USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Memory Alpha w Polsce
 Strona:  ««  1  2  3  ...  19  20  21  22  23  24  25  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#691 - Wysłana: 12 Lut 2015 21:50:04
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:
nie ma to, jak satysfakcja

Jak tak dalej pójdzie do satysfakcji z pracy dojdzie Ci satysfakcja z uprawnień admina (jeśli chcesz).

Swoją drogą: na MA pojawił się nowy Użytkownik, Kane188. Ciekawe czy to ktoś kogo znamy z forum?
pirogronian
Użytkownik
#692 - Wysłana: 12 Lut 2015 21:58:47
Odpowiedz 
Q__:
Swoją drogą: na MA pojawił się nowy Użytkownik, Kane188. Ciekawe czy to ktoś kogo znamy z forum?

Nie natrafiłem w bazie użytkowników na nikogo o podobnym nicku. Chyba, że "Kain" liczyć jako podobny...

Q__:
Jak tak dalej pójdzie do satysfakcji z pracy dojdzie Ci satysfakcja z uprawnień admina (jeśli chcesz).

Czym się to różni od standardowego usera? Są jakieś dodatkowe powinności, poza przywilejami?
Q__
Moderator
#693 - Wysłana: 12 Lut 2015 22:11:32 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:
Chyba, że "Kain" liczyć jako podobny...

Też się nad tym zastanawiałem przez chwilę... I też sądzę, że to jednak koincydencja...

pirogronian:
Są jakieś dodatkowe powinności, poza przywilejami?

W zasadzie to tylko drobna zmiana uprawnień. Można samodzielnie przenosić (istotne przy zmianie/poprawieniu nagłówka artykułu) strony, odwracać cudze edycje (inna rzecz, że netykieta Wikii pozwala tak robić tylko z aktami wandalizmu i spamem) i samodzielnie banować spamboty i wandali (od dawna mamy z nimi spokój, acz zdarzało się - sławetny dinek czas jakiś na MA szalał).

Z tego - w obecnych warunkach - znaczenie ma, tak naprawdę, tylko pierwsze uprawnienie.
pirogronian
Użytkownik
#694 - Wysłana: 12 Lut 2015 22:22:40
Odpowiedz 
Na Wikipedii, gdzie mam uprawnienia redaktora, jest mechanizm oznaczania edycji jako "przejrzane". Zabezpiecza to przed widzeniem wandalizmów przez zwykłych czytelników. Z tego, co widzę, to na MA nie ma tego mechanizmu, a bardzo by się przydał - tak na przyszłość. A poza ewentualnym banowaniem, sądzę, że uprawnienia admina faktycznie mogłyby być przydatne. Choć zapewne mój zapał w projekt jest chwilowy (jak znam życie)* i wystarczy mi pewnie poprosić innego admina o dokonanie zmian.

*Aczkolwiek na Wikipedii jestem aktywny, mniej lub bardziej, od dobrych 2 lat.

Nawiasem mówiąc, niektóre strony są chyba zabezpieczone przed edycją, choć edytor nie mówi tego wprost. Nie mogłem np dodać pozycji do listy stron czekających na przetłumaczenie.
Q__
Moderator
#695 - Wysłana: 13 Lut 2015 02:52:23
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:
Choć zapewne mój zapał w projekt jest chwilowy (jak znam życie)* i wystarczy mi pewnie poprosić innego admina o dokonanie zmian.

Ok, umówmy się tak: jak wytrwasz z miesiąc regularnych edycji i nadal będę pod wrażeniem Twojej roboty, dostaniesz te uprawnienia.

ps. Rozmawiałem z Kainem, zdementował, nie jest Kane'm188. (Wniosek: zaprosić Kane'a na Phoenixa.)
The_D
Użytkownik
#696 - Wysłana: 13 Lut 2015 08:33:12
Odpowiedz 
pirogronian:
Na Wikipedii, gdzie mam uprawnienia redaktora, jest mechanizm oznaczania edycji jako "przejrzane". Zabezpiecza to przed widzeniem wandalizmów przez zwykłych czytelników.

