USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / HORIZON - pomysły ogólne
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#91 - Wysłana: 15 Lip 2006 15:57:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
theczarek

Archera miała jeszcze w trakcie

Nie chciałem tego wprost mówić, ideały Federacji, nie wypadało

Zresztą "w trakcie" to T'Pol pokazali
theczarek
Użytkownik
#92 - Wysłana: 15 Lip 2006 16:01:06
Odpowiedz 
ideały Federacji,

Federacji jeszcze nie było...

Zresztą "w trakcie" to T'Pol pokazali

coś nam dziś wszystkie tematy ku jednemu zmierzają.
Q__
Moderator
#93 - Wysłana: 15 Lip 2006 16:03:25
Odpowiedz 
theczarek

Federacji jeszcze nie było...

Archera one nie ograniczały, co było widać, mnie tak, dlatego nie powiem co myślę o tym dupku

coś nam dziś wszystkie tematy ku jednemu zmierzają.

Rozpiera nas "duch Kirka"
Raptor 16
Użytkownik
#94 - Wysłana: 16 Lip 2006 16:42:17
Odpowiedz 
kapitan horizona przypomina mi
Rikera
Q__
Moderator
#95 - Wysłana: 16 Lip 2006 17:01:39
Odpowiedz 
coś nam dziś wszystkie tematy ku jednemu zmierzają

Jeszcze gorzej zrobiło się w topicu o blond cyborgach...
Domko
Użytkownik
#96 - Wysłana: 16 Lip 2006 17:44:11
Odpowiedz 
kapitan horizona przypomina mi
Rikera

Z powodu brody?
Q__
Moderator
#97 - Wysłana: 16 Lip 2006 18:21:01
Odpowiedz 
Z powodu brody?

Więcej podobieństw chyba nie widać...
Raptor 16
Użytkownik
#98 - Wysłana: 16 Lip 2006 23:07:03
Odpowiedz 
przez brdoe staje sie podobny do rikera
Q__
Moderator
#99 - Wysłana: 17 Lip 2006 02:06:51
Odpowiedz 
Raptor 16

Właśnie o to mi chodziło, że podobieństwo obu kapitanów polega tylko na noszeniu brody... Aby porównywać ludzi należy mieć wiecej cech do zestawienia
Pah Wraith
Użytkownik
#100 - Wysłana: 17 Lip 2006 10:11:17
Odpowiedz 
Wszelkie podobieństwa są niezamierzone
Q__
Moderator
#101 - Wysłana: 17 Lip 2006 14:19:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Tak mi właśnie wygladało
Paradoks
Użytkownik
#102 - Wysłana: 18 Lip 2006 19:40:14
Odpowiedz 
Pah Wraith

Czyli nie powinniśmy juz nic pisać, bo może jeden z naszych pomysłow przypadkiem zbubluje się ze scenariuszem i niebędzie go mozna wykorzystać.
theczarek
Użytkownik
#103 - Wysłana: 18 Lip 2006 19:43:49
Odpowiedz 
Wszelkie podobieństwa są niezamierzone

Załoga Horizona nie cierpi przynjamniej na hroniczną nadwagę w przeciwieństwie do ekipy od Hidden Frontier (sezon 1 - dalszych jeszcze nie widziałem)
Q__
Moderator
#104 - Wysłana: 18 Lip 2006 20:08:01
Odpowiedz 
Załoga Horizona nie cierpi przynjamniej na hroniczną nadwagę w przeciwieństwie do ekipy od Hidden Frontier

A właśnie, czy przypominacie sobie w Flocie osoby cierpiące na nadwagę? Ja nie...
Picard
Użytkownik
#105 - Wysłana: 18 Lip 2006 21:28:50
Odpowiedz 
A ja ze swej strony chcial bym Wam drodzy autorzy HORIZON zaproponaowac bysciena powrot uczynili ze statkow klasay Galaxy najpotezniejsze okrety Gwiezdnej Floty. w koncyu na serwisie Fenixa napisane jest, iz po stracie Enterprise-D oraz Odyssey okrety tego rodzaju oddelegowano do przezrbrojenai w stoczniach a jako, iz Was nie ogranicza z oczywistych wzgledow kanon moglibyscie pojsc tym tropem i zasugerowac, iz Wasz statek wyposazony zostal w torpedy kawantowe. tarcze regeneratywne, wrazliwe partie Horizon powleczone zostaly pancerzem ablatywnym a procedura oddzielanai mostka zostaal skrocona do czasu ta samo krotniekgo jak w przypadku USS Prometeusz...

