USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Seriale "Star Trek" w Polsce na DVD?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
Autor Wiadomość
Delta
Użytkownik
#31 - Wysłana: 30 Maj 2006 15:21:05
Odpowiedz 
Miałeś naprawdę dobry pomysł, dzięki.

Cieszę się, że mogłem na coś się przydać.
The_D
Użytkownik
#32 - Wysłana: 30 Maj 2006 15:34:41
Odpowiedz 
Po pierwsze: seriale spod znaku „Star Trek” NIGDY nie zostały wyemitowane w polskiej telewizji w całości.

Skoro już mamy wyłapywać błędy, to TOS został w całości pokazany przez Wizję 1.Dla pełnej zgodnosci z prawdą wypadało by dodać "ogólnodostępnej", albo coś w stylu "za wyjatkiem Oryginalnej Serii, pokazywanej w..."
elbereth
Moderator
#33 - Wysłana: 30 Maj 2006 15:53:01
Odpowiedz 
momencik a ds9 na polsacie w okolicach 19.00??
a voyager na c+ również w podobnych okolicach?
nie zapominajmy o tych porach emisji, nie można zafałszować prawdy skupiając sie jedynie na TVN-ie i beznadziejnej porze na TV4
Inuki
Użytkownik
#34 - Wysłana: 30 Maj 2006 16:17:40
Odpowiedz 
Uwzględniłem Wasze sugestie w liście i wydaje mi się, że teraz nie zawiera on już chyba żadnych błędów. Jeżeli jeszcze coś znajdziecie to piszcie, a jak nie to chyba będzie można już wysłać? Co Wy na to? Jak będzie dwa razy "tak" to wysyłam.
waterhouse
Moderator
#35 - Wysłana: 30 Maj 2006 16:23:09
Odpowiedz 
możemy zobaczyć finalną wersję listu?
Inuki
Użytkownik
#36 - Wysłana: 30 Maj 2006 16:32:53
Odpowiedz 
możemy zobaczyć finalną wersję listu?

Jest na poprzedniej stronie. Nie wklejałem go na nowo, żeby nie zaśmiecać tematu, ale jeżeli chcecie to dam go tutaj.
waterhouse
Moderator
#37 - Wysłana: 30 Maj 2006 17:02:41
Odpowiedz 
Nie wklejałem go na nowo, żeby nie zaśmiecać tematu, ale jeżeli chcecie to dam go tutaj.

Myślę że warto będzie zobaczyć całośc (na poprzedniej stronie widzę fragmenty)
Inuki
Użytkownik
#38 - Wysłana: 30 Maj 2006 17:06:57 - Edytowany przez: Inuki
Odpowiedz 
Myślę że warto będzie zobaczyć całośc (na poprzedniej stronie widzę fragmenty)

Wedle życzenia:

Witam!

Zwracam się do firmy „ITI Home Video” z ogromną prośbą. Otóż, kilka tygodni temu wysłałem do Państwa list, w którym zapytałem się, czy istnieje możliwość wydania w Polsce seriali z uniwersum „Star Trek” na płytach DVD. Niestety, spotkałem się z odmową. Jednak, w tej odpowiedzi napisali Państwo również, że „są wdzięczni za wszelkiego rodzaju sugestie i propozycje, dotyczące ich planu wydawniczego”. Właśnie to zdanie zmotywowało mnie do dalszego działania. Razem z polskimi fanami serialu „Star Trek” chciałbym przedstawić firmie „ITI Home Video”, pewnego rodzaju projekt, który być może zachęci Państwa do sprowadzenia tego serialu do naszego kraju.

Zacznę od tego, że my – fani, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że licencja na ten serial jest naprawdę droga i z punktu widzenia dystrybutora (czyli Państwa), wydanie „Star Treka” w Polsce, może nie przynieść żadnych zysków, a nawet nie pokryć kosztów związanych z jego wydaniem. W porównaniu z USA, Kanadą czy innymi krajami Europy Zachodniej, „Star Trek” ma w Polsce niestety, niewielką rzeszę widzów. Wydaje nam się, że sporą winę ponosi za to sposób, w jaki traktowały sagę m.in. stacje telewizyjne.

