enterprise", zamiast o "załodze". Myślę, że to coś z przekazem podprogowym. JJ+ST=Zagłada.
Q__
Moderator
#144 - Wysłana: 4 Maj 2013 12:17:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
biter

biter:
Myślę, że to coś z przekazem podprogowym. JJ+ST=Zagłada.

No już nie hejtujmy (fakt, ja zacząłem). Na tle VOY "Threshold" ta "dwunastka" już wypadła znakomicie. Co by o niej nie gadać.

Na tle "Threshold" zresztą to i "Armageddon" nieszczęsny błyszczy: przynajmniej skafandry w nim noszą.
biter
Użytkownik
#145 - Wysłana: 4 Maj 2013 12:40:34
Odpowiedz 
Q__
Na tle VOY to wszystko wypada znakomicie. Osobiście nie widzę większej róznicy między pierwszym sezonem AND a VOYem, jeśli idzie o jakość.
Q__
Moderator
#146 - Wysłana: 4 Maj 2013 13:22:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
biter

biter:
Osobiście nie widzę większej róznicy między pierwszym sezonem AND a VOYem, jeśli idzie o jakość.

Jest jedna różnica. W VOY wszystko lepiej wygląda, w AND ma - na tym etapie - więcej sensu.

(Ale owszem: Hunt mógłby robić za siostrzeńca Kaśki.)

ps. Tymczasem "Esensja" ambiwalentnie o "dwunastce":

"W ciemność. Star Trek
Pierwszym „Star Trekiem” Abrams dokonał cudu – zrewitalizował serię, która, mimo niezaprzeczalnej kultowości i znaczenia dla gatunku – od dłuższego czasu cierpiała na brak dobrych pomysłów. Abrams rozwiązał problem w sposób genialny – nakręcił prequel, który jednocześnie był restartem całej serii. Wykorzystał obecny w „Star Trekach” motyw podróży w czasie, zmienił przeszłość, przez co sprawił, że losy odmłodzonych bohaterów są otwarte, jednocześnie odcinając się od ciążących cyklowi korzeni telewizyjnych. Widzieliśmy już zwiastuny i wiemy to, co wiedzieliśmy od początku – że będzie dynamicznie i efektownie. Zagrożenie dla Ziemi, złowrogi przeciwnik (Benedict Cumberbatch, który wygląda bardzo obiecująco, a przecież – poza może Khanem – nie było do tej pory w „Star Treku” wielu ciekawych czarnych charakterów), akcja, dramatyczne decyzje, pojedynki i desperackie działania. Tyle tylko… czy to jest jeszcze „Star Trek"? Nic nie zapowiada też tego, by film był zgodny z duchem serialu – stawiającego nie tyle na akcję i fantastycznonaukową wystawność, co na pozytywną wizję przyszłości, w której ludzkość stawia na kooperację a nie na konfrontację i wierzy przede wszystkim w naukę i racjonalizm. Czy cokolwiek z tego zostanie zachowane w nowym filmie Abramsa?"

http://www.esensja.pl/film/publicystyka/tekst.html ?id=16364
Q__
Moderator
#147 - Wysłana: 12 Wrz 2013 17:27:41
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#148 - Wysłana: 10 Mar 2015 18:51:38
Odpowiedz 
Cóż... Ktoś jeszcze tego Treka w Polsce ogląda i o nim rozmawia:
http://www.pulpozaur.pl/2015/03/09/live-long-and-p rosper-star-trek-the-original-series/
januszek
Użytkownik
#149 - Wysłana: 11 Mar 2015 07:19:08
Odpowiedz 
O rany... Joanna, która quasi-zawodowo ogląda seriale myli nerkę z wątrobą, w jednej z najbardziej kultowych scen, jednego z najbardziej kultowych filmów Star Trek...
The_D
Użytkownik
#150 - Wysłana: 11 Mar 2015 20:54:04
Odpowiedz 
Akurat to czy to była nerka czy wątroba nie jest w tej scenie istotne ;) A Joanna jest tutejszą forumowiczką, choć chyba dawno nie zaglądała.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Przyszłośc Treka w Polsce

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!