USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Jak bym poprawił Nemesis (długie)
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 21 Wrz 2006 01:22:51
Odpowiedz 
theczarek

Jeszcze wcześniej emitowała go TVP - kilkakrotnie - z typową dla siebie inteligencją ok 00:00. I to chyba przeważnie w środku tygodnia.

Ja go pamiętam z takiej śmisznej stacji o nazwie Polonia 1. Jakość przekładu była znakomita Np. gwiazdy to wg. tłumacza to "ciała astralne", a statek naszych bohaterów (ktoś to już cytował) Przedsięwzięcie...
Dj peyo
Użytkownik
#32 - Wysłana: 21 Wrz 2006 10:41:09
Odpowiedz 
Dj peyo

fajnie tu macie

nie lubie glupich widowisk
lubie walki w stylu nemesis

To sprzecznosć sama w sobie, bo NEM to głupie widowisko

juz sie poprawilem
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 21 Wrz 2006 13:30:08
Odpowiedz 
Dj peyo

uz sie poprawilem

Spokojnie, nie o to chodzi. Każdy ma prawo do swojego gustu...
Anonim
Anonimowy
#34 - Wysłana: 21 Wrz 2006 13:35:33
Odpowiedz 
Spokojnie, nie o to chodzi. Każdy ma prawo do swojego gustu...

poprawil sie w sensie, że edytował bo chodzilo o rebelie
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 21 Wrz 2006 13:42:49
Odpowiedz 
Anonim

poprawil sie w sensie, że edytował bo chodzilo o rebelie

Aaa, rozumiem... Ale pomylić Rebelię z Nemesis? To wcale nie brzmi podobnie
Pah Wraith
Użytkownik
#36 - Wysłana: 21 Wrz 2006 14:11:28
Odpowiedz 
Rebelia też nie błyszczy na firmamencie Treka...
Raptor 16
Użytkownik
#37 - Wysłana: 21 Wrz 2006 14:36:14
Odpowiedz 

A podobno jest uwazany za jeden z lepszych pełnometrażowych treków
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 21 Wrz 2006 14:46:38
Odpowiedz 
Pah Wraith

Przypomina przydługi odcinek (i to z klimatu bardziej VOY niż TNG)...
atozz
Użytkownik
#39 - Wysłana: 21 Wrz 2006 16:42:13
Odpowiedz 
Nie chodzi o to że trek jest niepopularny - nie ma Amerykanina który by o nim nie słyszał, bez względu na to czy lubi czy nie. Ale po tym co zrobiono w Nemesis Paramount powiedziało dość. I nie chodzi o widowiska tylko o to że nie było w tym żadnej logiki ani odniesienia do postaci (np. Picard wbijający kosę, taranowanie Scimitara który nie wiadomo skąd się wziął - i wogóle ile jeszcze statków rozwali Pikuś? A już największy LOL to że statek Picard miał po tym taranowaniu tylko parę otarć).
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 21 Wrz 2006 16:54:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
atozz

A już największy LOL

Dla mnie największy LOL to Pikuś z kosą... (Gdzie się podziały Treka ideały?)
Anonim
Anonimowy
#41 - Wysłana: 21 Wrz 2006 16:59:43
Odpowiedz 
Nie chodzi o to że trek jest niepopularny - nie ma Amerykanina który by o nim nie słyszał, bez względu na to czy lubi czy nie. Ale po tym co zrobiono w Nemesis Paramount powiedziało dość. I nie chodzi o widowiska tylko o to że nie było w tym żadnej logiki ani odniesienia do postaci (np. Picard wbijający kosę, taranowanie Scimitara który nie wiadomo skąd się wziął - i wogóle ile jeszcze statków rozwali Pikuś? A już największy LOL to że statek Picard miał po tym taranowaniu tylko parę otarć).

akurat amerykanie tak się troszczą o te "ideały" oni bardziej lubią "rozpierdułki" oczywiscie poza paroma jednostkami
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 21 Wrz 2006 17:03:56
Odpowiedz 
Anonim

akurat amerykanie tak się troszczą o te "ideały" oni bardziej lubią "rozpierdułki"

