USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Polska w ST
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Bubu koniokrad
Użytkownik
#31 - Wysłana: 23 Lip 2007 21:43:45
Odpowiedz 
Darnok

To rosja zrobiła z nas złodzieji i krętaczy

Trudno powiedziec. Juz Pilsudski narzekal na "chamstwo i prywate" oraz, jak to uslyszalem w jednym programie "narod wspanialy tylko ludzie huj..." a przeciez byl marszalkiem kraju, ktory skladal sie z ziem bedacych pod wplywami trzech zaborow, o zupelnie innej strukturze politycznej i gospodarczej (no moze dwa z nich mialy troszke in common). Nie mozna wiec uogolniac.

Co do polityki, wole sie nie wypowiadac, bo Polacy maja w naturze, ze jesli sie niezgadzaja w tej materii, to potrafia sobie do gardla skoczyc, a ja juz niepotrzebuje wiecej antagonistow
Moge jedynie powiedziec, ze na sama mysl o SLD mam odruch wymiotny.

Co do tego czolgu, tak mi sie jakos skojarzylo (pewnie za sprawa ksztaltu kadluba) ze to taki Sherman dla ubogich.
Oj biedni Francuzi, cos za bardzo dzis na nich sie siadlo
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 23 Lip 2007 21:45:52
Odpowiedz 
Darnok

To rosja zrobiła z nas złodzieji i krętaczy,

A wcześniej se swojej ludności (bo słowo "obywatel" jakos słabo tu pasuje...).
The_D
Użytkownik
#33 - Wysłana: 23 Lip 2007 22:03:44
Odpowiedz 
że zdjęcia do jednego z odcinków TOS-a były najprawdopodobniej kręcone w okolicach Pałacu Kultury

mozna to gdzies spawdzic?

Chodzi o odcinek Bread and circuses. Poniżej daję linka pod którym można obejrzeć dwie klatki z filmu i zdjęcie współczesne.

http://www.album.com.pl/album.php?id=12482

Zaś link do całej dyskusji (dla posiadających konto na Gronie) to:
http://grono.net/forum/topic/550010/0/

-------------------------------------------------- ------

Dlatego ich czołgi (Francuzów) mają dwa biegi wsteczne i lusterko

Słyszałem ten dowcip w innej formie:
- Dlaczego francuskie czołgi oprócz 4 biegów wstecznych mają jeden do przodu?
- Na wypadek gdyby zaskoczono ich od tyłu.
Darnok
Użytkownik
#34 - Wysłana: 23 Lip 2007 22:05:53
Odpowiedz 
Q__
Oczywiście, wschodnie kraje tego nie rozumieją, tylko udają... oni myślą, że da nas się tak samo udobruchać, jak Niemców, ale Polska już wiele razy była w niewoli i jest nieufna. I dobrze Bubu koniokrad
We Francji jest zakaz strzelania petardami, bo gdyby to jakiś pułk usłyszał, to by kapitulował
Bubu koniokrad
Użytkownik
#35 - Wysłana: 24 Lip 2007 01:32:45
Odpowiedz 
The_D

Chodzi o odcinek Bread and circuses

Faktycznie jest cos na rzeczy.
To dowod na to, ze zarowno socrealna architektura jak i caly komunistyczny ustroj byly z kosmosu, calkowicie nieprzystosowane do ziemskich warunkow.

- Dlaczego francuskie czołgi oprócz 4 biegów wstecznych mają jeden do przodu?
- Na wypadek gdyby zaskoczono ich od tyłu

Dowcip zostal zapisany w bazie danych

We Francji jest zakaz strzelania petardami, bo gdyby to jakiś pułk usłyszał, to by kapitulowl

Ten takze

oni myślą, że da nas się tak samo udobruchać, jak Niemców

Czy ja wiem, na przestrzeni dziejow wielokrotnie zmieniali taktyke. Sa elastyczni. They adapt.
Zle im teraz nie jest, maja jedna z kluczowych rol w parlamencie, zadna wazna decyzja nie zapadnie bez ich zgody. Razem z Anglia, Francja i Wlochami wyznaczaja kierunek calej UE (jak chcesz mozesz uzyc slowa "narzucaja").
Prawo silniejszego, nikt nie pyta sie o sprawiedlliwosc.
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 24 Lip 2007 01:53:17
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

To dowod na to, ze zarowno socrealna architektura jak i caly komunistyczny ustroj byly z kosmosu, calkowicie nieprzystosowane do ziemskich warunkow.

