USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Jaki powinien byc NX-01?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#31 - Wysłana: 10 Wrz 2005 18:33:34
Odpowiedz 
Czujesz się obrażony? Czym?
Pah Wraith
Użytkownik
#32 - Wysłana: 10 Wrz 2005 18:46:01
Odpowiedz 
To wytłumacz, co miałeś na myśli pisząc:
Zarrow, posiedzisz tu dłużej to przywykniesz.
Barusz
Użytkownik
#33 - Wysłana: 10 Wrz 2005 19:35:10
Odpowiedz 
Tym, że dla kogoś 'nowego' Twój styl może być na początku szokiem (jak dla Zarrowa). Ale można się przyzwyczaić. Obraża Cię to?
Pah Wraith
Użytkownik
#34 - Wysłana: 10 Wrz 2005 19:42:17
Odpowiedz 
To nie ma związku z tematem. Nie rób OT.
Barusz
Użytkownik
#35 - Wysłana: 10 Wrz 2005 20:21:27
Odpowiedz 
To ma związek z dyskusją.
Zarrow
Użytkownik
#36 - Wysłana: 10 Wrz 2005 21:34:47
Odpowiedz 
Nie ma żadnego szoku, jest za to problem, bo odnośniki okazały sie nieaktualne...Ot, numerki w galerii przesuwaja się. Więc z podziwiania tych grafik nici.
Barusz
Użytkownik
#37 - Wysłana: 10 Wrz 2005 21:38:49
Odpowiedz 
Szok miałby być związany nie ze zmianą numerków, lecz z faktem, że gdy to skonstatowałeś Twój rozmówca odpowiedział:

??
Jeśli masz na mysłi post z 14:21:59 to przecież to były Twoje linki, tylko że Ty je zapisałeś w ten sposób, że donikąd nie prowadziły.

A pod 15:36:13 nie wiem, czy są jakieś obrazki.

odkrywczo stwierdzając oczywistość.
Pah Wraith
Użytkownik
#38 - Wysłana: 10 Wrz 2005 22:04:27
Odpowiedz 
Zarrow

Wydaje mi się, ze źle podałeś linki. Wkradły sie tam jakieś spacje i inne badziewia. Dlatego, wybacz, ale próbowałem je pozbierać "do kupy". To nie są moje linki, lecz Twoje. Stąd moja uwaga:

Tak będzie wygodniej
Zarrow
Użytkownik
#39 - Wysłana: 10 Wrz 2005 22:26:18
Odpowiedz 
Ok, wszystko sie zgadza, ale moja uwaga o kichowatych linkach tyczyła się tego, ze są one juz nieaktualne...
Barusz
Użytkownik
#40 - Wysłana: 10 Wrz 2005 22:30:58
Odpowiedz 
Raczej nie było co do tego wątpliwości, skoro to Twoje linki
Zarrow
Użytkownik
#41 - Wysłana: 10 Wrz 2005 22:46:13
Odpowiedz 
ech, nevermind
Pah Wraith
Użytkownik
#42 - Wysłana: 10 Wrz 2005 23:35:22
Odpowiedz 
Większość z twoich obrazków, Pah Wraith, to kicha jakaś...

Czyli to nie były moje obrazki.
Barusz
Użytkownik
#43 - Wysłana: 10 Wrz 2005 23:36:33
Odpowiedz 
Raczej nie ma wielkiej różnicy między "Twoich obrazków" a "obrazków przez Ciebie podanych".
Pah Wraith
Użytkownik
#44 - Wysłana: 10 Wrz 2005 23:50:07
Odpowiedz 
Ani przeze mnie nie były podane, ani nie były moje. To że były w moim poście, przepisane, bo tamte się schrzaniły to już zupełnie inna bajka. Koniec.

