USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Memory Alpha w Polsce
 Strona:  ««  1  2  ...  17  18  19  20  21  ...  24  25  »» 
Autor Wiadomość
Doctor_Who
Użytkownik
#541 - Wysłana: 28 Gru 2008 14:22:25
biter

Dostałem wiadomość, ale tu akurat wystarczy zmienić "Caption" na "Opis" czy coś podobnego. Z tego kodu dałoby się zrobić gotowy szablon, pomyślę o tym.
biter
Użytkownik
#542 - Wysłana: 28 Gru 2008 15:08:50
Doctor_Who

Dzięki nie znam się na kodach w najmniejszym stopniu więc wolałem nie kombinować niczego. Aczkolwiek szablon byłby wygodniejszy w stosowaniu. to tak w miarę chwili, poradzę sobie chwilowo bez.
Doctor_Who
Użytkownik
#543 - Wysłana: 28 Gru 2008 17:05:22
Owszem, szablon byłby wygodniejszy, tyle, że trzeba by było wykoncypować jak go sklecić, żeby dawało się dowolną ilość zdjęć wsadzać.

Roboty tyle, że nie wiem czy się wyrobię...
Jeszcze kwestia infoboksów sidebarów, o które mnie Hicek prosił...
biter
Użytkownik
#544 - Wysłana: 28 Gru 2008 17:16:44
Doctor_Who

Dobrze spokojnie nie musisz się z tym śpieszyć ani krzty. ja sobie dam radę będę notował sobie w notatniczku o jakie artykuły mi chodziło i kiedyś jak wymyslisz choćby za rok to to wstawię.
Doctor_Who
Użytkownik
#545 - Wysłana: 5 Sty 2009 13:14:47
OK, wróciłem i będę się bawił w grzebanie, choć nie uzyskałem wciąż zgody na drobne korekty w plikach MediaWiki, bez których te szablony nie wyjdą. Q__, Domko i reszta, where are you?
Q__
Moderator
#546 - Wysłana: 5 Sty 2009 13:37:45
Doctor_Who

IMO możesz korygować. Tylko nie narozrabiaj za bardzo.
biter
Użytkownik
#547 - Wysłana: 5 Sty 2009 14:05:00
Q__

I tak każdą zmianę jaką zauważę na m-a od kiedy Doctor_Who dostał nominację przypisuję jemu. Lekki bałagan nie zaszkodzi, jeśli sam bałaganiarz go naprawi.

Ostatnio zauważyłem że jak robię linkowanie to wyszło mi przy [[Galaktyka|Galaktyce]] to pisząc linkowanie pojawiło mi się pod spodem w ramce dwa czy trzy słowa do wyboru, jak T9 w telefonie
Doctor_Who
Użytkownik
#548 - Wysłana: 6 Sty 2009 19:43:03
Oto pierwsza wersja szablonu dla odcinków, na razie bez gradientu:

http://memory-alpha.org/pl/wiki/Szablon:Epizod_inf oboks
http://memory-alpha.org/pl/wiki/Dyskusja_szablonu: Epizod_infoboks

http://memory-alpha.org/pl/wiki/A_Private_Little_W ar

Proszę o komentarze, może pominąłem jakiś ważny parametr?
Potem zrobię wersję z gradientem, zobaczymy, która bardziej się spodoba. Wtedy zrobię kolejne szablony, np. klasa statków dla Hicka...
biter
Użytkownik
#549 - Wysłana: 3 Mar 2009 11:11:54
A teraz zadam głupie pytanie (jak to ja). Odwiedzam M-A po wieeeeeeeeelu tygodniach by dalej edytować artykuł a tu benc, treść artykułu jest włączona w "ramkę" szablonu {{WEdycji}} Kto wpadł na ten "szalony" pomysł? to jest jakiś sposób na wymuszenie szybkiego zdejmowania tego szablonu
Doctor_Who
Użytkownik
#550 - Wysłana: 3 Mar 2009 14:27:32 - Edytowany przez: Doctor_Who
biter