Po pierwsze: seriale spod znaku „Star Trek” w większości przypadków, nie zostały wyemitowane w polskiej telewizji w całości.

Po drugie: niektóre pory emisji powodowały, że serial nie trafiał na właściwą widownię (przykładem niech będzie emisja „Star Trek: Voyager” w telewizji „TV4”. Była ona w godzinach przedpołudniowych, gdy potencjalni odbiorcy byli w szkole lub w pracy).

Pozostaje też kwestia nienajlepszego tłumaczenia, psująca przyjemność oglądania, oraz to, że wydania pełnych sezonów „Star Trek: Następne pokolenie”, które pojawiły się w Polsce, nie zawierają wcale polskich napisów, co dla polskiego widza często tworzy barierę językową, uniemożliwiającą kupno serialu.

W efekcie liczba widzów jest niewielka. Dlatego też sądzimy, że wychodzą Państwo z założenia, że z uwagi na nikłe zainteresowanie tematem, serial ten w Polsce się po prostu "nie sprzeda". Uważamy, że tak nie jest, z jednego tylko powodu: w wielu innych krajach "Star Trek" znalazł bardzo dużą widownię. Nie stało się tak w Polsce ponieważ z uwagi na wyżej wymienione powody jest on mało znany polskim widzom, którzy nie znając sagi, omijają ją. Jedynym sposobem na zmianę stanu rzeczy jest pokuszenie się o wydanie poszczególnych seriali na plytach DVD (lub emisję ich w TV), by w ten sposób dać możliwość polskim widzom zapoznania się z nim. Dlatego postanowiliśmy stworzyć ten projekt. Jego głównym celem jest znalezienie sposobu, w jaki możnaby maksymalnie, obniżyć koszty zakupu licencji i wydania.

1. Chcielibyśmy, oczywiście za Państwa pozwoleniem, znaleźć ewentualnych sponsorów i patronów do tego wydania. Mam tu na myśli m.in. sklepy internetowe, serwisy poświęcone fantastyce i filmowi w ogóle, jak i również stacje telewizyjne, które już kiedyś emitowały „Star Treka” w telewizji (TVN, TVP, Polsat, a zwłaszcza telewizję AXN, która w tej chwili jako jedyna, emituje serial z tego uniwersum).

2. Jeżeli chodzi o tłumaczenie poszczególnych odcinków, to w razie potrzeby, jesteśmy gotowi przygotować takie, na potrzeby tego wydania. Byłyby to napisy przygotowane przez fanów, a co za tym idzie – przygotowane z dbałością o najmniejsze szczegóły, takie jak np. tłumaczenie stopni wojskowych, występujących w serialu. Wydaje nam się, że taka forma napisów w pewien sposób powinna obniżyć koszty tłumaczenia, jak i również całego wydania.

3. Naszym zdaniem warto też pomyśleć o tzw. „wydaniu gazetowym”. Chodzi tutaj o coś na wzór kolekcji „Star Trek: The Collector's Edition”, która jest wydawana obecnie w Irlandii i Wielkiej Brytanii (http://www.stcollectorsedition.co.uk). W takim przypadku proponowalibyśmy nawiązanie współpracy z firmami specjalizującymi się w takich wydaniach (np. De Agostini Polska, czy też IDG Poland). Do tych firm również chcielibyśmy napisać. W przypadku takiego wydania, istnieje możliwość dotarcia do znacznie większego grona odbiorców, niż w przypadku wydania „sklepowego”.