Szkoda, ze tamtych nie ma. Z chęcią bym je zobaczył.
Barusz
Użytkownik
#45 - Wysłana: 10 Wrz 2005 23:54:32
Odpowiedz 
Jeśli były w Twoim poście, to były podane przez Ciebie.
Zarrow
Użytkownik
#46 - Wysłana: 11 Wrz 2005 16:12:43
Odpowiedz 
Zgadzał się tylko jeden link zdaje się. Niestety, nie mam teraz serca na aktualizacje galerii...
Dreamweb
Użytkownik
#47 - Wysłana: 11 Gru 2005 15:16:04
Odpowiedz 
Dawno chciałem się wypowiedzieć na ten temat ale jakoś nie było okazji. Otóż wiele osób czepia się że NX-01 wygląda jak Akira. Wiele rzeczy można serialowi Enterprise zarzucić, ale to akurat jest moim zdaniem szukanie dziury w całym i czepialstwo wręcz nieprzyzwoite.
Po pierwsze - tak naprawdę wszystkie klasy są do siebie podobne, bo pewien styl w konstrukcji okrętów jest zachowany (wyjątkiem Defiant, wizualnie paskudztwo straszne notabene, no i mniejsze stateczki w stylu runaboutów). Owszem te dwie są trochę bardziej podobne niż inne, maja taki sam "podwójny kadłub" ale co z tego? Pewne rozwiązania w konstrukcji są powtarzane, bo po prostu dobrze się sprawdzają.
Po drugie - moja osobista teoria dla malkontentów jest taka: kojarzycie Volkswagena garbusa? Samochód był na tyle kultowy że zrobiono jego nową wersję - New Beetle, nawiązującą wyglądem do oryginału, ale oczywiście nowocześniejszą. Więc Akira może być odpowiednikiem tego nowego garbusa - konstruktorzy w XXIV wieku postanowili zrobić coś nawiązującego wyglądem do legendarnego NX-01, tylko z technologią na miarę współczesnych im czasów i tak powstała Akira.
Pah Wraith
Użytkownik
#48 - Wysłana: 11 Gru 2005 19:17:16
Odpowiedz 
Mnie bardziej przekonuje teoria o naciskach Cochrane'a, który zobaczył E-E i albo się mu spodobał, albo doszedł do wniosk, że może kształt ma znaczenie.
Barusz
Użytkownik
#49 - Wysłana: 11 Gru 2005 19:27:13
Odpowiedz 
Różnice pomiędzy oboma okrętami są bardzo duże, więc nie.
Pah Wraith
Użytkownik
#50 - Wysłana: 11 Gru 2005 20:06:14
Odpowiedz 
A to co zobaczył Cochrane przez teleskop, a widzieliśmy to na własne oczy, było bardzo małe, więc: być może
Dreamweb
Użytkownik
#51 - Wysłana: 11 Gru 2005 20:22:24
Odpowiedz 
On to też zobaczył z bliska z pokładu Phoenixa. Na pewno ogólne zasady konstrukcji były jednak takie same.
Barusz
Użytkownik
#52 - Wysłana: 11 Gru 2005 20:28:44
Odpowiedz 
Charakterystyczne gondole i 'jajowaty' kadłub były widoczne były widoczne.
Pah Wraith
Użytkownik
#53 - Wysłana: 11 Gru 2005 20:53:23
Odpowiedz 
Myślę, że w trakcie lotu Phoenixa Cochrane miał mózg gdzieś w okolicach krzyża, zatem dokładna obserwacja nie wchodzi w rachubę :]