Naprawione . [Mam nadzieję ]
Ja zauważyłem inny problem - jest jedna baza dla plików multimedialnych, więc jeśli ktoś z en-MA usunie obrazek, to automatycznie znika on z polskiej wiki. Nie wiem jak to rozwiązać - czy dublować te obrazki ładując przy każdym artykule na nowo je do bazy danych polskiej MA, czy jakoś inaczej, np. monitorować rejestr usunięć na en-ma, choć to karkołomna i chol... nudna robota.
biter
Użytkownik
#551 - Wysłana: 3 Mar 2009 14:37:39
Naprawione . [Mam nadzieję ]

miej pewność.

czy dublować te obrazki ładując przy każdym artykule na nowo je do bazy danych polskiej MA,

Ja tak robię, póki nikt nie krzyczy to się nie przejmuję.

monitorować rejestr usunięć na en-ma, choć to karkołomna i chol... nudna robota.

Powszechnie zwane robotą głupiego.
Doctor_Who
Użytkownik
#552 - Wysłana: 6 Mar 2009 12:10:12
Pytanie dla tych co się znają na zegarku .

Zamierzam wstawić na MA licznik czasu odliczający do polskiej premiery ST XI. Nie wim czy się uda, ale co tam

Premiera jak powiedział biter odbędzie się w nocy 7/8 maja o północy. Pytanie czy za datę premiery wtedy mam uznać w takim przypadku siódmy czy ósmy maja?? Ważne, bo licznik oblicza czas dokładnością do sekundy.,
biter
Użytkownik
#553 - Wysłana: 6 Mar 2009 12:13:09
Doctor_Who
ja bym uznał 8

Premiera zawsze jest "po, północy" dajmy na to bond u mnie w lublinie zaczął się 7 sekund po północy 007 miejmy nadzieję ze nie będą tak wredni i nie zrobią 11 sekund po...
Doctor_Who
Użytkownik
#554 - Wysłana: 6 Mar 2009 13:07:44 - Edytowany przez: Doctor_Who
Tutaj wstępna wersja:

http://memory-alpha.org/pl/wiki/U%C5%BCytkownik:Do ctor_Who/Zegar

Jedyne co mi się nie podoba, to, że skrypt nie czuje specyfiki języka polskiego i nie rozróźnia ''godzin'' i godziny'', ''minut'' i ''minuty''.

Może zamienić na skróty, typu:

zostało 62 d 9 h 52 min 33 s ??
Pah Wraith
Użytkownik
#555 - Wysłana: 6 Mar 2009 13:19:13
1) popraw proszę link
2) zdecydowanie układ d h m s jest ok
biter
Użytkownik
#556 - Wysłana: 6 Mar 2009 18:27:18
Problem translacyjny: Phaser array?

en. m-a: A phaser array is an arrangement of phaser emitters located in strategic areas of a starship, space station, or other vessel.
Paradoks
Użytkownik
#557 - Wysłana: 6 Mar 2009 19:01:13
Doctor_Who

Ja był dał godzin(y), sekund(y), etc.

Bardzo fajny pomysł.

biter

IMHO bank fazerów. Nie ma w słowniczku? Jak nie to możesz dodać.
Domko
Użytkownik
#558 - Wysłana: 6 Mar 2009 19:19:40
Zdecydowanie bank fazerów.
Delta
Użytkownik
#559 - Wysłana: 6 Mar 2009 21:07:36
Domko
Zdecydowanie bank fazerów.