Ale też dokłada roboty adminom. No i może trochę zniechęcać potencjalnych redaktorów, jeżeli efekty ich pracy nie będą od razu widoczne.
pirogronian
Użytkownik
#697 - Wysłana: 13 Lut 2015 17:05:44
Odpowiedz 
The_D:
pirogronian:
Na Wikipedii, gdzie mam uprawnienia redaktora, jest mechanizm oznaczania edycji jako "przejrzane". Zabezpiecza to przed widzeniem wandalizmów przez zwykłych czytelników.

Ale też dokłada roboty adminom. No i może trochę zniechęcać potencjalnych redaktorów, jeżeli efekty ich pracy nie będą od razu widoczne.

Niekoniecznie, ponieważ właśnie ranga redaktora zapewnia automatyczne przejrzenie tego, co się pisze, oraz możliwość oznaczania za przejrzaną czyjejś roboty (tudzież cofania tego oznaczenia). Także admini nie są zawaleni robotą. Tylko, że prawa redaktora dostaje się po min 300 nieodrzuconych edycjach w przestrzeni głównej. Trzeba przyznać - zaparłem się i wyrobiłem je dość szybko A co do roboty, to mimo, że mam kilkadziesiąt artykułów na liście obserwowanych, roboty z przeglądaniem zmian jest na prawdę niewiele.
pirogronian
Użytkownik
#698 - Wysłana: 15 Lut 2015 19:08:41
Odpowiedz 
Niniejszym nadaję sobie tytuł "Memory Alpha Romeo"
Teraz tylko pozostać wiernym... najlepiej do śmierci
Q__
Moderator
#699 - Wysłana: 15 Lut 2015 21:56:17
Odpowiedz 
pirogronian, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili . Chcesz tego admina?
pirogronian
Użytkownik
#700 - Wysłana: 15 Lut 2015 22:23:21
Odpowiedz 
Q__:
jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili .

Na prawdę? Miło mi, że cię raczej nie wystraszyły "porządki", jakie ostatnio przeprowadzam na polskiej MA

Q__:
Chcesz tego admina?

Kumpel mi kiedyś podał zasadę na życie - "Jak dają, to bierz. Jak biją, to uciekaj." Jak dasz admina, nie odmówię, aczkolwiek jak dotąd wszystkie funkcje, które były mi potrzebne, są dla mnie odstępne (włącznie z przenoszeniem artykułów).
Q__
Moderator
#701 - Wysłana: 16 Lut 2015 00:16:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:
Jak dasz admina, nie odmówię

No to masz. (I to zgodnie z zasadami konsensusu w najlepszym stylu Wikii - jest nas dwóch aktywnych w ostatnim czasie i zgodziliśmy się na to obaj.)
pirogronian
Użytkownik
#702 - Wysłana: 16 Lut 2015 14:42:14
Odpowiedz 
Q__:
w najlepszym stylu Wikii - jest nas dwóch aktywnych w ostatnim czasie i zgodziliśmy się na to obaj.

pirogronian
Użytkownik
#703 - Wysłana: 19 Lut 2015 21:37:47
Odpowiedz 
Nastała na polskiej MA taka sytuacja, że na skutek mojej rozegzaltowanej działalności zrobiło się na niej dokładnie 999 artykułów. Co prawda nowe, które doszły, w większości wymagają jeszcze w wielu miejscach tłumaczenia, jednak wszystkie je staram się pomału ogarniać. Tymczasem, ponieważ w związku z powyższym nie spieszy mi się do dodawania nowych pozycji, jest trochę czasu dla społeczności na zastanowienie się: jaki powinien być tysięczny artykuł na polskiej MA? Wiem, to symboliczne, ale dla mnie nie wiedzieć czemu, ma jakieś tam znaczenie
Q__
Moderator
#704 - Wysłana: 19 Lut 2015 21:43:50
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:
jest trochę czasu dla społeczności na zastanowienie się: jaki powinien być tysięczny artykuł na polskiej MA?