Co więcej, dokładne odwzorowanie E-E mogło nie być możliwe w XXII z jakichś niejasnych przyczyn.
Dreamweb
Użytkownik
#54 - Wysłana: 11 Gru 2005 21:12:53
Odpowiedz 
Ale sugerował się kształtem z pewnością. Czyli w tym wypadku mamy do czynienia z ingerencją temporalną która miała sie wydarzyć, bo inaczej statki Federacji mogłyby mieć np. kształt zbliżony do hotdoga czy czegokolwiek innego
kozi
Anonimowy
#55 - Wysłana: 11 Gru 2005 21:39:31
Odpowiedz 
Witam wszystkich. Przy NX-01 okręty z TOS co prawda wyglądają jakby były starsze ale wygląd zewnętrzny jest zależny od gustu projektantów w danym okresie Pamiętajmy też że NX był projektowany przez ludzi a okręt Kirka przez projektantów federacyjnych czyli do konstrukcji zapewne mieszały się inne rasy, stad mógł się wziąć efekt „zacofania” statków z TOS. W późniejszym okresie znowu gusty się zmieniły lub w stoczniach pojawiło się więcej ludzi.
Co do uzbrojenia to jeszcze przed powstaniem serialu „Enterprise” zastanawiałem się jak to możliwe ze ziemianie mogli się równać z Romulanmi, którzy w kosmosie byli długo przed nami a do pokojowych ras raczej nie nalezą. Czyżby byli bardzo leniwi i nie rozwijali technologii? A może jednak to ziemianie widząc, co jest wokół nich jak najszybciej zaczeli się rozwijać tworząc nowe technologie albo polepszając stare. Kirk faktycznie powiedział ze podczas wojny używane były głowice jądrowe. Być może taka głowica wypróbowana na maxa była porównywalna mocą z torpedami które miał na stanie Enterprise przy tym znacznie tańsza(i do tego na przykład znacznie bardziej szkodliwa dla załóg) a nowiutkie torpedy dostawały tylko statki najlepsze.
Picard
Użytkownik
#56 - Wysłana: 12 Gru 2005 10:46:14
Odpowiedz 
Co do okrętu Archera mam, para zastrzeżeń , jednak najstotniejsze jest to,że jego wnętrza są... Tak przygnębiająco szare ,iż na ich widok dłoń z pistoletem fazowym sama wędruje ku skroni! Swego czasu czytałem powieść ,,Andromeda, znaczy śmierć" gdzie powiedziane zostało,iż wszelkie odizolowane od świata ośrodki stara się jak najmocniej urozmiacjćich wnętrza , sprawić by przebywająca w nich załoga nie doświadczała uczucia klaustrofobii i depresji. Np. każdy pokład na łodzi podwodnej pomalowany jest rzekomo na inny kolor, co podobno jest wyraźną sugestią psychologów zajmujących się podwodniakami. Widać jednak projektanmci NX nie skorzystali już z rady takich eksertów, czego rezulatem są pomieszczenia epatujące obrzydliwą szrością. Taki wystrój może się nie odbjać negatywnie na psychice Wolkanki lecz cała reszta załogii powinna- tak jak ja patrząc na te ,,cudowne" pomieszczenia- odczuwać z tego powodu istotny dyskomfort...
Pah Wraith
Użytkownik
#57 - Wysłana: 12 Gru 2005 10:51:19
Odpowiedz 
Zapewne dlatego T'Pol chodzi tak, a nie inaczej ubrana :]
Picard
Użytkownik
#58 - Wysłana: 12 Gru 2005 10:54:21
Odpowiedz 
Być może taka głowica wypróbowana na maxa była porównywalna mocą z torpedami które miał na stanie Enterprise przy tym znacznie tańsza

