USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Star Trek w sieciach P2P
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Neo
Użytkownik
#1 - Wysłana: 4 Wrz 2007 15:41:53
Odpowiedz 
Hejka wszystkim
czy wiadomo coś komuś o ewentualnych "zlotach" fanów Treka w sieciach p2p np. na DC++?
albo inaczej czy jest w sieci Donkey (DC++) jakis Hub (serwer) szczególnie oblegany przez fanów Treka na którym najłatwiej o wygarniecie filmów i seriali z tej serii?

A jeśli nikt nic o tym nie wie to nie sądzicie że nie czas już coś takiego zorganizować tzn. umówić się na jakiś konkretny termin (data i godzina) i nawiedzić gremialnie jakiś polski hubik wlogować się tam pod Trekowymi Nickami dla łatwiejszego odnalezienia się w tłumie i urządzić wielkie ssanie??

-ps-
mam nadzieję że nie zdublowałem tematu
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 4 Wrz 2007 17:44:15
Odpowiedz 
Hejka wszystkim
czy wiadomo coś komuś o ewentualnych "zlotach" fanów Treka w sieciach p2p np. na DC++?
albo inaczej czy jest w sieci Donkey (DC++) jakis Hub (serwer) szczególnie oblegany przez fanów Treka na którym najłatwiej o wygarniecie filmów i seriali z tej serii?

A jeśli nikt nic o tym nie wie to nie sądzicie że nie czas już coś takiego zorganizować tzn. umówić się na jakiś konkretny termin (data i godzina) i nawiedzić gremialnie jakiś polski hubik wlogować się tam pod Trekowymi Nickami dla łatwiejszego odnalezienia się w tłumie i urządzić wielkie ssanie??

-ps-
mam nadzieję że nie zdublowałem tematu

podpisano
Komenda Stołeczna Policji.
waterhouse
Moderator
#3 - Wysłana: 4 Wrz 2007 17:44:57 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
tam pod Trekowymi Nickami dla łatwiejszego odnalezienia się w tłumie

i nazwiskami :]
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 4 Wrz 2007 18:40:09
Odpowiedz 
Pah Wraith

podpisano
Komenda Stołeczna Policji.

waterhouse

i nazwiskami :]

Akurat nasze są już chyba powszechnie znane.
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 4 Wrz 2007 19:03:22
Odpowiedz 
Myślę, że numery IP wystarczą
Seybr
Użytkownik
#6 - Wysłana: 4 Wrz 2007 19:22:44
Odpowiedz 

Niech od razu podają pełne dane hahah.

Neo jesteś tak głupi, czy z Policji ?
Jeżeli nawet któraś osoba siedzi na p2p, to nie chwali się tym.

Czytaliście o sieci p2m, dobry artykuł przeczytałem, powiem jedno. Prawo nasze ma lukę, i sieć ta wykorzystuje. Policja na userów tej sieci nic zrobić nie może ;].
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 4 Wrz 2007 19:27:45
Odpowiedz 
jedno słowo - rapidshare
waterhouse
Moderator
#8 - Wysłana: 4 Wrz 2007 19:28:37
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 4 Wrz 2007 19:30:38 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
4shared.com - polecam fajny darmowy serwer ftp 1gb danych.
Serwerów ala rapid jest od groma. Piractwo kwitnie, coś mi się zdaje i za to się wezmą.
waterhouse
Moderator
#10 - Wysłana: 4 Wrz 2007 19:47:37
Odpowiedz 
do tego trzeba nowelizacji, i to gruntownej, ustawy.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 4 Wrz 2007 20:25:06
Odpowiedz 
Seybr

Niech od razu podają pełne dane hahah.

I podpisuja przyznanie sie do winy...

