USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Propozycja do fanów Star Treka
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#91 - Wysłana: 16 Sier 2006 12:26:48
Odpowiedz 
Darnok

służę pomocą

Oto postawa godna Trekera.
Psyker
Użytkownik
#92 - Wysłana: 16 Sier 2006 12:44:10
Odpowiedz 
Zgadam się
Raptor 16
Użytkownik
#93 - Wysłana: 16 Sier 2006 14:11:16
Odpowiedz 
ja bym teraz probował z TVP, po wczesniejszych doswiadczeniach z TVN
Psyker
Użytkownik
#94 - Wysłana: 16 Sier 2006 14:18:15 - Edytowany przez: Psyker
Odpowiedz 
No to jak Panie Darnok prosimy o sformuowanie petycji dla TVP dotyczącej emisji seriali STAR TREK w godzinach popołudniowych, jako argument napisz coś o skoku oglądalności, niech ktoś kto już jest obeznany w internetowych ankietach powie gdzie ją zamiecić A w tym czasie pomyśli się nad "realną" ogólnopolską akcja .
The_D
Użytkownik
#95 - Wysłana: 16 Sier 2006 15:25:33
Odpowiedz 
emisji seriali STAR TREK w godzinach popołudniowych,

Proponuję, żeby popołudniowa godzina to była delikatna sugestia, a nie stawianie kawy na ławę - w końcu nie chcemy zrazić do siebie TVP.
Q__
Moderator
#96 - Wysłana: 16 Sier 2006 17:28:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
The_D

w końcu nie chcemy zrazić do siebie TVP.

Nie chcemy, w końcu o wyższy cel chodzi... Nie można powtórzyć błędów które zraziły TVN do fanów...
Anonim
Anonimowy
#97 - Wysłana: 16 Sier 2006 23:28:16
Odpowiedz 
Mogę pomóc. Dlaczego nie. Trek w Polskiej TVP to byłoby ciekawe przeżycie
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 17 Sier 2006 00:01:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Anonim

Mogę pomóc. Dlaczego nie.

Bardzo nam miło (piszę to bez cienia ironii), ale mozę najpierw wybierz sobie jakiś nick i zarejestruj się na Forum? Z chęcią powitamy Cię na pokładzie...
Psyker
Użytkownik
#99 - Wysłana: 18 Sier 2006 12:27:08
Odpowiedz 
No tak, racja z tą popołudniową godzinką ale w tym wypadku trzeba by jakoś dyskretnie zaznaczyć że większość fanów albo pracuje albo się uczy więc najlepsza pora byłą by właśnie popołudniu, ale to trzeba faktycznie jakoś dyskretnie zaznaczyć. No to jak robi się tą internetową petycję ?
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 18 Sier 2006 15:22:04
Odpowiedz 
Psyker

No to jak robi się tą internetową petycję ?

Może po prostu zaapelujmy do Forumowiczów, którzy byli by w stanie pomóc przy jej przygotowaniu "od strony technicznej"?
Psyker
Użytkownik
#101 - Wysłana: 18 Sier 2006 15:23:05
Odpowiedz 
Zgoda, będziemy apelować... ktoś jest chętny ?
The_D
Użytkownik
#102 - Wysłana: 18 Sier 2006 22:10:42
Odpowiedz 
http://www.petycja.d.ys.pl/
To wersja robocza. Treść jest przykładowa, trzeba jeszcze dopieścić to i owo. No i oficjalnie zapytać ekipę TSS o pozwolenie na użycie ich tła. No i maile nie wysyłają się do końca poprawnie 0 trzeba to jeszcze dokonfigurować
Psyker
Użytkownik
#103 - Wysłana: 20 Sier 2006 14:03:24
Odpowiedz 
Całkiem niezłe, trzeba dopracować ale wkońcu to dopiero wersja robocza. Wszystko się powolutku omówi, ale zaczniemy od poniedziałku , dzisiaj mam wolne od problemów
Pah Wraith
Użytkownik
#104 - Wysłana: 21 Sier 2006 01:44:11
Odpowiedz 
Cudowne jest to, jak autor tego tekstu wykorzystał Lema, który ST miał w głębokim poważaniu do przeforsowania swojej tezy :]
Psyker
Użytkownik
#105 - Wysłana: 22 Sier 2006 13:55:40
Odpowiedz 
Dobra, kto ma dobre kontakty z ekipą TSS ? trzeba poprosić o użycie tła.

The D

Potrzebujesz pomocy w konfiguracji z wysyłaniem maili ? jak tak, to kto jest chętny do pomocy ?