Owszem. Niektórzy uważają wręcz ten ustrój za próbę realizacji wizji SF.

Prawo silniejszego, nikt nie pyta sie o sprawiedlliwosc.

W sumie takie są reguły Wszechświata (ewolucji).
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#37 - Wysłana: 24 Lip 2007 03:16:55
Odpowiedz 

Ja tam nie zamierzam bronic komuszków, ale trzeba by oddać sprawiedliwość, za tzw. komuny rozwiązano problem analfabetyzmu, za komuny ludzie żyli biednie, ale nie było takiej nędzy jaka panuje teraz w dużej części społeczeństwa. Za PRL na stwierdzenie dziecka, że nie ma książki dostał bachor polecenia wzięcia książki za którą zapłaciła szkoła, za demokratycznej Polski za stwierdzenie bachora, że nie ma ksiażki nauczycielka zbrechtała dziecko i stwerdziła (przy całej klasie) ,że na wódzie to rodzice mają.

Za sprawa bydlaka Stalina , który wziął przesunał Polskę na zachód nie wybuchają bomby w Wilnie, Lwowie, Grodnie, Białymstoku czy Warszawie i generalnie nie mamy u nas bałkanów.

Polska kultura za tzw, komuny to potęga za demokratycznej Polski żenada.

Dostępność ( w tym i cena) książek w PRL była na takim poziomie, że dzis szkoda gadać.

Czy (za tzw. demokracji) ktoś umie zrobi choć w połowie tak dobry serial jak Czterech Pamcernych , Stwakę wiekszą niż życie, Królewskie sny, Karierę Nikodema Dyzmy, Borewicza, Bonę?

Żeby było jasne: Wiem, że była też sbecja , PZpr, szarość, syf, smutek i brak papieru toaletowego. PRL była i jest krytykowana
i słusznie, ale IMHO nalezy zwrócić uwagę, było wiele rzeczy złych, ale trochę dobrego się wówczas również wydarzyło.
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 24 Lip 2007 04:27:43
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

za tzw. komuny rozwiązano problem analfabetyzmu

Nie tylko, trzeba przyznać, że poziom ogólny edukacji w społeczeństwie za komuny zachwycił samego Carla Sagana. Nacisk na światopogląd naukowy (choć często przybieral tragikomiczne formy) nie był taki zły.

Za sprawa bydlaka Stalina , który wziął przesunał Polskę na zachód nie wybuchają bomby w Wilnie, Lwowie, Grodnie, Białymstoku czy Warszawie i generalnie nie mamy u nas bałkanów.

Cóż, przeanalizowawszy problem nie mogę zaprzeczyć.

i słusznie, ale IMHO nalezy zwrócić uwagę, było wiele rzeczy złych, ale trochę dobrego się wówczas również wydarzyło.

Tą ambiwalencję z jej wadami i zaletami komuny (acz w sposób alegoryczny i trochę filozoficzno-uogólniający) przedstawiła b. ciekawie Ursula K. LeGuin w "Opowiadaniu świata".
Pah Wraith
Użytkownik
#39 - Wysłana: 24 Lip 2007 09:51:04
Odpowiedz 
nalezy zwrócić uwagę, było wiele rzeczy złych, ale trochę dobrego się wówczas również wydarzyło

