USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Inicjatywa
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
szwagier
Użytkownik
#1 - Wysłana: 13 Wrz 2006 19:39:14
Odpowiedz 
W związku z zaistniałymi ostatnio dyskusjami postanowiłem złożyć wszystko razem i spróbować opisać w punktach co możemy zrobić. Piszę to teraz we własnym imieniu, żeby znów nie było, tylko proszę resztę o opinie:

1) Chętni jak już uzgodniono zajmą się aktualizacją serwisu, pisaniem newsów, poprawianiem informacji itd, ogólnie zawartość tego co jest na U.S.S. Phoenix,

2) Piszemy jak tylko mamy możliwość artykuły do encyklopedii,

3) Ja zaproponowałem umiejscowienie na górze po prawo od rotatora buttonów do sklepiku Sheridiana, strony Horizona, encyklopedii (może coś jeszcze?) jako "odsyłacze zewnętrzne", zwiększy to możliwość dostępu dla "zwykłych ludzi" do tych witryn, ponieważ na słowo "star trek" w google.pl Phoenix wyświetla się jako pierwszy,

4) Jak już wspomniano Kai może kogoś zrobić "współadministratorem", gdyż sam jest zapracowany,

5) Każdy kto może niech umieszcza banner na swojej stronie do Phoenixa jak i innej strony trekowej, jeśli tak woli,

6) Na co dzień niech każdy stara się promować treka, to co tworzymy razem wspólnie, naszą społeczność, itd, interesować ludzi tym zjawiskiem i serialem,

7) Spróbować chociaż raz na rok czy dwa spotkać się razem w jakiejś knajpce, czy innym miejscu, datę byśmy uzgadniali 2 do 5 miesięcy wcześniej,

8) Werbować i jeszcze raz werbować, jeśli ktoś lubi treka, bo wielu nie wiem o istnieniu naszych witryn i for, im więcej osób w statystykach tym lepiej dla późniejszego zainteresowania mediów, wkońcu dużo ilość uczestników da do myślenia czy jednak nie jest to dobry interes puszczenia w TV serialu czy filmu,

9) Nawiązując do poprzedniego punktu, gdy trochę się to wszystko rozwinie zaineterosować gazety, TV, itd, niech zobaczą że jesteśmy wtedy,

10) Może spróbować napisać do kogoś maila w imieniu nas wszystkich do kogoś z ekipy treka, pokazać że w dalekim kraju ktoś się interesuje, poprosić nawet o krótki liścik z poparciem i podpisem. To by pięknie wyglądało na stronie. Myślę że np. William Shatner nie robiłby problemów, bo czytałem wypowiedzi i wywiady jego i to bardzo życzliwy człowiek,

Tyle narazie wymyśliłem. 40-ta rocznica mija i nic się już nie cofnie ale może właśnie ta data będzie punktem zwrotnym polskiej społeczności trekowej.
Nie wiem jakie inicjatywy podejmował trek.pl, ale większosci tych punktów tam nie widziałem. Więc może przestaniemy się kłócić i też nam pomożecie koledzy z trek.pl. To nic nie kosztuje a każdy z nas ma jakiś wolny czas, a jak kilkaset czy kilkadziesiąt ludzi połączy te chwile wolnego czasu to będzie go mnóstwo do pracy w redagowaniu i promowaniu.
miszowaty
Użytkownik
#2 - Wysłana: 13 Wrz 2006 19:47:55 - Edytowany przez: miszowaty
Odpowiedz 
pinki: móżczku a co będziemy robić w nocy po czterdziestej rocznicy Star Treka?

mózg: to co po każdej rocznicy Treka Pinki(zbliżenie na mózga); spróbujemy opanować świat!
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 13 Wrz 2006 19:49:52
Odpowiedz 
szwagier

Dobra:

1) Swój odcinek pracy, jak tylko Kai pozwoli, zacznę wykonywać.