Rozumiem że jest to już petycja do TVP 1 ? bo wkońcu teraz jedynkę próbujemy przekonać.
The_D
Użytkownik
#106 - Wysłana: 23 Sier 2006 01:10:58
Odpowiedz 
Dobra, kto ma dobre kontakty z ekipą TSS ? trzeba poprosić o użycie tła.

Tym zajmę się sam. Piotr już się ze mną kontaktował. Jeżeli nie wyjdzie zawsze możemy spróbować u Kai'a, ale tło z TSS bardziej mi sie podoba

Potrzebujesz pomocy w konfiguracji z wysyłaniem maili ? jak tak, to kto jest chętny do pomocy ?

Z problemów zostało jeszcze kodowanie polskich znaków. Nieiwiedzieć czemu niektóre zostają zamienione na HTML-owe znaczki. Przede wszystkim prosiłbym użytkowników o testowanie (maile powinny dochodzić na podane konto) i zgłaszanie nieprawidłowości. Szczególnie ważne jest, żeby list był poprawnie odczytywany przez wszystkie programy pocztowe (także te przez www).

Rozumiem że jest to już petycja do TVP 1 ? bo wkońcu teraz jedynkę próbujemy przekonać.

Z jednej strony list otwarty, czy petycja powinien mieć jasno określonego adresata, bo ogólnie sformułowana prośba, którą możnaby rozesłać do wszystkich stacji będzie wyglądać mało przekonywująco. Myślę jednak, że nie ma sie co ograniczać do pierwszego kanału i odbiorcą uczynić całą telewizję publiczną. W końcu nie jest tkie istotne, czy nada to jedynka, dwójka czy regionalna.
Anonim
Anonimowy
#107 - Wysłana: 23 Sier 2006 03:02:24
Odpowiedz 
Z problemów zostało jeszcze kodowanie polskich znaków. Nieiwiedzieć czemu niektóre zostają zamienione na HTML-owe znaczki.
Zerknalem. Faktycznie, nie widac, czemu by tak mialo byc. Napisales kawalek bardzo poprawnego XHtmla (zajmujesz sie webdesignem od dawna, czy zaczynasz z takiego kopyta, 100% poprawnosci?). Myslalem, ze moze deklaracja jezyka jest nie taka jak trzeba, ale nie - wszysciusienko jest jak najbardziej w porzadku.

Jedyne co mi teraz przychodzi do glowy, to zmiana kodowania na uniwersalne utf-8. Masz poprawnie zdefiniowane i ustawione kodowanie na iso-8859-2 i to jest tez dobry wybor (np. z tym smiesznym Windows-1251 lubia byc problemy), ale jesli probowales wszystkiego, tylko nie Unicode'u, to polecalbym go przetestowac. Sam go uzywam i nie mam z tym wiekszych problemow. Wystarczy przekonwertowac juz istniejace pliki na unicode (w edytorze vim komenda :set encoding=utf-8) i zmienic tag meta w dokumencie odpowiedzialny za kodowanie na:

< meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

Pewnie nie musze ci tego pisac tak szczegolowo, bo wszystko to juz wiesz od kołyski , ale na wszelki wypadek...

/Sh1eldeR
Psyker
Użytkownik
#108 - Wysłana: 23 Sier 2006 12:59:48
Odpowiedz 
Oczywiście rozumiem że jak już będziemy wysyłać petycję to będzie na pięknym białym tle . I oczywiście będzie w formie papierowej tj wszystko wydrukowane...

Regionalna telewizja raczej nie daje seriali więc zostaje tylko jedynka i dwójka.

Kolejna sprawa : jak nazywa się prezes TVP ? Wkońcu trzeba zaznaczyć "szanowny panie ...... ".
waterhouse
Moderator
#109 - Wysłana: 23 Sier 2006 16:10:38 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Psyker

jak nazywa sie prezes TVP

bronek wildstein...chcecie koma do niego ?
Raptor 16
Użytkownik
#110 - Wysłana: 23 Sier 2006 16:22:03
Odpowiedz 
napsiz jeszcze ze zauwazasz ze Wildstein jest otwarty na zmiany ku nowoczesnej tv publicznej
The_D
Użytkownik
#111 - Wysłana: 23 Sier 2006 22:15:41 - Edytowany przez: The_D
Odpowiedz 
zajmujesz sie webdesignem od dawna, czy zaczynasz z takiego kopyta, 100% poprawnosci?