Neo jesteś tak głupi,

Mimo wszystko miże bez takich "wycieczek"...
Slovaak
Użytkownik
#12 - Wysłana: 4 Wrz 2007 20:30:44
Odpowiedz 
A jeśli nikt nic o tym nie wie to nie sądzicie że nie czas już coś takiego zorganizować tzn. umówić się na jakiś konkretny termin (data i godzina)

Czy to nie jest przypadkiem namawianie do przestępstwa?
Delta
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Wrz 2007 21:16:27
Odpowiedz 
A po co ściągać Treka z sieci? Jeszcze rozumiem wtedy, gdy u nas nie było legalnego dostępu do poszczególnych odcinków, gdy ich premiera była w Stanach. Ale teraz, gdy jest do wszystkich seriali dostęp i cena wcale nie jest zbyt wygórowana (np. na Allegro można legalnie kupić za 300-400 złotych cały serial) w porównaniu z ceną tego ściągniętego z sieci (bo przecież płyty, prąd i czas za który płaci się dostawcy internetu, kosztują).
mr homn
Użytkownik
#14 - Wysłana: 4 Wrz 2007 21:20:19
Odpowiedz 
Neo
Pah Wraith
waterhouse
Q__
Seybr
Slovaak
Delta

A co to jest p2p, DC++, Hub, IP, Rapidshare....???
Z tego wszytskiego tylko Donkey rozumiem - OSIOŁ!
Bashir
Moderator
#15 - Wysłana: 4 Wrz 2007 21:25:10
Odpowiedz 
IP to jest iloraz Twojej inteligencji. Niektórzy mają zmienne IP albo dynamicznie przydzielane IP. od takich się odwróć.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 4 Wrz 2007 21:43:01
Odpowiedz 
Bashir

Niektórzy mają zmienne IP albo dynamicznie przydzielane IP. od takich się odwróć.

Mówisz o tzw. Dzieciach Neo (nomen omen)?
Seybr
Użytkownik
#17 - Wysłana: 4 Wrz 2007 21:46:14
Odpowiedz 
Mimo wszystko miże bez takich "wycieczek"...

Fakt przesadziłem .

mr homn

Chyba sobie jaja robisz ?
mr homn
Użytkownik
#18 - Wysłana: 4 Wrz 2007 21:48:29
Odpowiedz 
Seybr

Chyba sobie jaja robisz ?

Nie mogłem się powstrzymać
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 4 Wrz 2007 22:44:51 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
na Allegro można legalnie kupić za 300-400 złotych cały serial) w porównaniu z ceną tego ściągniętego z sieci

max 100 zł za serial na świetnych płytach :]
wciąż jest różnica
a za podaną cenę kupisz wydanie z chińskimi krzaczkami na obrazku :]
Delta
Użytkownik
#20 - Wysłana: 4 Wrz 2007 23:44:26
Odpowiedz 
Pah Wraith
max 100 zł za serial na świetnych płytach

Wiesz, to zależy jak kto liczy (a raczej jak szybką przepustowość ma łącze) gdy ściąga sam. Moje pozwala (przy maksymalnej prędkości) na ściągnięcie jednego odcinka (ok. 350MB) w trochę ponad trzy godziny. Jeśli ściągnę dwa odcinki dziennie, wyjdzie mi 7 godzin pracy komputera dziennie plus opłata za dostęp do internetu przez dwa-trzy miesiące. Na pewno koszt nie zamknie się w 100 złotych (no chyba, że kupisz "u pirata" ale to już insza inszość ).

a za podaną cenę kupisz wydanie z chińskimi krzaczkami na obrazku :]

O takich właśnie mówię. I bardzo je sobie chwalę. Są w angielskiej wersji językowej (czasami do wyboru z japońską ) i z angielskimi lub chińskimi napisami.
The_D
Użytkownik
#21 - Wysłana: 5 Wrz 2007 00:33:42
Odpowiedz 
Delta

Twoje obliczenia też są naciągane. Wiadomo, że ze słabym internetem nikt nie będzie się bawił w ściąganie pełnego serialu. Za to u większości dostawców internetu płacą 2x więcej można dostać dostęp kilka a nawet kilkanaście razy szybszy. A jeżeli będziesz ściągał tylko wtedy, kiedy nie korzystasz z komputera, to de facto nie powinieneś doliczać opłaty za internet, bo korzystając normalnie zapłaciłbyś tyle samo, więc zostaje tylko prąd i kilka płytek.

