USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Przyszłośc Treka w Polsce
 Strona:  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Wrz 2007 19:37:28
Odpowiedz 
Jak pisałem już w innym wątku zauważyć należy, że 2007 rok jest jak dotąd najlepszym rokiem dla ,,Star Trek" w naszym kraju. Najlepszym od 1998, kiedy to rownoczesnie trzy rozne stacje polskiej telewizji puszczały trzy rozne seriale osadzone w realiach ST. Nie wiem jak Wy ale ciekaw jestem czy ta tendencja sie utrzyma? Czy mozemy miec najdzieje, iz kolejny Trekowy film bedzie sie pokazywany w polskich kinach? Mozna wiedziec co wlasciwie spowodowało, ze ,,Nemesis" byl w nich wyswietlany- naciski fanow? A czy wiadomo cos o ogladalnosci Treka na AXN- dobra, przecietna, czy zla? A w zwiazku z tym, jaka przyszlosc mozemy wywrozyc Trekowi?
Paradoks
Użytkownik
#2 - Wysłana: 21 Wrz 2007 20:25:37
Odpowiedz 
Jak napisałem w innym wątku 2008 też ciekawie się zapowiada: premiera Horizona i ST:XI.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 21 Wrz 2007 21:29:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Paradoks

2008 też ciekawie się zapowiada: premiera Horizona i ST:XI.

I może w końcu z MA ruszymy z odpowiednim "wykopem"...
Anjohl
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Wrz 2007 22:18:42
Odpowiedz 
I może w końcu z MA ruszymy z odpowiednim "wykopem"...
Coś sie chłopaki słabo staracie....

Według mnie przydałby się kolejny serial, taki który przyciągnął by szeroką widownię - zarówno starych fanów, którzy kochają Treka za to jaki jest ale także nowych widzów, spragnionych akcji i efektów specjalnych. Tylko czy da się to wszystko pogodzić... Nie ma się co oszukiwać, w Polsce popularność Treka nie stoi na najwyższym poziomie, może serial, emitowany np. przez AXN poprawiłby nieco sytuację....
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 22 Wrz 2007 00:21:00
Odpowiedz 
Anjohl

Coś sie chłopaki słabo staracie...

<Głuchy odgłos bicia sie w piersi>

Według mnie przydałby się kolejny serial, taki który przyciągnął by szeroką widownię - zarówno starych fanów, którzy kochają Treka za to jaki jest ale także nowych widzów, spragnionych akcji i efektów specjalnych. Tylko czy da się to wszystko pogodzić...

Nic dodać nic ująć.
Paradoks
Użytkownik
#6 - Wysłana: 22 Wrz 2007 09:50:58
Odpowiedz 
Według mnie przydałby się kolejny serial, taki który przyciągnął by szeroką widownię - zarówno starych fanów, którzy kochają Treka za to jaki jest ale także nowych widzów, spragnionych akcji i efektów specjalnych. Tylko czy da się to wszystko pogodzić... Nie ma się co oszukiwać, w Polsce popularność Treka nie stoi na najwyższym poziomie, może serial, emitowany np. przez AXN poprawiłby nieco sytuację....

Z tego co słyszałem z założenia właśnie takim serialem miał być Entek.

Popularność Trek najbardziej podniosła by emisja jakiegoś serialu na ogólnodostępnym kanale. Ile było już takich petycji? Ktoś zliczy?
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 22 Wrz 2007 11:02:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Paradoks

Z tego co słyszałem z założenia właśnie takim serialem miał być Entek.

Dobrze pwiedziane miał być.

Popularność Trek najbardziej podniosła by emisja jakiegoś serialu na ogólnodostępnym kanale. Ile było już takich petycji? Ktoś zliczy?

Ciekawe dlaczego nie emitują? Powtarzali "Dynastię" nawet. Powtarzaja (po raz trzeci) "Twin Peaks" (nie żebym na to narzekał), a powtórzek takiego np. TNG ani widu ani słychu...
captain_root
Użytkownik
#8 - Wysłana: 22 Wrz 2007 11:10:04 - Edytowany przez: captain_root
Odpowiedz 
Q__

Ciekawe dlaczego nie emitują? Powtarzali "Dynastię" nawet. Powtarzaja (po raz trzeci) "Twin Peaks" (nie żebym na to narzekał), a powtórzek takiego np. TNG ani widu ani słychu...