Są to na razie wszystkie pomysły jakie chcieliśmy Państwu przedstawić, może jednak być ich więcej. Jeżeli dostalibyśmy od Państwa „zielone światło”, to akcję tą postaramy się nagłośnić w naprawdę dużym stopniu, żeby zainteresować nią nie tylko fanów „Star Treka”. Chciałbym również dodać, że zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie my załatwialibyśmy wszystkie szczegóły, dotyczące współpracy z ewentualnymi sponsorami, bo wiemy, że nie możemy tego zrobić. Jednak za Państwa zgodą, chcielibyśmy takich szukać, a jeżeli znajdziemy kogoś chętnego do współpracy przy tym projekcie, to niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy. Chcieliśmy Państwa prosić również o to, żeby to Państwo zadecydowali, który serial z uniwersum „Star Treka” możnaby wydać w naszym kraju. Z naszej strony sugerowalibyśmy ten, który w chwili obecnej kosztuje najmniej.

Kończąc, chciałbym podkreślić, że zdajemy sobie sprawę z tego, że zaakceptowanie naszego pomysłu może być dla Państwa trudne, jednak proszę pozwolić nam spróbować. Jeżeli wszystko poszłoby dobrze, inwestycja ta mogłaby być naprawdę opłacalna. Dlatego jeszcze raz proszę o dokładne przemyślenie naszej propozycji i nie stawianiu „krzyżyka” na polskim wydaniu DVD sagi „Star Trek”. Biorąc pod uwagę popularność „Star Treka” na Zachodzie, sądzimy, że przedsięwzięcie to stanie się opłacalne zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie tej sprawy i pozdrawiam
Maciej Skrzypczak
Delta
Użytkownik
#39 - Wysłana: 30 Maj 2006 17:19:47 - Edytowany przez: Delta
Odpowiedz 
Dlatego jeszcze raz proszę o dokładne przemyślenie naszej propozycji i nie stawianiu „krzyżyka” na polskim wydaniu DVD serialu „Star Trek”.

Może zmień określenie: "serial "Star Trek"" na "saga "Star Trek"" (albo na jakieś inne), bo wydadzą The Original Series i pogrążą u nas Treka na amen
Emil05
Użytkownik
#40 - Wysłana: 30 Maj 2006 18:44:43
Odpowiedz 
momencik a ds9 na polsacie w okolicach 19.00??
a voyager na c+ również w podobnych okolicach?
nie zapominajmy o tych porach emisji, nie można zafałszować prawdy skupiając sie jedynie na TVN-ie i beznadziejnej porze na TV4

Na tv4 nie wymitowano 2 ostatnich sezonów i w rezultacie zakonczono gdy wojan z dominum rozkecila się na dobre, o ile mnie pamięc nie myli to na tv4 nawet nie bylo Ezri dax
Jo_anka
Użytkownik
#41 - Wysłana: 30 Maj 2006 19:37:24
Odpowiedz 
Zgadza sie - sezon 7 nigdy nie byl wyemitowany przez zadna polska stacje. DS9 "urwal sie" wraz ze smiercia Jazi Dax - ciag dalszy musialam szukac gdzie indziej, podobnie jak Voyagera po odcinku "Raven" - w programach satelitarnych niemieckich: na na Sat.1... Moze Star Trek'owi zawdzieczam swoja (jaka-taka) znajomosc niemieckiego [motywacja byla b. silna ], ale wolalabym moc, choc raz to, obejrzec w jezyku rodzimym...
Inuki
Użytkownik
#42 - Wysłana: 30 Maj 2006 19:38:42
Odpowiedz 
I jak? Wysyłać?
Dyplomata
Użytkownik
#43 - Wysłana: 30 Maj 2006 19:42:59 - Edytowany przez: Dyplomata
Odpowiedz 
Emil05 napisał :
dobrze by bylo gdyby go nadawali w koło 15.00, bo wtedy duzo osob wraca z pracy lub szkoly
Zakładając , że jest rok szkolny , to studenci (studia dzienne) o tej porze są na uczelni . Dlatego proponowałbym raczej np. 18.00 i powtórkę ok. 23.00 (czasami zajęcia są do godzin późniejszych już nie mówiąc gdy ktoś idzie na konsultacje) .
Jo_anka
Użytkownik
#44 - Wysłana: 30 Maj 2006 19:45:58
Odpowiedz 
Sprobowac zawsze warto!
Jo_anka
Użytkownik
#45 - Wysłana: 30 Maj 2006 19:51:03
Odpowiedz 
"Zaczne od tego, ze my ? fani, doskonale zdajemy sobie sprawe z tego, ze licencja na ten serial jest naprawde droga"