Jak by nie było od strony teorii to właśnie socjalizm jest najbardziej podobny do systemu panującego w Federacji...
Bubu koniokrad
Użytkownik
#40 - Wysłana: 24 Lip 2007 11:14:39
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Jesli chodzi o zalety komunizmu, powiedziec mozna niewiele aczkolwiek jego idea byla jak najbardziej sluszna (co i utopijna). Rownosc wszystkich obywateli wobec prawa, latwa dostepnosc do niezbednych produktow i dobr (aby nikt nie byl glodny, kazdy mial dach nad glowa, czas na rozrywke). Faktem jest, ze jak to bywa u ludzi , kilka typow postanowilo nagiac teorie do swoich potrzeb i wykorzystac w drodze po wladze a potem w celu jej umocnienia i poszerzenia wplywow. I tak gornolotne hasla przyczynily sie do powstania kolejnej zaleznosci, pewnej odmiany niewolnictwa (bo nie zaprzeczysz, ze kolchozy byly czyms na wzor poludniowoamerykanskich farm za niewolnictwa, tyle ze nikt nikogo nie przywiazywal lancuchem do kuli (pewnie byly wyjatki)) oraz rozrosnietego aparatu bezpieczenstwa.

ale nie było takiej nędzy jaka panuje teraz w dużej części społeczeństwa

To prawda, nie byloczegos takiego jak bogata willowa dzielnica z ladnymi drzewkami i przystrzyzona trawka a kilka kilometrow dalej kompletna anarchia i obostwo (LA, NY itd - miasta w kraju bedacym paradoksalnie kolebka demokracji ale bryluje Ameryka PLD -San Paulo, Rio de Janeiro, Buenos Aires oraz Afryka pld - praktycznie kazde wieksze miasto no i oczywiscie Europa z Francja i Anglia na czele)

Za PRL na stwierdzenie dziecka, że nie ma książki dostał bachor polecenia wzięcia książki za którą zapłaciła szkoła, za demokratycznej Polski za stwierdzenie bachora, że nie ma ksiażki nauczycielka zbrechtała dziecko i stwerdziła (przy całej klasie) ,że na wódzie to rodzice mają

Nie wiem czy byliby az tak hojni, mozliwe, ja nie pobieralem edukacji w tych czasach wiec trudno mi sie wypowiedziec. Raczej prawdopodobne jest, ze niedoszloby do takiej sytuacji, bo kazdego byloby stac na podreczniki.

Jest jeszcze jeden aspekt, bardzo istotny. Powiedzmy zebys sie wyksztalcil i osiagal sukcesy naukowe, co dalej? Zapomnij o miedzynarodowych konferencjach czy jakis super premiach. Kalasznikow, tworco najpopularniejszego karabinu na swiecie (i najtanszego) powiedzial ze jesliby od kazdej sztuki swego dziela dostawal 1% czy pare rubli, dzisiaj bylby juz miliarderem. A tak ma tylko bezwartosciowe medale i dyplomy "przodownika pracy". Nie mialbys szans zablysnac, bylbys ograniczony. Moglbys probowac uciec, ale to ryzyko. Nawet bedac najwartosciowszym czlowiekiem w panstwie w momencie buntu lub podejrzenia o nie zakonczylbys swoja egzystencje.

połowie tak dobry serial jak Czterech Pamcernych , Stwakę wiekszą niż życie, Królewskie sny, Karierę Nikodema Dyzmy, Borewicza, Bonę

Ale zwroc uwage jakie byly naiwne i zaklamane.
czterej pancerni - polacy u boku dzielnych rosjan pokonuja wroga. Takie czarno biale, zli - dobrzy
Stawka - tu juz wyraznie nakreslone, jedyny przeciwnik polski to Rzesza
Borewicz - dotykal tematow powszednich (morderstwa, kradzierze) wiec sie nienarazil. Ale nic pozaztym

Oczywiscie nie znaczy to ze wspomniane seriale sa slabe. Stanowia niezaprzeczalny wklad do polskiej kinematografii i sa pamiatka, bardziej filmowa niz historyczna
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 24 Lip 2007 13:28:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Jak by nie było od strony teorii to właśnie socjalizm jest najbardziej podobny do systemu panującego w Federacji...

