USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Sovek vs. NegH'Var

Autor Wiadomość
reyden
Użytkownik
#1 - Wysłana: 6 Sier 2005 12:10:32
Który byłby lepszy w walce 1 na 1 .

Ja stawiam na Sovka , jest zwrotniejszy , ma lepsze uzbrojinie torpedowe , jest lepiej opancerzony i ma lepsze osłony
sancho666
Użytkownik
#2 - Wysłana: 6 Sier 2005 12:35:59
O Boshe - następny topik rzeka:/
Anonim
Anonimowy
#3 - Wysłana: 6 Sier 2005 14:17:45
Ale oczywiscie nie chciales powiedziec, ze to zle iz temat jest na tyle ciekawy i rozlegly, ze chcacy wziac udzial w dyskusji moga mowic o nim bardzo duzo?

Tylko wtedy skad ta mordka? ":/"

/shr
Slovaak
Użytkownik
#4 - Wysłana: 6 Sier 2005 20:01:42
Ja bym postawił na Negh'Var, który posiada min2 przednie wyrzutnie torped a sovek tylko jedną oraz liczne distruptory. Czy jest lepiej opancerzony to nie wiemy, choć skoro to klingoński okręt wiec raczej ma lepszy pancerz.
DieMON
Użytkownik
#5 - Wysłana: 6 Sier 2005 20:30:01
Slovaak

Sovereign nie ma przypadkim czterech przednich wyrzutni torpoed i jednej szybkostrzelnej ?
reyden
Użytkownik
#6 - Wysłana: 6 Sier 2005 20:36:16 - Edytowany przez: reyden
z tego co iwem N'V ma łacznie 8 wyrzutni a Sovek Refit ma 8+1 kwantowa , Sovek podstawowy ma ich 5 ( 4+1 ) - Sovek podstawowy ma wyrzutnie wielotorowe typ 4 ; w reficie dodane 4 wyrzutnie standardowe
nie wiem jaki jest rozkał wyrzutni na N'V , Sovek ma 4/4 (przód/tył)

Wyrzutnie Sovka mają wiekszą szybkostrzelność ( 12 topred w ciągu 5 s lub 1 torpedo co ok. 0.3 s )

N'V moze wystrzelić 3 torpedy co 10 sekund ( prawdopodobnie 1 torpeda co ~ 3.3 s ) ;

Zas pancerz to ma N'V faktycznie leszpy ( o jakies 100 % )
Slovaak
Użytkownik
#7 - Wysłana: 6 Sier 2005 21:22:45
Sovereign nie ma przypadkim czterech przednich wyrzutni torpoed i jednej szybkostrzelnej ?

Na filmie ich nie widać no chyba że na Nemiesis ale tego nie ogladałem jeszcze.

A co do danych raydena to to nie wiem skad one sa i czy maja jakies potwierdzenie.
Zarrow
Użytkownik
#8 - Wysłana: 7 Sier 2005 18:40:14
Pfff... No dobra, wg mnie to leci tak:
Negh´Var ma ponad dwukrotnie wiekszy output broni energetycznej niz Sovek, nadto na przodzie ma najpotezniejsze distruptory w znanej galaktyce. Jego wyrzutnie torpedowe moze nie sa tak szybkostrzelne, jak adwersarza, ale z kolei maja po kilka tubes, w zwiazku z czym strzelaja salwami po kilka torped. Wyrztunie sa rozmieszczone po calym kadlubie, tak wiec w razie walki manewrowej Sovek pozostawlaby ciagle w strefie ognia (to samo tyczy sie distruptorow). Pancerz:NV ma go duzo, nawet bardzo duzo (wiekszosc kadluba ponoc jest pokryta pojedyncza plyta D\T, jak skorupa),kilka warstw tworzy imponujaca oslone. Ale jest on tylko duranowo\trytanowy. Sovek oprocz tego ma jeszcze pancerz ablatywny. I chociaz ma on sumarycznie mniej opancerzenia, to jednak jesto ono naprawde porzadne, co w polaczeniu z mocna konstrukcja bardzo utrudnia zniszczenie okretu. Co do oslon to tu wyraznie goruje Sovek. W porowananiu z nim oslony NV sa, prosze wybaczyc mi porowananie, rzadkie jak sraczka niemowlaczka. Kolejna rzecz to wyzsza manewrowosc Sovka oraz jego predkosc-te parametry sa o niebo lepze, niz w przypadku NV.
Klingoni maja jednak cos, czego Sov miec nigdy nie bedzie-cloak device. Odpowiednio uzyty moze okazac sie zabojczy. Federanci maja natomiast torpedy kwantowe-potezna bron, przy ktorej wszelkie pancerze i oslony truchleja.
Podsumuwujac, ewentualne porownanie okreslilbym tak (skala od 1-10)
SOVEREIGN NEGH´VAR
Bron
energet. 6 10

Torpedy 9 8

Pancerz 5 7

Oslony 10 6

predkosc 9 6

Manewrowosc 6 4

RAZEM 44 41 +3 za CD

A wiec po rowno
W prawdziwej walce jednak statystyki rzadko okazuja sie prawdziwe i smiem twierdzic, ze Sovek raczej by polegl na polu chwaly (albo polu wstydu, jakby dowodzil nim jakis kretyn-arogant, patafian z nadania, co przy ostatnich wyczynach panaow B&B jest wysoce prawdopodobne).
Zaraz
Anonimowy
#9 - Wysłana: 14 Sier 2005 14:59:03
aha.... to ja mam kueszczyna do bioracych tutaj udzial w dyskusji. skad wiadomo (poza logika ) ze Negh'var ma wiecej niz 4 disruptory? (2 duze i 2 male na koncowkach platow). Bo te cztery ma na pewno (All good things + the Way of the warrior).

