USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Treknologia / Co teraz ?

Autor Wiadomość
patryk089x
Użytkownik
#1 - Wysłana: 9 Mar 2011 20:18:22
Odpowiedz 
Ten temat powstał pod wpływem mojego natchnienia na temat technologii w przyszłości.

Więc - jak myślicie ? Jakie technologie zagoszczą na statkach Federacji w XXV w. ? Jakie będą tam technologie ? Nowe bronie, osłony, napęd ? A może Trans-Warp ?

Popuśćcie wodze fantazji

(swoją opinię wyrażę potem, bo jestem ciekawy waszych).
Seybr
Użytkownik
#2 - Wysłana: 9 Mar 2011 20:49:57
Odpowiedz 
Trans-Warp w federacji został stosowany około XXVI wieku. Na przełomie XXVIII-XXIX powstaje jak sami wiecie policja temporalna. Pod koniec tego wieku Federacja upada z wielkim hukiem. Powstaje odłam ludzi, rasa na wzór stworzona, tylko bardziej silniejsza. Ludzie tworzą Terran Emparium trwa wielka wojna gdzie ludzie dostają ostro po zaworach. Finał tego, Federacja to przeszłość, wojna niszczy wiele światów. Wiele wynalazków zostaje zapomnianych a ludzie z zachowania przypominają nas z XXI wieku.

Z nieznanego źródła, dokładnej daty nie ma. Ludzie odnajdują dziwny układ słoneczny. Badania archeologiczne ukazują historię 12 plemion. Dalsze badania kierują ich na pewną planetę. W tych badaniach uczestniczą min. Klingoni. Sojusz ten doprowadza do wielkich odkryć min. napędu skoku. w chwilach zagrożenia jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż Warp. Klingoni wykorzystują jego do walki z..... (kogoś tam).

Wojna z Borg. Ludzie odkrywają planetę, główną siedzibę. Starsze modele wierzą w jednego boga, pierwszego Cylona, idealnej maszyny.

Z jakich filmów korzystałem ?
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 9 Mar 2011 20:54:08
Odpowiedz 
"Andromeda", "Battlestar Galactica"... "StarGate"...
Pisarz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 9 Mar 2011 20:55:52 - Edytowany przez: Pisarz
Odpowiedz 
Pierwsze nie wiem skąd, ale drugie trochę mi przypomina Stargate (chociaż nie wiem, nie znam się), a trzecie Battlestar Galactica (którego widziałem parę odcinków).

Eviva mnie ubiegła.
Stonnn
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Mar 2011 20:56:39
Odpowiedz 
Skoro można popuścić wodze fantazji, to myślę, że na mostku będą dominować projekcje holograficzne zamiast ekranów. Jeśli chodzi o nową broń lub osłony to raczej nie pojawi się nic nowego (chyba że znowu wybuchnie jakaś wojna). Mam za to nadzieję, że jakaś tęga głowa (coś w stylu Cochrane) wymyśli technologię na dość szybki przeskok pomiędzy galaktykami. Wtedy to dopiero byłby trek...
patryk089x
Użytkownik
#6 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:01:37 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Seybr
Pisarz
Eviva

Klub filmowy się znalazł...
Witamy na pokładzie, Stonnn
(Chyba dobrze zauważam, że jesteś nowy ? Mogę się mylić )
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:01:43
Odpowiedz 
Stonnn

Witaj na pokładzie, przystojniaku
Pisarz
Użytkownik
#8 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:04:31
Odpowiedz 
Stonnn
Jak już jesteśmy przy podróżach międzygalaktycznych - na pewno nie XXV wiek, ale generator bąbla temporalnego byłby fajny. Jakiś trochę szybszy napęd niż Warp, oraz możliwość podróżowania w bąblu temporalnym, gdzie czas byłby mocno przyspieszony... i cały wszechświat jest dla nas dostępny.
Stonnn
Użytkownik
#9 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:04:49
Odpowiedz 
Dzięki za powitanie, ale przystojniakiem nie jestem...
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:05:34
Odpowiedz 
Eviva

Zgadłaś, wygrałaś wielkiego buziaka ;]. Wyobrażacie sobie taki serial trzy w jednym ;].