No cóż. Swoją pierwszą stronkę zrobiłem dawno, dawno temu i aż roiło się na niej of <font> <center> i innych takich. Z resztą wciąż wisi gdzieś w internecie i nawet trochę wizyt zbiera.
Inna sprawa, że traktuję to bardzo amatorsko. łaściwie przez te kilka lat stworzyłem 2 kompletne stronki + 1 która od 2 lat ma status "under construction" i kilka drobiazgów w stylu tej petycji. W zajmowaniu się tym na poważnie przeszkadza mi brak podstawowej rzeczy, a mianowicie talentu Estetyczna asceza to max moich możliwości. A co do standardów, to śledze trochę temat i staram się przestrzegać, jeśli mam okazję. Z reztą na takich prostych stronkach nie jest to duży problem.

Dziwne znaki zamiast polskich liter to chyba kwiatek spowodowany użyciem webFTP do wysłania jednego z plików. W ażdym razie u mnie błędy już nie występują. Właśnie wyczyściłem tabelke z podpisami, więc możecie bawić się od nowa.

Oczywiście rozumiem że jak już będziemy wysyłać petycję to będzie na pięknym białym tle . I oczywiście będzie w formie papierowej tj wszystko wydrukowane...

Mogę się poświęcić i wydrukować, a nawet kupić znaczek, kopertę i wybrać się na pocztę. Papieru zapewnie wiele na to nie zużyję.

Regionalna telewizja raczej nie daje seriali więc zostaje tylko jedynka i dwójka.

Podobno regionalną mają przekształcać w kanał informacyjny - coś ala TVN24, ale jest jeszcze TVP Polonia.

napsiz jeszcze ze zauwazasz ze Wildstein jest otwarty na zmiany ku nowoczesnej tv publicznej

Wyjaśnijmy sobie coś - może i potrafię napisać prosty skrypt z ankietą, ale do kwiecistych elaboratów nigdy serca nie miałem.
Psyker
Użytkownik
#112 - Wysłana: 24 Sier 2006 12:29:32
Odpowiedz 
OK, no więc proponuję dodać do treści ankiety na samym początku zwrot "Szanowny Panie Bron(isławie ? ) Wildstein
My, polscy fani star treka zwracamy się do pana jako prezesa TVP z proźbą..."

I dalej "zauważyliśmy że jest pan otwarty na zmiany ku nowoczesnej telewizji publicznej" he he, prawda panie Raptor 16?

Spróbuję jakoś tę treść ankiety skleić w całość osobiście .
waterhouse
Moderator
#113 - Wysłana: 24 Sier 2006 12:46:55
Odpowiedz 
mam pytanie : jaki zwiazek z "otwartoscia na zmiany ku nowoczesnej telewizji publicznej " (co nawiasem mowiac jest stylistycznie niepoprawne) ma nadawanie starego serialu telewizyjnego, takiego jak Star trek?
Psyker
Użytkownik
#114 - Wysłana: 24 Sier 2006 13:18:28
Odpowiedz 
EEE No w pewnym sensie chodzi o to, że emitują nie tylko polskie seriale, wystąpienia księży i polityków ale także dobre seriale SF EE, może ten fragment wytne
Anonim
Anonimowy
#115 - Wysłana: 24 Sier 2006 15:27:49
Odpowiedz 
The_D

Zastosowanie sie do standardow na takiej stronce to faktycznie nie jest wielki problem (a jest satysfakcja), ale spojrz tylko na 95% amatorskich stron (i wiele profesjonalnych). Sam zobacz jak to wyglada, sam sprobuj przeprowadzic im walidację w3c. Nawet te male, nieskomplikowane strony sie nie walidują.

Ja zawsze chwale takie podejscie do rzeczy, jakie ty reprezentujesz -jak juz cos robisz, rob to dobrze. Inne podejscie jest takie: rzuc sie z motyka na slonce, nie wazne jak, a nuz stronka zadziala wystarczajacej ilosci osob i bede slawny . Ja wole od poczatku to robic porzadnie i ciesze sie, ze sa jeszcze ludzie (tzn. sa *juz*, bo w przyszlosci bedzie ich zapewne przybywac), ktorzy _najpierw_ cos opanuja, a potem dopiero to robia. Chociaz nie znam osoby, ktora nigdy nie zrobilaby layotu z tabelami i znacznikami font .

