USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Petycja (wstępnie)
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
januszek
Użytkownik
#61 - Wysłana: 5 Paź 2006 16:27:36
Odpowiedz 
Emisje kontentu telewizyjnego reguluje nie chęć lub niechęć jakiegoś tam Bronka tylko pieniądze. W grę wchodzą także licencję, których najwyraźniej TVP nie ma (jak ostatnio Petycje były w modzie to się okazało, że licencję na ST ma ITI) etc. Dlatego zamiast tracić czas na głupoty trzeba ewangelizować znajomych na seriale sci-fi
The_D
Użytkownik
#62 - Wysłana: 5 Paź 2006 21:33:59
Odpowiedz 
Wydaje mi się, że w przypadku TVP pieniądze nie są tak istotne jak np. dla TVN-u. W końcu w publicznej decydenci wydaja pieniądze państwowe a nie własne.
januszek
Użytkownik
#63 - Wysłana: 6 Paź 2006 10:31:59 - Edytowany przez: januszek
Odpowiedz 
Sądzisz, że jak dostaną Petycję podpisaną przez 50 osób to ich to przekona do wydania milionów złotych? Skąd wziąłem taką kwotę - otóż na stronach Biuletynu Zamówień Publicznych można sobie czasem przeczytać ile kosztuje zakup praw do emisji serialu w TVP - np: link do "Moda na sukces" gdzie możemy przeczytać, że "...szacunkowa wartość całkowita (bez VAT): 1 813 392 PLN..." Można się domyśleć, że to cena za jeden tylko sezon...

Z tego co pamietam to prawa do emisji Star Trek są kilkanaście razy droższe. Powiedź mi więc - realnie na sprawę patrząc - ile osób musiałoby podpisać Petycję, żeby ktoś zdecydował się na tej podstawie na kilkunasto-milionową inwestycję?
Psyker
Użytkownik
#64 - Wysłana: 6 Paź 2006 16:03:06
Odpowiedz 
Zakładam że ty nie podpiszesz ? I jak tu się dziwić że takie petycje nie wychodzą, jak wszyscy mówią, że to nie wypali... Ech
The_D
Użytkownik
#65 - Wysłana: 6 Paź 2006 21:53:03
Odpowiedz 
Powiedź mi więc - realnie na sprawę patrząc - ile osób musiałoby podpisać Petycję, żeby ktoś zdecydował się na tej podstawie na kilkunasto-milionową inwestycję?

A jak myślisz, ile tysięcy listów dostała TVP, że zgodziła się wyemitować BSG?
januszek
Użytkownik
#66 - Wysłana: 7 Paź 2006 09:02:21 - Edytowany przez: januszek
Odpowiedz 
Co myślę o BSG w TVP napisałem w wątku o BSG w TVP.

Psyker
Ja nie zakładam, że to nie wypali bo ja bardzo dobrze wiem, że to nie wypali. To nie jest pierwszy raz...
Domko
Użytkownik
#67 - Wysłana: 7 Paź 2006 14:17:07
Odpowiedz 
Czyli zakładając z góry, że nie wypali nie chcesz się podpisać?? Nie rozumiem - czy podpisanie się jest aż tak wielkim problemem??
Chyba, że zamierzasz się podpisać - wtedy tego posta uznaj za nieaktualnego.
Raptor 16
Użytkownik
#68 - Wysłana: 7 Paź 2006 14:24:39
Odpowiedz 
Czyli zakładając z góry, że nie wypali nie chcesz się podpisać?? Nie rozumiem - czy podpisanie się jest aż tak wielkim problemem??
Chyba, że zamierzasz się podpisać - wtedy tego posta uznaj za nieaktualnego.

on nie zakłada, ze to nie wypali, bo wie że nie wypali, czyli chyba sie podpisze
januszek
Użytkownik
#69 - Wysłana: 7 Paź 2006 14:28:11
Odpowiedz 
Domko - zauważ, że to Ty masz problem z moim podpisem a nie ja Powinieneś jednak próbować patrzeć na takie sprawy z dystansem, kierując się rozsądkiem oraz logiką
Domko
Użytkownik
#70 - Wysłana: 7 Paź 2006 14:32:42
Odpowiedz 
Po prostu czysta ciekawość czy się podpiszesz czy nie, po tym co pisałeś wyżej.
januszek
Użytkownik
#71 - Wysłana: 7 Paź 2006 15:23:20
Odpowiedz 
Skąd w ogóle pomysł, że mógłbym się podpisać pod czymś co uważam, że wyjątkowo idiotyczne, głupie i bezsensowne, które nie służy niczemu oprócz rozładowaniu emocji u organizatorów?
Domko
Użytkownik
#72 - Wysłana: 7 Paź 2006 15:33:18
Odpowiedz 
Więc moje pytanie jest aktualne - czy to jakiś problem podpisać się pod petycją, która jest niejako zgodna z tym co chcesz (tzn. aby w tv był emitowany Star Trek)? Ja osobiście też nie sądzę, że to coś da, ale nie widzę powodu żeby z tego powodu nie podpisywać się i tym samym zmniejszać potencjalne szanse na powodzenie tej akcji. Co za różnica czy złożymy podpis czy nie - jeśli coś zrobimy będzie mogli powiedzieć "próbowaliśmy"...
The_D
Użytkownik
#73 - Wysłana: 7 Paź 2006 21:20:54
Odpowiedz 
Pisząc o BSG chciałem pokazać, że TVP czasami puszcza coś ciekawego sama z siebie, bez demonstracji na Woronicza czy też setek tysięcy podpisanych petycji. Battlestar Galactica jest na topie, więc raczej tania nie była (Swoją drogą dziwi mnie, że wogóle nie próbują jej promować, jak by nie było w fantastycznonaukowym światku to hit ostatnich lat). Czasami sukcesie akcji może zadecydować przypadek. Może ktos znudzony czytaniem listów zainteresuje sie co to jest ten dziwny "Star Trek", może będą akurat szukać czegoś do zapchania dziury w ramówce itd.
januszek
Użytkownik
#74 - Wysłana: 8 Paź 2006 10:58:03 - Edytowany przez: januszek
Odpowiedz 
Domko:
> Więc moje pytanie jest aktualne - czy to jakiś problem
> podpisać się pod petycją, która jest niejako zgodna z tym
> co chcesz (tzn. aby w tv był emitowany Star Trek)?

