USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Przeznaczenie klasy Intrepid :)
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  15  16  17  18  19  »» 
Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#61 - Wysłana: 22 Sier 2005 16:13:53
Odpowiedz 
maks. 3 -4

to tylko spekulacja nie poparta dowodami.

1 sovek +2 akiry + 5 defiantów także? Sovek miałby szybko zostać zniszczony w takiej grupie?

napewno szybciej niż w grupie składającej się z 8 sovków. To samo tyczy sie siły ognia która jest znacznie wieksza.
waterhouse
Moderator
#62 - Wysłana: 22 Sier 2005 16:18:21 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 

w tej kwestii nie mamy nic innego - przy braku kanonicznych danych zostają racjonalne spekulacje i poszlaki

napewno szybciej niż w grupie składającej się z 8 sovków

ale jeśli tych 8 sovków nie ma... Poza tym koncentracja tylu tego typu okrętów w jednym miejscu IMHO nie jest najlepszym pomysłem. Ich potencjał zostanie lepiej wykorzystany, jeśli będą tworzyć jądra grup bojpowych wzajemnie uzupełniających sie okrętów. Tak też pokazuje doktryna wojen morskich, w których analogiczną fukncję spełniają lotniskowce.

ale jaki to ma związek z Intrepidem?
Slovaak
Użytkownik
#63 - Wysłana: 22 Sier 2005 16:22:43
Odpowiedz 
analogiczną funkcje spełniają pancerniki, które za swoich czasów pływały w grupach.

w tej kwestii nie mamy nic innego

Wiec jak obydwoje bedziemy spekulowac to nie dojdziemy do żadnej zgodności. Może od tej pory tylko fakty z ekranu?
waterhouse
Moderator
#64 - Wysłana: 22 Sier 2005 16:24:19 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Może od tej pory tylko fakty z ekranu

no to koniec dyskusj nt. zastosowania sovków i w zasadzie tej o intrepidzie również

które za swoich czasów pływały w grupach.

nie zawsze..notabene jak sobie wyobrażasz grupę bojową złożoną TYLKO z pancerników? Mówiąc eufemistycznie, tego typu zrupowania pojawiały się raczej rzadko np. w II WŚ.
Slovaak
Użytkownik
#65 - Wysłana: 22 Sier 2005 16:26:01
Odpowiedz 
Nie koniecznie, Paris mówi że Voyager powstał do walki.
waterhouse
Moderator
#66 - Wysłana: 22 Sier 2005 16:26:45
Odpowiedz 
Paris mówi że Voyager powstał do walki.

możesz podać odcinek i angeliską frazę?
Slovaak
Użytkownik
#67 - Wysłana: 22 Sier 2005 16:31:22
Odpowiedz 
nie pamietam który to odcinek ale usłyszałem to na TV4.
waterhouse
Moderator
#68 - Wysłana: 22 Sier 2005 17:47:07 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
nie pamietam który to odcinek ale usłyszałem to na TV4.

szkoda - jest to dość rewolucyjna informajca... szczerze mówiąc mam wątpliwości by powiedziano o Voyagerze "warship" albo "designed to fight"...chyba że było to w "Living Witness"
Delta
Użytkownik
#69 - Wysłana: 22 Sier 2005 18:37:24
Odpowiedz 
szkoda - jest to dość rewolucyjna informajca... szczerze mówiąc mam wątpliwości by powiedziano o Voyagerze "warship" albo "designed to fight"...chyba że było to w "Living Witness"

Slovaak ma rację, że Paris powiedział, że okręt zbudowano do walki (VGR-2x23:The Thaw). "This ship was built for combat performance, Harry, not musical performance."
waterhouse
Moderator
#70 - Wysłana: 22 Sier 2005 18:53:02 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
This ship was built for combat performance

co oznacza że okręt zbudowano tak, że może walczyć (jak i wykonywać zadania naukowe- nie ma tu słowa "only") w przeciwieństwie do wykonywania "music performnce". To tylko gra słów, nie sądze aby można było to interpretować dosłownie.

Dla mnie oznacza to tyle " intrepid został zaprojektowany tak aby jak najlepiej sprawdzał się w walce"- tak jak każdy okręt GF
Delta
Użytkownik
#71 - Wysłana: 22 Sier 2005 19:09:39
Odpowiedz 
To tylko gra słów, nie sądze aby można było to interpretować dosłownie.

Może nie dosłownie bo nie jest to Defiant, ale wyraźnie wskazują, że nie jest to typowa jednostka badawcza, a jego wielozadaniowość opiera się głównie o jego zdolności do walki.
waterhouse
Moderator
#72 - Wysłana: 22 Sier 2005 19:11:20 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
ale wyraźnie wskazują, że nie jest to typowa jednostka badawcza

Dla mnie oznacza to tyle " intrepid został zaprojektowany tak aby jak najlepiej sprawdzał się w walce"- tak jak każdy okręt GF. Trudno się spodziewać żeby było inaczej. (powtarzam bo późno napisałem i edytowałem)