Proponuję polski odpowiednik tegoż:
http://en.memory-alpha.org/wiki/Gene_Roddenberry_( Admiral)
Skoro artykuł na temat prawdziwego Gene'a już mamy (choć - jak widać - rozpaczliwie wymaga rozbudowy):
http://pl.memory-alpha.org/wiki/Gene_Roddenberry

Druga opcja to
http://pl.memory-alpha.org/wiki/Michael_Piller
(Niemal równie zasłużony, a artykułu nie ma.)
pirogronian
Użytkownik
#705 - Wysłana: 19 Lut 2015 22:17:08
Odpowiedz 
Skoro o Roddenberymi Pillerze mowa, zadałem ci parę pytań na MA
Q__
Moderator
#706 - Wysłana: 20 Lut 2015 12:22:03
Odpowiedz 
pirogronian

Odpisałem (jak pewnie widziałeś). Nazbyt pomocny nie bylem... ;]
pirogronian
Użytkownik
#707 - Wysłana: 20 Lut 2015 15:43:44 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
Q__:
Nazbyt pomocny nie bylem... ;]

Dobre chęci 75% pomocy

Acha, oczywiście daj znać, jakbym się zaczął za bardzo szarogęsić na MA. Czasami mnie ambicja "gospodarza" ponosi
pirogronian
Użytkownik
#708 - Wysłana: 23 Lut 2015 23:39:31
Odpowiedz 
Niniejszym ogłaszam, że po większościowym przetłumaczeniu artykułu dt twórcy Star Trek - Gene Roddenberry'ego, w polskiej MA wylądował właśnie 1000-ny artykuł, dot Michaela Pillera, i teraz on będzie przedmiotem intensywnego tłumaczenia. Dziękuję forumowiczom i fanom za uwagę
Q__
Moderator
#709 - Wysłana: 25 Lut 2015 17:10:35
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:
Acha, oczywiście daj znać, jakbym się zaczął za bardzo szarogęsić na MA.

Spokojnie, spokojnie. Powiem jak rasowy Q: ja tam takich kompleksów/obaw nie miewam, więc i Ty nie miej. A serio: do szarogęsznia Ci w mojej ocenie b. daleko.

pirogronian:
w polskiej MA wylądował właśnie 1000-ny artykuł, dot Michaela Pillera, i teraz on będzie przedmiotem intensywnego tłumaczenia.

Widziałem, widziałem i - jak wiesz - pochwaliłem .
pirogronian
Użytkownik
#710 - Wysłana: 27 Lut 2015 22:08:12
Odpowiedz 
Właśnie dokonałem najcięższej jak do tej pory edycji na MA... Aż się czasem złoszczę na siebie, że się zabieram za hasło dopiero wtedy, jak już wiadomo, że nic się do niego więcej nie doda...
pirogronian
Użytkownik
#711 - Wysłana: 28 Mar 2015 18:53:34 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
Gdyby kogoś interesowało... Ruszyłem z tłumaczeniem artykułu o modelu studyjnym oryginalnego Enterprise: http://pl.memory-alpha.org/wiki/Model_klasy_Consti tution_%28oryginalnej%29. Obejmuje on takie rzeczy, jak powstanie i ewoluowanie samego pomysłu, jak projektować statki kosmiczne z uniwersum. A więc można się w nim dowiedzieć, skąd gondole, skąd spodek, skąd się wzięły dziwaczne projekty wzmiankowane tu i tam (jak klasa Daedalus czy USS Enterprise (XCV 330) - są to pozostałości po odrzuconych projektach ). Zapraszam do czytania, bo nie śmiem nawet prosić (choć jeszcze niewiele po polsku), by ktoś pomógł w tłumaczeniu...
Q__
Moderator
#712 - Wysłana: 6 Maj 2015 23:09:19
Odpowiedz 
Z wiadomej, smutnej, okazji utworzyłem dwa nowe artykuły:
http://pl.memory-alpha.org/wiki/Grace_Lee_Whitney
http://pl.memory-alpha.org/wiki/Janice_Rand
Są chętni tłumaczyć? (Trudno, ja śmiem .)
pirogronian
Użytkownik
#713 - Wysłana: 6 Maj 2015 23:25:28
Odpowiedz 
Q__:
Są chętni tłumaczyć?