Pisarz

Ty wygrałeś browar ;].

Co może się zmienić, Fedki potrafią stawiać tunele po między galaktykami.
Stonnn
Użytkownik
#11 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:07:25
Odpowiedz 
Co do bąbla temporalnego, to według mnie raczej nie wypali...

Jeśli dobrze zrozumiałem to przyśpieszał by on czas wewnątrz siebie i zanim dolecielibyśmy do innej galaktyki to z nas i ze statku wiele by nie zostało...
Pisarz
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:12:26 - Edytowany przez: Pisarz
Odpowiedz 
Stonnn

O statku nie myślałem. Ale dzięki, że przypomniałeś mi, że zapomniałem powiedzieć o obowiązkowym wprowadzeniu załogi w stazę. Fakt jest taki, że trzeba by statek raz na jakiś czas zatrzymywać na naprawy (z punktu widzenia człowieka poza bąblem temporalnym, co kilka minut, jak nie sekund). I tak to lepsze niż tysiące lat by polecieć do innej galaktyki.
patryk089x
Użytkownik
#13 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:13:45
Odpowiedz 
Stonnn
Znacie taki paradoks ? (z "fizyki podróży międzygwiezdnych")
Gdyby z Ziemi został wysłany statek do centrum galaktyki, lecący z prędkością światła, to dolecenie do centrum zajęłoby według czasu na statku 10 lat, a według czasu na Ziemi 25000 lat.

Dlaczego ?
Bo czas zwalnia dla przedmiotów w ruchu.

Bąbel miałby sens, gdyby nadawał pozorny ruch statkowi i zmniejszałby czas potrzebny do osiągnięcia czegoś.
Stonnn
Użytkownik
#14 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:17:23
Odpowiedz 
Pisarz

Weź pod uwagę trzy rzeczy:
1. Taki bąbel temporalny zużywał by ogromne ilości energii (rdzeń warp prawdopodobnie by nie wystarczył).
2. Wszyscy bliscy załogantów by zginęli zanim statek dotarł by do końca podróży (nie wiem ilu ludzi zdecydowało by się na taki krok).
3. Zanim statek dotarłby do celu wyprzedził by go nowszy statek zbudowany kilka (czy kilkadziesiąt lub nawet kilkaset) lat później.
Pisarz
Użytkownik
#15 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:23:37
Odpowiedz 
Stonnn

Nie zrozumiałeś mnie w ogóle, a szkoda. Fakt, generator mocy jakiś potężniejszy by się przydał. Co do samego bąbla. W Stargate SG-1, w którymś odcinku z Replikatorami, był motyw, że Replikatory użyły generatora pola dylatacji czasu (zbudowanego zresztą przez Asgaard, w oryginale by je w nim zatrzymać, ale coś nie wyszło) by przyspieszyć swój rozwój.

Głównie chodziło mi o to, że gdy w normalnym wszechświecie mija minuta, wewnątrz bąbla mija np. 10 lat. W skrócie, skraca to czas podróży, która zajęłaby 10 lat, do jednej minuty. Np. 8 minut i Voyager wraca do przestrzeni Federacji.
ortkaj
Użytkownik
#16 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:32:16
Odpowiedz 
Pisarz
Pisarz:
Głównie chodziło mi o to, że gdy w normalnym wszechświecie mija minuta, wewnątrz bąbla mija np. 10 lat. W skrócie, skraca to czas podróży, która zajęłaby 10 lat, do jednej minuty. Np. 8 minut i Voyager wraca do przestrzeni Federacji.

