USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Wielkie jest piękne ?
 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 9 Wrz 2005 19:39:49
W wątku traktującym o hipotetycznej wojnie Borga z Dominium pojawił się ciekawy dylemat , które rodzaje statków są lepsze : te prawdziwe krążowniki wszechświata mogące się poszczycić zarówno olbrzymimi rozmiarami jak i potężną siłą ognia oraz bardzo liczną załogą , czy też małe okręty w rodzaju myśliwców Jem'Hadar , które ze względu na niewielki koszt swej produkcji można tworzyć masowo ? Jak myślicie ? Z jednej strony wzmiankowane myśliwce w większej liczbie zdawały się stanowić duże i realne zagrożenie nawet dla silnych i wielkich statków takich jak romulańskie Warbirdy , z drógiej zaś strony Borg postanowił rozwinąć rozmiary swych statków do iście potwornych rozmiarów i nie można powiedzieć żeby mu się to nie opłaciło... Jak sądzicie , który typ konstrukcji jest bardzjej opłacalny i dlaczego ?
elbereth
Moderator
#2 - Wysłana: 10 Wrz 2005 00:29:54
Gwiezdne Wojny:
Gwiazda Śmierci vs. X wing Luka :]

a serio to myśle że pełna, wielofunkcyjna flota powinna się składać z wielu jednostek różnych rozmiarów i funkcji.
jak wiadomo mobilnosc malych jednostek jest nie do przecenienia z drugiej strony siła ognia wielkich jest też bardzo ważna...
 
USS Phoenix forum / Treknologia / Wielkie jest piękne ?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!