USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Memory Alpha w Polsce
 Strona:  ««  1  2  3  ...  19  20  21  22  23  24  25  »» 
Autor Wiadomość
Delta
Użytkownik
#601 - Wysłana: 11 Mar 2009 20:24:53 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Paradoks
Jak to kiedyś powiedział Garfield: "Nie myśl więcej niż trzeba".

W takim razie będę na tyle wygodnicki, że wpiszę "Entente" jako okręt klasy Federation i niech Admini kombinują jak z tego wybrnąć (chciałeś stołek, to myśl ).
Paradoks
Użytkownik
#602 - Wysłana: 11 Mar 2009 20:42:25
Odpowiedz 
Delta

Pamiętasz, jak kiedyś wspominałem, że czy chcesz, czy nie, Ty też jesteś (nieformalnym) adminem?
Delta
Użytkownik
#603 - Wysłana: 11 Mar 2009 21:23:21
Odpowiedz 
Paradoks
Pamiętasz, jak kiedyś wspominałem, że czy chcesz, czy nie, Ty też jesteś (nieformalnym) adminem?

Pamiętam, ale bycie zwykłym userem jest lepsze -mniej zmartwień, a jak nabałaganię, to Admini się będą musieli naczelnym MA tłumaczyć.
Arek
Użytkownik
#604 - Wysłana: 12 Mar 2009 09:40:38
Odpowiedz 
To moje pierwsze tłumaczenie. Byłbym wdzięczny za opinie, czy nadaje się ten artykuł. Jak tak to zabieram się do roboty, jak nie to trzeba jeszcze poćwiczyć

Spotkanie z Enterprise-C
URL
biter
Użytkownik
#605 - Wysłana: 12 Mar 2009 10:55:59
Odpowiedz 
Arek

Musisz popracować trochę nad składnią i gramatyką oraz stanowczo popracować nad robieniem "linków" do nowych haseł. zgłoś się do mnie na gg dzisiaj to ci wyjaśnię nikt nie jest doskonały szczególnie ja więc chętnie pomogę.
Data
Użytkownik
#606 - Wysłana: 25 Mar 2009 19:20:05
Odpowiedz 
Czy mógłbym prosić adminów o interwencje ?

IPek tworzy bezsensowne artykuły, lista:

URL

Przydało by się także go zablokować.
Doctor_Who
Użytkownik
#607 - Wysłana: 26 Mar 2009 12:40:51
Odpowiedz 
Frederic Brown napisał taką książkę, Precz z Marsjanami. I właśnie to zrobiliśmy .
A własnie, zauważyliście, że na polskie wikie wróciły google ads w treści artykułu?
Doctor_Who
Użytkownik
#608 - Wysłana: 21 Kwi 2009 19:22:16
Odpowiedz 
Odnośnie Google Ads, które wróciły na polskie wikie - zauważyłem, że zasłaniają one niektóre szablony:

Mógłbym zmienić te szablony, by były dla reklam ''nieprzenikalne''. Tylko czy jest gdzieś na MA PL sensownie poukładana lista szablonów ''ramkowych'', czy mam ich szukać samemu (rozmawiałem z Biterem i wyszło na to, że takiej listy nie ma, kiedyś chyba zrobię kategorię ''szablony'' i jakoś je sensownie pogrupuję, bo na razie to wolna amerykanka)?
Paradoks
Użytkownik
#609 - Wysłana: 21 Kwi 2009 19:33:17
Odpowiedz 
Doctor_Who

Pełną listę szablonów znajdziesz tu:
http://memory-alpha.org/pl/index.php?title=Specjal na%3AWszystkie+strony&from=&namespace=10

Jeśli mógłbyś poukładać je w kategorii byłoby świetnie.

Przy okazji zajrzyj też tu:
http://memory-alpha.org/pl/wiki/Forum:Nazwy_okr%C4 %99t%C3%B3w
Jamjumetley
Użytkownik
#610 - Wysłana: 23 Kwi 2009 15:28:20
Odpowiedz 
Dzisiaj jakoś nie mogę wejść na żadną wersję MA oprócz angielskiej... Wiecie może co jest?
Paradoks
Użytkownik
#611 - Wysłana: 23 Kwi 2009 16:00:39
Odpowiedz 
Jamjumetley

Też chciałem o tym napisać, wygląda jakby wszystkie MA (oprócz angielskiej) po prostu znikły z serwera. Nie mam pojęcia co mogło się stać, na forum angielskiej wersji nikt jak dotąd nie jęczy. Pewnie to chwilowa awaria.