Zobaczymy, co da się zrobić (zapuściłem się ostatnio w temacie...)
Q__
Moderator
#714 - Wysłana: 23 Lip 2015 10:51:58
Odpowiedz 
Tam Simon Pegg wychwala MA za jej przydatność (tak, korzystał z niej intensywnie pisząc scenariusz):

"I've got to say the Star Trek Wikipedia, Memory Alpha, which is online, has been so helpful. If you need to know what's inside of a photon torpedo, there it is online, because there are so many dedicated fans out there who have such a vast knowledge of the universe and the minutia of it."
http://trekcore.com/blog/2015/07/simon-pegg-memory -alpha-star-trek-beyond/
http://www.nydailynews.com/entertainment/movies/si mon-pegg-star-trek-script-article-1.2298914

A co z naszą rodzimą MA, ja się zapytowywuję?
pirogronian
Użytkownik
#715 - Wysłana: 23 Lip 2015 15:42:23
Odpowiedz 
Q__:
A co z naszą rodzimą MA, ja się zapytowywuję?

Zapuszczonym
Q__
Moderator
#716 - Wysłana: 20 Lut 2016 06:18:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jest taka sprawa... Nie wiem kim jest, czy ma u nas konto, czy nie, miewam też pewne wątpliwości co do poprawności polszczyzny, jakiej czasem używa, ale sądzę, że tak systematyczna i tak imponująca ilościowo aktywność* zasługuje na wyróżnienie, dlatego zapytałem Usera MA o nicku Blacksmith of Time czy ma ochotę przyjąć uprawnienia administratora.

* http://pl.memory-alpha.wikia.com/wiki/Specjalna:Wk ład/Blacksmith_of_Time

Prosiłbym też o zabranie głosu w przedmiotowej sprawie tych, którzy mają jakiś wkład w powstawanie polskiej MA i poczuwają się do odpowiedzialności za ten projekt. Oczywiście nie na Phoenixie - TUTAJ:
http://pl.memory-alpha.wikia.com/wiki/Forum:Prośby _i_uwagi_do_adminów
Albo TUTAJ:
http://pl.memory-alpha.wikia.com/wiki/Dyskusja_uży tkownika:Blacksmith_of_Time#Takie_małe_pytanko...

ps. Blacksmith, jeśli zaglądasz do nas - ujawnij się.
pirogronian
Użytkownik
#717 - Wysłana: 20 Lut 2016 08:52:22
Odpowiedz 
Fajnie, że ktoś się wziął, po tym, jak mi skończył się zapał i siły. Z przyjemnością poporawiam po nim błędy językowe
Q__
Moderator
#718 - Wysłana: 21 Lut 2016 08:22:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
pirogronian

Liczę na to.

A tymczasem... Cóż... Wobec braku głosów sprzeciwu Blacksmith of Time dołączył do grona adminów polskiej MA.
Paradoks
Użytkownik
#719 - Wysłana: 22 Lut 2016 23:44:23 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Q__
pirogronian

Ja też cieszę się, że dbacie jeszcze o Memory Alpha. Dobra robota!
Q__
Moderator
#720 - Wysłana: 23 Lut 2016 18:47:49
Odpowiedz 
Paradoks

Mam takie pytanko: jak pewnie wiesz dostałem uprawnienia biurokraty jakie miał kiedyś tylko Domko (admin z prawem powoływania adminów, w zasadzie dożywotni, odwoływalny tylko jeśli podpadnie Fundacji Wikimedia... a do tego naprawdę się trzeba "postarać"). Byłeś jednym z trzech oryginalnych adminów MA. Masz ochotę dostać te same uprawnienia? Mogę się nimi dzielić...
 Strona:  ««  1  2  3  ...  19  20  21  22  23  24  25  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Memory Alpha w Polsce

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!