Kozi , widzisz ja soobiście w to wątpie. Bo głowice jądrowe- takie jakie dziś je znamy i jakie znane oraz stosowane był w czasach pionierskiego lotu Phoenixa - mają wielkie rozmiary, całkiem nieporównywalne do tych jakie mają torpedy fotonowe. Więc statek kosmiczny wyposażony w broń atomowom mógł by jej zabrać na pokład znacznie mniej niż torped, zaś rzekoma szkodliwość atomówek była by całkiem zniwelowana prze nowe technologie, którymi rosporządza przeciwnik. Np. impuls elektromagnetyczny nie nioszczył by urządzeń na wrogim staku , bo i dziś ludzie znają sposoby by sie przed nim zabespieczyć zaś promieniowanie powstałe po wybuchu głowicy było by niwelowane przez pancerz lub wczesną wersje osłon, które i tak chronić muszą załogę przed promieniowaniem występującym w kosmosie- np. promieniowanie słoneczne. Wieć jęsli dostępna była w czasach NX lepsza technologia niż staromodne głowice jądrowe , czemu nie była stosowana na wszytkich statkach GF- w końcu to owa nowa technologia była tańsza i bardziej wydajna?
kozi
Anonimowy
#59 - Wysłana: 12 Gru 2005 16:36:04
Odpowiedz 
W czasach Phoenixa faktycznie mogą byc duże ale 100 lat później? Może powstały jakieś nowe, silniejsze? Co do szkodliwości to był przykład dlaczego sie z nich wycofali a do ceny to chodziło mi o to ze właśnie jadrówki są tańsze i dlatego są używane podczas bitwy.
Osobiście jednak watpie ze w 2160 jest używana broń jądrowa a opcja z Enterprise jakś lepiej mi odpowiada. Wydaje mi sie poprostu bardziej realistyczna no chyba ze założymy ze cały region galaktyki jest na podobnym poziomie zaawansowania technologicznego jak ziemia (100 lat po pierwszym locie warp)
Picard
Użytkownik
#60 - Wysłana: 12 Gru 2005 17:53:09
Odpowiedz 
kozi

czasach Phoenixa faktycznie mogą byc duże ale 100 lat później?

Wiesz skoro styl ubierania sięludzi nie tak bardzo zmienił się w stosunku do naszych czasów- pod tym i nie tylko tym względem ,,First Contact" wyprzedza ,,Enterprise" o całe lata świetlne- to i rozmiary oraz efektywność broni jądrowej nie powinny ulec wilkiej zmianie. Tym barzdziej, iż jeśli ten rodzaj uzbrojenia stosowany był w ostaniej III wojnie światowej, to ludzie doświadczeni jego straszliwym działaniem mogli kompletnie zaniechać usprawniania działania tej broni. Stare egzemplarze, które przetrwały wojne zapewne zachowano tak na wszelki wypadek gdyby ludzkośćnatknęła się kiedyś na jakąś wrogą rase obcych- co w końcu sięwydarzyło przy bliższym zetknięciu Ziemian z Romulanami. Ale mogę się mylić...

jednak watpie ze w 2160 jest używana broń jądrowa

To jest fakt kanoniczny, nie podlegający rzadnej dyskusji - chyba ,że Kirk przysypiał na wykladach z historii galaktyki jakich zapewne musiał wysłuchiwać w Akademii Gwiezdej Floty.

opcja z Enterprise jakś lepiej mi odpowiada

A mnie osobiście ona nie przypadła do gustu. Mieliśmy w serialu opowiadającemu o przygodach załogii kapitana Archera doświadczyćstopniowego rozwoju technologii Gwiezdej Floty, a tu mamy np. transporter- i to juzw pierwszym odcinku, działający lepiej nizten znany np. z TMP !

cały region galaktyki jest na podobnym poziomie zaawansowania technologicznego jak ziemia

Nie ale jak wiesz rozwój technologii róznych nacji w sposób znaczący różni siedo siebie! Możliwe ,że Romulanie nie usprawniali uzbrojenia bo pracowali np. nad kamuflarzem, który rzekomo pojawia sie w serialu ENT, chodź nie powinno go tam być. Moze uznali ,ze usprawnianie uzbrojenia nie jest konieczne skoro mogą praktycznie każdego wroga zaatakować z zaskoczenia? A może było wręcz przeciwnie, moze to Ziemianie walczyli na statkach wyposażonych w broń atomowom zaś Romulanie mogli sie poszczyćić bardziej wyrafinowanym uzbrojeniem? Przecież zagrożemnie ze strony Romulan było jednąz przyczyn zawiązania się Federacji, wiec z jakiegoś powodu reszta Kwadrantu sieich bałą, a wiadomo ,ze Romulanie zawsze mieli talent do nowych wynalazków.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Treknologia / Jaki powinien byc NX-01?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!