2) Proponuję wręcz tłumaczyć z angielskiego teksty z MA i innych żródeł i wpisywać do polskeij edycji (ew. do Fantasypedii)

3) i 4) Wszystkie sprawy dotyczące strony proponuję zgłaszać we wnioskach do Kai'a

6) i 8) Co do reklamy Treka w środowisku - pamiętacie chyba moich rozimprezowanych znajomych, którzy raz tu zaszaleli, że aż Moderatorzy mnie zbesztali

7) Co do spotkań (skoro z takim wyprzedzeniem umawiane) nie powinno być problemu.

9) i 10) to pieśń przyszłości...

40-ta rocznica mija i nic się już nie cofnie ale może właśnie ta data będzie punktem zwrotnym polskiej społeczności trekowej.

Zatem zacznijmy działać

UWAGA

Jest też kolejna inicjatywa (theczarek wymyslił, ja obiecałem pomoc) wydania polskiej profesjonalnej kampanii do ST RPG - są chętni do pomocy?

Nasze maile i gg znacie...
szwagier
Użytkownik
#4 - Wysłana: 13 Wrz 2006 19:55:05
Odpowiedz 
RPG to nie do mnie wiec działajcie

W sprawach serwisu teraz trzeba tylko czekać na Kai'a
miszowaty
Użytkownik
#5 - Wysłana: 13 Wrz 2006 19:55:38
Odpowiedz 
a teraz bez żartów, jestem ZA(a nawet przeciw) obiema rencami, a dodatkowo podpisuje się pod tym obiema nogami
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:00:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
miszowaty

Se jaja robisz?

ps. Pinki i Mózg rządzą
Domko
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:01:39
Odpowiedz 
O co dokładnie chodzi z tą kampanią ST RPG?? Chcecie przygotować podręcznik z dodatkiem??
Pytam, bo grałem w RPG od lat, a nie do końca zrozumiałem o co chodzi w tym pomyśle - wybaczcie, jeśli to głupie pytanie.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:05:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Domko

nie do końca zrozumiałem o co chodzi w tym pomyśle - wybaczcie, jeśli to głupie pytanie.

Pytanie nie jest głupie. Chcemy przygotować cykl powiązanych przygód do ST RPG (to się chyba nazywa kampania) na profesjonalnym (o ile nam umiejętności starczy) poziomie. Mamy też cichą nadzieję, że uda się znależć potem wydawcę.
szwagier
Użytkownik
#9 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:07:01
Odpowiedz 
Dobra wyślę to wszystko mailem do dowództwa. Wczoraj też wysyłałem ale nikt mi jeszcze nie odpowiedział.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:14:12
Odpowiedz 
szwagier

Wczoraj też wysyłałem ale nikt mi jeszcze nie odpowiedział.

Na odzew Kai'a czega się baardzo długo... Uzbrój sie w cierpliwość
szwagier
Użytkownik
#11 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:19:40
Odpowiedz 
Na odzew Kai'a czega się baardzo długo... Uzbrój sie w cierpliwość

Dobrze
Hazrall
Użytkownik
#12 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:21:44
Odpowiedz 
MMM kampanie ST RPG? Palce lizać Super pomysł, (tak jak powyższe i jak najbardziej realne) szkoda że ja RPG'owcem takim raczej mikrym jestem A czy da sie gdzieś ściągnąć podrecznik do ST RPG,przez jakiegoś torenta?!? (do D&D sie dało )
Domko
Użytkownik
#13 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:28:05
Odpowiedz 
Z eMule'a ładnie mi się ciągnął.
Hazrall
Użytkownik
#14 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:38:48 - Edytowany przez: Hazrall
Odpowiedz 
Świetnie
E: jak sie zapoznam to może coś do planowanej kampanii dorzucę, choć raczej widzę sie w roli testera
Domko
Użytkownik
#15 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:54:12
Odpowiedz 
Ja też chętnie potestuję. )