Jest to powszechnie wiadome :]

Bubu koniokrad

Jesli chodzi o zalety komunizmu, powiedziec mozna niewiele aczkolwiek jego idea byla jak najbardziej sluszna (co i utopijna). Rownosc wszystkich obywateli wobec prawa, latwa dostepnosc do niezbednych produktow i dobr (aby nikt nie byl glodny, kazdy mial dach nad glowa, czas na rozrywke). Faktem jest, ze jak to bywa u ludzi , kilka typow postanowilo nagiac teorie do swoich potrzeb i wykorzystac w drodze po wladze a potem w celu jej umocnienia i poszerzenia wplywow. I tak gornolotne hasla przyczynily sie do powstania kolejnej zaleznosci, pewnej odmiany niewolnictwa (bo nie zaprzeczysz, ze kolchozy byly czyms na wzor poludniowoamerykanskich farm za niewolnictwa, tyle ze nikt nikogo nie przywiazywal lancuchem do kuli (pewnie byly wyjatki)) oraz rozrosnietego aparatu bezpieczenstwa.

Wynikało to w dużej mierze z tego, że teoretycy socjalizmu trektowali umysł ludzki jako tabula rasa, którą dowolnie "zapisuje" warunkowanie społeczne. Nie docenili więc roli biologicznych imperatywów w człowieku, także tych odpowiedzialnych za chciwość czy agresję. System tworzony na miarę "aniołów" musiał przerodzić się pod wieloma względami w swoje przeciwieństwo, bo nie uwzględniał pokładów uwarunkowanego genetycznie (acz nie tylko) "diabelstwa" tkwiących w ludziach...

Nie wiem czy byliby az tak hojni, mozliwe, ja nie pobieralem edukacji w tych czasach wiec trudno mi sie wypowiedziec. Raczej prawdopodobne jest, ze niedoszloby do takiej sytuacji, bo kazdego byloby stac na podreczniki.

Ja pobierałem i muszę to potwierdzić. Mieliśmy w klasie kolegę pochodzącego z samego dna marginesu społecznego. Podręczniki dostał od szkoły. (Choć sądząc po jego edukacyjnych "sukcesach" na niewiele się niestety przydały.)

Akurat "Dyzma" stanowi tu wyjątek, a i do naszych czasów pasuje jak ulał.

ps. jak widzę mamy ostatnio tęndencję do politycznych wątków i offtopów, i choć sam w nich uczestniczę, nie jestem pewien czy jest to najwłąściwsza tendencja...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#42 - Wysłana: 24 Lip 2007 14:26:10
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Ja mówie o SERIALACH ROZRYWKOWACH a nie o wizji historii , któą Polacy i za PRLu i teraz również lubią zakłamywać.

Równie dobrze Tolkienowi mógłbyś zrzucić, że był zakłamany elfów , nie ma, krasnoludów, orków, troli, hobbitów tyż nie.

Szermując argumentem o zakłamaniu podnosisz te seriale do rangi źródeł historycznych co w mojej opinii jest kompletnym nieporozumieniem.

Jest jeszcze jeden aspekt, bardzo istotny. Powiedzmy zebys sie wyksztalcil i osiagal sukcesy naukowe, co dalej? Zapomnij o miedzynarodowych konferencjach czy jakis super premiach

Zwróć uwagę na to co napisałem. Ja nie zamierzam bronić PRLu w ten sposób, że na to co było złe przeciwstawiam to co było dobre. Ja po prosty zbieram do kupy bo i to cobyło złe i paskudne, a i to cobyło dobre i in a way zacne to tak samo częśc naszej historii.

Q__
jak widzę mamy ostatnio tęndencję do politycznych wątków i offtopów, i choć sam w nich uczestniczę, nie jestem pewien czy jest to najwłąściwsza tendencja...

podzielamTwoje obawy tym niemniej czasem trudno się powstrzymać...
Bubu koniokrad
Użytkownik
#43 - Wysłana: 24 Lip 2007 17:41:21
Odpowiedz 
Ja mówie o SERIALACH ROZRYWKOWACH a nie o wizji historii , któą Polacy i za PRLu i teraz również lubią zakłamywać

No tak, ale pisales wczesniej

Czy (za tzw. demokracji) ktoś umie zrobi choć w połowie tak dobry serial jak Czterech Pamcernych , Stwakę wiekszą niż życie, Królewskie sny, Karierę Nikodema Dyzmy, Borewicza, Bonę

Nie wiem czy te seriale byly jakims apogeum rozrywki, jesli juz to z tego powodu, ze nie bylo alternatywy.

