USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Sklepik z trekowymi gadżetami - planuję taki założyć
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8 
Autor Wiadomość
Sheridan
Użytkownik
#211 - Wysłana: 18 Wrz 2006 11:54:59
Odpowiedz 
... doszedłem do wniosku, że wszelkie wariacje na temat np. Treka nie są objete prawami autorskimi......

Myślę, że produkcja właśnie takich koszulek będzie OK W takim razie mam pomysł nazwiązujący właśnie do tego podejścia
Potrzebny jest ktoś, kto umiałby np. naryzować statek Borg czy inne statki (może nawet lekko karykaturalnie). Jeżeli jest to praca autorska nawet jeżeli została zainspirowana jakimś serialem czy filmem to nadal jest to całkowicie legalne. Do tego dorzucamy napis i gotowe

P.S. - jest ktoś chętny do wykonania takiego rysunku ? Tak żeby się ładnie prezentował na białym tle bo wtedy koszulka będzie o wiele tańsza ? Mogę się dogadać w sprawie ceny wykonania takiego rysunku
Pah Wraith
Użytkownik
#212 - Wysłana: 18 Wrz 2006 21:58:46
Odpowiedz 
Artykuł z MA o prawach patentowych do wzorów związanych ze ST:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Design_patents
elbereth
Moderator
#213 - Wysłana: 18 Wrz 2006 23:31:12 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
+ myślę że warto by wrzucić w stopce sklepiku coś takiego jak tutaj w Phoeniksie mianowicie:
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.
tak dla swiętego spokoju..
edit: nie Paramount tylko CBS Studios Inc (tak wynika ze startrek.com )
Q__
Moderator
#214 - Wysłana: 19 Wrz 2006 02:09:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
elbereth

nie Paramount tylko CBS Studios Inc

Bo CBS wykupiło Paramount.

Sheridan

Oto fotki fragmentów kolejnych istniejących już "trekowych" podkoszulków:

(zresztą ten z kapitanami niezbyt udany)
Sheridan
Użytkownik
#215 - Wysłana: 19 Wrz 2006 07:30:38
Odpowiedz 
Dzięki za wszystkie informacje - teraz przynajmniej wiem co jest opatentowane. Okazuje się, że dużo.

Z tym tekstem w stopce to faktycznie zupełnie mi to umknęło, więc już jest
elbereth
Moderator
#216 - Wysłana: 19 Wrz 2006 09:47:54
Odpowiedz 
jeśli będziesz kiedyś dodawał do sklepiku książki o Titanie możesz od razu zarezerwować jedną dla mnie (tzn jesli cena bedzie taka jak wszystkich obecnych w sklepiku ksiazek...)
PS. Sheridan przesyłasz mi to o czym mowilismy w mailu czy nie...bo czekam i czekam ;]
Anonim
Anonimowy
#217 - Wysłana: 19 Wrz 2006 13:02:20
Odpowiedz 
ALe trzeba by sprawdzic jakie patenty sa zarejestrowane w Polsce albo w UE (tzw. patent europejski). Te z
USA u nas nei obowiązują
Q__
Moderator
#218 - Wysłana: 19 Wrz 2006 15:21:18
Odpowiedz 
Anonim

Dobra rada
Raptor 16
Użytkownik
#219 - Wysłana: 19 Wrz 2006 15:29:13
Odpowiedz 
a nie ma takiego czegoś jak "Międzynarodowy Patent"?
Sheridan
Użytkownik
#220 - Wysłana: 19 Wrz 2006 17:05:37
Odpowiedz 
elbereth
jeśli będziesz kiedyś dodawał do sklepiku książki o Titanie możesz od razu zarezerwować jedną dla mnie (tzn jesli cena bedzie taka jak wszystkich obecnych w sklepiku ksiazek...)
PS. Sheridan przesyłasz mi to o czym mowilismy w mailu czy nie...bo czekam i czekam ;]

Niestety Titanów na razie nie mam Sporo książek używanych - polecam przejrzeć - większość z nich jak patrzyłem sobie na amazonie to jest do poczytania - mało jest takich, które mają słabe oceny.

