USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Memory Alpha w Polsce
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  21  22  23  24  25  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 12 Lip 2006 15:00:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Domko

Rozumiem, to wiele wyjaśnia...

Galaxy vs. Defiant

Wyobraź sobie tylko ciągłe zmiany arykułu przez zwolenników jednej lub drugiej klasy i mnóstwo zajęcia dla adminów...
Domko
Użytkownik
#32 - Wysłana: 12 Lip 2006 16:34:03
Odpowiedz 
Hehe... Wiem, to był tylko żart.
Jurgen
Moderator
#33 - Wysłana: 12 Lip 2006 17:47:31
Odpowiedz 
Może jeszcze temat Galaxy vs Defiant dać...

Tylko kto przekopie się przez te 40 (?) stron?

Szczerze mówiąc, nie mam ruchu w kwestii zarejestrowanych użytkowników. Zajęte nicki są dlatego, że, z tego co wybadałem, jest jedna baza danych dla wszystkich języków - więc np. Raport16 mógł być z Niemiec czy Holandii, a niekoniecznie z Polski.

Rozumiem, to wiele wyjaśnia...

No to miałem szczęście albo fani ST są tak pokręceni, że normalnych imion już nie wpisują.
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 12 Lip 2006 17:52:59
Odpowiedz 
No to miałem szczęście albo fani ST są tak pokręceni, że normalnych imion już nie wpisują

Chyba racja, jakem Q
szwagier
Użytkownik
#35 - Wysłana: 13 Lip 2006 18:04:45
Odpowiedz 
Szczerze mówiąc, nie mam ruchu w kwestii zarejestrowanych użytkowników. Zajęte nicki są dlatego, że, z tego co wybadałem, jest jedna baza danych dla wszystkich języków - więc np. Raport16 mógł być z Niemiec czy Holandii, a niekoniecznie z Polski.

Ok dla imion i nicków znanych ze ST ale jak ktoś wpisuje swój własny pseudonim pod różnymi możliwymi formami i wejść nie chce to już jest dziwne....
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 13 Lip 2006 18:34:53
Odpowiedz 
szwagier

Wiem, że lubisz dziwne zjawiska, może Ty nam to wyjaśnisz?
The_D
Użytkownik
#37 - Wysłana: 14 Lip 2006 00:22:12
Odpowiedz 
wkoncu zalogoalem sie jako "ssvisdbvhis" bo innego wyjscie nie bylo

Ja w takich sytuacjach ratuje sie np. numerem indeksu, ewentualnie z jakimiś ozdóbkami
szwagier
Użytkownik
#38 - Wysłana: 14 Lip 2006 00:56:45
Odpowiedz 
Wiem, że lubisz dziwne zjawiska, może Ty nam to wyjaśnisz?

Obcy... Dominium..
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 14 Lip 2006 01:00:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
szwagier

Inwazja Zmiennych, którzy nas udają?
Data
Użytkownik
#40 - Wysłana: 5 Sier 2007 23:45:35
Odpowiedz 
No i cisza polska Memory-Alpha sie nie rozwija...
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 6 Sier 2007 00:00:20
Odpowiedz 
Data

No i cisza polska Memory-Alpha sie nie rozwija...

Poczekajmy co Domko odpowie...
Domko
Użytkownik
#42 - Wysłana: 6 Sier 2007 08:53:34
Odpowiedz 
Racja.

No, niestety, kiedy zacząłem ją rozwijać, miałem dużo więcej czasu niż teraz.

Mam więc propozycję - może ktoś chce przejąć pełne uprawnienia do polskiej Memory Alpha i zająć się zarządzaniem? Ja od czasu do czasu też coś wrzucę, zmienię i poadministruję, ale na razie jest mi trudno ze względów czasowych...
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 6 Sier 2007 09:11:42
Odpowiedz 
Domko

Mogę? Moge? Mogę? (Jak mawiają dzieci w przedszkolu...)

Zawsze chciałem być adminem, czegokolwiek...