Ja to widzę zupełnie inaczej. Ogranizatorzy tej akcji nie potrafią przekonać mnie do poparcia tej akcji ale są przekonani, że potrafią przekonać TVP do emisjii Star Trek...

The_D
> Swoją drogą dziwi mnie, że wogóle nie próbują jej
> promować, jak by nie było w fantastycznonaukowym
> światku to hit ostatnich lat

Niestety takie są u nas zwyczaje. W USA seriale sci-fi reklamuje się bilboardami na peronach w metrze (tu np REKLAMA serialu Jericho) a u nas puszcza się je o dziwnej porze i sprawdza co się stanie - dokładnie tak zrobili wcześniej z X-Files (tyle, że Archiwum X wystartowało we wtorek o 20.00 i pewnie dlatego okazało się też hitem w Polsce). TVP2 dobrze z X-Filesami wystartowała ale potem zmienili dzień następnie porę emisji, wyemitowali od nowa, znowu zmienili godzinę i dzień a na koniec zakończyli emisję na przedostatnim sezonie. Typowe podejście do sci-fi w polskiej telewizji.

> Może ktos znudzony czytaniem listów zainteresuje sie co
> to jest ten dziwny "Star Trek", może będą akurat
> szukać czegoś do zapchania dziury w ramówce itd.

Czy czytałeś mój artykuł pt Gorzkie Żale? Ma już cztery lata ale nadal jest aktualny. W dalszym ciągu jeden mądry list wysłany do odpowiedniego człowieka może zdziałać więcej niż głupia petycja podpisana przez tysiąc pięćset sto dzięwięćset przypadkowych osób. Co mam na myśli? Jeden ze znanych felietonistów Gazety Wyborczej, Bartosz Węglarczyk jest wielkim fanem seriali sci-fi. W swoim czasie popełnij, na łamach Gazety, felieton o Stargate SG-1. W swoim BLOGU nazywa Battlestar Gallactice genialnym serialem, "który podoba się nawet tym, którzy nie znoszą sci-fi". Pozyskanie jednej takiej osoby znaczyłoby więcej niż następnych tysiąc pięćset sto dzięwięćset przypadkowych słów.

Do czego zmierzam - problemem jaki występuje w polskich telewizjach jest to, że seriale sci-fi traktuje się z założenia jako zapchajdziury. Z jakiś powodów ich potencjał nie jest dostrzegany. Z tej perspektywy Star Trek jako taki nie ma już w Polsce szans - niestety to serial, którego lata swojej świetności miał 20 lat temu. Obecnie można go oglądać z sentymentem (podobnie jak np: Kosmos 1999*). Na pewno nie zdobędzie miliona nowych fanów w Polsce. Tak po prostu jest - czy się to komuś podoba czy nie. Zupełnie inaczej jest z BSG. Dlatego każdy z nas musi odpowiedzieć sobie na pytanie: jestem fanem sci-fi czy też fanatykiem Star Trek... Z fanatykami nie jest mi po drodze bo blisko im mentalnie do Radia Maryja...

*Space 1999 jest dobrym przykładem, który obrazuje problem aktualności seriali. Otóż Space 1999 powstał w 1975 roku. W Polsce pierwsza emisja miała miejsce w 1976 lub 1977 roku. Serial zdobył wtedy u nas tak duża popularność, że w czasie jego emisji pustoszały ulice, praktycznie angażował każdego widza posiadającego telewizor. Miełem wtedy 8 lat i pamiętam, że tylko jeden raz w życiu rodzice pozwolili mi nie iśc do szkoły dlatego, że nie mógłbym obejrzeć odcinka tego serialu

Około dwóch lat temu serial emitowano ponownie w jednej z polskich telewizji. Nie powtórzył już swojego sukcesu z przed 30 lat. Tak samo będzie ze Star Trek. Nawiasem mówiąc tylko przypadek sprawił, że Mariusz Walter w 1977 kupił dla Studia 2 Space 1999 a nie Star Trek... to było niestety kluczowe na osi czasu wydażenie dla Star Trek w Polsce...
Psyker
Użytkownik
#75 - Wysłana: 9 Paź 2006 16:27:22
Odpowiedz 
Hmm, tak czytając wpisy januszka pomyślałem, a może zrobić petycję o przeniesieniu emisji BSG ? Bo nitce do kłębka, może dojdziemy kiedyś do star treka ? Co o tym myslicie ?
januszek
Użytkownik
#76 - Wysłana: 9 Paź 2006 16:32:01
Odpowiedz 
Robi się... Od wczoraj Start jeszcze w tym tygodniu...
Psyker
Użytkownik
#77 - Wysłana: 9 Paź 2006 16:35:41
Odpowiedz 
Ooo ? To w takim razie jeden problem z głowy, przyznam że z chęcią podpiszę, a my w takim razie wracamy do naszej , na czym to skączyliśmy bo zapomniałem
januszek
Użytkownik
#78 - Wysłana: 9 Paź 2006 16:38:14
Odpowiedz 
Ze jest głupia, bez sensu i co najgorsze: zamiast jednoczyć powoduje podziały pośród fanów...
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Petycja (wstępnie)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!