Czyli dla tych w środku bąbla mija 80 lat? Dzięki w imieniu załogi
Stonnn
Użytkownik
#17 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:37:40
Odpowiedz 
ortkaj

Też za bardzo nie widzę w tym sensu, ale zaraz oglądnę przytoczony odcinek SG-1 i może dowiem się jaki w tym sens...
Eviva
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:42:15
Odpowiedz 
Seybr:
Zgadłaś, wygrałaś wielkiego buziaka ;]

Ostrzegam, że wyegzekwuję przy najbliższej okazji

Stonnn:
Dzięki za powitanie, ale przystojniakiem nie jestem...

Kwestia gustu, kto wie, może akurat dla mnie byś był ?
patryk089x
Użytkownik
#19 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:44:52
Odpowiedz 
De gustibus non est disputandum
Pisarz
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Mar 2011 21:47:18
Odpowiedz 
ortkaj

Czy ja już nie wspominałem o stazie? Hibernując załogę, dla nich ta minuta by nawet nie minęła.
patryk089x
Użytkownik
#21 - Wysłana: 10 Mar 2011 17:48:27
Odpowiedz 
Pisarz
Hibernacja ? Nie, to nie jest przyszłość według mnie. Hibernacja jest dla mnie... Prymitywna, nie na miarę niemalże już III Tysiąclecia... Poza tym zahibernowana załoga nie mogłaby reagować na sytuacja wymagające abstrakcyjnego myślenia.
Stonnn
Użytkownik
#22 - Wysłana: 10 Mar 2011 20:05:22
Odpowiedz 
Pisarz

Oglądnąłem ten odcinek SG-1 i Twoja teoria wydaje się jednak w porządku, ale ja bym hibernacji nie ufał - pamiętasz "Odyseję Kosmiczną 2001"?
MarcinK
Użytkownik
#23 - Wysłana: 10 Mar 2011 20:08:03
Odpowiedz 
Stonnn:
pamiętasz "Odyseję Kosmiczną 2001"?

A pamiętasz że zabił ich komputer, który dostał sprzeczne dane?
Stonnn
Użytkownik
#24 - Wysłana: 10 Mar 2011 20:13:30
Odpowiedz 
MarcinK
Weź pod uwagę, że taki komputer miałby dużo czasu na myślenie i mógłby dojść do wniosku że logiczną decyzją będzie uśmiercenie załogantów.
MarcinK
Użytkownik
#25 - Wysłana: 10 Mar 2011 20:14:32
Odpowiedz 
Stonnn
Obejrzyj sobie 2010 tam wszystko jest wyjaśnione.
Havoc
Użytkownik
#26 - Wysłana: 12 Mar 2011 14:53:03
Odpowiedz 
Pisarz:
Nie zrozumiałeś mnie w ogóle, a szkoda. Fakt, generator mocy jakiś potężniejszy by się przydał. Co do samego bąbla. W Stargate SG-1, w którymś odcinku z Replikatorami, był motyw, że Replikatory użyły generatora pola dylatacji czasu (zbudowanego zresztą przez Asgaard, w oryginale by je w nim zatrzymać, ale coś nie wyszło) by przyspieszyć swój rozwój.

Wszystko wyszło. Albo prawie wyszło. Po prostu Replikatory zdążyły przestawić maszynę na "wsteczny".
Dzięki temu dla nich czas przyśpieszył, gdy dla reszty wszechświata biegł normalnym tempem. Dzięki temu ich "cywilizacja" przyspieszyła w stosunku do reszty galaktyki. Szybciej rozwinęli się technologicznie. Ale mieli ten +, że jako twory sztuczne nie starzeli się. Tego samego numeru nie da się zastosować dla istot organicznych. A raczej, byłby zbyt kosztowny.
Elaan
Użytkownik
#27 - Wysłana: 21 Lip 2011 15:47:42
Odpowiedz 
Ten artykuł zdaje się wskazywać, iż niedługo nasze obecne komputery odejdą do muzeów . Ich miejsce zajmą komputery kwantowe o niewyobrażalnie większej szybkości i mocy .
Trekowe technologie jak widać coraz bliżej .

http://next.gazeta.pl/next/1,114699,9969468,Poskro mic_kwanty.html

USS Phoenix forum / Treknologia / Co teraz ?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!