Owszem, ale te ich "rozpierdułki" zwykle dokonywane się w imię zasad. Przypomnij sobie SAAB, ID4 czy JAG...
Pah Wraith
Użytkownik
#43 - Wysłana: 22 Wrz 2006 11:23:15
Odpowiedz 
Logiki może nie było, ale "odniesienia do postaci" chyba raczej były.
Picard z "kosą"? W którym momencie? To był jakiś kawałek zbrojenia bromni telaronowej.
Enterprise miał tylko parę otarć po zderzeniu z S.? Brak połowy spodka to ciut więcej niż otarcie...
Taranowanie zaś, choć głupio rozwiązane (S. mógł spokojnie uciec) było chyba jedyną możliwością Picarda (bo metoda "prześlijcie mnie tam to dokopię wszystkim Remanom" jakoś mnie nie przekonała :] )
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 22 Wrz 2006 12:47:37
Odpowiedz 
Pah Wraith

metoda "prześlijcie mnie tam to dokopię wszystkim Remanom" jakoś mnie nie przekonała

Miała by sens gdyby z załodze Picarda służył Kal-El z planety Krypton
nx123
Anonimowy
#45 - Wysłana: 23 Wrz 2006 18:46:25
Odpowiedz 
nie no ale metoda ,,prześlijcie mnie tam dokopie all reman,, jest ok nobo jak remanie zobaczą że walczyć z nimi pzrylazł jeden koleś w dodatku łysy to se sami ze śmiechu strzelą w łep i picard spok wygra po zatym przecie na scimitarze było wtedy
tylko 1000 reman więc miał szanse no nie ( co ja gadam o boże)
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 23 Wrz 2006 19:13:36
Odpowiedz 
nx123

co ja gadam o boże

Też się zastanawiam...
atozz
Użytkownik
#47 - Wysłana: 25 Wrz 2006 17:49:49
Odpowiedz 
Łysi to najlepsi i najbardziej wytrwali dowódcy statków kosmicznych. Zobaczcie że w Stargate dowodził Prometheusem niejaki Hammond (łysy) a teraz Deadalusem dowodzi Caldwell też łysy i zresztą pożyczony z X-Files (Skinner - Mitch Pileggi). Za to owłosieni kapitanowie już obaj nie żyją: Pendergast (Prometheus) oraz Emerson (Odyssey).
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 25 Wrz 2006 18:16:01
Odpowiedz 
atozz

Zapomniałeś wspomnieć o szefie biura JAG admirale Chegwidden'ie. Nie jest to kosmonauta, ale z pewnością dobry dowódca (i łysy).
Pah Wraith
Użytkownik
#49 - Wysłana: 27 Wrz 2006 12:07:46
Odpowiedz 
Archer też już nie żyje (zapewne dltego że miał włosy)
szwagier
Użytkownik
#50 - Wysłana: 27 Wrz 2006 13:53:07
Odpowiedz 
Archer też już nie żyje (zapewne dltego że miał włosy)

Kaśka żyje a włosów ma pod dostatkiem
Dj peyo
Użytkownik
#51 - Wysłana: 2 Paź 2006 09:38:02
Odpowiedz 
ej nemesisa juz nie potrafi bo trzebaby bylo zmienic cala strukture filmu. chlop[aki z paramount postawili na film akcji osadzony w sf. blad... chcieliby pewnie jeszcze szwarcenegera tam osadzic. chcieli zrobic film ktory mogliby obejrzec nie tylko trekkerzy. kolejny blad... star trek ma to do siebie ze tylko ktos kto lubi sf obejrzy ten film bez skrzywienia. chcieli stworzyc film uniwersalny. spiepszyli sprawe. cos mi sie wydaje ze to byl ostatni st paramount'u
Domko
Użytkownik
#52 - Wysłana: 28 Mar 2007 22:16:56
Odpowiedz 
Była tu rozmowa jaki mógłby być Nemesis gdyby nie wycięto zbyt wielu scen. Lekki przedsmak tego w poniższych linkach.

Zakończenie Nemesis z wyciętymi scenami:
http://www.youtube.com/watch?v=Xxg_DFAtBsE

Wycięta scena w mesie:
http://www.youtube.com/watch?v=yy7xvB3gcEQ
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 28 Mar 2007 22:31:17
Odpowiedz 
Domko

Była tu rozmowa jaki mógłby być Nemesis gdyby nie wycięto zbyt wielu scen. Lekki przedsmak tego w poniższych linkach.