Argument stacji telewizyjnych: "Bo nikt tego nie ogląda." I nie szkodzi, że sa stacja zaniża oglądalność poprzez puszczanie serialu w godzinach porannych tygodnia pracy, kiedy to większość potencjalnych odbiorców siedzi w szkole/pracy ( vide DS9 na Polsacie. ) Jedyne co się liczy, to ilość bydła jedzącego dawaną papkę, nie jakość owej papki.

EDIT: I dlatego mam nadzieję, że ST XI coś zmieni i że zostanie wyświetlony chociażby z powodu, że reżyserem jest J.J. Abrams, scenariusz pisali goście od "Transformersów" a w filmie gra min. gość z "Heroes." A zanim zostanie wyświetlony, to poprzedzi go pompa i trailery wcinające się przed projekcje wszystkich pozostałych filmów, od komedii po sensacyjne, tak jak to powinno być z każdym porządnym filmem o dużym budżecie.
Slovaak
Użytkownik
#9 - Wysłana: 22 Wrz 2007 11:26:17
Odpowiedz 
captain_root

I nie szkodzi, że sa stacja zaniża oglądalność poprzez puszczanie serialu w godzinach porannych tygodnia pracy, kiedy to większość potencjalnych odbiorców siedzi w szkole/pracy ( vide DS9 na Polsacie. )

Dokładnie, pamiętam jak na TV4 leciał Star Trek:Voyager, z tego co pamiętam to mogłem oglądać jedynie w piątki i to tylko jeśli uciekłem z W-Fu.:/
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 22 Wrz 2007 11:53:41
Odpowiedz 
captain_root

Argument stacji telewizyjnych: "Bo nikt tego nie ogląda." I nie szkodzi, że sa stacja zaniża oglądalność poprzez puszczanie serialu w godzinach porannych tygodnia pracy, kiedy to większość potencjalnych odbiorców siedzi w szkole/pracy ( vide DS9 na Polsacie. ) Jedyne co się liczy, to ilość bydła jedzącego dawaną papkę, nie jakość owej papki.
I dlatego mam nadzieję, że ST XI coś zmieni i że zostanie wyświetlony chociażby z powodu, że reżyserem jest J.J. Abrams, scenariusz pisali goście od "Transformersów" a w filmie gra min. gość z "Heroes." A zanim zostanie wyświetlony, to poprzedzi go pompa i trailery wcinające się przed projekcje wszystkich pozostałych filmów, od komedii po sensacyjne, tak jak to powinno być z każdym porządnym filmem o dużym budżecie.

A wtedy nawet stacje telewizyjne, żeby się "załapać na koniunkturę" zaczną powtarzać trekowe filmy (a kto wie, może i seriale).
Trekowiec
Użytkownik
#11 - Wysłana: 22 Wrz 2007 14:05:40
Odpowiedz 
Ja również uważam, że przydałby się serial który przyciągnąłby nowych widzów- ja osobiście zanim stałem się fanem ST obejrzałem kilka odcinków Enterprisa na AXN i nie zachęcił mnie zbytnio. Dopiero przez przypadek miałem od kolegi filmy pożyczone i zaczęło się.
Ent nudził nawet fanów ST a co dopiero zwykłych oglądaczy. Ale gdyby publiczna telewizja rozpoczęła puszczanie TNG ok godziny 20.30 i zrobiła reklamę serialu tak jak np. LOST to wtedy pewnie dużo ludzi to oglądało. Pozatym media wytwarzają jakąś dziwną aurę niechęci wobec filmów science-fiction. Ja kiedy komuś mówię że jestem fanem ST to się śmieje i mówi np. "co ty M jak Miłość to jest serial" albo "Ja nie oglądam takiej szmiry, lepiej zobacz sobie W-11 albo Plebanię". Niestety tak to zawsze w Polsce było. To samo mam jak mówię że lubię czytać komiksy. Takie już jest życie inteligentnych ludzi
Paradoks
Użytkownik
#12 - Wysłana: 22 Wrz 2007 14:42:43 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Pozatym media wytwarzają jakąś dziwną aurę niechęci wobec filmów science-fiction. Ja kiedy komuś mówię że jestem fanem ST to się śmieje i mówi np. "co ty M jak Miłość to jest serial" albo "Ja nie oglądam takiej szmiry, lepiej zobacz sobie W-11 albo Plebanię". Niestety tak to zawsze w Polsce było. To samo mam jak mówię że lubię czytać komiksy. Takie już jest życie inteligentnych ludzi

