USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Petycja (wstępnie)
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Psyker
Użytkownik
#31 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:45:39
Odpowiedz 
Zanim wkleimy, określimy treść i zasady zbierania podpisów, a do tego czasu nie wyjdziemy poza forum... chyba
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 22 Wrz 2006 18:32:45
Odpowiedz 
szwagier

Katarzyny Y.

Katarzyny J.

Psyker

zasady zbierania podpisów

Proponuję takie same jak w tej drugiej petycji która niedawno pojawiła się na Forum (tej co to zebrała 17 podpisów).
The_D
Użytkownik
#33 - Wysłana: 22 Wrz 2006 22:43:02
Odpowiedz 
Proponuję takie same jak w tej drugiej petycji która niedawno pojawiła się na Forum (tej co to zebrała 17 podpisów)

Aktualnie jest 30 podpisów. A miejsce na nową cały czas czeka na www.petycja.d.ys.pl
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 22 Wrz 2006 22:44:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
The_D

Dwie dobre wiadomości (Choć tylko 30 to nadal trochę mało.)
Raptor 16
Użytkownik
#35 - Wysłana: 23 Wrz 2006 19:23:32 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 
Dwie dobre wiadomości (Choć tylko 30 to nadal trochę mało.)

przecierz tam jest 1 podpis
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 23 Wrz 2006 19:30:39
Odpowiedz 
Raptor 16

przecierz tam jest 1 podpis

To już jest nowa petycja, tamtej starej musisz poszukać na Forum...
szwagier
Użytkownik
#37 - Wysłana: 24 Wrz 2006 14:52:09
Odpowiedz 
Bałagan się zrobił z tymi petycjami. Skończymy tą porządnie i damy na Phoenixa, albo tylko link na jakąś domene gdzie będzie, odczekamy, pozbieramy podpisy i wysyłamy.
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 24 Wrz 2006 15:20:23
Odpowiedz 
szwagier

The_D dał miejsce, na którym można zamieścić nową petycję, proponuję z niego skorzystać...
szwagier
Użytkownik
#39 - Wysłana: 24 Wrz 2006 16:29:09
Odpowiedz 
Q__
Tak, ale link musi gdzieś być bo ludzie nie znajdą od tak.
januszek
Użytkownik
#40 - Wysłana: 24 Wrz 2006 17:18:57
Odpowiedz 
Nie podpisujecie tego czegos: "spolecznosc fanow Star Trek" - podpisujecie sie imieniem i nazwiskiem - jezeli juz koniecznie musicie to chociaz trzymajcie poziom.
szwagier
Użytkownik
#41 - Wysłana: 24 Wrz 2006 19:14:33
Odpowiedz 
Nie podpisujecie tego czegos: "spolecznosc fanow Star Trek" - podpisujecie sie imieniem i nazwiskiem - jezeli juz koniecznie musicie to chociaz trzymajcie poziom.

Społeczność fanów jako podpis pod petycję a niżej nazwiska.

Co do poziomu to staramy się go trzymać i używać języka na odpowiednim poziomie wraz z argumentami.
Psyker
Użytkownik
#42 - Wysłana: 25 Wrz 2006 15:22:55
Odpowiedz 
Hmm, myślę, że jednak lepiej podpisać samą treść nazwiskiem, ale to też zależy od kilku czynników, w końcu to MY prosimy, nie JA
szwagier
Użytkownik
#43 - Wysłana: 25 Wrz 2006 16:24:18
Odpowiedz 
w końcu to MY prosimy, nie JA

I o to mi chodzi. Podpisujemy treść razem a na dole podpisy czyli nazwiska.
Psyker
Użytkownik
#44 - Wysłana: 29 Wrz 2006 15:15:50
Odpowiedz 
Jeszcze raz przeanalizowałem tekst petycji szwagiera i stwierdzam, że wystarczy dodać na sam początek "szanowny Panie Prezesie Bronisławie Wildstein" i będzie dobrze, nic dodać, nic ująć.