[/i]Galaxy wraca do łask?[i]
Q__
Moderator
#106 - Wysłana: 18 Lip 2006 21:36:52
Odpowiedz 
Picard

Ze względów sentymentalnych popieram Twój apel..

(Choć usłyszeć od Cieibe, Kapitanie, że kanon ogranicza...)
waterhouse
Moderator
#107 - Wysłana: 18 Lip 2006 21:44:19 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
A ja ze swej strony chcial bym Wam drodzy autorzy HORIZON zaproponaowac bysciena powrot uczynili ze statkow klasay Galaxy najpotezniejsze okrety Gwiezdnej Floty

Niestety, kanon nie pozwala

co do Twoich uwago to powiem póki co, ze jedna zostala uwzgledniona.

Charakterystyke techniczna i wiele innych rzeczy poznacie, gdy bedzie nowa stronka projektu, juz wkrotce...
Q__
Moderator
#108 - Wysłana: 18 Lip 2006 21:52:55
Odpowiedz 
waterhouse

Charakterystyke techniczna i wiele innych rzeczy poznacie, gdy bedzie nowa stronka projektu, juz wkrotce...

Czekam z niecierpliwością.
Delta
Użytkownik
#109 - Wysłana: 19 Lip 2006 02:19:42
Odpowiedz 
A właśnie, czy przypominacie sobie w Flocie osoby cierpiące na nadwagę? Ja nie...

A Scotty
W DS9: Statistical Probabilities jest pokazany Patrick -jedna z grupy osób zmodyfikowanych genetycznie, którą na stację sprowadza Bashir.
W Treku praktycznie nie ma otyłych osób, ale to raczej nie wynika z wymogów scenariszy, może jest tak po prostu dlatego, że dzisiejsze filmowe gwiazdy z uporem maniaków starają się na siłę odchudzać?
Q__
Moderator
#110 - Wysłana: 19 Lip 2006 03:03:33
Odpowiedz 
Delta

W Treku praktycznie nie ma otyłych osób

Sadze, że może to wynikać raczej z dwóch rzeczy:
1. do Gwiezdnej Floty przyjmuje się raczej pspby cieszące się perfekcyjnym zdrowiem
2. Otyłość (nie tak niewielka nadwaga jak w wypadku Scotty'ego) jest w sumie chorobą. Może należy do chorób które zdołał wyeliminować postęp medyczny Federacji?
Pah Wraith
Użytkownik
#111 - Wysłana: 24 Maj 2007 15:30:15
Odpowiedz 
I popnownie, wszelkie pomysły, które rzucicie zostaną zlekceważone... eeeee uważnie przedyskutowane
Q__
Moderator
#112 - Wysłana: 24 Maj 2007 15:40:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Czy proponowałem już, by w Horizonie wystąpił w jednej z głównych ról Andorianin? Wolkanie i Klingoni (a w sumie jeden znany Klingon) swoje "5 minut" (no sporo dłuższe) mieli... Czas na Andorianina. Chciałbym też wątku (podejrzliwość kapitana Sicińskiego mnie zainspirowała) z romulańskim szpiegiem udajacym Wolkana...

Z innej beczki: postuluję też klasyczne żartobliwe nawiązania (typu tego słynnego promu z Alderaan) do takich seriali jak SAAB, B5 (jakaś wzmianka o alternatywnych liniach czasu gdzie toczyła się wojny z Pijawami i o stacji B5, ew o inwazji Vorlonów z alternatywnej linii czasu w czasach młodości Kirka) oraz nBSG (jakieś zdanie o badaniach archeologicznych wskazujących że gdzieś w kwadrancie Delta na planecie Kobol załoga Kaśki, znalazła ślady działalności homo sapiens... albo jeszcze lepiej, że wiedzą o tym dysponuje Borg, a Federacja wie to od Seven...).
warlock24
Użytkownik
#113 - Wysłana: 24 Maj 2007 23:21:44
Odpowiedz 
Załoga Horizona nie cierpi przynjamniej na hroniczną nadwagę w przeciwieństwie do ekipy od Hidden Frontier (sezon 1 - dalszych jeszcze nie widziałem)

ale chyba będą te wielkie kubki?
Pah Wraith
Użytkownik
#114 - Wysłana: 25 Maj 2007 14:48:44
Odpowiedz 
To może tutaj kontrpytanie: czego nie chcecie zobaczyć w Horizonie?

Staraliśmy się zawsze unikać ewidentnych clichees (o ile to możliwe w przypadku fanserialu ), ale mogliśmy coś nieświadomie przegapić...
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 25 Maj 2007 17:44:31
Odpowiedz 
Pah Wraith

czego nie chcecie zobaczyć w Horizonie?