Dokładnie. Jak kiedyś powiedziałem w gronie znajomych, że lubię ST to zareagowały dwie osoby: jedna zapytała się: "Star co?", a druga powiedziała, że zna to coś i że to jest głupie. Tak nawiązała się krótka rozmowa dwóch w/w osób na temat idiotyzmu "Star cosia", którym zmienił się w Gwiezdne Wojny.

Rzeczywiście utwory Sci-Fi są traktowane dość pobłażliwie. Popularnym powiedzonkiem jest nazywanie czegoś niemożliwego filmem 'sajens-fikszyn". Ogólnie wszystkie futurystyczne utwory traktuje się pobłażliwie, czasem podobnie jak komedie. Niestety.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 22 Wrz 2007 14:55:37
Odpowiedz 
Trekowiec

Ja również uważam, że przydałby się serial który przyciągnąłby nowych widzów-

Owszem. Tyle, że wciaz twierdzę, że każdy kolejny serial powinien być lepszy od poprzednika...

Zauważmy: TNG (i DS9) stanowiły nawoa lepszą jakość na tle TOSu, choć się od niego nie odcinały... Podczas gdy VOY i ENT tylko powielały (w dodatku nieudolnie) stare rozwiazania. IMHO to główny powód ich klęski (drugim była postępujaca infantylizacja treści).

Paradoks

Tak nawiązała się krótka rozmowa dwóch w/w osób na temat idiotyzmu "Star cosia", którym zmienił się w Gwiezdne Wojny.

Typowe. (Choć byłem też uczestnikiem dyskusji, w której "Młody Frankenstein" był notorycznie mylony z "Młodym Einsteinem" i vice versa, a ze obie komedie zwariowane zrobił się tego absolutny chaos.)
Trekowiec
Użytkownik
#14 - Wysłana: 22 Wrz 2007 17:23:18 - Edytowany przez: Trekowiec
Odpowiedz 
Ja nie rozumiem fenomenu Star Wars na świecie (mimo że sam bardzo lubię- teraz mnie zlinczujecie). Wszyscy to znają i lubią mimo że trzy ostanie części są tragiczne (stare lubię), za to jak ludzie słyszą Star Trek to reagują negatywnie. Nie wiem dlaczego.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 22 Wrz 2007 18:12:21
Odpowiedz 
Trekowiec

mimo że sam bardzo lubię- teraz mnie zlinczujecie

Nie zlinczujemy. Sam b. lubię dwie pierwsze części starej trylogii.

za to jak ludzie słyszą Star Trek to reagują negatywnie.

Nie zetknąłem sie z tym... Raczej z obojętnością... (Choć być może jakiś wpływ na negatywny wpływ części starszego pokolenia fanów SF do Treka mogła mieć nieprzejednana postawa Lema wobec naszego ulubionego serialu.)
Paradoks
Użytkownik
#16 - Wysłana: 22 Wrz 2007 18:14:11
Odpowiedz 
Ja nie rozumiem fenomenu Star Wars na świecie (mimo że sam bardzo lubię- teraz mnie zlinczujecie). Wszyscy to znają i lubią mimo że trzy ostanie części są tragiczne (stare lubię), za to jak ludzie słyszą Star Trek to reagują negatywnie. Nie wiem dlaczego.

Rozchodzi się o zasadniczą różnicę, widoczną przede wszystkim w nazwie. Oba są Star, ale co innego Trek, a co innego Wars. Ludzie wolą efektowne wojenki i migające patyki od spokojnej eksploracji...
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 22 Wrz 2007 18:15:41
Odpowiedz 
Paradoks

Ludzie wolą efektowne wojenki i migające patyki od spokojnej eksploracji...