Czy ktos sie orientuje jakiego rzedu sa to koszty? Ile musialaby zaplacic stacja telewizyjna?
Emil05
Użytkownik
#46 - Wysłana: 30 Maj 2006 19:54:01
Odpowiedz 
sorry ze nie pomyslalem o studentach, ja chodze do gim. i myslelm o uczniach szkol;] zgadzam się co do 18.00, ale watpie aby tvn chcial emitowac jeszcze powtorke, bo w nocnych godzianch ma juz kilka magazynow/progamow. na początek to modlmy sie aby udalo sie wyprosic tą 18.00
Emil05
Użytkownik
#47 - Wysłana: 30 Maj 2006 19:56:47
Odpowiedz 
W porównaniu z USA, Kanadą czy innymi krajami Europy Zachodniej

jak dla mnie to brzmi jakby usa i kanada byly krajami europy zachodniej, ale niech zostanie.
Emil05
Użytkownik
#48 - Wysłana: 30 Maj 2006 20:02:23
Odpowiedz 
1. Chcielibyśmy, oczywiście za Państwa pozwoleniem, znaleźć ewentualnych sponsorów i patronów do tego wydania. Mam tu na myśli m.in. sklepy internetowe, serwisy poświęcone fantastyce i filmowi w ogóle, jak i również stacje telewizyjne, które już kiedyś emitowały „Star Treka” w telewizji (TVN, TVP, Polsat, a zwłaszcza telewizję AXN, która w tej chwili jako jedyna, emituje serial z tego uniwersum).

Do kogo jest tak wlasciwie ten list? do ITI? jesli tak to ja bym nie pisal ze poprosze stacje ktore są konkurencją dla TVN/ITI
gdybym pisal list do ITI to zwracal bym sie do nich jak do jedynych "wybawicieli"bo firmy to lubią,
Inuki
Użytkownik
#49 - Wysłana: 30 Maj 2006 20:12:51
Odpowiedz 
Do kogo jest tak wlasciwie ten list? do ITI? jesli tak to ja bym nie pisal ze poprosze stacje ktore są konkurencją dla TVN/ITI
gdybym pisal list do ITI to zwracal bym sie do nich jak do jedynych "wybawicieli"bo firmy to lubią,

Tylko, że TVN i ITI Home Video to ten sam właściciel, a pisząc, że chcesz poprosić o współpracę tylko TVN, to tak, jak byś prosił tylko ITI HV. Rozumiesz o co chodzi?

Nie wiem jak Wy, ale ja mam wrażenie, że im więcej siedzimy nad tym listem, to znajdujemy w nim coraz więcej błędów. Ja proponuję już wysłać ten list i zobaczyć co będzie. Więc jak? Wysyłać?
Emil05
Użytkownik
#50 - Wysłana: 30 Maj 2006 20:18:44
Odpowiedz 
inuki masz gg? moze bedzie sprawniej gadac moj numer 9881095
Inuki
Użytkownik
#51 - Wysłana: 30 Maj 2006 21:19:46
Odpowiedz 
Poszło! I "niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba" jak to mawiał Rejent Milczek z "Zemsty" A. Fredry
Inuki
Użytkownik
#52 - Wysłana: 1 Cze 2006 17:40:40
Odpowiedz 
Oto jest odpowiedź z ITI Home Video:

Szanowny Panie,

Dziękuję za Pańskie pomysły i sugestie.
Pragnę Panu wytłumaczyć, że plany dystrybucyjne wytwórni Paramount(ona jest właścicielem licencji serialu STAR TREK) są ustalane dla każdego regionu z dużym wyprzedzeniem i niestety nie przewidują one wydania żadnej innej z serii serialu w Polsce w najbliższym czasie.