Doctor_Who
Użytkownik
#612 - Wysłana: 23 Kwi 2009 16:35:45
Odpowiedz 
A u mnie dziwnie... wszystko działa - obym w złą godzinę nie wypowiedział...
Jamjumetley
Użytkownik
#613 - Wysłana: 23 Kwi 2009 16:43:32
Odpowiedz 
U mnie też już działa...
Paradoks
Użytkownik
#614 - Wysłana: 23 Kwi 2009 16:44:20
Odpowiedz 
Doctor_Who
Jamjumetley

U mnie też już działa...

U mnie też. Problem zażegnany.
biter
Użytkownik
#615 - Wysłana: 5 Maj 2009 11:28:09
Odpowiedz 
A ja z lekkim uporem maniaka powrócę do problemu (może go rozwiązaliście jak mnie nie było).

Co zrobić z artykułami m-a które po premierze nowego ST stanął się (ewentualnie) nieaktualne.

Jeśli np nowy film pokaże coś co jest sprzeczne z (dotychczasowym) kanonem.

Czy problem ten podjęto na forum anglojęzycznej m-a, która jest troche jakby wyznacznikiem w tej materii?

Osobiście przyszedł mi ostatnio do głowy prosty sposób, może wystarczyło by stworzyć szablon, analogiczny do "ten artykuł jest pisany z punktu widzenia prawdziwego świata" - jakoś tak, dokładnie nie pamiętam, i zrobić szablon: "ten artykuł jest pisany na podstawie ST:XI" bądź: "Te informacje pochodzą z filmu ST:XI"
Domko
Użytkownik
#616 - Wysłana: 5 Maj 2009 11:29:10
Odpowiedz 
Na angielskiej MA na razie nie piszą nic o filmie - wręcz zabronili. Zobaczymy jak oni to rozwiążą - może podzielą to na osobne uniwersum - tak jak z Mirror Universe.
biter
Użytkownik
#617 - Wysłana: 6 Maj 2009 18:31:38
Odpowiedz 
Star Trek is nearly here!
Memory Alpha will be closed to editing from 2000 UTC, May 6th to 0400 UTC, May 9th.
See our announcement for more details.
20 Questions for J.J. Abrams - see the selected questions.

Takiej treści baner wisi na angielskiej m-a

tu oryginał:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Portal:Main

ciekawe czemu... może muszą przemyśleć jak ten film ugryźć i co zrobić z ewentualnymi burakami...
Paradoks
Użytkownik
#618 - Wysłana: 6 Maj 2009 18:54:32
Odpowiedz 
Przecież piszą, ze względu na spoilery. Zaraz po premierze, widząc niekompletność, mnóstwo ludzi będzie chciało w dobrej wierze uzupełnić MA o informacje z nowego filmu. Ktoś musi to nadzorować (kiedy wszyscy rzucą się na jeden artykuł naprawdę może powstać chaos, nie wspominając o konfliktach edycji), a nie wszyscy użytkownicy/czytelnicy MA zdążą obejrzeć przedtem film. Pewnie doświadczenie wyniesione z poprzednich premier.

My chyba nie musimy uciekać się do tego. Ja tam i tak nie mam pojęcia jak ustawić taką blokadę.
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#619 - Wysłana: 6 Maj 2009 22:09:57
Odpowiedz 
My chyba nie musimy uciekać się do tego. Ja tam i tak nie mam pojęcia jak ustawić taką blokadę.

To jest przesada. Zablokować można (i trzeba) kilka artykułów, ale zmiany w całej encyklopedii?
Doctor_Who
Użytkownik
#620 - Wysłana: 8 Maj 2009 10:56:28
Odpowiedz 
Wywaliłem z Strony Głównej zegar, bo zaczął odliczać do tyłu. Jednak pomyślałem, że warto jednak jakoś zaznaczyć obecność STXI w Polsce więc dodałem lakoniczną informację, co by nie wyszło, że MA PL całkowicie pominęła to wydarzenie. Jak chcecie, można to zmienić, lub usunąć.

Co do szablonów - przetestowałem pewne opcje w szablonach

http://memory-alpha.org/pl/wiki/Szablon:T%C5%82uma czenie

i

http://memory-alpha.org/pl/wiki/Szablon:WEdycji

Teraz Google Ads nie będą ich przenikały. Potem wezmę się za resztę, w tym infoboksy no i segregację.