Teraz propozycje :
-Trzeba gdzieś petycje zamieścić, czy ktoś ze znajomościami mógłby to zrobić ?
-Jak już zamieścimy przydało by się poprosić Admina aby zamieścił Link, albo w ogóle całe okienko informacyjne na głównej stronie.
-Trzeba by poinformować innych obywateli z innych okrętów floty polskiej ( chodzi o strony ) że coś takiego ma miejsce, niech nie krzywią twarzy, niech nie gadają, tylko podpisują.
-Trzeba by namawiać znajomych, ich znajomych itd do podpisania petycji.

Potem się całość ładnie wydrukuje i pośle do TVP . Tyle teorii, czas na realizację...
szwagier
Użytkownik
#45 - Wysłana: 29 Wrz 2006 16:55:16
Odpowiedz 
Jeszcze raz przeanalizowałem tekst petycji szwagiera i stwierdzam, że wystarczy dodać na sam początek "szanowny Panie Prezesie Bronisławie Wildstein" i będzie dobrze, nic dodać, nic ująć.

A nie dodałeś tego co jeszcze inni zaproponowali?

"szanowny Panie Prezesie Bronisławie Wildstein"
Tylko żeby tak nie było, że zanim dojdzie to władza się zmieni
Psyker
Użytkownik
#46 - Wysłana: 29 Wrz 2006 17:09:59
Odpowiedz 
szwagier

A nie dodałeś tego co jeszcze inni zaproponowali?
Osobiście uważam, że nic z tego co zostało powiedziane nie należy dokładać, zabużyło by to w pewnym sensie ... "klimat" całej treści.

Spoko, wildek zostanie
januszek
Użytkownik
#47 - Wysłana: 29 Wrz 2006 22:52:48
Odpowiedz 
Aaa... I nie wysyłajcie tego do telewizji bez potwierdzonych 100 tys podpisów bo tylko śmiech ich ogarnie...
Psyker
Użytkownik
#48 - Wysłana: 2 Paź 2006 13:16:19 - Edytowany przez: Psyker
Odpowiedz 
Ech, a już chciałem odpowiedzieć ...

Dzięki Pah Wraith

Musimy tylko uważać, aby nie dali Enterprisa, pomyślą, że najnowszy to pewnie najlepszy... Ja tam obstaję albo za TNG, albo za DS9 byle by tylko uzmysłowić im że trzeba dotrwać do końca bo najlepsze były te ostatnie sezony...

To dobra, potrzeba kogoś ze znajomościami kto zamieści petycję na stronie odpowiedniej...
The_D
Użytkownik
#49 - Wysłana: 2 Paź 2006 16:06:02
Odpowiedz 
To dobra, potrzeba kogoś ze znajomościami kto zamieści petycję na stronie odpowiedniej...