Równie dobrze Tolkienowi mógłbyś zrzucić, że był zakłamany elfów , nie ma, krasnoludów, orków, troli, hobbitów tyż nie

???
Wytlumacz bo nie rozumiem, moze dlatego ze jestem dzis rozkojarzony.
Tylko troli nie zauwazylem.

Szermując argumentem o zakłamaniu podnosisz te seriale do rangi źródeł historycznych

Nie. To ze wymagam, aby zostal zachowany w miare dokladny przekroj konfliktu wraz z jego uczestnikami i ich rolami nie znaczy wcale ze chce szczegolowego odtworzenia historii. Nic z tych rzeczy. Powinny byc jedank obecne zdroworozsadkowe proporcje. W tych serialach jest z tym krucho.

Ja nie zamierzam bronić PRLu w ten sposób, że na to co było złe przeciwstawiam to co było dobre. Ja po prosty zbieram do kupy bo i to cobyło złe i paskudne, a i to cobyło dobre i in a way zacne

Oczywiscie. Tylko na wymiane zalet PRL-u (calkiem slusznych) przeznaczyles ~90% postu, a na wady jedna zbita linijke.
Poczulem sie w obowiazku aby uzupelnic twoja wypowiedz (raczej odniesc) od"drugiej strony", z wiekszym naciskiem na minusy.

Q__

Mieliśmy w klasie kolegę pochodzącego z samego dna marginesu społecznego. Podręczniki dostał od szkoły

A to jak najbardziej nalezy pochwalic. Widac, czasem przez gruba skorupe szarosci przebijaly sie promyki idealizmu.

jak widzę mamy ostatnio tęndencję do politycznych wątków i offtopów

Polacy maja to we krwi

nie jestem pewien czy jest to najwłąściwsza tendencja

Czas pokaze. Nieraz skutki sa nienajciekawsze
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 24 Lip 2007 18:13:53
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Polacy maja to we krwi

Tyle, że z tego "politykowania" potem zwykle niewiele wynika (poza sporami).

Nieraz skutki sa nienajciekawsze

Niestety. Rzekłbym nawet: na ogół.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#45 - Wysłana: 24 Lip 2007 20:25:07 - Edytowany przez: 4_z_Szesciopaka
Odpowiedz 
Bubu koniokrad
Wytlumacz bo nie rozumiem, moze dlatego ze jestem dzis rozkojarzony.
Tylko troli nie zauwazylem.

Najogólniej, najprościej i najkrócej rzecz ujmując: fikcja to fikcja niezaleznie od tego jak tkana.

Oczywiscie. Tylko na wymiane zalet PRL-u (calkiem slusznych) przeznaczyles ~90% postu, a na wady jedna zbita linijke.

Poczulem sie w obowiazku aby uzupelnic twoja wypowiedz (raczej odniesc) od"drugiej strony", z wiekszym naciskiem na minusy.

Widzisz właśnie dlatego na wady poświęciłem linijkę. Bo naprawdę o wadach doczyta się człowiek zawsze więcej niż o zaletach/ A ja jestem w takim niefortunnym wieku, że siermięrzny PRL miło wspominam (znaczy w sumie sama jego końcówka):byłem smarkiem, wcinałem watę cukrową na I maja , piłem cytronadę (w woreczkach foliowych), żarłem w stołówce szkolnej obiady po naprawdę niewygórowanewj cenie, kosiłem prezenty z różnych okazji świat z komuszego zakładu pracy w jakim pracowała rodzicielka, pamiętam smak lodów włoskich w budzie niedaleko mojego domu Oraz cenę mały 15 zetów duży 30- smak jeden i jedyny nikt nie skarżył sie) i w dodatku miałem rodzinkę w kolorwej i bajkowej (jak mi się wtedy wydawało) RFN.

Nie pałowało mnie ZOMO nie gniłem w ubeckich kazamatach i nie dane mi było spotkac wrednych czerwonoarmiejców. KC PZRPR I sekretearz, kolejki itd to wszystko o czym się teraz głównie mówi dla mnie nie istniały.