A serio: chętnie sie tego podejmę... (Tylko nie podoba mi się termin "przejać", wolałbym, abyśmy byli zespołem....)
Domko
Użytkownik
#44 - Wysłana: 6 Sier 2007 09:44:29
Odpowiedz 
Super.

Tzn. źle się wyraziłem. I tak chyba nie mogę pozbyć się uprawnień admina, ale mogę komuś je dodać. Jeśli więc chcesz, to podaj mi swoją nazwę użytkownika na Memory Alpha i dam Ci odpowiednie uprawnienia, a potem się dogadamy.
Paradoks
Użytkownik
#45 - Wysłana: 6 Sier 2007 10:20:51
Odpowiedz 
A Ty Q__ nie masz przypadkiem już uprawnień admina. W każdym razie na liście adminów MA jesteś:
http://memory-alpha.org/pl/wiki/Memory_Alpha:Admin istratorzy

Ja zresztą też Nie mogę jakoś zdobyć chęci by się tym zająć poważniej.

Tak więc Domko jak sądzę, nie jest zwykłbym adminem, ale - jak to nazywamy na Wikipedii - Biurokratą. Oznacza to, że może także dawać (i chyba także odbierać, choć nie jestem pewny) innym uprawnienia adminem, co do biurokraty nie jestem pewny.

Choć jeżeli podejmiecie konkretne działania, chętnie pomogę. Bez mobilizacji idzie mi ciężko.
Domko
Użytkownik
#46 - Wysłana: 6 Sier 2007 10:26:08
Odpowiedz 
Racja, chyba już macie uprawienia. Kiedyś musieliśmy to obgadać. :]
Paradoks
Użytkownik
#47 - Wysłana: 6 Sier 2007 10:34:32
Odpowiedz 
Może więc zaproponuje sposób kooperacji znany i dobrze sprawdzający się na Wikipedii. Bierzemy medalowy artykuł z en wiki, którego "nasz" odpowiednik jest wątły. Na górze strony (polskiej) dodajemy adekwatną informacje, kasujemy całą treść i wklejamy żywcem wersją angielską. Następnie tłumaczymy. Każdy po kawałku. Pasuje? To wybierzcie jakiś art (medalowy na en, króciutki, albo nieistniejący na pl). Nieśmiało proponuje Enterprise-D.
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 6 Sier 2007 10:45:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Domko

Racja, chyba już macie uprawienia. Kiedyś musieliśmy to obgadać.

Ano tak, zapomnmiałem... Zatem czas sprostac spoczywajacej na mnie odpowiedzialności.

Paradoks

Może więc zaproponuje sposób kooperacji znany i dobrze sprawdzający się na Wikipedii. Bierzemy medalowy artykuł z en wiki, którego "nasz" odpowiednik jest wątły. Na górze strony (polskiej) dodajemy adekwatną informacje, kasujemy całą treść i wklejamy żywcem wersją angielską. Następnie tłumaczymy. Każdy po kawałku. Pasuje? To wybierzcie jakiś art (medalowy na en, króciutki, albo nieistniejący na pl). Nieśmiało proponuje Enterprise-D.

Sposób wydaje sie b. dobry... To mi wygląda na poczatek udanej współpracy...
Paradoks
Użytkownik
#49 - Wysłana: 6 Sier 2007 10:49:10
Odpowiedz 
Heh... A pod jakim nickiem, bo jesli Q__ to to niestety nie ja....

Q__Original

Administrator Memory Alpha nie pamiętający swojego nicka.

Sposób wydaje sie b. dobry... To mi wygląda na poczatek udanej współpracy...

Też tak myślę. Jeśli więc art pasuje to zrobię mały szkielet i za jakieś pół godziny zaczynamy tłumaczyć.
Domko
Użytkownik
#50 - Wysłana: 6 Sier 2007 10:49:58 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Q__Original.