A jaka strona byłaby odpowiednia, bo byc może znak kogoś chętnego? A poza tym jaki jest ostateczny tekst, bo troche się zgubiłem w dyskusji.
januszek
Użytkownik
#50 - Wysłana: 2 Paź 2006 20:56:13 - Edytowany przez: januszek
Odpowiedz 
nasa.org
Psyker
Użytkownik
#51 - Wysłana: 3 Paź 2006 10:19:38
Odpowiedz 
Szanowny Panie Prezesie Bronisławie Wildstein
Ostatnimi czasy wiele się mówi o przemocy, agresji czy innych złych aspektach występujących w telewizji. Mówi się też o tym, że w programie telewizyjnym każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ tworzony jest on z myślą o każdym abonencie i odbiorcy. Niestety tak nie jest. O ile miłośnik kina akcji, komedii, czy serialu często niezbyt wartościowego znajdzie coś dla siebie, to fan dobrego kina science-fiction poczuje się zawiedziony. Próżno szukać w telewizji publicznej nie tylko filmów, czy seriali nowszych, które biją rekordy popularności na całym świecie, ale i też klasycznych produkcji, które często niosą ze sobą pozytywne przesłanie, zaznaczyły bardzo swoją obecność w historii TV, czy nawet świata. Jeśli już takie dzieła pojawiają się na małym ekranie to sporadycznie, lub też w formie seriali emitowane są niekonsekwentnie, w mało atrakcyjnych porach, lub też zdejmowane są z anteny w trakcie trwania sezonu, lub jego zakończeniu, a emisja następnego nie jest kontynuowana.
Jednym z przykładów gatunku z serii science-fiction jest Star Trek. W tym roku obchodzimy 40-lecie powstania tego niezwykłego zjawiska. Przez cały ten okres, poprzez różne punkty historii serial ten kształcił, dawał nadzieję w trudnych czasach, rozpalał wyobraźnię i dawał do myślenia kim jesteśmy i jaki mamy cel. Przeciwstawiał się wszelkim złym i haniebnym zjawiskom występujacym na świecie. Na tym serialu wychowało się wielu wybitnych naukowców, pracowników naukowych, czy zwykłych późniejszych amatorów nauki i poznawania wszechświata. Produkcja ta miała też wpływ na eksplorację kosmosu przez człowieka. Trzeba niestety stwierdzić, że nazwa “Star Trek” jest w Polsce prawie zupełnie nieznana. Od przemian politycznych po roku 1989 nic jednak się w tej kwestii nie zmieniło. O ile zaczęły być emitowane wszelkie produkcje z zachodu, o tyle dzieła ze znakiem “gwiezdnej wędrówki” były pomijane, lub emitowane sporadycznie. Jest to o tyle dziwne, jeśli spojrzeć na to jaka jest pozycja Star Trek'a w krajach Europy Zachodniej, oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez te lata powstała cała masa fanklubów, stowarzyszeń, stron internetowych, for itd. Żadna inna produkcja w świecie kina, czy telewizji nie ma na świecie takiej ilości fanów, oraz amatorskich działań z tym związanych. Jakby na przekór temu, że w naszym kraju Star Trek jest pomijany istnieje silna grupa fanów, o czym można się przekonać przeglądając np. Internet. Świadczy to o tym jak silny jest Star Trek wraz z ideałami jakie przekazuje i jak ważne jest to wszystko dla fanów. Ludzie ci niestety muszą się zadowalać oglądaniem ich ulubionych seriali i filmów w telewizjach zagranicznych, lub kupowaniem za granicą za duże kwoty płyt DVD, czy kaset VHS.
Apel ten nie ma na celu zaspokojenia tylko zachcianek fanów Star Treka, aby mogli oni oglądać swój ulubiony serial w polskiej telewizji, ale żeby też pokazać innym, że telewizja to nie tylko komercyjne filmy i nic nie wnoszące seriale, ale też produkcje tworzone dla idei i edukacji, promujące pozytywne wartości. Jest to bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie często tego pozbawionym, ustawionym tylko na zysk i komercję. Dlatego też ta petycja adresowana jest do ogólnie dostępnej publicznej telewizji, która takie wartości powinna promować. Mamy nadzięję, że doczekamy się emisji nawet starszych produkcji z logo Star Trek.

Społeczność fanów Star Trek

Ostateczny tekst made by szwagier... ale na jaką stronę dać ? Hmm, może Kai byłby chętny do zrobienia na phoenixie ?
The_D
Użytkownik
#52 - Wysłana: 3 Paź 2006 10:35:06
Odpowiedz 
Wczoraj zacząłem przerzucać tekst na petycja.d.ys.pl i w trakcie wyszło mi, że w treści brak ustępu, który podsumowywałby o co chodzi w całości i nadawałby się jako streszczenie na drugą stronkę (tam gdzie wypełnia się dane). A link na phoeniksie by się przydał tak czy inaczej.
Psyker
Użytkownik
#53 - Wysłana: 4 Paź 2006 13:30:14
Odpowiedz 
Hmm, nie bardzo rozumiem... jakiego ustępu brak ? Jeśli chodzi dokładnie o cel petycji, to chcemy przekonać TVP 1 albo 2 do emisji startreka... najlepiej TNG
januszek
Użytkownik
#54 - Wysłana: 4 Paź 2006 14:08:31
Odpowiedz 
Ech... Skoro z załogą Horizona udało się skontakt komuś kto pracuje dla mediów (mam na myśli Kamila Smiałkowskiego) to może byście tak tę dróżkę wykorzystali aby dowiedzieć się czy:
a) taka akcja jak petycja ma sens,
b) jeżeli a=true; kto posiada aktualnie prawa licencyjne do emisji na terenie Polski Star Treka,
c) jeżeli a=false; co radzi ktoś kto zna realia medialne w naszym kraju,
The_D
Użytkownik
#55 - Wysłana: 4 Paź 2006 16:35:34
Odpowiedz 
Hmm, nie bardzo rozumiem... jakiego ustępu brak ? Jeśli chodzi dokładnie o cel petycji, to chcemy przekonać TVP 1 albo 2 do emisji startreka... najlepiej TNG