Oczywiście ofiary reżimu represyjnego mają prawo przedstawiać rzecz po swojemu na podstawie swych doświadczeń jak oni sprawy widzieli i ja im tego prawa nie odmawiam, ale jako wolny człowiek mam również prawo do swojej oceny tamtych czasów nawet jeśli ocena ta jest naiwna i wynikająca z gówniarskich przeżyć.

Bo czytając znaczną część wypowiedzi odnmoszących się do czasów słusznie minionych można odnieść wrażenie , że życie wówczas polegało TYLKO I WYŁĄCZNIE na uciekaniu przez pałujące wszystko ZOMO do domu gdzie już czekali na człeka smutni panowie z SB. A to jest delikatnie mówiąc nieprawda.

A wiesz co w tym jest najgorsze? W moich zwykłych, banalnych dziecięcych wspomnieniach wpisany jest dyskurs polityczny- choćby niezaleznie o jaka niewinną duperelę by chodziło...

I to jest cholera obrzydliwe. Tak być nie powinno

EOT
Bubu koniokrad
Użytkownik
#46 - Wysłana: 24 Lip 2007 20:41:30
Odpowiedz 
W moich zwykłych, banalnych dziecięcych wspomnieniach wpisany jest dyskurs polityczny- choćby niezaleznie o jaka niewinną duperelę by chodziło...

Nie zaznaczyles tego na poczatku dyskusji wiec staralismy sie, obiektywnie na miare mozliwosci i posiadanej wiedzy przedstawic jak to wszystko wygladalo w praktyce, jakie mialo konsekwencje dla zwyklego, zdanego na laske losu (partii) czlowieka.

Przyznaje sie, nie spojrzalem z tej perspektywy, poniewaz uwazam ze moje odczucia osobiste nie sa reprezentatywnym odzwierciedleniem nastrojow spolecznych.

Jesli dyskusja ma isc w ta strone (nie glupi pomysl), to ja sie wylacze (w sensie pisania postow) bo nie za wiele mam do przekazania z racji ograniczonych wspomnien z tamtego okresu(oranzade w woreczkach pamietam jak przez mgle)
The_D
Użytkownik
#47 - Wysłana: 24 Lip 2007 22:57:28
Odpowiedz 
Myślę, że taki przeciętny człowiek, który nie wyjezdżał za granicę, nie udzielał sie politycznie, ani nie był artystą tylko spokojnie sobie zył i pracował nie miał raczej przejść. W końcu uwczesny aparat, choć bardzo rozrośniety nie mógł skrupulatnie kontrolować każdego obywatela z kilkudziesieciomilionowego kraju. Co oczywiście nie zmiania faktu, że kartki na mieso, stanie nocami w kolejce po pralkę, czy kombinowanie skąd wziąć piluchy dla dziecka (oczywiście tetrowe) dotyczyły kazdego. A obsługa długu zagranicznego do dziś zżera dużą część budzetu (choć akurat w tym przypadku nie jestem pewnien jaka jego część pochodzi sprzed roku 1990)
Pah Wraith
Użytkownik
#48 - Wysłana: 24 Lip 2007 23:22:59
Odpowiedz 
A obsługa długu zagranicznego do dziś zżera dużą część budzetu (choć akurat w tym przypadku nie jestem pewnien jaka jego część pochodzi sprzed roku 1990)

Już kiedyś mieliśmy tu na forum taką rozmowę. Gdzieś, bodajże na wikipedii można znlaeźć ładna tabelkę, która wyraźnie pokazuje, że kredyty zaciągnięte przed 89 rokiem nie są wcale lwią częścią naszych dzisiejszych zobowiązań :]
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 24 Lip 2007 23:26:29
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka
Bubu koniokrad
The_D
Pah Wraith

Polityka na Forum żyje i ma się dobrze, jak widzę
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#50 - Wysłana: 24 Lip 2007 23:30:35
Odpowiedz 
Q__
Polityka na Forum żyje i ma się dobrze, jak widzę