Niestety... (Ale na szczęście nie wszyscy...)
Paradoks
Użytkownik
#18 - Wysłana: 22 Wrz 2007 18:18:55
Odpowiedz 
Niestety... (Ale na szczęście nie wszyscy...)

Właśnie. Jesteśmy My, Trekkerzy, godni reprezentanci ludzkiej ciekawości świata. <skromny>
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 22 Wrz 2007 18:57:28
Odpowiedz 
Paradoks

Właśnie. Jesteśmy My, Trekkerzy, godni reprezentanci ludzkiej ciekawości świata.

I miejmy odwagę to sobie jasno powiedzieć.
Picard
Użytkownik
#20 - Wysłana: 22 Wrz 2007 20:56:40
Odpowiedz 
Trekowiec

przydałby się serial który przyciągnąłby nowych widzów

Ja tam bede zadowolony z filmow kinowych- na dobra sprawe to one sa w stanie trafic do wiekszej ilosci odbiorcow, o ile beda realizowane przez znana i lubiana ekipe. Sam zreszta pisze,ze Ty rowniez od filmow zaczynaleś... wojadroga mozesz podac ich tytuły? warto bylo by wiedziec jakie to pozycje Cie zainteresowaly Trekiem.

TNG ok godziny 20.30 i zrobiła reklamę serialu tak jak np. LOST to wtedy pewnie dużo ludzi to oglądało

Wątpie- raz TNG swoje lata juz ma i nie byl by juz traktowany przez widzow na rowni z nowymi serialami, dwa: LOST jest bardziej konserwatywnym tworem- zadnych kosmitow i okretow gwiezdnych tam nie uswiadczysz- i takka formuła Polaka najwyraźniej odpowiada.

captain_root

"Bo nikt tego nie ogląda."

Swoja droga argument ten ma ses w przypadku stacji komercyjnych ale w przypadku TVP nie ma zadnego zastosowania. Nadawca ten bowiem ma podobno misje do spełnienia, a jesli przejawami je wypełniania jest emisja seriali, które najepiej sie sprzedaja to ja dziekuje za taka misje...
Zastanawiam sie tez czy seriale takie jak chociażby stareńki
,,Magnum" emitowany przez TVP w godzinach przed poludniowych ma na prawde wieksze wziecie niz Trek?
A moze warto zainteresowac Trekiem jakiegos polityka? Bo wiadomo, ze media publiczne sa tylko z nazwy a tak na prawde zwac sie powinny mediami politycznymi wiec...
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 22 Wrz 2007 22:17:55
Odpowiedz 
Picard

Ja tam bede zadowolony z filmow kinowych

W sumie ile ich było dobrych trzy? Może cztery?

LOST jest bardziej konserwatywnym tworem- zadnych kosmitow i okretow gwiezdnych tam nie uswiadczysz- i takka formuła Polaka najwyraźniej odpowiada.

Ale w sumie jest to serial mniej realistyczny w swych założeniach od Treka.

Zastanawiam sie tez czy seriale takie jak chociażby stareńki
,,Magnum" emitowany przez TVP w godzinach przed poludniowych ma na prawde wieksze wziecie niz Trek?

Dobre pytanie... Ale daje to cień nadziei na to, że i Treka powtórzą (skoro "Kochanie zmiejszyłem dzieciaki" czy "Sliders" też powtórzyli).

Skądinąd dziwne: filmy SF powtarzają b. często, a z serialami krucho...
Abigail
Użytkownik
#22 - Wysłana: 23 Wrz 2007 16:58:56 - Edytowany przez: Abigail
Odpowiedz 
Ja pokładam nadzieję w Star Trek Online - jeżeli będzie to naprawdę dobra gra (nie tylko dla fanów ST) i dostępna w miarę przyzwoitej cenie, to może zrobić dla popularności Treka w Polsce dużo. Graczy mamy przecież wielu...
dahaka
Użytkownik
#23 - Wysłana: 23 Wrz 2007 18:04:56
Odpowiedz 
Abigail
Ja pokładam nadzieję w Star Trek Online - jeżeli będzie to naprawdę dobra gra (nie tylko dla fanów ST) i dostępna w miarę przyzwoitej cenie, to może zrobić dla popularności Treka w Polsce dużo. Graczy mamy przecież wielu...