Niekoniecznie, bo są jeszcze "phaser banks". Jeśli "phaser arrays" będą tłumaczone jako "banki fazerów", to jak przetłumaczymy "phaser banks"?
Domko
Użytkownik
#560 - Wysłana: 6 Mar 2009 21:11:22
Uch, racja. Dobre pytanie...
biter
Użytkownik
#561 - Wysłana: 6 Mar 2009 21:15:03 - Edytowany przez: biter
Delta

phazer bank - jako bateria fazerów
Tak jak w wojsku na działko przeciw lotnicze mówi się bateria przeciwlotnicza. baterie.

BTW własnie w "Fazer" to przetłumaczyłem.
Delta
Użytkownik
#562 - Wysłana: 6 Mar 2009 21:27:11
biter
phazer bank - jako bateria fazerów

Też kiedyś doszedłem do takiego wniosku. I właśnie dlatego IMHO dziwnie by wyglądało gdybyśmy "bank" tłumaczyli jako "bateria" a "array" jako "bank". To tak jak z tymi stopniami i ich tłumaczeniem wg. odpowiedników w polskiej MW -w pewnym momencie trafia się w ślepą uliczkę.
biter
Użytkownik
#563 - Wysłana: 6 Mar 2009 21:35:18
Delta

ponadto jeszcze "bank" jako bank fazerów to jeszcze dziwnie brzmi skoro chodzi o ileś baterii. Może to określić jako "sieć" względnie "system?"
Delta
Użytkownik
#564 - Wysłana: 6 Mar 2009 21:57:00
biter
ponadto jeszcze "bank" jako bank fazerów to jeszcze dziwnie brzmi skoro chodzi o ileś baterii. Może to określić jako "sieć" względnie "system?"

Zawsze miałem z tym kłopot, w końcu, dla odróżnienia od "baterii fazerów", zacząłem używać określenia "instalacja fazerowa" (tak samo jak w przypadku, znanej z ENT: Terra Prime, "verteron array" -i. werteronowa) ale do dziś nie bardzo mi się to określenie podoba. Tyle, że nie przychodzi mi do głowy lepsze. Może ktoś inny coś wymyśli?
Paradoks
Użytkownik
#565 - Wysłana: 6 Mar 2009 22:19:36
Delta

To tak jak z tymi stopniami i ich tłumaczeniem wg. odpowiedników w polskiej MW -w pewnym momencie trafia się w ślepą uliczkę.

Bardziej jak z klasami i typami okrętów (class = typ; type = klasa).
Delta
Użytkownik
#566 - Wysłana: 6 Mar 2009 22:22:49
Paradoks
Bardziej jak z klasami i typami okrętów (class = typ; type = klasa).

Z tym też.
biter
Użytkownik
#567 - Wysłana: 6 Mar 2009 22:26:46
dobrze to jako instalacja to wrzucę.
Doctor_Who
Użytkownik
#568 - Wysłana: 7 Mar 2009 19:49:26
Pah Wraith

1) popraw proszę link
2) zdecydowanie układ d h m s jest ok

Zrobione.
To teraz co? Ładujemy to na stronę główną??
Delta
Użytkownik
#569 - Wysłana: 8 Mar 2009 09:28:07
Z rekomendacją: do usunięcia.
http://memory-alpha.org/pl/wiki/2369
Paradoks
Użytkownik
#570 - Wysłana: 8 Mar 2009 10:50:08
Delta

Gotowe.

biter

Dlaczego dodajesz artykuł o volach do listy "Do przetłumaczenia" skoro - jak się domyślam - zamierzasz zająć się nim sam? Z założenia miała to być lista artykułów, do których wkleiliśmy angielską treść i które będziemy tłumaczyć wspólnie, po kawałku w miarę możliwości.

Przy okazji, ponowię apel. Umiałby ktoś zrobić nam takie gifowe bannery w polskiej wersji?
http://memory-alpha.org/en/wiki/Memory_Alpha:Banne rs
Musimy się odpowiednio rozreklamować przed premierą ST:XI.
 Strona:  ««  1  2  ...  17  18  19  20  21  ...  24  25  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Memory Alpha w Polsce

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!