Swoją drogą mam teraz dwóch graczy do sesji treka - tylko muszę się dokładniej zapoznać z podręcznikami i jazda. Umieszczę ich w czasach DS9 (końcówka 3-go sezonu) i mam już parę pomysłów. Jak wypalą mogę je ewentualnie dorzucić Wam do kampanii, jak będą pasowały i będą w miarę dobre.
miszowaty
Użytkownik
#16 - Wysłana: 13 Wrz 2006 20:54:54
Odpowiedz 
Q__
Se jaja robisz?
Nie, żadnych jaj; z chęcią zagram w tego RGA'a. Po ciężkim D&D będzie to miła odmiana.
Darnok
Użytkownik
#17 - Wysłana: 13 Wrz 2006 21:00:10
Odpowiedz 
est też kolejna inicjatywa (theczarek wymyslił, ja obiecałem pomoc) wydania polskiej profesjonalnej kampanii do ST RPG - są chętni do pomocy?
Ja moge to sprawdzać od strony logicznej (nie kanonicznej) właśnie pojawił się koncept art w mej głowie i chyba napisze książke . Ale to kolejny offtop, by nie robić tematów
Xalein
Użytkownik
#18 - Wysłana: 13 Wrz 2006 21:27:24
Odpowiedz 
No ja oczywiscie podpisuje sie pod tymi pkt. - w kazda wolna chwile poswiece na to.
Aktualizacja bazy startrek.pl i pisanie tekstow do polskiej edycji MA.
Qura
Użytkownik
#19 - Wysłana: 13 Wrz 2006 21:34:05
Odpowiedz 
można by też rozważyć możliwość zrobienia trekowego maratonu filmowego. np. w Kazimierzu n.Wisłą (są tam jakieś festiwale filmowe wiec jest gdzie). termin najlepiej IMHO lipiec-wrzesień za rok lub za dwa. problemem pewnie byłoby zorganizowanie filmów. gdyby było to w okolicach wejścia do kin kolejnego filmu z serii ST to może zaangażowałaby się w to ITI. repertuar to wszystkie 10 filmów kinowych lub druga możliwość to wybrane odcinki z seriali, ale tu pojawiły by się problemy techniczne. no i czy byliby widzowie? promcja by to była niezła i okazja do spotkań, gier RPG i innych takich.
Hazrall
Użytkownik
#20 - Wysłana: 13 Wrz 2006 21:36:29
Odpowiedz 
Qura na pomoc zewnętrzną bym nie liczył ale ja na taki maraton bym się wybrał chętnie
Xalein
Użytkownik
#21 - Wysłana: 13 Wrz 2006 21:37:38
Odpowiedz 
Maraton - 10 filmow kinowych i premiera 11 jest bardzo ciekawym pomyslem - zawsze mialem ochote wszystkie 10 filmow na raz obejzec
Pah Wraith
Użytkownik
#22 - Wysłana: 13 Wrz 2006 21:46:36
Odpowiedz 
Osobiście mogę zaproponować (tak, wiem, novum, ale postaram sie nie przemęczyć takl za pierwszym razem) by każdy kto chce nawiązał współpracę z organizatorami konwentów i spotkań miłośników fantastyki. Nie trzeba od razu organizować trzydniowych eventów, ale jedna prelekcja z jakąś projekcją to bardzo dobry pomysł. W Krakowie mieliśmy umiarkowanie liczną publikę Trafili nawet przedstawiciele wrogich sił z mieczami świetlnymi i byli zainteresowani
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 13 Wrz 2006 21:55:36
Odpowiedz 
Hazrall
Domko

choć raczej widzę sie w roli testera
Ja też chętnie potestuję.

Zapraszam w imieniu theczrka i własnym...

Domko

mogę je ewentualnie dorzucić Wam do kampanii, jak będą pasowały i będą w miarę dobre.

Tylko bym sie ucieszył...

Darnok

Ja moge to sprawdzać od strony logicznej (nie kanonicznej)

Mechaniki, znaczy się?

Qura

można by też rozważyć możliwość zrobienia trekowego maratonu filmowego. np. w Kazimierzu n.Wisłą

Pomysł dobry, jeśli masz możliwość zacznij go realizowac...

Pah Wraith

Osobiście mogę zaproponować (tak, wiem, novum, ale postaram sie nie przemęczyć takl za pierwszym razem) by każdy kto chce nawiązał współpracę z organizatorami konwentów i spotkań miłośników fantastyki.

