USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Petycja (wstępnie)
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
szwagier
Użytkownik
#1 - Wysłana: 22 Wrz 2006 15:09:56
Odpowiedz 
Ostatnimi czasy wiele się mówi o przemocy, agresji czy innych złych aspektach występujących w telewizji. Mówi się też o tym, że w programie telewizyjnym każdy może znaleźć coś dla siebie, ponieważ tworzony jest on z myślą o każdym abonencie i odbiorcy. Niestety tak nie jest. O ile miłośnik kina akcji, komedii, czy serialu często niezbyt wartościowego znajdzie coś dla siebie, to fan dobrego kina science-fiction poczuje się zawiedziony. Próżno szukać w telewizji publicznej nie tylko filmów, czy seriali nowszych, które biją rekordy popularności na całym świecie, ale i też klasycznych produkcji, które często niosą ze sobą pozytywne przesłanie, zaznaczyły bardzo swoją obecność w historii TV, czy nawet świata. Jeśli już takie dzieła pojawiają się na małym ekranie to sporadycznie, lub też w formie seriali emitowane są niekonsekwentnie, w mało atrakcyjnych porach, lub też zdejmowane są z anteny w trakcie trwania sezonu, lub jego zakończeniu, a emisja następnego nie jest kontynuowana.
Jednym z przykładów gatunku z serii science-fiction jest Star Trek. W tym roku obchodzimy 40-lecie powstania tego niezwykłego zjawiska. Przez cały ten okres, poprzez różne punkty historii serial ten kształcił, dawał nadzieję w trudnych czasach, rozpalał wyobraźnię i dawał do myślenia kim jesteśmy i jaki mamy cel. Przeciwstawiał się wszelkim złym i haniebnym zjawiskom występujacym na świecie. Na tym serialu wychowało się wielu wybitnych naukowców, pracowników naukowych, czy zwykłych późniejszych amatorów nauki i poznawania wszechświata. Produkcja ta miała też wpływ na eksplorację kosmosu przez człowieka. Trzeba niestety stwierdzić, że nazwa “Star Trek” jest w Polsce prawie zupełnie nieznana. Od przemian politycznych po roku 1989 nic jednak się w tej kwestii nie zmieniło. O ile zaczęły być emitowane wszelkie produkcje z zachodu, o tyle dzieła ze znakiem “gwiezdnej wędrówki” były pomijane, lub emitowane sporadycznie. Jest to o tyle dziwne, jeśli spojrzeć na to jaka jest pozycja Star Trek'a w krajach Europy Zachodniej, oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez te lata powstała cała masa fanklubów, stowarzyszeń, stron internetowych, for itd. Żadna inna produkcja w świecie kina, czy telewizji nie ma na świecie takiej ilości fanów, oraz amatorskich działań z tym związanych. Jakby na przekór temu, że w naszym kraju Star Trek jest pomijany istnieje silna grupa fanów, o czym można się przekonać przeglądając np. Internet. Świadczy to o tym jak silny jest Star Trek wraz z ideałami jakie przekazuje i jak ważne jest to wszystko dla fanów. Ludzie ci niestety muszą się zadowalać oglądaniem ich ulubionych seriali i filmów w telewizjach zagranicznych, lub kupowaniem za granicą za duże kwoty płyt DVD, czy kaset VHS.
Apel ten nie ma na celu zaspokojenia tylko zachcianek fanów Star Treka, aby mogli oni oglądać swój ulubiony serial w polskiej telewizji, ale żeby też pokazać innym, że telewizja to nie tylko komercyjne filmy i nic nie wnoszące seriale, ale też produkcje tworzone dla idei i edukacji, promujące pozytywne wartości. Jest to bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie często tego pozbawionym, ustawionym tylko na zysk i komercję. Dlatego też ta petycja adresowana jest do ogólnie dostępnej publicznej telewizji, która takie wartości powinna promować. Mamy nadzięję, że doczekamy się emisji nawet starszych produkcji z logo Star Trek.

Społeczność fanów Star Trek
Psyker
Użytkownik
#2 - Wysłana: 22 Wrz 2006 15:17:53
Odpowiedz 
Nic na siłę Tak więc nie naciskamy o emisję konkretnego serialu, dajemy TVP wolną rękę, jak dla mnie dobra treść... aczkolwiek trochę brakuje mi fragmentu, w którym zwracamy się z konkretną proźbą o emisję, jasne że da się to wywnioskować z kontekstu, ale może trochę jaśniej ?