Pomysłów zbyt naciągniętych od strony naukowej i logicznej, wątków a'la Harlequin, infantylnych rozwiązań, przeładowania "czystą" akcją...

Ale spokojnie, na ile znam Wasz gust, to raczej nie grozi...
Signar
Użytkownik
#116 - Wysłana: 25 Maj 2007 23:33:25
Odpowiedz 
Witam to moj pierwszy post tak wiec kultura wymaga sie przywitac.Nawiazujac do tematu i alternatywnych lini czasu moim pomyslem jest spotkanie ze statkiem wzorowanym na tych z ST ale pochodzacej z naszej "tutejszej" rzeczywistosci w niedalekiej przyszlosci.Statek mogbyc zbudowany przez zapalencow ktorzy np ukonczyli fizyke i byli (sa) fanami ST i najwarzniejsze nosil nazwe Polskich okrentow(jakos tak przezemnie przebiega patriotyzm .Wiem ze scenariusze z alternatywnymi liniam czasu bylu dos czesto wkorzystywane ale mozna to polaczyc z odnalezieniem(szukaniem) jakiegos przejscia miedzy wymiarami i czasem .Jesli moja koncepcja jest napisana w zawily sposob to piszcie a sprubuje ja jasnie przepisac.Pozdrawiam
Q__
Moderator
#117 - Wysłana: 26 Maj 2007 02:51:52
Odpowiedz 
Signar

moim pomyslem jest spotkanie ze statkiem wzorowanym na tych z ST ale pochodzacej z naszej "tutejszej" rzeczywistosci w niedalekiej przyszlosci.Statek mogbyc zbudowany przez zapalencow ktorzy np ukonczyli fizyke i byli (sa) fanami ST

Brzmi to nawet fajnie i patriotycznie, tylko hmm pachnie groteskowymi "Odkrywcami" i chałupnictwem rodem z FC...

Jesli moja koncepcja jest napisana w zawily sposob to piszcie a sprubuje ja jasnie przepisac

Spokojnie, spokojnie, specjalistą od wyrażania isę tak zawile, że muszę tłumaczyć co miałem na myśli to ja tu jestem...
Pah Wraith
Użytkownik
#118 - Wysłana: 29 Maj 2007 08:46:13
Odpowiedz 
Statek mogbyc zbudowany przez zapalencow ktorzy np ukonczyli fizyke i byli (sa) fanami ST

niech zgadnę, jesteś na/po fizyce?
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 2 Cze 2007 12:38:11
Odpowiedz 
Trochę sobie dyskutowaliśmy z Pah Wraithem na gg m.in. o Horizonie, scenariuszach itd. Zasadnicza treść rozmowy pozostanie tajemnicą z przyczyn oczywistych, jednak rzuciłem w czasie tej rozmowy pewien pomysł, który (z racji jego kontrowersyjności) wypada podać pod osąd fanów.

Zaproponowałem mianowicie crossover pomiędzy nBSG a Trekiem: w finale serialu, po dramatycznym zakończeniu właściwej fabuły, w ostatnich scenach ostatnego odcinka Horizon odbiera sygnały od błądzącej w poszukiwaniu Ziemi Galaktiki i w ostatim ujęciu widzimy jednego Vipera i może kawałek dziobu wiadomego BattleStara. I na tym kończy sie serial... Taki modny otwarty finał....

Zresztą nie chodzi mi tu o banalny crossover w komiksowym stylu, raczej o hołd dla (mającego w ekipie Horizona sporo fanów) R. Moore'a. Takie mrugnięcie okiem do widza sugestię, że głębia, przesłanie, itp. odeszły z Treka (do konkurencji) odkąd na placu boju pozostał duet B&B a duchowym następcą Treka (mimo wszelkich różnic) jest na chwilę obecną właśnie serial robiony przez Moore'a.

Dodatkowo scenka ta przez swoją otwartość byłaby sugestią, że Trek nigdy się nie kończy, że świat ST ewoluuje, że kosmos ten zawiera więcej niespodzianek niż by to wynikało z poczynań drepczących ostatnio w kółko epigonów...

A tak nawiasem mówiąc w Treku było sporo takioch "mrugnięć" do innych wybitnych dzieł SF... (O czym zresztą na Forum pisaliśmy...)
Pah Wraith
Użytkownik
#120 - Wysłana: 2 Cze 2007 12:42:07
Odpowiedz 
Jednocześnie pragnę zdementować jakobyśmy rozmawiali o scenariuszu Horizona :] więc za bardzo nawet nie ma co zdradzać
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / HORIZON - pomysły ogólne

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!