Natomiast ta nasza sprawa - nie wiem czy myślę o tym samym co Ty, więc przypomnij mi

ALe trzeba by sprawdzic jakie patenty sa zarejestrowane w Polsce albo w UE (tzw. patent europejski). Te z
USA u nas nei obowiązują

No to faktycznie trochę jest zakręcone z tym, ale oprócz samych patentów obowiązują nas prawa autorskie a tego się nie przeskoczy raczej łatwo.

A tak na marginesie aż wziąłem sobie browarek na pociechę bo wczoraj się cieszyłem, że udało mi się szybko wrzucić te książki do sklepu a tu dziś się okazuje, że ucięło mi sporo opisów przedmiotów które już są. Kopii opisów oczywiście nie mam (bo po co... ech... chyba zacznę takie rzeczy robić) no i teraz muszę większość z nich pisać od nowa.
Paradoks
Użytkownik
#221 - Wysłana: 19 Wrz 2006 18:32:33
Odpowiedz 
Q__
Robię to (do anglojęzycznej wersji)... Nawet raz mnie zablokowali, ale mam nowe konto...

Patriota się znalazł...
Q__
Moderator
#222 - Wysłana: 19 Wrz 2006 19:37:49
Odpowiedz 
Paradoks

Patriota się znalazł...

Teksty dotyczyły polskich naukowców i polskich wątków w anglojęzycznej fantastyce (z komiksami włącznie). Niech więcej o nas wiedzą w swiecie... Zrobiłem też hasło o Kapitanie Klossie... i kilku filamch (tym razem amerykańskich i... made in Hong Kong).
Sheridan
Użytkownik
#223 - Wysłana: 19 Wrz 2006 21:12:47
Odpowiedz 
Wczoraj zapomniałem napisać, że dostałem te naklejki "na rower"

Jutro sprubuję się zapytać w jednej firmie czy mogli by mi takie robić i po ile. Jakby było tanio to by na stałe można je do oferty wrzucić.
Sheridan
Użytkownik
#224 - Wysłana: 22 Wrz 2006 17:22:18
Odpowiedz 
Udalo mi się zdobyć trochę naklejek. Pierwsze wzory już są dostępne Zapraszam - naklejki znajdują się w kategorii "Inne".
Sheridan
Użytkownik
#225 - Wysłana: 16 Paź 2006 18:08:07
Odpowiedz 
Piszę tak sam pod sobą ale trudno...

Mam małą prośbę - w związku z moimi planami rozszerzenia oferty chciałbym żebyście zagłosowali w dwóch nowych sondach, które umieściłem w sklepie.

Z góry dzięki.
elbereth
Moderator
#226 - Wysłana: 16 Paź 2006 19:49:03
Odpowiedz 
rozumiem ograniczenia techniczne sondy ale wybór jednego tytułu jako rozszerzenie oferty to troche ciezko sie zdecydowac ;]
Sheridan
Użytkownik
#227 - Wysłana: 16 Paź 2006 22:42:19
Odpowiedz 
rozumiem ograniczenia techniczne sondy ale wybór jednego tytułu jako rozszerzenie oferty to troche ciezko sie zdecydowac ;]

Moja ankieta ma za zadanie zebrać jaki serial najbardziej interesuje przeciętnego oglądacza treka (oprócz treka oczywiście).
Na razie jednak wszystko wskazuje, że najwięcej jest tutaj jeszcze ludzi zainteresowanych SG1, SGA i B5 - oczekiwałem, że BSG zbierze więcej głosów a tutaj ciekawostka - jest ich na razie kilka.
Za tydzień będą bardziej wiarygodne wyniki bo na razie mało jest głosów.

Z drugiej sony wynika również ciekawy fakt - mianowicie sądziałem, że dobrze byłoby postawić kolejny sklep (np. modele B5" czy coś podobnego) i zrobić odpowiednią grafikę (koszt), do tego domena (koszt) i jeszcze drugi skrypt sklepu (koszt). Poza tym kłopotliwe byłoby wytłumaczenie klientowi, że jak zrobi zakupy w sklepie A i sklepie B i C i jeszcze jakimś w tym samym dniu to możze otrzymać wszystko w jednej paczce...