A o tym że nie jestt to typowy okręt naukowy się zgadzam - co wcale nie oznacza że jest to okręt wielozadaniowy. Silne uzbrojenie ma mu zapewnić przetrwanie w trundych warunkach nieznanych przestrzeni.
Barusz
Użytkownik
#73 - Wysłana: 22 Sier 2005 19:41:00
Odpowiedz 
Tylko?
waterhouse
Moderator
#74 - Wysłana: 22 Sier 2005 19:42:03
Odpowiedz 
tylko co?
Barusz
Użytkownik
#75 - Wysłana: 22 Sier 2005 19:45:54
Odpowiedz 
Pisałem to jak w poprzednim poście nie było ostatniego zdania. Skoro nie jest to okręt wojenny ani wielozadaniowy to jaki?
waterhouse
Moderator
#76 - Wysłana: 22 Sier 2005 19:49:15
Odpowiedz 
eksploracyjny/zwiadowczy
Barusz
Użytkownik
#77 - Wysłana: 22 Sier 2005 19:50:47
Odpowiedz 
Zwany przez własną załogę bojowym z kapitanem o zdolnościach dyplomatycznych.
waterhouse
Moderator
#78 - Wysłana: 22 Sier 2005 19:52:43
Odpowiedz 
paris=cała załoga? I czy combat performance=okręt bojowy dla Ciebie?

zdolności kapitana nie mają tu nic do rzeczy
Barusz
Użytkownik
#79 - Wysłana: 22 Sier 2005 19:55:08
Odpowiedz 
paris=cała załoga?

Skąd ten dziwny wniosek?

zdolności kapitana nie mają tu nic do rzeczy

I tak po prostu ją tam przydzielili?
Slovaak
Użytkownik
#80 - Wysłana: 22 Sier 2005 19:58:55
Odpowiedz 
eksploracyjny/zwiadowczy

dla mnie równa sie to z badawczym.

A o tym że nie jestt to typowy okręt naukowy się zgadzam

To jak w koncu?
Slovaak
Użytkownik
#81 - Wysłana: 22 Sier 2005 20:14:09
Odpowiedz 
co oznacza że okręt zbudowano tak, że może walczyć (jak i wykonywać zadania naukowe- nie ma tu słowa "only")

Czyli wielozadaniowy. Bo napewno nie badawczy.
waterhouse
Moderator
#82 - Wysłana: 22 Sier 2005 20:29:14 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Czyli wielozadaniowy

Każdy okręt we Flocie może walczyć - różnica jest jaki nacisk został w danej konstrukcji położony na tą funkcję. Wielozadaniowy musiałby każdą fukcję wyjonywać równie dobrze.

To jak w koncu?

typowy okręt naukowy to Oberth...Nova....
I tak po prostu ją tam przydzielili?

a Picard i Stargazer?

Skąd ten dziwny wniosek?

Z Twojego posta.

Bo napewno nie badawczy.

Dlaczego?
Pah Wraith
Użytkownik
#83 - Wysłana: 22 Sier 2005 20:35:22
Odpowiedz 
Wydaje mis ię, że rozwiązanie kwestii już tu padło. Waterhouse napisał już, że jes to specyficzny okręt naukowy. I to też wyszło w trakcie dyskusji. Interpidów było mało, o ile wogóle, w bitwach DS9, [pytanie czy są jakieś w scenie z FC?], pojawia się za to klasa Yeager - dopakowany Interpid jako jeden z okrętów z grupy ochraniającej DS9. Jedeyny Interpid, o którym wiem, w warunkach wojny, to wspomniany już Bellerophon, wykorzystany jednak jako zbrojny kurier. Był o w moim pojęciu kompromis [i nie bez kozery wykorzystano ten właśnie okręt w serialu - poza realnoświatowym rozwiązaniem ofcoz]. Nie można było posłać Galaxy bo wszystkie były przezbrajane, lub stały już na froncie, nowoczesne okreety jak Sovereign po prostu nie mogły zostać wycofane z linii boju, zaś Interpid to idealne rozwiązanie. Soilne czujniki wykryją wroga, mamy dużą prędkość, więc możemy spier... gdzie pieprz rośnie, a w razie najgorszego jest z czego postrzelać. I tyle.
Slovaak
Użytkownik
#84 - Wysłana: 22 Sier 2005 20:37:09
Odpowiedz 
Wielozadaniowy musiałby każdą fukcję wyjonywać równie dobrze.

A w czym Voyager był słaby/nie poradził sobie?
Pah Wraith
Użytkownik
#85 - Wysłana: 22 Sier 2005 20:45:53
Odpowiedz 
A co to jest i jakie funkcje pełni okręt flagowy? I jak to jest że w ST zawsze tytuł ten otrzymują zawsze największe okręty we Flocie? Czy Intrepid byłby dobrym okrętem flagowym?

I po co buduje się wielkie statki?
Slovaak
Użytkownik
#86 - Wysłana: 22 Sier 2005 20:50:07 - Edytowany przez: Slovaak
Odpowiedz 
Okręt flagowy to największy i najlepszy okret we flocie i pełni funkcje reprezentacyjne.

I po co buduje się wielkie statki?

Dziwne pytanie, bo mają wieksze możliwości niż mniejsze statki.
Pah Wraith
Użytkownik
#87 - Wysłana: 22 Sier 2005 21:15:21
Odpowiedz 
To po co buduje się małe statki?
Slovaak
Użytkownik
#88 - Wysłana: 22 Sier 2005 21:20:10
Odpowiedz 
Po duży i silny nie wszędzie jest potrzebny a wiec nie potrzebna strata zasobów w tym ludzkich.
Pah Wraith
Użytkownik
#89 - Wysłana: 22 Sier 2005 21:22:41
Odpowiedz 
Czyli zgadzamy się, że okręt flagowy pełni funkcje reprezentacyjne, zaś mały nie?
Slovaak
Użytkownik
#90 - Wysłana: 22 Sier 2005 21:24:51
Odpowiedz 
I dlatego że Intrapid jest mały i już funkcji reprezentacyjnej nie bedzie pełnił to nie jest wielozadaniowy?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  15  16  17  18  19  »» 
USS Phoenix forum / Treknologia / Przeznaczenie klasy Intrepid :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!