Sovek ma na pewno 1 wiezyczke z kwantowkami, co najmniej 4 dodatkowe wyrzutnie (2 dziob 2 rufa) mogace strzelac fotonowkami (pewnie jeszcze troche tego jest ale nie chce mi sie teraz siegac po Nemezis. No i cale mnostwo wielkich braci czyli szybkostrzelnych fazerow.
A dodajac do tego slowa tworcy sovka - ma 4 wyrzutnie mogace ladowac po 12 torped naraz. NV odpada w przedbiegach, nawet z tymi uber-disruptorami (swoja droga - zlota gora dla kogos kto mi pokaze jak to nieruchawe bydle wyceluje w sovka siedzacego mu na ogonie )

Co do oslon - stawiam na sovka (ostatecznie przezyl walke z uber-okretem (Scimitar) majacym lepsza / wiecej broni niz NV, lepsze oslony, uber-maskowanie etc. No i jego oslony dzialaja przeciwko broni Borg co mowi samo za siebie.

Predkosc - no nikt mi nie powie ze ten ledwo latajac gigant moze byc szybszy niz najszybszy okret floty (Enterprise z zalozenia jest najszybszy )

Zwrotnosc - NV ledwo zmienia polozenie, co potrafi Sovek nie raz widziano.

Pancerz - Sovek przezyl (co prawda w kiepskim stanie) taranowanie Scimitara wiec ma calkiem niezly. Ile warte sa pancerze okretow Klingonskich bylo widac w TWOW i innych bitwach DS9.
Slovaak
Użytkownik
#10 - Wysłana: 14 Sier 2005 23:56:37
Dajesz za przykład jak Sovek walczył z Borg z Scimitar i wygrał ok, ale nie wiem dlaczego czyni to go lepszego od Nek'war? czyżby Nek'war przegrał z tymi przeciwnikami?
Zaraz
Anonimowy
#11 - Wysłana: 15 Sier 2005 10:51:54
1) wiadomo ze oslony sovka sa w stanie ochronic okret przed dzialaniem broni Borg. W VOYu widac NV walczacy z kubusiem zdaje sie jako wycinek pamieci jednego ze zasymilowanych klingonow wiec NV przegral z kubusiem.

2) Scimitar - no nie mial okazji walczyc, ale jak mniemam przy takie przewadze taktycznej NV raczej szybko by sie rozlecial (brak zwrotnosci i duzej ilosci uzbrojenia - Scimitar strzela jak do kaczki)
Slovaak
Użytkownik
#12 - Wysłana: 15 Sier 2005 11:44:48
Nek'Var nie ma dużej ilości uzbrojenia? Obejż sobie odcinek walki z Defiantem w świecie równoległym.

A jeśli nie było walki Nek'Var z Scimitarem to nie można porównywać w ten sposób że jeżeli ja pokonam ten statek to pokonam każdy.

W VOYu widac NV walczacy z kubusiem

W jakim odcinku? Jak długo walczył? Czy był sam? To są zasadnicze różnice gdyż Sovek walczył przez doś krótki czas oraz nie był sam.
Korban
Anonimowy
#13 - Wysłana: 25 Paź 2005 20:09:02
Z tego co wiem to Sovereign mapo reficie 16 x Type XII phaser , 4 tylnie wyrzutnie ( 2 na tarasie i 2 na wewnetrznej stronie kadłuba czesci napedowej ), 4 przednie ( jedna szybkostrzelna + 2 tuz pod glownym deflektorem + gdzies kolo 3 pokladu) , duzo slyszlem ze Sovereign posiada oslony regeneratywne z wliczeniem systemu Valkiria (automatyczna rotacja frekwencji oslon),
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Paź 2005 21:06:20
Khem, z danymi niekanonicznymi to se możemy dyskutować...
reyden
Użytkownik
#15 - Wysłana: 25 Paź 2005 21:17:00
@Slovaak

Nie porwnój N'V z równoległego świata - który tak naprawde N'V nie był - miał tylko jego wygląd zewnętrzny - a tak pzoatym był jakies 5-6x wieszy od N'V z naszego świata i z tego co wiem praktycznie bezbronny - skoro tamtejsza wersja Defa + 2 raidery ala Makis mu dokopały .

To samo się tyczy innych wersji N'V - tej z EndGame i tej z AGT -

ten z EG nie mogł sobie poradzić z promem , a tego z AGT rozwala Galaxy-X jednym strzałem .

@Korban

Generalnie patrząc na kanon ( obecnie ) to wcale nie wiadomo czy ma osłony regenracyjne , pewne jest to że ma 16 pasów fazerów i przynajmiej 4 wyrzutnie w tym 1 kwantowa .

Od kiedy TM-y zostały zdekanonizowane to wszystko co w nich zawarte też kanonem nie jest .
Jurgen
Moderator
#16 - Wysłana: 25 Paź 2005 21:33:25 - Edytowany przez: Jurgen
automatyczna rotacja frekwencji osłon?! Chodziło chyba o częstotliwośc (ewentualnie modulację)?

Frekwencja to była na wyborach

USS Phoenix forum / Treknologia / Sovek vs. NegH'Var

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!