Przy okazji: pisalem ostatnio z Ianem, gosciem prowadzacym DITL.org i powiedzial mi, ze on rowniez ma w planach przekonwertowac caly DITL (!!) na standardy internetowe. Chce dostac zielony komunikat od validatora w3c. Bardzo mu sie to chwali i osobiscie sadze, ze da mu to bardzo duzo google-pointow, a wiec znacznie zwiekszy liczbe czytelnikow. No i strona bedzie wygodniejsza dla nas wszystkich, bo wreszcie bedzie mozna podawac linki do poszczegolnych artykulow . Skoro on moze praktycznie sam przerobic caly DITL, to ludzie nie powinni miec problemow ze swoimi niewielkimi stronkami...

/Sh1eldeR
Psyker
Użytkownik
#116 - Wysłana: 25 Sier 2006 12:59:22
Odpowiedz 
Lekko zmodyfikowany tekst petycji :

Szanowny Panie Prezesie Bronisławie Wildstein
My, polscy fani Star Treka, zwracamy się do Pana jako Prezesa Telewizji Polskiej z prośbą o ponowną emisje serialu Star Trek The Next Generation, który był emitowany na kanale TVN w 1997 roku. Serial ten zdobył w Polsce ogromną popularność, w internecie znajduje się olbrzymia liczba polskich witryn o tej tematyce, a na świecie Star Trek pobił i wciąż bije rekordy oglądalności. Pragniemy również zwrócić uwagę na zmianę nastawienia do serialu, jakie panuje w polskich stacjach telewizyjnych. Powszechnie uważa się gatunek science fiction jako niepopularny w Polsce, oraz o to ,że jest to gatunek dla dzieci, czego skutkiem była emisja serialu, o godzinach porannych, w jakich ogromna większość widzów nie była w stanie go oglądać. Tymczasem w Polsce Star Trek jest jednym z najpopularniejszych seriali science fiction ,a sam gatunek jest bardzo lubiany i chwalony, czego dowodem jest choćby twórczość, znakomitego polskiego pisarza Stanisława Lema. Emisja serialu Star Trek The Next Generation, w godzinach popołudniowych przyciągnie dużą widownie i przyczyni się do znacznego wzrostu oglądalności pańskiego kanału telewizyjnego. Z góry dziękujemy.

Z poszanowaniem
Polscy Fani Star Treka

Co wy na to ?
Raptor 16
Użytkownik
#117 - Wysłana: 25 Sier 2006 13:09:12
Odpowiedz 
mam pytanie : jaki zwiazek z "otwartoscia na zmiany ku nowoczesnej telewizji publicznej " (co nawiasem mowiac jest stylistycznie niepoprawne) ma nadawanie starego serialu telewizyjnego, takiego jak Star trek?

np. takie że biorą pod uwage sugestie widzów i nadają to co oni chcą oglądać.
Pah Wraith
Użytkownik
#118 - Wysłana: 25 Sier 2006 18:57:00 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Tekst o Wildsteinie i jego rzekomej otwartości mnie naprawdę rozbawił. Podpiszę się z radością, ale taki kit to wstawiać można przedszkolakom...
Osobiście proponowałbym raczej położyć większy nacisk na popularność seriali jako takich na świecie, a szczególnie SF (i tu wymieniamy przykłady). Przedstawić mu tez należy serial SF dobry i tani, czyli właśnie TNG. Jako Wildstein prędzej bym coś takiego rozpatrzył niż kolejną prośbę o ST dla fanów...

PS Aha, Raptor16, poszukaj sobie na forum mojego niegdysiejszego wyliczenia prawdopodobnej liczby fanów ST w Polsce. W telewizji nadają to co wielu ludzi chce glądać, a nie te marne parenaście tysięcy (wyliczenie było bardzo optymistyczne).
Psyker
Użytkownik
#119 - Wysłana: 28 Sier 2006 11:53:15
Odpowiedz 
No to dobra, czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na nieco inny tekst petycji z kilkoma dodatkowymi argumentami ?
Psyker
Użytkownik
#120 - Wysłana: 31 Sier 2006 14:37:32
Odpowiedz 
Mając okazję obejrzeć relację z prezentacji jesiennej ramówki TVP stwierdzam, że znowu nie ma żadnego serialu S-F. I to chyba najlepszy argument, że takie seriale przynoszą olbrzymie zyski o czym świadczy choćby ilość produkcji w ostatnim czasie. A jak oglądalność wzrasta to zgadnij Broniek komu kasa rośnie No, czy ktoś mógłby wkleić ten argument w ostatnią wersję petycji czy sam mam ją zmodyfikować ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Propozycja do fanów Star Treka

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!