Pozdrawiam

Marzena Zapora

To co teraz robimy? ITI nas zlało, więc zostaje pisanie do stacji telewizyjnych. A może by tak liścik do Paramountu? Przekonalibyśmy się czy to faktycznie z ich winy?
valencia
Użytkownik
#53 - Wysłana: 1 Cze 2006 18:01:28
Odpowiedz 
szkoda gadać, a już zaczynałem mieć cichą nadzieję że może się udać ta akcja, niestety cza prysnął o star treku na dvd. W sklepie "amazon" jest przecena na sezony DS9 oto link http://www.amazon.de/exec/obidos/external-search/0 28-5018712-2075737?index=dvd-de&keyword=deep+space +nine&tag=cdshop00-21&tag-id=cdshop00-21&Los.x=16& Los.y=9 na TNG też jest zniżka oto link: http://www.amazon.de/exec/obidos/search-handle-url /ix=dvd-de&rank=%2Bsalesrank&fqp=product-type%01dv d%7Cumd%7Ctheatrical%02keywords%01next%20generatio n&sz=10&pg=2/028-5018712-2075737 VOYAGER jest tańszy o 20 euro : http://www.amazon.de/exec/obidos/search-handle-for m/028-5018712-2075737 niestety niema w tych sezonach polskich napisów
valencia
Użytkownik
#54 - Wysłana: 1 Cze 2006 18:03:48
Odpowiedz 
do paramount można wysłać list, zobaczymy co oni odpiszą
Inuki
Użytkownik
#55 - Wysłana: 1 Cze 2006 18:33:04
Odpowiedz 
do paramount można wysłać list, zobaczymy co oni odpiszą

Tylko czy jest ktoś, kto się tego podejmie? Niestety, mój english nie jest aż tak dobry, żeby pisać listy.
elbereth
Moderator
#56 - Wysłana: 1 Cze 2006 19:29:43
Odpowiedz 
moj inglisz i to ten formalny (bo taki planujemy ten list prawda?) kiedyś był git więc jeśli chcecie mogę się podjąc przetłumaczenia..napiszcie tylko tresc polską.
Inuki
Użytkownik
#57 - Wysłana: 1 Cze 2006 20:19:57
Odpowiedz 
moj inglisz i to ten formalny (bo taki planujemy ten list prawda?) kiedyś był git więc jeśli chcecie mogę się podjąc przetłumaczenia..napiszcie tylko tresc polską.

No to super! Dzięki Ci bardzo. Dzisiaj już nie mam do tego głowy, ale jutro postaram się coś wymyślić (chyba, że ktoś mnie uprzedzi).

PS. Napisałem jeszcze jeden list do ITI. W końcu pisali o "najbliższej przyszłości", nie? Jeżeli napiszą, że pisanie do "Paramountu" nic nam nie da, to wina leży po ich stronie; a jak napiszą, że możemy spróbować, to po stronie wytwórni. Jest to taka mała psychologiczna sztuczka, którą pewien super psor podał nam na zajęciach. Sprawdza się ona w 95%. Zobaczymy co napiszą.