Zmieniłem też:

http://memory-alpha.org/pl/wiki/MediaWiki:New-edit -page-preview-notice

Bo straszył tekst w krwistoczerwonej ramce i po angielsku.

Ale zegar można będzie w przyszłości wykorzystać - wystarczy zmienić w nim datę i możemy zrobić nowe odliczanie np. do premiery STO, STXII czy... Horizona.
biter
Użytkownik
#621 - Wysłana: 9 Maj 2009 19:46:00
Odpowiedz 
No i poradzili sobie na angielskiej M-A. przy każdej postaci piszą (alternatywna rzeczywistość./alternate reality) No to super mamy teraz he he. Ja i tak nazwał bym to (rzeczywistość Abramsa/Abrams Reality)
Doctor_Who
Użytkownik
#622 - Wysłana: 15 Lip 2009 20:04:41
Odpowiedz 
U was też MA się kaszani?
Eviva
Użytkownik
#623 - Wysłana: 15 Lip 2009 20:08:44
Odpowiedz 
Doctor_Who:
U was też MA się kaszani?

Jak diabli
Doctor_Who
Użytkownik
#624 - Wysłana: 15 Lip 2009 20:09:52
Odpowiedz 
Nic nie grzebałem!!
Eviva
Użytkownik
#625 - Wysłana: 15 Lip 2009 20:10:54
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Nic nie grzebałem!!

Nikt nie twierdzi, że grzebałeś. Ja jestem ostatnia, gdy chodzi o oskarżanie kogokolwiek, a zwłaszcza Ciebie.
Doctor_Who
Użytkownik
#626 - Wysłana: 15 Lip 2009 23:25:15 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Mam nadzieję, że to naprawią...
Pisarz
Użytkownik
#627 - Wysłana: 16 Lip 2009 12:16:54
Odpowiedz 
Zaktualizowałem:
http://memory-alpha.org/pl/wiki/Gry (dodałem 3 gry fanowskie)
http://memory-alpha.org/pl/wiki/J.J._Abrams#Przeds i.C4.99wzi.C4.99cia (usunąłem "w produkcji" przy Star Trek XI)
Doctor_Who
Użytkownik
#628 - Wysłana: 16 Lip 2009 12:23:41 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
U mnie już wszystko dobrze (nie wiem jak u was). Kryzys zażegnany.
Del ToRo
Użytkownik
#629 - Wysłana: 6 Sier 2009 23:13:04
Odpowiedz 
Witam. Mam pytanie odnośnie alfabetycznego przyporządkowywania postaci (i nie tylko). Otóż np. link do strony "Ian Andrew Troi" w kategorii "Ludzie" znajduje się pod literą I, a powinno być pod T. Nie bardzo wiem jak to zmienić. Tak samo mam z U.S.S. "Titan". Zamiast pod T znajduje się pod U. Proszę o pomoc.
Paradoks
Użytkownik
#630 - Wysłana: 6 Sier 2009 23:23:34 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Del ToRo

Przykładowo, jeśli chcemy dodać stronę Ian Andrew Troi do kategorii Betazoidzi dodajemy na koniec [[Kategoria:Betazoidzi]], co sprawi, że strona zostanie do tej kategorii załączona. Tyle, że tak jak zauważyłeś, będzie figurowała zgodnie z alfabetem, a oprogramowanie Wiki nie wie, że biogramy powinny być porządkowane według nazwisk, nie imion. Żeby powiedzieć mu, pod jaką literką chcemy, by hasło się znalazło, musimy ją wpisać po pionowej kresce, czyli: [[Kategoria:Betazoidzi|T]]. Wtedy, mimo, że nazwa strony zaczyna się na literę "I", w kategorii będzie pod literą "T".

Co jeśli więcej osób ma nazwisko zaczynające się na "T"? Przyjęło się, że niezależnie, czy mamy inne artykuły o nazwiskach na tę sama literę po kreskach wpisujemy całe nazwisko i imię po przecinku: [[Kategoria:Betazoidzi|Troi, Ian Andrew]]. Dzięki temu Deanna Troi znajdzie się przed Ianem, mimo, że noszą to samo nazwisko.

W przypadku U.S.S. Titan - [[Kategoria:Okręty Gwiezdnej Floty|Titan, USS]].

Mam nadzieję, że pomogłem.

* - nazwy kategorii należy traktować jako przykłady.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  19  20  21  22  23  24  25  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Memory Alpha w Polsce

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!