Niektórzy to już robią. Mamy w Wawce coś takiego co nazywa się Avangarda...
miszowaty
Użytkownik
#24 - Wysłana: 13 Wrz 2006 23:07:49 - Edytowany przez: miszowaty
Odpowiedz 
Q__
Hazrall
Domko

choć raczej widzę sie w roli testera
Ja też chętnie potestuję.

Zapraszam w imieniu theczrka i własnym...

zapomniałeś o mnie :/
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 13 Wrz 2006 23:09:08
Odpowiedz 
miszowaty

zapomniałeś o mnie

Teraz pamietam
theczarek
Użytkownik
#26 - Wysłana: 14 Wrz 2006 17:51:49 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
Pah Wraith

Osobiście mogę zaproponować (tak, wiem, novum, ale postaram sie nie przemęczyć takl za pierwszym razem) by każdy kto chce nawiązał współpracę z organizatorami konwentów i spotkań miłośników fantastyki. Nie trzeba od razu organizować trzydniowych eventów, ale jedna prelekcja z jakąś projekcją to bardzo dobry pomysł. W Krakowie mieliśmy umiarkowanie liczną publikę Trafili nawet przedstawiciele wrogich sił z mieczami świetlnymi i byli zainteresowani

Fajnie - ja nawiązałem, rzuciłem hasło na forum i kto przyszedł: NIKT.
W tym roku na Avie działu ST już nie zrobię bo reszta ekipy Avangady zrezygnowała z koncepcji takiego bloku.
Trochę tak głupio - zrobiliśmy atrakcji na 3 bite dni prawie bez ustanku we dwuch z kumplem w czasie sesji egzaminacyjnej.
I tak to jest jak - są inicjatywy, dużo mówienia, a jak kroś coś zrobi to dostaje zimny przysznic bo inni mają to gdzieś.

Cóż - w tegorocznej Avie siedzę w organizacji bloku fantastyki więc trochę treka postaram się przemycić choć popularność tego wątku URLsugeruje
że raczej się znowu wygłupię.

Jak mawiał Darnok: Pochwalony.

EDYCJA: Dodam jeszcze że samo ucześtnictwo jest w tego typu imprezach jest wspieraniem Treka. Przunajmniej uniemożliwia następujące komentarze:
URL
(BTW koleżnaka na zdjęciu ma ambitne plany pisania magisterki z Treka )
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 14 Wrz 2006 18:03:17
Odpowiedz 
theczarek

I tak to jest jak - są inicjatywy, dużo mówienia, a jak kroś coś zrobi to dostaje zimny przysznic bo inni mają to gdzieś.

Niestety, wszyscy ludzie którzy chcą zrobić cokolwiek (w związku z Trekiem czy bez) napotykają co jakiś czas na podobne reakcje. Jak słusznie ktoś napisał w czasie "okołorocznicowej" polemiki taki los zapaleńców... IMHO jesłi chce sie coś zdziałać, nie można sie tym przejmować... (Choć smutną prawdę jest, że obojętność, a zwłaszcza obojętnosć nastawiona na złośliwą negację zabiła już wiele inicjatyw.)
theczarek
Użytkownik
#28 - Wysłana: 14 Wrz 2006 22:24:37
Odpowiedz 
A'propos inicjatyw. Właśnie rzuciłem skrypt trilera Avangardy na tamtejszym forum - przemyciłem tam nieco Trekowych motywów(nie za dużo ale wiecej się nne dało) i będę się starał żeby jakieś nawiązanie pojawiło się w wersji finalnej. URL
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 14 Wrz 2006 23:53:18
Odpowiedz 
theczarek

Odczytuję to jako nieme upomnienie zgłosiłem sie do pomocy w organizacji Avangardy, więc będę musiał też zacząć coś robić w tym kierunku...
theczarek
Użytkownik
#30 - Wysłana: 15 Wrz 2006 13:46:48 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
Q__

Odczytuję to jako nieme upomnienie

Nie potrzebnie, poprosiłem Cię o zorganizowanie konkretnej atrakcji - jak masz chęci zrobić więcej to my jesteśmy na tak.
Potrzeba mi np. aktorów do przedstawienia GSowego. możesz też coś sam zaproponować.

Ja jako współorganizator działu mam trochę szerszy zakres obowiazków.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Inicjatywa

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!