Oto on:

Szanowna Pani,

Bardzo dziękuję Pani za szybką odpowiedź mimo, że jest to niestety, odpowiedź negatywna. Doskonale rozumiem, że plany dystrybucyjne ustalane są z dużym wyprzedzeniem. Napisała Pani, że szans, na pojawienie się "Star Treka" w Polsce nie ma, w najbliższej przyszłości, ale co z "dalszą przyszłością"? Czy wtedy byłaby taka możliwość, czy raczej serial ten, nie zostanie już nigdy wydany przez firmę "ITI Home Video" w naszym kraju? Jeżeli zaś ostateczna decyzja w tej sprawie, należy do "Paramountu", to być może odzew z naszej strony - ze strony fanów, wpłynąłby pozytywnie na decyzję wytwórni?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Maciej Skrzypczak
Inuki
Użytkownik
#58 - Wysłana: 2 Cze 2006 10:41:59
Odpowiedz 
Oto jest odpowiedź numer dwa:

"Szanowny Panie,

Chciałabym jeszcze raz i mam nadzieję ,że już ostatni poinformować Pana, że plany dystrybucyjne swoich filmów na całym świecie ustala Paramount, a my je tylko realizujemy jeśli chodzi o Polskę i nie mamy wpływu na to jakie będą to filmy. Wytwórnia Paramount ,jak każda inna kieruje się rachunkiem
ekonomicznym w swoich działaniach i nie ulega naciskom "fanów" tego czy innego tytułu. Jeśli w planach dystrybucji na Polskę będzie serial STAR TREK to się ukarze, a czy to będzie bliższa , czy dalsza przyszłość.....
Mam nadzieję , że zamknęliśmy definitywnie temat STAR TREKA.
Pozdrawiam

Marzena Zapora"

Skoro według ITI nacisk ze strony fanów nic nie da, to większa część winy leży niestety po stronie naszego dystrybutora, bo to przecież oni informują Paramount o tym czy dany film, serial przyjmie się na naszym rynku. Jakoś wątpię w to, żeby Paramount sam orientował się w sytuacjach ekonomicznych wszystkich krajów, z którymi mają umowy, a ITI pokornie brało wszystkie tytuły jakie będą chcieli im wcisnąć.

Czyli piszemy liścik do wytwórni, bo jak twierdzi pani Zapora, to wszystko zależy od nich, a nie od ITI.
Emil05
Użytkownik
#59 - Wysłana: 2 Cze 2006 11:06:13
Odpowiedz 
a[i]Skoro według ITI nacisk ze strony fanów nic nie da, to większa część winy leży niestety po stronie naszego dystrybutora, bo to przecież oni informują Paramount o tym czy dany film, serial przyjmie się na naszym rynku. Jakoś wątpię w to, żeby Paramount sam orientował się w sytuacjach ekonomicznych wszystkich krajów, z którymi mają umowy, a ITI pokornie brało wszystkie tytuły jakie będą chcieli im wcisnąć.

napisz to do ITI
Anonim
Anonimowy
#60 - Wysłana: 2 Cze 2006 11:40:32
Odpowiedz 
Pani Zapora dała wyraźnie do zrozumienia, żeby się od ITI odpie...ić, bo oni i tak w sprawie nie kiwną palcem.
Nie będzie im jakiś tam fan (czyli innymi słowy widz) mówił, co mają robić i tyle.
Ciekawe, czy "Zapora" to prawdziwe nazwisko osoby piszącej tą odpowiedź od ITI, czy tylko dowcipny "pseudonim artystyczny". Taka dorbna sugestia, że przez tą osobę się nie przedrzesz....
Do Paramount można napisać, chociaż szanse na powodzenie są nikłe. Proponowałbym uderzyć w ton rozgoryczenia, jak to Polscy fani pozbawiani są przez "zły ITI" możliwości oglądania treka i w związku z tym zwracają się do Paramount jak do "batiuszki cara".
Można też zachaczyć o fakt, że taka postawa dystrybutora zachęca do rozpowszechniania się piractwa (to chwytliwy temat) i jest chyba działaniem na szkodę Paramount (to oczywiście trzeba bardzo delikatnie i "na około" napisać). Przecież fani Star Treka tak naprawdę zmuszani są do korzystania z nielegalnych kopii....
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Seriale "Star Trek" w Polsce na DVD?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!