Właśnie chodzi o to, że w treści właściwie nie ma nic o jej celu. Oczywiście wynika on z kontekstu, ale de facto pierwszy akapit jest o sytuacji SCIFI w TVP, drugi o Startreku w Polsce i na świecie, a trzeci mówi co nie jest celem petycji i do kogo jest adresowana
Pah Wraith
Użytkownik
#56 - Wysłana: 4 Paź 2006 19:52:59
Odpowiedz 
ktoś kto zna realia medialne w naszym kraju,

Rywin jeszcze siedzi... Michnik się nie będzie wysuwał przed szereg, a TVN, wiadomo - agentura...

PS Pamiętacie, że to własnie "masońska tv" nadawała serial "Agent"? Nomen omen
szwagier
Użytkownik
#57 - Wysłana: 4 Paź 2006 23:41:29
Odpowiedz 
The_D
Ja nie chciałem pisać "dajcie nam treka na TV" tylko napisałem dlaczego i co on daje i to jest w formie zachęty by puścili. A to że chcemy treka to wynika z tekstu. Oni nie lubią wprost żądań.

Ja u siebie dać nie mogę bo po poparciu protestu na stronie odnośnie Radia Bis, jestem pewnie na celowniku mediów publicznych i mam na pieńku z ekipą rządzącą. Pewnie jestem też masonem i należę do układu

Te miejsca w sieci, które są podobno na petycje, albo wymyślone domeny na gorąco jakieś darmowe poprostu giną w sieci. To musi być na wierzchu, dlatego popieram by było to na Phoenixie.
The_D
Użytkownik
#58 - Wysłana: 4 Paź 2006 23:57:32
Odpowiedz 
Te miejsca w sieci, które są podobno na petycje, albo wymyślone domeny na gorąco jakieś darmowe poprostu giną w sieci. To musi być na wierzchu, dlatego popieram by było to na Phoenixie

Newsy na Phoeniksie utrzymują się ok dwóch miesięcy, więc przez dłuższy czas byłby link ze strony www.startrek.pl
szwagier
Użytkownik
#59 - Wysłana: 5 Paź 2006 01:01:38
Odpowiedz 
Ktoś zainteresowany trekiem wpisuje w wyszukiwarce "star trek". A jaka strona wyświetla się na pierwszym miejscu?
Psyker
Użytkownik
#60 - Wysłana: 5 Paź 2006 14:42:39
Odpowiedz 
szwagier

Ktoś zainteresowany trekiem wpisuje w wyszukiwarce "star trek". A jaka strona wyświetla się na pierwszym miejscu?

Właśnie

Zgadzam się też, że TVP nie lubi żądań, dlatego niech sobie sami pomyślą, dlaczego fani STAR TREKA piszą petycję do TELEWIZJI, w której mówią o filmach s-f a zwłaszcza o STAR TREKU... no nawet Broniek nie jest taki tępy, domyśli sie o co chodzi...
z drugiej strony trzeba by nieco bardziej zaargumentować, że serial taki powinien być emitowany w godzinach popołudniowych i zaznaczyć może wyraźnie jaka wspaniała była seria TNG ... ech, wychodzi na to, że w niedzielę jak wrócę z krakowa ( horizon welcome... chyba ) muszę zabrać się za zmodyfikowanie treści .
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Petycja (wstępnie)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!