Ale ogólnie jest dobrze, może jeszcze trochę dobracować by trzeba, ale jak dla mnie ok, czekamy teraz na dalsze opinie, a potem pomyślimy co dalej...

Pomyślcie sobie, że my tutaj próbujemy ratować polski oddział gwiezdnej floty ! I mając to na uwadze z dumą przystąpmy do realizacji pomysłu z petycją
szwagier
Użytkownik
#3 - Wysłana: 22 Wrz 2006 15:21:55
Odpowiedz 
To dopisujcie, przecież to nie tylko moje i nie tylko ja to mam wysyłać Póżniej sie dołączy i połączy.
Psyker
Użytkownik
#4 - Wysłana: 22 Wrz 2006 15:26:22
Odpowiedz 
Właśnie ! Apel na dziś : opinie na temat wstępnego tekstu petycji, zapraszam do dyskusji
szwagier
Użytkownik
#5 - Wysłana: 22 Wrz 2006 15:51:51
Odpowiedz 
Będe upować też ten temat by był na górze, jest mój i takie mam prawo
The_D
Użytkownik
#6 - Wysłana: 22 Wrz 2006 15:52:46
Odpowiedz 
Pomyślcie sobie, że my tutaj próbujemy ratować polski oddział gwiezdnej floty !

To może chociaż im powiemy, że ich ratujemy?
szwagier
Użytkownik
#7 - Wysłana: 22 Wrz 2006 15:54:59
Odpowiedz 
To może chociaż im powiemy, że ich ratujemy?

Prawdziwy bohater się nie lansuje i nie przyznaje
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:03:38
Odpowiedz 
Ja bym napewno jeszcze:
1. wspomniał o szykującej się na rok 2008 premierze nowego kinowego Treka (i nie dodał, że to palcem na wodzie pisane).
2. pisząc o pozytywnym działaniu Treka wspomniał bym coś o Tych osobach:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_notable_Star_ Trek_fans
3. widząc jak mocno obecna ekipa odwołuje się do przeszłości, zasugerował bym, że Star Trek nie był mile widziany w telewizji PRL jako propaganda "American Way of Life" (nie jest to w 100% prawda, ale może podziałać).
Psyker
Użytkownik
#9 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:05:42
Odpowiedz 
Q__, dobre, nie ma co, czyli mamy już pierwsze opinie byle tak dalej...
szwagier
Użytkownik
#10 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:21:42
Odpowiedz 
Piszta, później doda się do tekstu i stworzy ostateczną wersje
Psyker
Użytkownik
#11 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:24:13
Odpowiedz 
Właśnie, piszta... a ja powtórzę Past Continous do matury
Anonim
Anonimowy
#12 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:24:28
Odpowiedz 
ja bym "zlagodzila" początek petycji po narazie to bym na ich miejscu tak zinterpretowala : "Wy, TVP, jesteście do dupy my wam powiemy co zrobic - dajcie treka" , ono bo jest napisane do nich ze tvp jest nudne
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:36:09
Odpowiedz 
Anonim

Zapraszam do rejestracji (a przynajmniej przyjęcia jakiegoś pseudonimu) nowa Forumowiczko.

(Wiem, ze to OT)
Wookie
Użytkownik
#14 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:40:28 - Edytowany przez: Wookie
Odpowiedz 
Jak dla mnie to obecna forma i w niesione do niej sa calkiem niezle i nie uwazam zeby tekst ten byl agresywny czy obrazliwy dla TVP
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:46:20
Odpowiedz 
Wookie

nie uwazam zeby tekt ten byl agresywny czy obrazliwy dla TVP

Tym bardziej, że petycjam ówi o róznych negatywnych zjawiskach w telewizji (w ogóle) a nie w TVP.
szwagier
Użytkownik
#16 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:49:45
Odpowiedz 
Właśnie to nie może byś ani agresywne ani zbyt łagodne bo albo się zdenerwują albo oleją.