Jak będzie w jendym to problem ten znika. Poza tym niej roboty, kosztów i co najważniejsze zamieszania.

Jedynie dziwnie trochę może wyglądać, że sklepik mający trekową szatę graficzną oferuje np. towary związane z B5 czy SG1.

To są takie moje luźne dywagacje na ten temat. Chętnie również przeczytam inne opinie i pomysły
Qura
Użytkownik
#228 - Wysłana: 17 Paź 2006 10:38:28
Odpowiedz 
IMHO nie ma dużego znaczenia w jakiej szacie graficznej jest sklep, możesz nawet ją codziennie zmieniać

czy będziesz miał filmy kinowe i w jakiej cenie?

a tak poza tematem ciekawi mnie, czy masz kasę fiskalną? bo z tego co się orientuję to od niedawna sprzedając płyty trzeba taką posiadać, przynajmniej do końca roku, bo co potem to jeszcze niewiadomo
elbereth
Moderator
#229 - Wysłana: 17 Paź 2006 12:58:20
Odpowiedz 
zawsze można zrobić nową szate... ;]
i dac wybór uzytkownikowi
ew. zrobić szate sci-fi neutralną tzn nie skojazona z zadną serią...
Sheridan
Użytkownik
#230 - Wysłana: 17 Paź 2006 14:13:24 - Edytowany przez: Sheridan
Odpowiedz 
czy będziesz miał filmy kinowe i w jakiej cenie?

Mógłbym mieć, ale cena nie różniłaby się nic od tego co jest dostępne na Allegro. Na razie z tym się wstrzymuję bo nie dogadałem się jeszcze z żadną hurtownią (niektórzy nawet nie raczą odpowiedzieć jak nie czują zysku).

a tak poza tematem ciekawi mnie, czy masz kasę fiskalną?

Nie.

bo z tego co się orientuję to od niedawna sprzedając płyty trzeba taką posiadać, przynajmniej do końca roku, bo co potem to jeszcze niewiadomo

Z tego co znowuż ja się dowiedziałem to muszę mieć taką kasę jak sprzedaję na bazarze albo straganie - w przypadku sprzedaży przez Internet nie jest to obowiązkowe - jeżeli jednak jakiś przepis wyraźnie mówi, że taka kasa musi byc to cienko...

Myślę jednak, że do końca raku jakos przeżyję - na raazie fizycznie żadnych płyt jeszcze nie sprzedałem hehe (pewnie kwestia ceny ale pracuję nad tym).
Zapytam się o to jednak w urzędzie skarbowym i ciekawe co mi powiedzą.

i dac wybór uzytkownikowi
ew. zrobić szate sci-fi neutralną tzn nie skojazona z zadną serią...

Powiem szczerze, że chętnie bym Ci to zlecił ale na razie inwestuję w towary więc to musi poczekać.
Jeżeli jednak jesteś w stanie wykonać szaty graficzne związane np. z SG1 & SGA czy BSG albo jakąś S-F ogólnego przeznaczenia to na pewno kiedyś się do Ciebie zgłoszę
Paradoks
Użytkownik
#231 - Wysłana: 17 Paź 2006 16:29:59
Odpowiedz 

Ale nazwa Trekker mówi sama za siebie...
Hazrall
Użytkownik
#232 - Wysłana: 17 Paź 2006 16:49:03
Odpowiedz 
Jak dla mnie to szata graficzna mogłaby się zmieniać kiedy przechodzimy do innego działu związanego z daną serią(jeżeli będą takowe), ale to nie szata zdobi...
elbereth
Moderator
#233 - Wysłana: 17 Paź 2006 18:04:04
Odpowiedz 
Powiem szczerze, że chętnie bym Ci to zlecił ale na razie inwestuję w towary więc to musi poczekać.
Jeżeli jednak jesteś w stanie wykonać szaty graficzne związane np. z SG1 & SGA czy BSG albo jakąś S-F ogólnego przeznaczenia to na pewno kiedyś się do Ciebie zgłoszę

jasne ;] jestem zawsze chętny. o ile oczywiście Ty byles zadowolony z naszej poprzedniej współpracy ;]