Ale jeśli to nie Ty to zarejestruj się i podaj mi swój nick, to dam Ci odpowiednie uprawnienia.

OK, myślę, że to jest dobry pomysł. Ja w wolnej chwili będę kontynuował teksty informacyjne o dodawaniu tekstów, etc., bo to też jest niekompletne. Chyba, że ktoś mi z tym pomoże - np. Ty Q__??

EDIT:
W sumie najpilniejsza potrzeba, aby ruszyć na poważnie, to tłumaczenie linków z adresu http://memory-alpha.org/pl/wiki/Memory_Alpha:Wprow adzenie

Przygotowałem działające linki - są tam wrzucone teksty po angielsku - trzeba je przetłumaczyć.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 6 Sier 2007 11:10:41
Odpowiedz 
Domko

Tak, Q_Original to ja, ale jeśli da isę przerobić mnie na Q__ to bym sie cieszył

Pah Wraith
Picard

Lubicie się rozpisywać na Forum to i do MA zapraszam
Domko
Użytkownik
#52 - Wysłana: 6 Sier 2007 11:15:42
Odpowiedz 
Naprawdę byłoby fajnie, gdyby powstała polska wikipedia o Star Treku. A jako że MA jest świetną podstawą do tego, zapraszam do edycji i pomocy.
Paradoks
Użytkownik
#53 - Wysłana: 6 Sier 2007 11:25:09
Odpowiedz 
A więc gotowe:
http://memory-alpha.org/pl/wiki/USS_Enterprise_%28 NCC-1701-D%29

Troszkę zaczłęm. Można tłumaczyć. Trzeba się jeszcze pomordować z szablonem {{e}}, ale to później

Jakieś pytania/sugestie/uwagi?
Domko
Użytkownik
#54 - Wysłana: 6 Sier 2007 11:41:07
Odpowiedz 
IMHO super.

Ktoś z adminów chętny do tłumaczenia tekstów administracyjnych? To dość ważne, jeśli miałyby się dołączyć jakieś inne osoby poza nami 3-ma + 2 stałych redaktorów (z tego co widzę na polskiej MA).
Data
Użytkownik
#55 - Wysłana: 6 Sier 2007 11:41:30
Odpowiedz 
Właśnie o co chodzi z tymi szablonami?
Paradoks
Użytkownik
#56 - Wysłana: 6 Sier 2007 11:46:12
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 6 Sier 2007 12:25:21
Odpowiedz 
No to wziąłem się troche za robotę

Data

Dzięki, że nas do pracy pogoniłeś...
Domko
Użytkownik
#58 - Wysłana: 6 Sier 2007 12:29:20
Odpowiedz 
Oby nam się znów nie odechciało jak wtedy.

Trzeba jakoś zachęcić innych trekkerów, aby pisali artykuły. Niestety, nie mam na to jakiegoś pomysłu.
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 6 Sier 2007 12:35:55
Odpowiedz 
Domko

Trzeba jakoś zachęcić innych trekkerów, aby pisali artykuły. Niestety, nie mam na to jakiegoś pomysłu.

Musimy chyba "trąbić" o tym na Forum do znudzenia...

BTW: byli chetni do wysyłania artykułów Kai'owi, niech wysyłaja do nas (tylko subiektywne podejście w MA raczej nie przejdzie)...

ps. mało Userów, ani jednego wandala... Nie ma nawet komu bana dać... Faktycznie, trza z tym cuś zrobić.
Data
Użytkownik
#60 - Wysłana: 6 Sier 2007 12:40:05
Odpowiedz 
Data

Dzięki, że nas do pracy pogoniłeś...

Jak zobaczyłem różnice pomiędzy encyklopedią SW Osussem (ponad 2500 tys artykułów ) a Memory-Alpha (259 ) to moje serce fana nie wytrzymało :) Ze swojej strony mogę pomóc opisywać rasy Star Treka (Wolkanie i Gatunek 8472 gotowe )
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  21  22  23  24  25  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Memory Alpha w Polsce

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!