Obawiam się, że nawet to trochę za mało by "naprawić" NEM.
Domko
Użytkownik
#54 - Wysłana: 29 Mar 2007 09:21:32
Odpowiedz 
Też tak uważam. Wrzuciłem to jednak jako ciekawostkę, która pasowała nieco do tego tematu.

Ale faktem jest, że Nemesis trzeba by cały zmienić, aby ten film zaczął mieć sens (że o braku ducha treka nie wspomnę).
Pah Wraith
Użytkownik
#55 - Wysłana: 29 Mar 2007 10:45:58
Odpowiedz 
Zastanawiałem się własnie nad tym, by dokonać reedycji NEM.
Na pewno włączyłbym wszystkie sceny z dodatków (poza "fotelem"), wywaliłbym motyw pościgu, trochę reedycji scen, by nie raziły głupotą (scena taranowania Scimitara)...
To da się zrobić, trzeba by jednak nad tym trochę przysiąść.

Niestety sam Stuart Baird nie zdecyduje się raczej na wersję reżyserską, bo on nigdy takich rzeczy nie robi.
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 29 Mar 2007 16:28:53
Odpowiedz 
Domko

Wrzuciłem to jednak jako ciekawostkę, która pasowała nieco do tego tematu.

Ciekawostka owszem ciekawa.

że o braku ducha treka nie wspomnę).

To chyba w tym filmie wkurza najbardziej...

Pah Wraith

To da się zrobić, trzeba by jednak nad tym trochę przysiąść.

Gdyby się na to zdecydowali, pierwszy raz pochwalił bym decyzję Paramountu... Dzięki temu w miejsce koszmaru otrzymalibyśmy trekowy film...

Niestety sam Stuart Baird nie zdecyduje się raczej na wersję reżyserską, bo on nigdy takich rzeczy nie robi.

To by nie bya wersja reżyserska, tylko przemontowanie ponad 90% materiału filmowego...
Pah Wraith
Użytkownik
#57 - Wysłana: 29 Mar 2007 16:53:23
Odpowiedz 
Gdyby się na to zdecydowali, pierwszy raz pochwalił bym decyzję Paramountu... Dzięki temu w miejsce koszmaru otrzymalibyśmy trekowy film...

W świetle tego co napisałem poniżej, miałem na myśli raczej robotę fana :]

To by nie bya wersja reżyserska, tylko przemontowanie ponad 90% materiału filmowego...

Owszem, zakładam jednak, że gdyby Baird się za coś takiego miał chwycić to prędzej zrobiłby wersję reżyserską niż przeedytowanie filmu bo działo sie w nim coś zupełnie innego niż zakładał scenariusz... :]
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 29 Mar 2007 17:05:53
Odpowiedz 
Pah Wraith

W świetle tego co napisałem poniżej, miałem na myśli raczej robotę fana

Niestety robota fana byłaby niekanoniczna... Ale taj jest fanom na Treku zależy, wytwórni głównie na tym by na Treku zarobić...

Owszem, zakładam jednak, że gdyby Baird się za coś takiego miał chwycić to prędzej zrobiłby wersję reżyserską niż przeedytowanie filmu

Chyba jednak Baird jes zbyt "cienkim" twórcą na robienie wersji reżyserskich jak sam zauważyłeś...
Pah Wraith
Użytkownik
#59 - Wysłana: 29 Mar 2007 21:08:38
Odpowiedz 
Chyba jednak Baird jes zbyt "cienkim" twórcą na robienie wersji reżyserskich jak sam zauważyłeś...

Gdzie tak napisałem? Napisałem, że Baird ie robi wersji reżyserskich bo wypuszcza spod swoich skrzydeł gotowe, uformowane filmy. O "cienkości" nie pisałem nic...
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 29 Mar 2007 21:27:38
Odpowiedz 
Pah Wraith

Napisałem, że Baird ie robi wersji reżyserskich bo wypuszcza spod swoich skrzydeł gotowe, uformowane filmy. O "cienkości" nie pisałem nic...

Widać źle zrozumiałem. Co zresztą nie zmienia faktu, że Baird słabym reżyserem jest.
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Jak bym poprawił Nemesis (długie)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!