Też mam taką nadzieję. Gra ma szansę trafić do szerokiej grupy odbiorców, a przecież gry online mają teraz wielką popularność.
Poza tym liczę, że na AXN dadzą Voyagera albo DS9 bo właśnie przed chwilą obejrzałem ostatni odcinek Enterka na tym kanale i został się tylko i aż TNG, który za 2 minuty się zaczyna. A tak na końcu chciałbym się odnieść do Enteka. W końcu mogę po tym jak skończyłem oglądać. Wiem, że wszyscy na tym serialu psy wieszają jednak ja chociaż trochę mam zamiar go obronić. Żałuję, że skończyli tak niespodziewanie. Jaki by Enterek nie był to przynajmniej był jakiś. Myśle, że gdyby nie sknocili totalnie pierwszych dwóch sezonów to serial nadal był by produkowany i byłoby co oglądać. Uważam, że pomysł był ciekawy, fajnie zreazlizowany jeśli chodzi o wygląd, efekty itp natomiast zawiodła fabuła i o nią można mieć pretensje.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 23 Wrz 2007 18:10:55
Odpowiedz 
Abigail

Heh, widziałaś nową aniketę o STO, którą dodałem?

dahaka

Też mam taką nadzieję. Gra ma szansę trafić do szerokiej grupy odbiorców, a przecież gry online mają teraz wielką popularność.

Podstawowym pytaniem jednak jest czy popularność gry przwełoży się na popularność seriali wśród graczy?
Abigail
Użytkownik
#25 - Wysłana: 23 Wrz 2007 18:21:00
Odpowiedz 
Q

Heh, widziałaś nową aniketę o STO, którą dodałem?

Nie, gdzie można ją znaleźć? Na stronie głównej nic się na ten temat nie wyświetla.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 23 Wrz 2007 18:36:37
Odpowiedz 
Abigail

Nie, gdzie można ją znaleźć?

TU:
http://www.startrek.pl/pollBooth.php

Na stronie głównej nic się na ten temat nie wyświetla.

Dopiero się uczę...
Paradoks
Użytkownik
#27 - Wysłana: 23 Wrz 2007 18:57:02
Odpowiedz 
Poza tym liczę, że na AXN dadzą Voyagera albo DS9 bo właśnie przed chwilą obejrzałem ostatni odcinek Enterka na tym kanale i został się tylko i aż TNG, który za 2 minuty się zaczyna. A tak na końcu chciałbym się odnieść do Enteka. W końcu mogę po tym jak skończyłem oglądać. Wiem, że wszyscy na tym serialu psy wieszają jednak ja chociaż trochę mam zamiar go obronić. Żałuję, że skończyli tak niespodziewanie. Jaki by Enterek nie był to przynajmniej był jakiś. Myśle, że gdyby nie sknocili totalnie pierwszych dwóch sezonów to serial nadal był by produkowany i byłoby co oglądać. Uważam, że pomysł był ciekawy, fajnie zreazlizowany jeśli chodzi o wygląd, efekty itp natomiast zawiodła fabuła i o nią można mieć pretensje.

Pasowałoby jakby po piątym sezonie puścili DS9, byłoby równoregle z chronologią.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 23 Wrz 2007 19:27:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Paradoks

Pasowałoby jakby po piątym sezonie puścili DS9, byłoby równoregle z chronologią.

Nie mam nic przeciwko.
Abigail
Użytkownik
#29 - Wysłana: 23 Wrz 2007 23:42:19
Odpowiedz 
http://www.startrek.pl/pollBooth.php

Zagłosowałam na 'tak', choć w rzeczywistości pewnie będzie to zależało od wymagań sprzętowych :/
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 23 Wrz 2007 23:44:06
Odpowiedz 
Abigail

Zagłosowałam na 'tak', choć w rzeczywistości pewnie będzie to zależało od wymagań sprzętowych

Ładnie tak kłamać?
 Strona:  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Przyszłośc Treka w Polsce

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!