Cóż w kraju w którym żyje prawie 40 milionów ludzi mających na oko 60 milionów pktów widzenia na tę samą sprawę chyba to nie taka dziwność ?
Bubu koniokrad
Użytkownik
#51 - Wysłana: 24 Lip 2007 23:38:55
Odpowiedz 
bodajże na wikipedii można znlaeźć ładna tabelkę, która wyraźnie pokazuje, że kredyty zaciągnięte przed 89 rokiem nie są wcale lwią częścią naszych dzisiejszych zobowiązań

Zlote lata wspolczesnej polskiej demokracji - samowoli i zachlysniecia nowymi "mozliwosciami" kombinacji przyniosly efekty w postaci cyferek na minusie.

kraju w którym żyje prawie 40 milionów ludzi mających na oko 60 milionów pktów widzenia

Przypadlosc narodowa
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 24 Lip 2007 23:50:10
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka
Bubu koniokrad

Cóż w kraju w którym żyje prawie 40 milionów ludzi mających na oko 60 milionów pktów widzenia na tę samą sprawę chyba to nie taka dziwność
Przypadlosc narodowa

Panowie, ależ czy ja się dziwię??
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 28 Lip 2007 12:30:56
Odpowiedz 
Skoro już o Polsce, minionym systemie, i polityce mowa...

Zachęcam do zapoznania się z klasyką polskiej social fiction:
z takimi autorami jak Janusz A. Zajdel
"Limes inferior":
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/janusz_zajd el/limes_inferior_w3
"Paradyzja"
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/janusz_zajd el/paradyzja_w2
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=1 320
"Cylinder van Troffa":
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/janusz_zajd el/cylinder_van_troffa_w3
"Cała prawda o planecie Ksi"
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/janusz_zajd el/cala_prawda_o_planecie_ksi_w3
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=2 780
"Wyjście z cienia"
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/janusz_zajd el/wyjscie_z_cienia_iv
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=4 331
E. Wnuk-Lipiński
trylogia "Apostezjon" :
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/edmund_wnuk _lipinski/apostezjon
Marek Oramus
"Dzień drogi do Meorii"
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/marek_oramu s/dzien_drogi_do_meorii_w2
"Senni zwycięzcy"
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/marek_oramu s/senni_zwyciezcy_w3
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/marek_oramu s/senni_zwyciezcy
"Arsenał"
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/marek_oramu s/arsenal_w2
Marcin Wolski - "Kwadratura trójkąta"
http://esensja.pl/ksiazka/recenzje/tekst.html?id=1 3
http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/marcin_wols ki/kwadratura_trojkata
czy Rafał A. Ziemkiewicz - "Wybrańcy bogów"
http://www.komiks.gildia.pl/_vp_tworcy/rafal_ziemk iewicz/wybrancy_bogow_w2
Doctor_Who
Użytkownik
#54 - Wysłana: 6 Maj 2009 13:37:58
Odpowiedz 
O tym chyba nikt nie wspomniał :

http://memory-alpha.org/en/wiki/Mazurka_Festival
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 17 Maj 2009 16:06:10
Odpowiedz 
Nasi w kwadrancie Beta:

Alnschloss K'Bentayr was portrayed by Katarzyna Kowalczyk.
http://memory-alpha.org/en/wiki/Alnschloss_K%27Ben tayr
Pah Wraith
Użytkownik
#56 - Wysłana: 17 Maj 2009 16:10:00
Odpowiedz 
Q__
No to urodą ani talentem aktorskim nie miała szans błysnąć

PS Pisałem już o tym
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=11&topic=2470
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 17 Maj 2009 16:16:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

No to urodą ani talentem aktorskim nie miała szans błysnąć

Uroda rzecz względna ponoć .

Edit:
Tu masz tę urodę:
Pah Wraith
Użytkownik
#58 - Wysłana: 17 Maj 2009 16:32:27
Odpowiedz 
Q__
Uroda rzecz względna ponoć .
Tu masz tę urodę:

Toć napisałem jeszcze o talencie
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 20 Maj 2009 22:55:52
Odpowiedz 
Oto polska przyszłość Gwiezdnej Floty?

kanna
Użytkownik
#60 - Wysłana: 20 Maj 2009 23:01:43
Odpowiedz 
Q__
Jaki to kabaret? Było mówione, ale zapomniałam :/
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Polska w ST

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!