Ale nazwa Trekker mówi sama za siebie...
Tauri Graphics i Tauri Shop tak jak Grupa Hatak i ogólnie Orion Tokra funkconują i nie razi to po oczach (IMHO)...
Sheridan
Użytkownik
#234 - Wysłana: 7 Lis 2006 11:12:27
Odpowiedz 
Do forumowicza Oura : kiedyś w Twoim poscie na tym forum przeczytałem, że szukasz modeli "AMT Adversary Kit" i "Polar Lights Enterprise 1701" - z przyjemnością mogę powiadomić, że je mam (dopóki się klient nie znajdzie) więc proszę o kontakt w tej sprawie

Jest trochę nowych modeli, sporo w drodze, zamówiłem trochę komunikatorów (takich z dzwiękiem i bez) i jeszcze parę innych rzeczy jak szklanki czy kubki.... Wszystko z Star Trek Experience - nie myślcie że będzie tanio, ale powiadam wam - warto ))) Muszę przyznać, że niektóre rzeczy które tam mają to rewelka - jedynym problemem dla zamwiającego z Polski to cena wysyłki - nawet jak się zamówi coś za 5-6$ to koszt wysyłki jest 25-30$ - na szczęście przy moim zamówieniu na ponad 100$ wysyłka wyniosła nieco ponad 40$ więc do przeżycia hehe.

Do zobaczenia w sklepiku
Pah Wraith
Użytkownik
#235 - Wysłana: 10 Lis 2006 22:15:07
Odpowiedz 
przeglądając Twój sklepik dowiedziałem się, że mam na monitorze modele o łącznej wartości 150 zł, podczas gdy nabyłem je za 50 zł
Sheridan
Użytkownik
#236 - Wysłana: 10 Lis 2006 22:59:03
Odpowiedz 
Zawsze jest możliwe, że uda Ci się gdzieś kupić coś taniej.

Wystarczy trochę poszukać i pomyśleć i często uda się kupić coś taniej niż u mnie co jest raczej oczywiste. W niektórych przypadkach tylko wychodzi drożej.

Jestem jednak ciekaw konkretnie o ktore model Ci chodziło
Pah Wraith
Użytkownik
#237 - Wysłana: 11 Lis 2006 13:17:10
Odpowiedz 
nic z tych rzeczy, po prostu trafiłem na znajomego... mmm dobroczyńcę, któy nie wiedział co robi (nie chcę napisać frajer )

mam equinoxa+stargazera+BoPa grzecznie sobie stoją na monitorze

PS model stargazera jest jakiś dziwny - nie da się podstawki wpasować w otwór w modelu, bo dolny pylon zawadza, u mnie stoi dziobem w dól...
Sheridan
Użytkownik
#238 - Wysłana: 12 Lis 2006 02:50:21
Odpowiedz 
Modele furuta (bo zakładam, że o nich piszesz) czasami są wykonane niezupełnie tak dokładnie jak by się mogło wydawać więc jeden na 25-30 modeli jest zrobiony tak, że strasznie ciasno wszystkie części wchodzą (a podstawki nawet bardzo ciężko). Innym razem zdarzyło mi się (model DS9), że znowu jest trochę za luźno... coż - jakoś się da to przeżyć hehe.

Jak więc widzę kupiłeś modele za grosze (podejrzewam że po cenie hurtowej takiej która nie uwzględnia kosztu wysyłki z Japonii ))
Pah Wraith
Użytkownik
#239 - Wysłana: 12 Lis 2006 15:27:18
Odpowiedz 
własnie podstawka w sumie wchodzi, ale tak, że dolny pylon jest ciasno przyciśnięty do czarnego łuku podstawki :]

oj, tak, za grosze, jak powiedziałem, kumpel sprzedawał
Enterprise D
Użytkownik
#240 - Wysłana: 3 Mar 2012 22:57:24
Odpowiedz 
I tak oto mamy typowy polski sklep- drooooogooooo....
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Sklepik z trekowymi gadżetami - planuję taki założyć

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!