p.s. "Piszta"- lubię czasem zrobić sobie żarcik z mowy jaką posługują się starsi mieszkańcy Łodzi i aglomeracji
Psyker
Użytkownik
#17 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:51:41
Odpowiedz 
Łodzi i aglomeracji ? Hmm, u mnie w beskidach to jest naturalne
Raptor 16
Użytkownik
#18 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:51:41
Odpowiedz 
p.s. "Piszta"- lubię czasem zrobić sobie żarcik z mowy jaką posługują się starsi mieszkańcy Łodzi i aglomeracji

i całej wsi nie tylko łodzi
Psyker
Użytkownik
#19 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:56:21
Odpowiedz 
Ok, wracamy do petycji... myślę, że tekst jest dobry, należało by jedynie umocnić fragment o konkretnej emisji emisji, i może zawrzeć propozycję Q__
szwagier
Użytkownik
#20 - Wysłana: 22 Wrz 2006 16:58:53
Odpowiedz 
Może, ale najbardziej to zauważam tutaj Jak jeszcze gdzieś mówię "krańcówka", "ekspress", "kanar", czy "zalewajka" i np. na Śląsku nie wiedzą o co chodzi
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:09:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Raptor 16

i całej wsi nie tylko łodzi

Dokładnie.

Psyker

należało by jedynie umocnić fragment o konkretnej emisji

Proponuję godziny popołudniowe 17. "z groszami" lub 18.00. Może być też 20.00 lub godziny nocne (ale nie do przesady)
Psyker
Użytkownik
#22 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:12:57
Odpowiedz 
Zbierzmy wszystkie fragmenty, a potem sprbuję zmodyfikować tekst szwagiera
szwagier
Użytkownik
#23 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:20:15
Odpowiedz 
Zbierzmy wszystkie fragmenty, a potem sprbuję zmodyfikować tekst szwagiera

Ok. Będziemy wklejać nowsze wersje więc te najnowszę będą niżej

Godziny okołoteleexpresowe to dobre godziny, gdy dziatwa wraca ze szkoły a rodzice z pracy i przed czymś obiad muszą jeść
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:25:49
Odpowiedz 
szwagier

Godziny okołoteleexpresowe to dobre godziny

To doskonała pora, ale póki co "okupowana" przez "mydło" ("Moda na sukces", "Klan"). Liczmy się z realiami: z gospodyniami domowymi nie wygramy.
Raptor 16
Użytkownik
#25 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:30:46
Odpowiedz 
Godziny okołoteleexpresowe to dobre godziny, gdy dziatwa wraca ze szkoły a rodzice z pracy i przed czymś obiad muszą jeść
no wlasnie "przed czym"
juz sobie wyobrazam : moj starszy przychodzi z pracy i mowi "co to za bajeczki? przelanczam na cośtam"
szwagier
Użytkownik
#26 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:34:06
Odpowiedz 
To dla miłośników Mody na Sukces puścić Voyagera!! Nie jedna gospodyni domowa znajdzie tam swoją idolkę w postaci Katarzyny Y.
Psyker
Użytkownik
#27 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:36:57
Odpowiedz 
Hmm, w pewym sensie racja, ST postrzegany jest jako bajka dla dzieci, dla tego w petycji trzeba zawrzeć fragment mówiący właśnie o tej poważnej stronie st, tak jak to przedstawił w wersji wstępnej szwagier...
Wookie
Użytkownik
#28 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:40:39
Odpowiedz 
Psyker

Hmm, w pewym sensie racja, ST postrzegany jest jako bajka dla dzieci, dla tego w petycji trzeba zawrzeć fragment mówiący właśnie o tej poważnej stronie st, tak jak to przedstawił w wersji wstępnej szwagier...

dokladnie - trzeba pokazac ze pod warstwa S-F kryje sie podejmowanie sie odpowiedzi na wazne i trudne pytania naszych czasow
Psyker
Użytkownik
#29 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:42:28 - Edytowany przez: Psyker
Odpowiedz 
I to właśnie spróbuję przez weekend skroić w całość, może by jakeś przykłady podać ... np. Impostor - test na człowieczeństwo , hmm...

Podajcie jakieś przykłądy ze ST, gdzie podejmowane były trudne tematy moralne i etyczne, można to wykorzystać
Darnok
Użytkownik
#30 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:44:12
Odpowiedz 
Wklejcie to gdzieś do internetu, np na Petycje.pl wtedy mozna cos osiagnac.
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Petycja (wstępnie)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!