Nie mam na celu (jak już kiedyś zaznaczałem) pisać peanów o zaletach pobierania seriali z p2p, ale trzeba uczciwie przyznać, że Pah Wraith ma rację.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 5 Wrz 2007 02:33:46
Odpowiedz 
Seybr

Fakt przesadziłem

Się zdarza, dobrze, że umiałeś to przyznać. Szacun.
Delta
Użytkownik
#23 - Wysłana: 5 Wrz 2007 12:30:27
Odpowiedz 
The_D
Twoje obliczenia też są naciągane.

Gdyby nie liczyć kosztów internetu, bo leży odłogiem gdy z niego nie korzystam a zapłacić za niego i tak trzeba, to rzeczywiście wychodzi taniej, bo wtedy to tylko trochę prądu i płytki.
Pah Wraith
Użytkownik
#24 - Wysłana: 5 Wrz 2007 12:41:29
Odpowiedz 
ok, przyjmując odcinki divX-owe po 350 MB mamy 15 płyt DVD razem z dodatkami fikusnymi to powiedzmy 17 płyt. niech będą po 2,5 od płyty (czyli naprawdę dobre płyty) mamy 42,50. Do tego prąd zużywany przez komputer niech będzie 40 złotych (to jest jak za serwer cały czas pracujący przez 2 miechy). Do tego druk okładek + pudełka - niech będzie 2 zł za pudełko + 2 zł od okładki = 51 zł. Ceny internetu nie doliczamy, bo jak napisał The_D to byłoby śmieszne. Plus pisak do opisu płyt Razem mamy 135 zł.
Neo
Użytkownik
#25 - Wysłana: 5 Wrz 2007 12:42:49 - Edytowany przez: Neo
Odpowiedz 
Ja tu poważną propozycję składam a wy się wydurniacie

Neo jesteś tak głupi, czy z Policji ?
Nie jesteś Andrzejem Lepperem żebym miał na ciebie prowokacje robić

Czy to nie jest przypadkiem namawianie do przestępstwa?
nie bo zgodnie z obecnie obowiązującym stanem prawnym sieci p2p są w pełni legalne

akurat na to są sposoby ja mam całą garść programów do zmieniania IP i nie tylko a poza tym raz jeszcze uspokajam to jest w pełni legalne !!!

A po co ściągać Treka z sieci?
Ja akurat nie chcę ściągać całego Treka interesują mnie tylko dodatki (extrasy) z płyty DVD z filmem Star Trek Generations i sam film chcę to sobie wypalić i dorobić do tego własne menu
ale widzę że chyba nie ma tu chętnych
waterhouse
Moderator
#26 - Wysłana: 5 Wrz 2007 13:02:59
Odpowiedz 
Neo

nie bo zgodnie z obecnie obowiązującym stanem prawnym sieci p2p są w pełni legalne

sieci może i tak, ale udostępniania w nich programów objętych prawem autorskim - już nie :]

to jest w pełni legalne !!!

patrz wyżej
mr homn
Użytkownik
#27 - Wysłana: 5 Wrz 2007 13:14:33
Odpowiedz 
waterhouse
Pah Wraith
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Wrz 2007 13:38:36
Odpowiedz 
Neo
Ja akurat nie chcę ściągać całego Treka interesują mnie tylko dodatki

hehehe czyli chcesz sobie zrobić dobrze
wydaje mi się że nie musisz robić pospolitego ruszenia bo z tego co pamiętam to na mulu jest sporo ekstrasów bo je widziałem

akurat na to są sposoby ja mam całą garść programów do zmieniania IP i nie tylko

Spokojnie, jak się zawezmą to żaden program ci nie pomoże. Musiałbys być naprawdę megahakerem żeby pozostać anonimowy w sieci. To takie darmowe ostrzeżenie.
Seybr
Użytkownik
#29 - Wysłana: 5 Wrz 2007 15:41:55
Odpowiedz 
Spokojnie, jak się zawezmą to żaden program ci nie pomoże. Musiałbys być naprawdę megahakerem żeby pozostać anonimowy w sieci.

Np. takim z Die Hard 4 hahah .
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 5 Wrz 2007 17:06:40
Odpowiedz 
Neo

Ja tu poważną propozycję składam a wy się wydurniacie

No offence... Składanie propozycjipopełniernia przestępstwa, dodatkowo na forum ogólnodostępnej strony internetowej nie może być uznane za poważne... :]
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Star Trek w sieciach P2P

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!